Ako získať okamžitý kemping s horúcou vodou?

Kempingové výlety sú úžasné. Znovu sa spojíte s prírodou a zároveň si zacvičíte, čo zlepší vaše fyzické a duševné zdravie. Výlety sú dobrým nápadom pre ľudí všetkých vekových kategórií. Ale v niektorých ohľadoch to nemusia byť najpohodlnejšie typy výletov.

Vezmite si napríklad horúcu vodu. Ľudia sú tak zvyknutí na teplú vodu na sprchovanie, varenie alebo umývanie riadu, že si nevedia predstaviť alternatívu, ktorú by mohli použiť pri kempovaní. Našťastie pre všetkých kemperov sa mnohí výrobcovia pozreli na problémy a pomohli poskytnúť alternatívne spôsoby ohrevu vody.

Ak ešte stále neviete, ako získať okamžitú teplú vodu pri kempovaní, ste na správnom mieste. Poviem vám viac o téme, aby ste nabudúce, keď pôjdete kempovať, mali teplú vodu na sprchy, varenie a iné využitie. Držte sa tohto sprievodcu, ak sa vám to všetko zdá zaujímavé!

Viac…

horúcu vodu počas kempovania

Ako získať okamžitú horúcu sprchu v kempingu? – Niektoré užitočné metódy

Ako väčšina kemperov vie, okamžité horúce sprchy počas kempingových výletov nie sú niečo, čo očakávate. Keď som prvýkrát začal kempovať, musel som sa uchýliť k použitiu studenej vody a vziať si niečo, čo sa ani nedalo nazvať sprchou. Veci sa časom zlepšili a teraz je premena fantázie horúcej táborovej sprchy na realitu jednoduchšia.

Existuje mnoho spôsobov, ako získať teplú vodu počas kempovania, ale menej spôsobov, ako získať okamžitú teplú vodu. Ak sa chcete dozvedieť viac o druhej možnosti, tu je niekoľko možností:

Prenosné systémy teplej vody

Prenosné systémy teplej vody sú to najlepšie, čo môžete použiť na okamžité získanie teplej vody. Tento systém je malý ohrievač vody, ktorý môžete použiť kdekoľvek chcete. Dodáva sa s kohútikom a sprchovou hlavicou, vďaka čomu je ideálny na táborové sprchy.

Väčšina takýchto systémov má dva kohútiky – jeden na horúcu vodu a druhý na studenú vodu. To znamená, že horúcu vodu môžete použiť na sprchovanie, zatiaľ čo studená voda sa môže hodiť pri varení alebo umývaní riadu. Celý systém je veľmi pohodlný, ľahko sa nastavuje, ľahko sa používa a je bezpečný pre vonkajšie použitie.

zľava

Prenosný ohrievač vody Coleman na požiadanie H2Oasis
Prenosný ohrievač vody Coleman na požiadanie H2Oasis

  • Prenosný kempingový ohrievač vody poskytuje ľahký prístup k teplej vode
  • Vydáva horúcu vodu až do 125 stupňov Fahrenheita už za 30 sekúnd
  • Sprchová hlavica s 6-stopovou, nekrútiacou sa silikónovou hadicou uľahčuje vonkajšie sprchovanie

Jediná vec, ktorú treba poznamenať, je, že systém môže byť napájaný batériou alebo elektrickou energiou. To znamená, že si budete musieť priniesť batériu alebo zostať v kempingu s elektrickými zásuvkami dostupnými pre kemperov.

To by mohlo byť trochu problematické, ale investícia do batérie je múdra, ak máte tento systém. To vám pomôže ísť do akéhokoľvek kempu, ktorý sa vám páči, a stále budete mať k dispozícii kempingovú sprchu.

  Rôzne typy hojdacích sietí

Prenosné elektrické sprchy

Chcem spomenúť ďalší typ sprchy, ktorý môžete použiť v kempingu. Táto sa nazýva prenosná elektrická sprcha. Je to skvelá kempingová sprcha pre tých, ktorí často chodia kempovať do auta. Systém vám umožní pripojiť ho k autu a použiť auto na jeho chod.

zľava

Prenosná kempingová sprcha Dr. Prepare, vonkajšia elektrická kempingová sprcha s objemom 4 galóny/15 l s nabíjateľnou vzduchovou pumpou, vylepšené skrutkovacie veko, dva režimy rozprašovania, solárna sprcha na pláž, kempovanie, pešiu turistiku
Prenosná kempingová sprcha Dr. Prepare, vonkajšia elektrická kempingová sprcha s objemom 4 galóny/15 l s nabíjateľnou vzduchovou pumpou, vylepšené skrutkovacie veko, dva režimy rozprašovania, solárna sprcha na pláž, kempovanie, pešiu turistiku

  • 【Nabíjateľná vzduchová pumpa】 Nová nabíjateľná vzduchová pumpa, ktorá je štíhlejšia ako 16oz plechovka od piva, dokáže úplne nafúknuť vašu sprchovú tašku a pripraviť vašu sprchu čoskoro. Stlačte tlačidlo napájania, pripojte ho k…
  • 【Konštantná striekacia dýza】 Univerzálna striekacia dýza je prepracovaná na jednoduché sprchovanie vonku a má dva režimy striekania. Páčku na manuálne ovládanie vody môžete buď stlačiť alebo ju vyklopiť…
  • 【Skrutkovací uzáver s jednoduchou náplňou】 Zväčšené skrutkovacie veko uľahčuje plnenie sprchovej tašky ako kedykoľvek predtým. Najlepšie zo všetkého je, že vyniká v úlohe tesnenia vďaka závitovému dizajnu, v porovnaní s…

Napriek tomu, ako som už spomenul, musíte vedieť, že tieto systémy neohrievajú vodu. Objavili sa aj správy, že väčšina elektrických spŕch vodu neohrieva. To znamená, že na použitie sprchy budete potrebovať horúcu vodu, nie akúkoľvek vodu.

K tomu všetkému vám väčšina takýchto systémov ani nedovolí nastaviť teplotu. Pred investíciou do elektrickej sprchy by ste o všetkých týchto bodoch mali vedieť. Pre niektorých je to skvelá voľba. Pre ostatných je systém teplej vody oveľa lepšou voľbou. Takže sa zamyslite a uvidíte, ktorá možnosť sa vám najviac páči.

Solárne sprchové tašky

Ak obe doteraz spomenuté možnosti nie sú niečo, o čom by ste uvažovali, vždy môžete použiť solárnu sprchovú tašku. Horúcu vodu z vaku používate na kempingovú sprchu alebo na čokoľvek, čo chcete. Taška sa veľmi ľahko používa a môžete ju postaviť kdekoľvek.

Solárna sprchová taška je čierna taška, ktorú môžete naplniť vodou. Taška môže byť rôznych veľkostí – ktorú si zaobstaráte, závisí od toho, koľko vody očakávate pri sprchovaní. Z tašky by mala vychádzať sprchová hlavica.

Advanced Elements 5 galónová letná sprcha / solárna sprcha, strieborná/čierna
Advanced Elements 5 galónová letná sprcha / solárna sprcha, strieborná/čierna

  • Konštrukcia – 4-vrstvová konštrukcia s odrazovým panelom a izolačným panelom pre optimalizované zadržiavanie tepla a výkon
  • Kapacita – Táto letná sprcha má veľkú kapacitu 5 galónov a je navrhnutá na rýchle ohrievanie vody na teplom slnku
  • Teplomer – Ľahko čitateľný teplomer, ktorý vám ukáže, kedy je vaša sprcha teplá. Sprcha sa na priamom slnku dokáže ohriať až na 110 stupňov za menej ako 3 hodiny

Takéto tašky budú s najväčšou pravdepodobnosťou čierne, pretože čierna môže najlepšie priťahovať slnečné svetlo. Napriek tomu sa to môže líšiť medzi výrobcami.

  Je kemping bezpečný alebo nebezpečný? [Few Simple Safety Tips]

Čo urobíte s taškou, je naplniť ju vodou a nechať ju na slnku. Voda sa vďaka slnečnému žiareniu zohreje a vy sa môžete poriadne osprchovať. Pamätajte, že na použitie tejto tašky budete potrebovať horúce slnko – inak sa voda dostatočne nezohreje.

kempingové varenie

Ako získať okamžitú horúcu vodu na varenie v kempingu?

Zatiaľ čo prenosný systém teplej vody a solárna sprchová taška vám môžu poskytnúť teplú vodu, na varenie jedla budete musieť použiť túto vodu s kempingovým varičom alebo ohniskom. Toto všetko sa zdá byť trochu komplikované. Budete si tiež musieť vziať veľa spotrebného materiálu, aby veci fungovali.

Áno, vždy môžete ísť s kempingovým varičom. Ak však hľadáte pohodlnejší spôsob varenia jedla na svojich kempingových výletoch, musíte vedieť o jednej veci. Toto je tá vec:

Osobný systém varenia

Osobný systém varenia je pre ľudí veľmi obľúbenou možnosťou, ako si pri kempovaní uvariť svoje obľúbené jedlá. Tento systém si môžete vziať so sebou, keď cestujete s batohom alebo autokempingom. Keďže je pomerne malý a ľahký, dobre sa zbalí do každého batohu.

Nemohol som povedať to isté o väčších kempingových varičoch. Sú ťažké, niekedy náročné na inštaláciu a môžu zabrať veľa miesta. Môžete si ho vziať so sebou, iba ak cestujete do kempu autom. Nie je to dobrá voľba na výlety s batohom.

To je dôvod, prečo sa niektoré z najpopulárnejších značiek outdoorového vybavenia rozhodli vytvoriť systémy, ako je tento osobný varný systém. Najznámejší je varný systém od Jetboil. Ľudia ho radi používajú, pretože obsahuje všetko, čo potrebujete na varenie jedla.

Tento systém má pohodlné veko, ktoré sa dá nasadiť, ak chcete kávu popíjať z nádoby. Môžete ho odstrániť, ak varíte niečo iné. Systém má tiež skrutkovaciu odmerku s vyrytými rozmermi, vďaka čomu je ešte pohodlnejší.

Nebudete si musieť robiť starosti s hľadaním stabilného stojana, pretože jeden je súčasťou balenia. Jediná vec, ktorú si musíte vziať, je malá plynová fľaša, ktorú môžete použiť na prevádzku systému. Keď je jedlo hotové, pomocou rukoväte vyberte nádobu z plynu.

Takýchto sporákov od Jetboil a iných spoločností je toľko, že nepochybujem, že nájdete ten, ktorý budete radi používať. Ak teda chodíte často na stanovačky a nechcete sa spoliehať na hotové jedlo, odporúčam investovať do tohto osobného systému varenia. Je to jedna z najlepších častí kempingového vybavenia vôbec!

  10 zábavných kempingových aktivít pre páry [Great Ideas and Activities]

Niekoľko tradičných spôsobov, ako získať teplú vodu počas kempovania

Ak nemôžete zohnať niektoré z alternatív okamžitej horúcej vody alebo sa vám nepáčia, mám pre vás niekoľko ďalších možností. Toto sú tradičné spôsoby, ako získať teplú vodu na výlete.

Najlepšie na nich je, že sú také jednoduché, ako len môžu byť. Budete ich môcť používať aj bez potreby ďalšieho vybavenia. Tu sú možnosti, ktoré treba zvážiť:

Použite táborák

Oheň je možnosť, ktorú by ste mali mať vždy v úzadí. Väčšina kempingov nemá elektrinu, ktorá je pre nich ľahko dostupná. Ak ste si zabudli priniesť aj batériu alebo prenosný vodný systém, môžete sa vrátiť k bežnému táboráku.

Na založenie ohňa nebudete potrebovať nič okrem ohniska a suchého dreva. V okolí kempingu môžete dokonca získať konáre a polená; drevo si nemusíte nosiť z domu. Oheň môžete založiť zápalkami alebo niečím podobným, len čo nazbierate drevo.

Užitočné môže byť aj použitie nejakého horúceho uhlia. Hneď ako začne oheň, chyťte hrniec, naplňte ho vodou a nechajte ho sedieť nad ohňom. Voda sa rýchlo zohreje, ale dávajte pozor, aby ste si nepopálili ruky pri vyberaní hrnca z ohňa. Hrubá rukavica alebo uterák vám môžu pomôcť chrániť pokožku pred horúcim hrncom.

Ďalším bodom, na ktorý chcem upozorniť, je, že ide o jednoduchý spôsob ohrevu vody, ktorý sa však môže otočiť nabok, ak si nedáte pozor na oheň. Musíte byť pozorní na táborák, najmä ak je okolo kempingu hustý les. Malý požiar sa môže v priebehu niekoľkých minút zmeniť na desivý, ničivý.

Ešte dôležitejšie je zabezpečiť, aby bol oheň uhasený, keď opustíte kemping. Dokonca aj trocha iskry a trochu vetra môžu oheň znova spustiť. Ak to nemáte pod kontrolou, predstavte si, čo sa môže stať.

Takže toto je dobrá, ale nebezpečná možnosť. Majte to na pamäti, ak niekedy použijete ohnisko na ohrev vody.

Využite slnko

Starý dobrý spôsob ohrevu vody je pomocou slnka. Áno, horúcu vodu nedostanete okamžite – chvíľu to potrvá. Ale aspoň dostanete vodu, ktorú môžete použiť kedykoľvek budete chcieť.

Na túto metódu potrebujete iba niekoľko prázdnych fliaš s vodou alebo nádob, ktoré môžete naplniť vodou. Najlepšie by bolo priniesť si vodu z domu alebo použiť zdroj vody v blízkosti vášho kempingu. Množstvo ohrievanej vody bude závisieť od vašich potrieb, preto sa uistite, že máte k dispozícii dostatok vody.

Po naplnení všetkých fliaš a nádob vodou ich postavte na slnečné miesto, kde máte istotu, že slnečné lúče vodu zohrejú. Zahriatie vody nebude trvať príliš dlho, najmä ak to robíte v lete. Toto môže byť najlepšie riešenie na ohrev vody v lete, ale v zime to nebude fungovať. Takže majte to na pamäti.

S ohriatou vodou si môžete robiť, čo chcete. Fľaše alebo nádoby môžete nechať na slnku; môžete ich použiť na rýchle umývanie, varenie, sprchovanie a pod. Keď vyprázdnite jednu fľašu, naplňte ju čerstvou vodou a nechajte opäť na slnku. Táto metóda je taká jednoduchá a ľahká, že nebudete musieť robiť nič iné!

Zabaliť

Ďakujem, že ste sa so mnou držali tohto sprievodcu o najlepších spôsoboch, ako získať okamžitú teplú vodu pri kempovaní. Nezabudnite, že na sprchovanie môžete použiť prenosné systémy na teplú vodu alebo solárne sprchové vaky. Čo sa týka varenia, môžete sa spoľahnúť na osobný varný systém, ktorý vám pripraví horúcu vodu v priebehu niekoľkých sekúnd.

Ak sa vám tieto možnosti nepáčia, vždy sa môžete vrátiť k tradičným spôsobom získavania teplej vody, ako je ohrievanie na táboráku alebo ohrievanie na slnku. Po vyskúšaní týchto metód mi dajte vedieť, ktorú z nich ste najradšej používali a ktorá bola podľa vás najpohodlnejšia. Tiež by som sa rád dozvedel viac o vašich všestranných skúsenostiach s touto témou, takže neváhajte a podeľte sa so mnou!