Ako zložiť snežný skúter z prívesu bez spätného chodu

V našom poslednom príspevku sme vám poskytli veľa užitočných informácií na bezpečné a správne zdvíhanie snežného skútra. Čo ak sa ocitnete v podobnej situácii, v ktorej budete chcieť zložiť sane z prívesu, ale nemôžete cúvať? Čo robíš?

Ak chcete snežný skúter zložiť z prívesu bez spätného chodu, vyskúšajte tieto metódy:

  • Zdvihnite snežný skúter z prívesu na zem
  • Použite rampu na vedenie snežného skútra dole
  • Odstráňte pás
  • Prepnite na sklopný príves

V tomto príspevku podrobnejšie rozvedieme vyššie uvedené metódy, aby ste mohli bezpečne odstrániť snežný skúter z prívesu, aj keď nemôžete cúvať. Nebudete to chcieť zmeškať!

4 metódy na odstránenie snežného skútra z prívesu bez cúvania

Ručné zdvíhanie

V našom príspevku o správnom zdvíhaní snežného skútra sme vám odporučili možnosť zdvihnutia saní. S upozornením to tu ešte raz navrhneme. To, či je váš snežný skúter zdvíhateľný, závisí od jeho hmotnosti. Ak je to okolo 500 libier, potom by ste mali byť v poriadku vyzdvihnúť sane s inou osobou.

Akonáhle však váš snežný skúter prekročí 500, možno 550 libier, a najmä ak sa dostane na územie s hmotnosťou 600 libier, môže byť príliš ťažký na to, aby ste ho zdvihli. Je to na vašom uvážení, ale neubližujte si pri pokuse o pohyb snežného skútra. Hoci to nemá spätný chod, existujú aj iné spôsoby, ako ho dostať z prívesu, ako ho fyzicky vyzdvihnúť.

Dobrou správou je, že zdvihnúť sane z vyvýšenej plochy, ako je napríklad príves, je jednoduchšie, ako ich zdvihnúť zo zeme. Ak chcete zdvihnúť sane bez zranenia, musíte dodržiavať tieto pravidlá pre manipuláciu s akýmkoľvek ťažkým nákladom.

Rozdeľte nohy od seba tak, aby boli zarovnané s vašimi ramenami. Obe chodidlá by ste však nemali mať od seba rovnomerne, takže buď ľavú alebo pravú nohu presuňte pred druhú.

Potom si drepnite, klesnite na kolená a boky. Neprehýbajte chrbát. Je v poriadku padnúť na jedno koleno, ak vám to pomôže lepšie uchopiť snežný skúter. Ak potrebujete koleno ohnúť, urobte to v presnom pravom uhle, čo je 90 stupňov.

Váš chrbát by sa stále nemal ohýbať, keď ste dole, aby ste chytili snežný skúter. Chcete, aby vaše ramená boli umiestnené dozadu, hrudník viac von a váš chrbát zostal úplne rovný.

Potom začnite so svojím partnerom zdvíhať snežný skúter, zdvíhajte ho z kolien a bokov. Vyhnite sa krúteniu alebo ohýbaniu chrbta, keď vstávate.

  Ako používať zložené mieridlá – 8 tipov na zlepšenie mierenia

Pri ukladaní snežného skútra opäť použite na drep boky a kolená, nikdy nie chrbát.

Sprevádzajte sane po rampe

Dobre, takže vaše sane nemôžu cúvať, čo znamená, že pekné a ľahké skĺznutie dole prívesom nie je možné. Alebo je to?

Systém rampy nielen uľahčuje zdvíhanie snežného skútra z prívesu, ale aj nasadzovanie. V našom poslednom príspevku o správnom protokole na zdvíhanie snežného skútra sme vám odporučili skvelý rampový systém na Amazone od Čierny ľadtop meno v powersports nakladacích rampách.

Táto rampa má rozmery 94 palcov x 54 palcov, takže aj keď je váš snežný skúter na väčšej strane, stále by ste s ním mali byť schopní ľahko manévrovať na rampu a z nej. Rampa je vyrobená zo silného hliníka s trakčným klzným stredom a 12-palcovými karbidovými lyžinami. Rampa Black Ice zvládne 1 500 libier.

Najmä pri snežných skútroch nemôžete použiť hocijakú rampu. Potrebujete taký, ktorý dokáže podporiť sklz lyží a stopu vášho snežného skútra, aby sane neskĺzli priamo z rampy, keď sa nakláňate alebo klesáte.

Ak je pre vás jednoduchšie alebo lacnejšie vyrobiť si vlastnú rampu pre snežné skútre, je to tiež možnosť.

Ak chcete vyložiť snežný skúter z prívesu, nastúpte do zadnej časti prívesu a chyťte snežný skúter oboma rukami za riadidlá. Potom pomaly veďte snežný skúter po rampe. Ak pomôže, keď je v zadnej časti saní druhá osoba, môže zabezpečiť, aby sa nezačala kotúľať po rampe príliš rýchlo a nenarazila do niečoho v blízkosti.

Zložte opasok

Ak máte starší snežný skúter, ako napríklad Polaris z roku 1996, ktorý nevie cúvať, ale dokáže zaradiť neutrál, môžete prinútiť sane do tohto nastavenia tým, že im stiahnete remeň. Ak chcete začať, musíte otvoriť kapotu snežného skútra a nájsť sekundárnu spojku.

Potom by ste v blízkosti vzduchovej komory mali vidieť dosku vedľa spojky. Začnite otáčať touto platňou v smere hodinových ručičiek a počas otáčania nasmerujte platňu blízko vzduchovej komory. Ako budete pokračovať v tejto činnosti, pás by sa mal uvoľniť, aby ste ho mohli odstrániť. Možno na to budete potrebovať druhú osobu, takže sa uistite, že máte po ruke kamaráta.

Použite sklápací príves

Vašou poslednou možnosťou je vymeniť váš aktuálny príves za sklápací príves. Ako už názov napovedá, sklápací príves sa môže zdvihnúť alebo spustiť pod uhlom, aby sa všetko, čo je na prívese, dalo preč. Priemerný sklopný príves môže dosiahnuť uhol 11 stupňov. To nemusí znieť ako veľa, ale tento uhol by mal byť dostatočný na to, aby ste sane z prívesu dostali.

  Aký je najlepší čas roka na let teplovzdušným balónom?

Tu sú niektoré pevné sklápacie prívesy od PJ prívesy nahliadnuť do. Jeden z ich prívesov má šírku paluby 81 palcov a pojme 7 000 libier. Môžete si dokonca kúpiť sklápací príves so šírkou paluby 102 palcov, ktorý podporuje 15 680 až 24 000 libier. Nevyhnutné pre snežný skúter? Nie. To znamená, že ak prepravujete iné športové vozidlo, môže sa vám hodiť veľký sklápací príves, ako je tento.

AKO NEODSTRAŇOVAŤ snežný skúter z prívesu

Bohužiaľ, ak sa trochu pohrabete na internete, nájdete veľa chybných rád, ako odstrániť snežný skúter z prívesu. To je dôvod, prečo sme si mysleli, že túto sekciu použijeme, aby sme sa podelili o nejaké informácie o tom, čo by ste mali nie urobte, ak vám záleží na vašom snežnom skútri.

Uvoľnenie popruhov na snežnom skútri a riadenie prívesu/kamiónu

Áno, niektorí ľudia to robia, ako napríklad tento YouTuber. Hoci sa ich video zdalo, že je skôr v duchu paródie, mnoho ďalších ľudí má online videá s podobnou technikou vykladania snežného skútra, ktoré nevyzerajú ako vtip.

Váš snežný skúter by sa mal pripevniť k vášmu prívesu alebo kamiónu pomocou upevňovacích popruhov, o ktorých sme hovorili v našom príspevku o zdvíhaní snežného skútra. V opačnom prípade, ak urobíte prudkú zákrutu alebo náhle zastavíte, váš snežný skúter sa môže strčiť a nakloniť, niekedy sa môže prevrátiť priamo z vášho prívesu!

Po uvoľnení popruhov a následnom spustení motora vášho prívesu alebo nákladného auta sa váš snežný skúter spustí ako projektil. Kto alebo čo zasiahne, nikto nevie, ale dá sa povedať, že vaša sánka pravdepodobne výlet neprežije.

Zdvihnite svoj sklápací príves a nechajte gravitáciu urobiť zvyšok

Hoci sklápacie prívesy uľahčujú vykladanie, tento proces stále nie je úplne jednoduchý. Chcete, aby niekto v zadnej časti vášho prívesu viedol snežný skúter, keď schádza po prívese. Ak to neurobíte, akonáhle nakloníte príves, sane skĺznu dole a zrútia sa na zem. Iste, v tom momente ste vyložili snežný skúter, ale za akú cenu? Veľmi pravdepodobné je vnútorné a vonkajšie poškodenie sánky.

Vytiahnutie snežného skútra z prívesu

Vidíte to často na fórach o snežných skútroch, kde ľudia navrhujú jednoducho vytrhnúť sane z prívesu. Náhle ťahať snežný skúter takto bez plánu, ako to zvládnuť, nie je múdre, pretože hybnosť vášho trhnutia pravdepodobne pošle sane do hliny alebo snehu. Tiež by ste sa mohli zraniť nedodržaním správnych opatrení na zdvíhanie.

  Zákonný vek na jazdu na vodnom skútri v Texase

Oplatí sa kúpiť snežný skúter so spätným chodom?

Ak váš snežný skúter nedokáže cúvať, potom je pravdepodobne z 90. rokov alebo zo začiatku 21. storočia. Okolo roku 2003 spoločnosť Polaris predstavila svoj elektronický reverzný systém známy ako PERC. Čoraz viac saní od Polarisu po tomto bode prichádzalo s obratom PERC. Iní výrobcovia snežných skútrov vytvorili svoje vlastné cúvacie systémy, ako napríklad Rotax Electronic Reverse alebo RER od Ski-Doo.

V tomto príspevku sme hovorili o tom, ako áno, môžete skutočne vybaviť starší snežný skúter spätným systémom. Musíte sa však pohrať s drôtmi a nájsť dodatočne namontované diely alebo súpravy pre všetky staré modely snežných skútrov je zriedka možné.

Ak to váš rozpočet dovoľuje, je vo vašom najlepšom záujme upgradovať snežný skúter skôr ako neskôr. V dnešnej dobe reverzný systém nie je niečo, čo by ste museli špecificky hľadať, keďže je štandardom. Novší snežný skúter obsahuje aj viac bezpečnostných prvkov, nehovoriac o tom, že bude úspornejší ako staršie modely.

Ak ste fanúšikom Ski-Doo, Renegade X-RS obsahuje systém 850 E-TEC RER s mechanickým 900 ACE Turbo. X-RS je tiež vybavený dvojtaktným motorom ROTAX 850 E-TEC s kvapalinovým chladením, rámom REV Gen4, lyžami Pilot X, sedadlami pre jazdu na trati a hliníkovými riadidlami v tvare U.

The Crossover Yamaha BT-TX LE 153 má tlačidlový spiatočku prístupnú cez radenie rýchlostí v blízkosti riadidiel. Ďalšími funkciami tohto elegantného snežného skútra sú dvojpiestové brzdenie, štvortaktný motor Turbo s objemom 998 cm3 a elektronická riadiaca jednotka alebo ECU Mitsubishi. ECU obsahuje deväť rôznych senzorov na meranie údajov o prevádzkovom stave vašich saní. Potom môže pamäťová mapa ECU zmeniť turbo, tlak vzduchu v potrubí, dodávku paliva a časovanie zapaľovania pre lepší výkon.

Záverečné myšlienky

Ak váš snežný skúter nemôže cúvať, ale potrebujete ho zložiť z prívesu, najlepšie je použiť rampu, manuálne zdvihnúť sane, vyskúšať sklápací príves alebo odstrániť pás a nastaviť snežný skúter na neutrál. Môžete tiež zvážiť upgrade vášho snežného skútra na taký, ktorý dokáže cúvať, aby ste mohli ľahko naložiť a vyložiť svoje sane kdekoľvek a kedykoľvek!