Ako zavesiť hojdaciu sieť v interiéri bez vŕtania? – Kompletný sprievodca

Hojdanie v hojdacej sieti je relaxačným zážitkom a fantastickým spôsobom, ako zachytiť oči. Hoci hojdacie siete zvyčajne visia vonku medzi dvoma stromami, nie je to vždy tak.

Ak vás baví kopať späť do hojdacej siete, nemusíte sa odkázať na zavesenie len vonku. Hojdaciu sieť si určite môžete postaviť aj v interiéri.

Jedinou výhradou je, že sú potrebné iné spôsoby zavesenia, pretože nebudete mať na pomoc dva stromy.

Jedným problémom, s ktorým sa určite stretnete, je vŕtanie. Veľa vnútorných inštalácií hojdacej siete vyžaduje na dokončenie vŕtačku.

Našťastie vŕtanie otvorov do stien, stropov alebo iných zariadení na zavesenie hojdacej siete nie je vždy potrebné. Hojdaciu sieť môžete prakticky zavesiť v interiéri bez akéhokoľvek vŕtania.

vŕtanie

Ako zavesiť hojdaciu sieť v interiéri bez vŕtania

Inštalácia a hojdacia sieť možno vykonať v interiéri bez akéhokoľvek vŕtania. Budete však musieť prijať niektoré inovatívne možnosti.

Kompletné súpravy vnútorných hojdacích sietí

Ak si chcete doma zavesiť hojdaciu sieť bez vŕtania, najjednoduchším spôsobom je kúpiť si hojdaciu sieť vnútorná súprava hojdacej siete ktorá má stojan. Majte na pamäti, že hojdacia sieť, ktorá sa dodáva s rámom, bude drahšia. Majú však aj bonus, že nevyžadujú žiadnu prácu, pokiaľ ide o zavesenie.

Po zakúpení hojdacej siete zostavte priložený stojan podľa návodu a svoju hojdaciu sieť naň jednoducho zaveste. Táto možnosť bude určite najjednoduchším spôsobom, ako nainštalovať hojdaciu sieť v interiéri bez akéhokoľvek elektrického náradia.

Hoci stojany na hojdacie siete zaberajú značný priestor, do väčšiny sa zmestia takmer všetky hojdacie siete a dajú sa premiestňovať z miesta na miesto bez väčšej námahy.

Použitie strešných nosníkov

Ďalšou životaschopnou možnosťou na zavesenie hojdacej siete v interiéri bez vŕtania je použitie trámov, ktoré už existujú vo vašej streche alebo strope. Popruhy hojdacej siete použijete na zavesenie svojej hojdacej siete; nie je potrebná žiadna vŕtačka.

Čítať  Ako zabezpečiť stan bez kolíkov? [5 Tips]

Pred použitím stropných krokiev alebo strešných trámov na zavesenie hojdacej siete sa musíte uistiť, že sú v dobrom stave a schopné udržať váhu.

Môžete naraziť na problém, kde strešné nosníky nemajú správne rozostupy. Rozstup je rozhodujúci, pretože nechcete, aby hojdacia sieť visela príliš tesne alebo príliš voľne.

Na druhej strane, okrem súpravy popruhov na hojdaciu sieť a samotnej hojdacej siete nebudete potrebovať žiadne ďalšie vybavenie ani náradie. Stačí použiť existujúce štruktúry na zavesenie vašej hojdacej siete a je pravdepodobné, že unesie veľkú váhu.

Keď zavesíte hojdaciu sieť týmto spôsobom, vyberte si správne krokvy alebo trámy a najlepšie umiestnenie a nainštalujte popruhy tak, ako by ste to robili vonku na strome. Hlavným rozdielom je, že ho inštalujete na vodorovný nosník namiesto na zvislý strom.

V tomto bode vezmite závesný popruh a omotajte ho okolo krokvy alebo nosníka. Potom prevlečte jeden koniec cez otvor na druhom konci. Po vykonaní tohto postupu použite karabínky alebo S-háčiky na pripevnenie vašej hojdacej siete. Vykonajte tento krok pre obe strany.

Vďaka dvom popruhom pripevneným k nosníku by ste si mali ľahšie zavesiť hojdaciu sieť v interiéri!

Stĺpiky alebo zvislé nosníky

Môžete tiež skúsiť použiť existujúce stĺpiky alebo zvislé trámy vo vašom dome. Táto možnosť nebude možná, ak váš domov už nie je takto štruktúrovaný, ale ak áno, mohlo by to fungovať dobre.

Musíte sa uistiť, že stĺpiky majú medzi sebou dostatočný priestor na dĺžku hojdacej siete. Ak je dostatok miesta, vyskúšajte túto metódu, aby ste tam hojdaciu sieť okamžite dostali.

V tomto prípade by na vykonanie práce mala stačiť súprava hojdacej siete, ako to bolo v prípade stropných krokiev. Súprava na páskovanie stromov by mala obsahovať všetky diely, ktoré budete potrebovať, pretože stĺpiky alebo trámy vo vašej domácnosti sú podobné kmeňom stromov.

Čítať  Vesta alebo bunda na turistiku [What Is the Better Choice?]

Musíte mať na pamäti, že textúra trámov sa líši od textúry kmeňov stromov. Stromy majú veľkú štruktúru a sú drsné na dotyk. Trámy alebo stĺpiky sú pravdepodobne príliš hladké, takže popruhy hojdacej siete môžu skĺznuť, ak ich nezabezpečíte správne.

Uistite sa, že ste popruhy omotali čo najtesnejšie, aby ste zaručili, že sa hojdacia sieť nezrúti na zem pod váhou vášho tela.

Stojí za zváženie urobiť zárez do stĺpikov vo výške, kde budete hojdaciu sieť inštalovať. Takto popruhy zapadnú do drážok a zostanú tam namiesto toho, aby sa zosunuli.

Rovnako ako pri krokve, aj tu chcete omotať popruhy okolo stĺpikov alebo trámov a zviazať ich. Ďalej je potrebné vložiť karabíny alebo S-háčiky do slučiek. Pevne pripevnite hojdaciu sieť a uistite sa, že je všetko na správnom mieste a je v bezpečí.

Prečo nevieš vŕtať?

Môže existovať mnoho dôvodov, prečo nemôžete vŕtať vo svojom dome na zavesenie hojdacej siete alebo prečo jednoducho nechcete ísť touto cestou, vrátane:

– Nevieš ako vŕtať

– Nemáte potrebné nástroje na vŕtanie a nechce sa vám nakupovať

– Nemôžete robiť žiadne renovácie alebo zmeny v štruktúre, pretože ide o prenájom

– V stenách je prítomný azbest a vŕtanie nie je bezpečné

– Medzi stĺpikmi v stenách nie je dostatočný priestor

Záverečné myšlienky

Keď myslíme na hojdacie siete, väčšinou nám napadne relax. Nielenže je to skvelá funkcia, ktorú môžete pridať do vášho domova, ale je to aj pohodlné.

Napriek dôvodom, pre ktoré nechcete vŕtať, stále môžete prísť na to, ako zavesiť hojdaciu sieť v interiéri bez vŕtania vo vašej domácnosti, aspoň ak máte jednu z vyššie uvedených možností.

Jediná obava, ktorú musíte mať na pamäti, je, že vaša hojdacia sieť musí podporovať vašu telesnú hmotnosť. Okrem toho, ak správne zabezpečíte všetky časti hojdacej siete, nemali by ste mať s inštaláciou žiadne problémy.

Čítať  10 zábavných kempingových aktivít pre páry [Great Ideas and Activities]

Veľa štastia!