Ako zistiť uhryznutie pri love bobberov

Bobber fishing je užitočný pri love rýb v rôznych hĺbkach vodného stĺpca. Toto bude váš prvý lov bobberov, a zatiaľ čo ste nadšení, že to vyskúšate, ste tiež zvedaví, ako zistiť, ako zistíte, že je na vašej šnúre sústo. Aké sú znamenia?

Ak chcete zistiť uhryznutie pri love bobber, nehľadajte nič iné ako samotný bobber. Funguje ako meradlo, ktoré ukazuje, či vám ryba padla na návnadu, rovnako ako váš vlasec. Môžete tiež cítiť ťah na vašej linke alebo si všimnúť, že povrchová kefa je aktívne narušená.

Táto príručka vám vysvetlí, ako sa váš bobber stane vaším druhým zmyslom pri meraní záberov. Podelíme sa aj o niekoľko ďalších tipov, ako zistiť, či máte na háčiku rybu, takže si to určite pozrite!

Ako použiť svoj Bobber na detekciu uhryznutí

Bobbery prichádzajú v rôznych tvaroch, veľkostiach a štýloch. Je tu dlhá a chudá palica alebo cigarový bobber, plávajúci bobber, valcový bublinkový bobber a hustý dink bobber.

Hoci každý bobber funguje odlišne od seba, slúžia jednému spoločnému účelu. Môžete sa spoľahnúť na bobber, ktorý vám ukáže, či sa vám na háčik nezachytila ​​ryba.

Jediné, čo musíte urobiť, je sledovať vlasec a váš bobber v naturáliách. Ak sa obaja pohybujú, aj keď jemne, potom je pravdepodobne čas začať to navíjať.

Samozrejme, typy uhryznutí, ktoré dostávate na svoju linku, nebudú vždy rovnaké. To platí, či už ide o lov bobberov, muškárenie alebo surfovanie. Poďme diskutovať o tom, s akými druhmi uhryznutí sa môžete stretnúť a ako môže byť váš bobber vaším meradlom.

Slack Line

Tento scenár je podobný tomu, ktorý sme opísali v odsekoch vyššie. Rybu na vlasci ako takú necítite, ale ak viete, čo hľadať, môžete vidieť, že sa niečo deje.

Samozrejme, bude si to vyžadovať predchádzajúce znalosti o stave vášho vlasca a ideálne aj vášho bobbera, keď naň ryba ťahá.

Tieto znalosti vám umožnia určiť, kedy sa slackline stáva menej voľným. Ak máte plávajúci bobber, bude sa tiež pohybovať v spojení s vlascom.

To je ďalšia výhoda vzhľadom na to, že môže byť ťažké sledovať samotný pohyb rybárskeho vlasca, keď je na hladine vody, najmä keď sa samotná vodná plocha pohybuje. Bobber je dodatočným vizuálnym potvrdením.

Čítať  Dokážete roztopiť snehovú guľu so zapaľovačom?

Rýchle reakcie

V niektorých prípadoch sa vám pošťastí a zahryznete sa do vlasca hneď, ako ho vrhnete.

Môže to byť šťastie alebo smolu v závislosti od toho, ako rýchlo reagujete. Musíte predpokladať, že kedykoľvek nahodíte vlasec, môže nasledovať uhryznutie a byť pripravený zodpovedajúcim spôsobom reagovať.

Skúsenosť s rýchlymi sústami vás lepšie pripraví na to, na čo majú chuť. Dokonca aj pri použití tradičných návnad rybári tvrdia, že tieto typy reakčných uhryznutí je ťažké presne určiť. Jednoducho sa cítia inak v porovnaní s tým, aká je vaša línia zvyčajne.

Bobber fishing nemá ďalšiu výhodu v sledovaní týchto rýchlych reakcií, pretože prebiehajú príliš rýchlo na to, aby ste si všimli zmeny v pohybe bobberov.

Rod Sensations

V niektorých prípadoch by ste nemali dávať pozor ani tak na vlasec a bobber, ale na váš rybársky prút. Bližšie k spodnej časti prúta môžete začať cítiť vibrácie.

Vibrácie sa budú šíriť po rybárskom prúte až ku špičke. Potom môže váš vlasec a bobber reagovať rovnako, čo vám poskytne ďalšie overenie, že áno, na háčiku niečo hryzie!

Ťažké uhryznutie

Ťažké uhryznutie sa môže zdať ako veľká ryba na obzore, ale nemusí to tak byť.

Zvyčajne je to tak, že narazíte na rybu v bočnom uhle alebo že sa ryba blíži k vášmu bobberovi z opačnej strany, ako ste očakávali.

Vo väčšine prípadov bude ťažké sústo dosť napäté a váš bobber sa môže začať potápať (za predpokladu, že sa v prvom rade vznášal).

Ďalšie známky toho, že vás chytajú zuby

Ak vyššie uvedené náznaky, že pri love bobber nestačia, existuje niekoľko ďalších znakov, ktoré môžete pridať do svojho arzenálu, aby ste si boli istí. Neváhajte použiť tieto techniky ako doplnok k vyššie uvedeným, aby ste mohli zistiť uhryznutie s väčšou presnosťou.

Viditeľný pohyb krytu

Ak sa váš bobber potopí a váš vlasec sa po dopade na vodu stane neviditeľným, možno vás zaujíma, ako preboha potvrdíte, že áno, skutočne máte na vlasci rybu.

Čítať  7 spôsobov, ako nosiť telefón pri behu

No, ak ste blízko nejakého krytu, môžete sa na to pozerať ako na znamenie, že to, čo ste cítili na linke, nebolo vo vašej hlave. Kryt, ak je dostatočne viditeľný, sa pohne, ak je v jeho blízkosti ryba.

To si však bude vyžadovať, aby ste doladili svoje chápanie toho, ako kryt zvyčajne vyzerá, keď sa vo vode len hojdá. Pamätajte, že čím rýchlejší alebo aktívnejší je prúd, tým viac sa bude pohybovať a plávať kryt, ako je kefa alebo vegetácia.

Z tohto dôvodu odporúčame skôr v stojatých vodách použiť pohyb krytu ako možnosť.

Pocit, že sa voda mení prstom

Tu je technika, ktorá je bežná pre profesionálnych rybárov. Možno ste dokonca videli video na YouTube alebo rybársky špeciál, kde to rybár urobil. Nakláňajú sa nad svoje člny a jemne si šúchajú prst vo vode.

Možno je to len jeden prst alebo možno dva, ale vložia prsty do vody blízko hladiny, zavesia ich tam a potom čakajú.

Možno vás zaujíma, čo títo profesionálni rybári robia, a my sme tu, aby sme vám to povedali. Sledujú aktivitu rýb!

Áno, je to tak, niektorí špičkoví rybári dokážu zistiť, či sa ryba chystá uhryznúť, podľa pohybu tesne pod hladinou vody.

Ak je to niečo, čo sa chcete naučiť robiť aj vy, kľúčom je udržať ruku v pokoji, keď sú vaše prsty vo vode. Použite svoje číslice na precítenie situácie pod povrchom.

Akonáhle budete mať pocit, že máte dobrý prehľad o tom, čo ryba robí, rýchlo, ale potichu vytiahnite ruku a chyťte navijak. Mohli by ste mať rybu, ktorú môžete na chvíľu pritiahnuť!

Ten pocit čreva

Pri love bobberov a iných formách rybolovu si rybári časom vyvinú zmysly, ktoré im pomôžu takmer predpovedať, kedy ryba hryzie. Myslite na to ako na Spidey Senses, ktoré má Spider-Man.

Samozrejme, Spider-Man je fiktívna komiksová postava so superschopnosťami, zatiaľ čo to, čo títo rybári majú, je skutočné. Nie je to darček, možno s výnimkou niektorých rybárov. Pre mnohých z nich na tom pracujú.

Čítať  Dokážete vyrobiť iglu s práškovým snehom?

Čím viac skúseností s rybolovom bobber máte, alebo čím viac skúseností s rybolovom vo všeobecnosti máte, tým lepšie sa budete cítiť v črevách.

Vaša intuícia nie je mágia. Používate svoje znalosti na kryte štetca, ako aj na to, aká je voda a ryby v tomto jazere alebo rieke, a potom na základe týchto informácií robíte predpoklady.

Je to skôr kvalifikovaný odhad ako slepé hádanie. Nebudete mať 100-percentnú mieru presnosti, ale nakoniec zistíte, že vaše črevá vás častejšie nasmerujú správne ako nesprávne!

Je ťažšie cítiť uhryznutie na bobber v porovnaní s inými návnadami a návnadami?

Mnoho bobberov je vyrobených z materiálov, ako je plast alebo pena. Nie sú to najcitlivejšie materiály, najmä v porovnaní s rybolovom so živou návnadou. V takejto situácii je medzi rybárskym háčikom a vlascom veľmi málo.

Bude pre vás ťažšie cítiť okusovanie bobbera? Nie, ak viete, na čo si dávať pozor, nebudete.

Keď sa ryba zahryzne do plastovej návnady, ako je bobber alebo jig, môžete cítiť niečo ako klepnutie. V niektorých prípadoch, najmä pri tvrdších plastoch, je to poriadne buchnutie. To sú oba znaky, že ryba sa blíži k vašej línii.

Jednou z najväčších chýb, ktoré môžete urobiť pri love bobberov, je príliš rýchle navíjanie vlasca, pretože predpokladáte, že máte záber. Rýchla akcia odplaší všetky ryby, ktoré sa mohli nachádzať v blízkosti.

Odporúčame chvíľu počkať. Môžete dokonca skúsiť zavrieť oči, aby ste doladili svoje ostatné zmysly. Niektorí rybári prisahajú na túto techniku!

Záverečné myšlienky

Detekcia zahryznutia do vlasca pri love bobber znamená sledovanie vlasca ako aj samotného bobbera, keď pláva na vode. Ak sa pohne aj pôdna pokrývka, je viac než pravdepodobné, že ste zahryzli a mali by ste sa začať navíjať.

Je v poriadku, ak zo začiatku bojujete s meraním, keď ryba hryzie. Buďte so sebou trpezliví a dajte tomu čas. Toto je jedna z tých oblastí, kde cvičenie skutočne robí dokonalosti, pretože vaše zvýšené skúsenosti vám poskytnú lepší vnútorný odhad, kedy sú ryby aktívne!