Ako zavesiť hojdaciu sieť bez poškodenia stromu?

Hojdacie siete sú jasnou nevyhnutnosťou pre akýkoľvek druh výletu. Sú perfektnou alternatívou na jednodňové výlety, ak nechcete sedieť na zemi. Využijete ich na pohodlné sedenie alebo spanie pri kempovaní v hojdacej sieti. Spánok v hojdacej sieti má mnoho výhod, takže musíte zvážiť, či si jednu so sebou vezmete.

Ale zase musíte vedieť, ako zavesiť hojdaciu sieť. Niektoré laná alebo popruhy hojdacej siete môžu poškodiť strom a spôsobiť jeho odumretie. Keďže sa tomu musíte vyhnúť, musíte vedieť, ktoré popruhy sú ideálne a ako ich používať bez poškodenia stromov. Našťastie tento návod vám o tom všetko povie!

Ak sa chcete dozvedieť viac o najlepších postupoch zavesenia pre všetky typy hojdacích sietí, držte sa počas trvania tejto príručky. Všetky vaše otázky k téme budú zodpovedané na konci!

Viac…

Ako zavesiť hojdaciu sieť bez poškodenia stromov

Poškodzujú zavesené hojdacie siete stromy?

Áno, zavesenie hojdacej siete môže poškodiť strom. To neznamená, že hojdacie siete vo všeobecnosti poškodzujú stromy – iba určité vešanie môže spôsobiť spomínané škody. Poďme sa na to teda pozrieť trochu viac.

Niektoré hojdacie siete sú dodávané so závesnými lanami, ktoré sú zahrnuté v cene. Spoločnosti vám nepovedia, že tieto laná môžu poškodiť kôru stromu a spôsobiť smrť stromu. To sa s najväčšou pravdepodobnosťou stane, ak zavesíte hojdaciu sieť a necháte ju tak mesiace.

Ak sa vaša hojdacia sieť dodáva bez lán alebo chcete hojdaciu sieť udržať bez poškodenia stromu, budete si musieť zaobstarať kvalitné popruhy na hojdaciu sieť. Tie sú širšie a neovíjajú sa tesne okolo stromčeka. Takže aj keď ich necháte okolo stromu, je nepravdepodobné, že by ho poškodili.

Na zavesenie hojdacej siete môžete urobiť aj iné veci bez toho, aby ste poškodili stromy. Mali by ste sa o tom dozvedieť viac, pretože poškodzovanie stromov je neprijateľné. Potrebujeme stromy, aby sme dýchali, aby sme hľadali úkryt pred teplým slnkom. Ak by sme nechali strom zomrieť, trvalo by roky, kým by sa obnovil, ak k tomu vôbec dôjde.

Čítať  Chacos vs Tevas – Ktoré sandále sú lepšie na turistiku?

Takže majte na pamäti tieto veci. Nižšie sú uvedené alternatívy k škodlivým lanám hojdacej siete. Takže, uistite sa, že ste si prečítali informácie!

Aký je najlepší spôsob, ako pripevniť hojdaciu sieť k stromu bez toho, aby ste ho poškodili?

Existuje niekoľko spôsobov, ako zavesiť hojdaciu sieť bez poškodenia stromov. Ak plánujete zavesiť hojdaciu sieť na krátku turistiku alebo kempovanie, môžete na jej upevnenie použiť popruh na hojdaciu sieť alebo lano. Existujú však aj iné alternatívy, pokiaľ ide o dlhšie zavesenie hojdacích sietí.

Predpokladajme, že chcete na záhrade alebo na dvore postaviť stálu hojdaciu sieť. V takom prípade by ste mali zvážiť použitie skrutiek, stĺpikov na hojdaciu sieť alebo stojana na hojdaciu sieť. Stĺpiky a stojan sú rovnaké – nájdete stĺpiky vysoké, ako potrebujete, a použijete ich namiesto stromov.

Čo sa týka skrutiek, veľa ľudí si mylne myslí, že poškodzujú stromy, keď nie! Ak na strom nasadíte skrutky s okom, strom okolo nich začne rásť a prijme ich ako súčasť kmeňa.

Jediné, na čo treba myslieť, je značka skrutiek. Mali by ste použiť skrutky z nehrdzavejúcej ocele, ktoré nehrdzavejú. Týmto spôsobom ich budete môcť používať roky bez toho, aby ste ich museli odstraňovať alebo vymieňať! A čo viac, skrutky budete môcť znova použiť, kedykoľvek budete chcieť hojdaciu sieť zavesiť.

Pamätajte na to – stĺpiky hojdacej siete, stojan alebo skrutky sú tou najlepšou voľbou pre dlhodobé zavesenie. Popruhy a laná na hojdaciu sieť sú dobré, ak chcete hojdaciu sieť zavesiť iba na hodinu alebo dve.

spanie v hojdacej sieti

Ako fungujú popruhy na hojdaciu sieť?

Popruhy na hojdaciu sieť predstavujú najjednoduchší spôsob zavesenia – môžete ich omotať okolo stromu, urobiť slučku a pomocou karabíny pripevniť hojdaciu sieť k popruhu. Nebudete musieť robiť žiadne zložité uzly ani nič podobné. Keď sa naučíte nastavenie, budete môcť hojdaciu sieť zostaviť a rozložiť v priebehu niekoľkých minút!

Čítať  Podložka na jogu ako podložka na spanie? [Pros and Cons Included]

Tieto popruhy sú dokonalou alternatívou k lanám. Mali by ste sa poobzerať po tých, ktoré sú vyrobené z kvalitných materiálov, s odolným popruhom, alebo dokonca dvojitým či trojitým prešívaním. Mali by byť dlhé, ale nastaviteľné, všestranné a bezpečné. Čím je popruh širší, tým lepšie rozložíte váhu tých, ktorí v hojdacej sieti zostávajú.

Pomocou týchto popruhov môžete hojdaciu sieť zostaviť a používať hodiny alebo dni. Ale pamätajte – dve alebo viac hojdacích sietí by ste nemali pripevňovať na tie isté stromy, aj keď máte kvalitné popruhy. Dva stromy môžu držať jednu hojdaciu sieť, zatiaľ čo by ste mali nájsť ďalší pár stromov, ktoré použijete pre druhú.

Aké sú najlepšie popruhy na hojdaciu sieť?

Ak ste dočítali až sem, určite ste si všimli, že popruhy na stromy sú nevyhnutné. Nestačí mať pár popruhov. Mali by to byť aj kvalitné odolné popruhy, ktoré sú ekologické a nepoškodia stromy, ktorými ich omotáte. Ak ste na trhu s popruhmi ako je tento, rád by som navrhol jednu možnosť.

The Popruhy na hojdaciu sieť MalloMe sú moje obľúbené. Ak si ich pozriete online, budete ohromení pozitívnymi komentármi všetkých týchto remienkov. Tieto pripomienky svedčia o kvalite remienkov a ich cene.

Popruhy na hojdaciu sieť MalloMe XL - Sada popruhov na hojdaciu sieť 2000+ LBS Heavy Duty 40 slučiek a 100% nepružný závesný systém - Príslušenstvo k hojdacej sieti pre kemping |  2 karabíny |  12 stôp
Popruhy na hojdaciu sieť MalloMe XL – Sada popruhov na hojdaciu sieť 2000+ LBS Heavy Duty 40 slučiek a 100% nepružný závesný systém – Príslušenstvo k hojdacej sieti pre kemping | 2 karabíny | 12 stôp

  • #1 popruhy na hojdaciu sieť na Amazone: dĺžka 12 stôp (celkom 24 stôp) x šírka 1 palec (vhodné pre stromy), 20 pripevňovacích slučiek (celkom 40), viac ako 1 000 libier na popruh (celkom 2 000 libier). No-Stretch Heavy Duty Triple…
  • Rýchle a jednoduché zavesenie hojdacej siete: Nastavenie hojdacej siete pomocou závesných popruhov na hojdaciu sieť MalloMe trvá menej ako 1 minútu! Nastavenie a rozloženie je také jednoduché, bez zložitých uzlov. Hojdacia sieť MalloMe…
  • Nastaviteľné a nenaťahujúce sa pre pohodlie: Náš systém retiazkovej slučky uľahčuje rýchle nastavenie výšky vašej hojdacej siete, takže váš záves je vždy úžasne pohodlný, dokonca aj okolo veľkej…
Čítať  Vône, ktoré odpudzujú medvede? [Smells Can Deter Bears]

Momentálne za menej ako 20 dolárov, čo je viac ako rozumná cena, sú remienky MalloMe skvelou voľbou aj pre ľudí, ktorí majú obmedzený rozpočet. Môžete si vybrať z dvoch možností – prvá umožňuje 500 libier na popruh, zatiaľ čo druhá umožňuje 1000 libier na popruh. V závislosti od veľkosti vašej hojdacej siete a povolenej hmotnosti si môžete vybrať, ktoré si chcete zaobstarať.

Potom si môžete vybrať aj medzi modrou a čiernou možnosťou. Pri kúpe popruhov získate dva popruhy a dve karabíny. V cene je zahrnutá pohodlná taška, ktorú môžete použiť na uloženie popruhov aj karabín na vaše výlety.

Možno sa však pýtate, čo odlišuje tieto remienky nad všetky ostatné remienky? Je to jednoduché – rýchle nastavenie, pohodlie bez naťahovania, nastaviteľnosť, spoľahlivosť, kvalitné materiály a popruhy, trojité prešívanie – všetky tieto veci robia z popruhov perfektnú voľbu.

Ak sa rozhodnete nevyužiť skrutky alebo stojany na hojdaciu sieť, odporúčam vám pozrieť sa na tieto popruhy. Vzhľadom na ich dĺžku a kvalitu ich budete môcť použiť na akomkoľvek type hojdacej siete a v akomkoľvek kempingu. Takže zvážte investíciu do nich a uvidíte, aké sú úžasné!

Zabaliť

Ďakujem vám, že ste sa pri mne držali tohto sprievodcu! Opäť nezabudnite, že pri zavesení hojdacej siete na strom by ste nemali používať žiadne lano. Najlepšie bude investovať do stojana na hojdaciu sieť alebo si zaobstarať kvalitné popruhy na hojdaciu sieť. Ak máte možnosť, pozrite sa na odporúčané popruhy uvedené vyššie.

Ak máte návrhy na dobré popruhy na hojdaciu sieť, podeľte sa o ne v komentároch nižšie. Tiež by som rád vedel viac o vašich všeobecných skúsenostiach s používaním hojdacej siete, takže neváhajte a podeľte sa o svoje príbehy!