Ako zariadiť, aby akýkoľvek luk fungoval na lov s lukom

Ak hľadáte nový koníček, ktorý by okorenil váš outdoorový zážitok, potom bowfishing určite stojí za vyskúšanie. Ale ako väčšina ľudí, pravdepodobne nemáte záujem zhodiť niekoľko stoviek dolárov za špecializované vybavenie alebo drahý luk.

Našťastie sú vždy dostupné lacné luky. Pozrite sa na Craigslist alebo sa zastavte v miestnom garážovom predaji a je pravdepodobné, že nájdete starý luk, ktorý potrebuje nového majiteľa. Niektoré sú zložené luky určené na lov. Iné sú tradičné dlhé úklony a spätné oblúky. Otázkou je, či môže akýkoľvek luk fungovať na lov s lukom?

Takmer každý luk môže byť prispôsobený na prácu s lukom. Nastaviteľné zložené lovecké luky, dlhé luky, spätné luky a dokonca aj kuše môžu byť premenené na lov s lukom pomocou niekoľkých nástrojov a nejakého lacného vybavenia. Pokiaľ môžete k šípu pripojiť cievku, každý luk s náťahovou hmotnosťou 30-40 libier funguje skvele.

S lukom v ruke pokračujte v čítaní a my vám ukážeme, ako ho premeniť na loveckú silu. Stačí na to pár úprav, takže poďme na to.

Premeňte zložený luk na lov s lukom

Každý, kto loví lukom na jeseň, už pravdepodobne premýšľal nad tým, že by si na jar zacvičil. Aj keď možno nebudete chcieť úplne upraviť nastavenie lovu, je tu veľká šanca, že sa vám povaľuje starý zložený luk. Viete, ten, ktorý ste upgradovali z minulej sezóny.

Akokoľvek sa vám luk dostane do rúk, v skutočnosti toho nepotrebujete veľa, aby ste ho pripravili na lov s lukom. Tu je všetko, čo musíte urobiť, aby to fungovalo.

 • Pridajte rybársky navijak – Zložené luky sú najjednoduchším druhom luku, na ktorý sa dá navijak namontovať. Zvyčajne majú montážne body integrované do stúpačiek. Navijaky značky AMS alebo Muzzy sa štandardne dodávajú s kompatibilnými montážnymi konzolami, ktoré sú vhodné pre väčšinu zmesí. Stačí priskrutkovať a je hotovo. Môžete dokonca pripevniť navijak v štýle Zebco k zloženým lukom pomocou držiaka, ktorý sa priskrutkuje do miesta stabilizátora.

Pozrite sa na dva najpopulárnejšie štýly navijakov pre zostavy zloženého bowfishingu.

 • Znížte ťahovú hmotnosť – Veľa lukostrelcov chce zvýšiť svoju ťažnú váhu na 60 alebo 70 libier. To je pre bowfishing prehnané. Ak je vaša zmes nastaviteľná, znížte ťažnú hmotnosť na niečo menej ako 50 libier. 30-40 libier je ideálnych pre potreby lukostreľby.
 • Postačí akákoľvek opierka šípu – Či už máte Whisker Biscuit alebo odkladaciu podložku na šípy, takmer všetky sú kompatibilné s lukovými šípmi. V ideálnom prípade je na udržanie šípu na mieste lepšia opierka v štýle snímania.
 • Pridajte chrániče prstov – Lovci lukov často používajú mechanické uvoľnenie, aby nechali šíp lietať. Zlepšuje presnosť a zvláda ťažšie ťahové závažia bez bolesti prstov. Vypúšťanie je však pomalé a ťažkopádne pre lov s lukom. Namiesto toho pridajte chránič prstov Pine Ridge Finger Savers na strunu, aby ste mohli strieľať prstom.
 • Odstráňte zameriavač – Ak máte na luku lovecký zameriavač, odporúčame ho zložiť. Bowfishing sa spolieha na inštinktívnu streľbu a zameriavač vám bude viac prekážať ako pomáhať pri mierení.
 • Nezabudnite na šípku – Kvalitný šíp špecifický pre bowfishing je najdôležitejšou súčasťou celého nastavenia. Posuňte sa nadol, aby ste videli našu odporúčanú šípku.
Čítať  6 najlepších jazier pre Big Kokanee v štáte Washington

To je naozaj všetko, čo musíte urobiť, aby ste premenili svoj luk na lov s lukom.

Nastavte spätný alebo dlhý luk na lov s lukom

Tradičné luky, ako sú spätné a dlhé luky, sú vynikajúcimi lukami na lov. Ich plynulé ťahanie a jednoduchosť umožňujú kresliť, švihnúť a strieľať jedným pohybom. Zatiaľ čo oba štýly sa dobre prispôsobujú lovu lukom, uprednostňujú sa recurvesy kvôli ich kompaktnejšej veľkosti. Dlhé luky môžu byť trochu nemotorné, keď sú dlhšie ako 60 palcov.

S akýmkoľvek tradičným lukom je jeho vybavenie na lov s lukom také jednoduché, ako len môže byť. Nižšie sú uvedené základné doplnky, ktoré väčšina tradičných lukov potrebuje pred cestou k vode.

 • Navijak na lov s lukom – Medzi najobľúbenejšie navijaky na tradičné luky patrí bubon. Nie je to nič iné ako cievka v tvare bubna s prírubou a montážnou konzolou vzadu a zaoblenou hladkou prednou časťou, ktorá umožňuje odvíjanie vlasca bez zaseknutia. V hornej časti je tiež klip, ktorý udrží váš vlasec na mieste, kým nevystrelíte. Pásky na kotúčoch sú skutočne populárne, ale ťažko sa hľadajú. Preto sme sa rozhodli pre bubnovú cievku namontovanú na stabilizátore od Cajun. Je lacný, ľahko sa inštaluje a vydrží navždy. So správnou montážnou konzolou alebo stúpacou vložkou môžete pripojiť aj navijak retrievera.

Pozrite sa na našu obľúbenú bubnovú cievku od Cajun.

Zvyčajne ich nájdete na Amazone, ale aby to fungovalo, budete potrebovať držiak stabilizátora.

 • Držiak na cievku – Ak dostanete bubnový navijak, potrebujete aspoň prednú stabilizačnú vložku alebo adaptér gadget. 3Rivers Archery predáva oboje online. Lepšou možnosťou môže byť použitie an Tradičná montážna súprava AMS z Amazonu. Umožňuje vám pripojiť navijak v štýle retrievera pre najlepší výkon pri love lukom.
 • Odpočinok šípok – Prakticky každá opierka, ktorá je pripevnená k luku, už bude fungovať. Opierky NAP Flipper sú najjednoduchšie, ale nedržia šípku na mieste. Ak nemáte žiadny odpočinok, skúste nájsť nalepovacie odpočívadlo na úplné zachytenie.
 • Chrániče prstov – Rovnako ako pri zložených lukoch je pre pohodlie pri love lukom nevyhnutný chránič prstov. Vďaka tomu je stiahnutie 30 alebo 40 libier tlaku menej bolestivé na prstoch.
 • šípky – Budete potrebovať šípku na lov z luku, takže prejdite nadol, aby ste videli naše obľúbené.

Za predpokladu, že už máte držiak stabilizátora a opierku šípu, všetko, čo potrebujete, je bubon, vlasec a šíp, aby ste mohli loviť s lukom v tradičnom štýle. Naša prvá zostava na lov s lukom bol jednoduchý spätný luk s bubnom Cajun a šípom AMS. Fungovalo to skvele a funguje dodnes.

Vybavte si kušu na lov s lukom

Lov lukom s kušou ​​si v posledných rokoch rozhodne získal obľubu. Tieto výkonné luky sa ľahko mieria, strieľajú rýchlo a používajú menšie šípy, ktoré prenikajú hlboko do vody. Kuša určite nie je najlacnejším spôsobom, ako začať s lovom lukov, ale aj tak je to výbuch.

Čítať  Ovplyvňuje počasie rybolov na ľade

Nie všetky kuše sa hodia na lov lukom. V niektorých prípadoch sú príliš silné a spôsobujú, že šípy vyskakujú z vody. Pred vybavením vašej kuše adaptérom na navijaky skontrolujte, či má aj správne úchyty. Potrebujete jeden s piatinny koľajnicou na spodnej strane prednej rukoväte.

Tiež sa uistite, že vaša ťažná váha nie je prehnaná. Niečo v rozsahu 40-50 libier je dosť, inak sa prevŕtate rybou a zapustíte skrutku na dno jazera. Mladé kuše sú často najlepšou voľbou pre lov s lukom.

Nie je toľko možností, ako vybaviť kušu navijakom, ale AMS vyrába úžasnú súpravu, ktorá má všetko, čo potrebujete.

Súprava obsahuje navijak AMS Retriever Pro s 25 yardmi 200 librového testovacieho vlasca, montážny materiál a 3 skrutky do kuše Chaos FX.

Pozrite si to na Amazone za najlepšiu cenu.

Aký kilový luk potrebujete na lov s lukom

Najlepšia náťahová hmotnosť pre lov s lukom je okolo 40 libier. Čokoľvek pod 25 libier nebude dostatočne silné a čokoľvek nad 50 libier spôsobuje výraznú únavu počas dňa nabitého akciou.

Môžete použiť luk pre mládež na lov s lukom

Vďaka nižšej naťahovacej hmotnosti a kratšej dĺžke naťahovania sú luky pre mladých skutočne vhodné na lov s lukom. Väčšina lukov pre mládež má nastaviteľnú záťaž 20 až 45 libier a dĺžku náťahu menšiu ako 24 palcov, čo je v poriadku pre rýchlu streľbu na blízko.

Šípy, ktoré fungujú s akýmkoľvek lukom

Existuje veľa lukových šípov, ale mnohým chýba kvalita, ktorú máme radi. Nestrácajte čas nakupovaním najlacnejšieho šípu. Skončíš sklamaný.

Bez ohľadu na typ luku, ktorý používate, kupujte len tie najlepšie šípy. Naše obľúbené šípy preukázateľne zdolávajú aj tie najťažšie ryby.

Všetky najlepšie lukové šípy majú niekoľko spoločných vecí.

 • Vybavené bezpečnostnými sklíčkami pre streľbu bez zamotania.
 • Ťažké sklolaminátové hriadele pre penetráciu a nerozbitnú flexibilitu.
 • Super ostré hroty s ostňami na zachytávanie rýb, ktoré udržia váš šíp pripnutý.
 • Rýchloupínacie ostne pre ľahké odstránenie z rýb.

Iba jeden šíp spĺňa naše kvalitatívne normy. Zvyšok sa jednoducho nehromadí.

Tu je náš obľúbený luk, ktorý sa oplatí vyskúšať s akýmkoľvek lukom.

Bowfishingové šípy AMS sú navrhnuté tak, aby spôsobili skazu akejkoľvek rybe vo vode. Ultra ostrý hrot chaosu prerazí aj tie najtvrdšie šupiny, zatiaľ čo ťažké ostne pevne držia mlátiace ryby. Pri rýchlom otočení hrotu sa ostne otočia dopredu pre ľahké odstránenie šípu.

Bezpečnostná sklznica bráni spätnému zacvaknutiu tým, že udrží vlasec bez zachytení. Môžete sa spoľahnúť na presnosť každého výstrelu, pretože len tie najrovnejšie sklolaminátové hriadele prejdú kontrolou.

The AMS Chaos QT Bowfishing Arrow je všetko, čo potrebujete, takže si to pozrite v obchodoch BassPro.

Čítať  Ako udržať suchú mušku pred potopením

Môžete použiť bežný navijak na lov lukom

Žiaľ, obyčajný navijak nie je účinný na lov s lukom. Bowfishingové navijaky sú schopné udržať aspoň 50 stôp 150 librovej testovacej alebo silnejšej pletenej šnúry Dacron. Majú tiež špeciálne uvoľňovacie mechanizmy, ktoré umožňujú hladký let šípu z luku, ktorý konvenčným navijakom chýba.

Najlepšie je použiť navijaky špeciálne navrhnuté na lov s lukom. Nielenže sú bezpečnejšie, ale sú aj dostatočne robustné, aby zvládli týranie a šok z opakovanej streľby. Navyše držia viac vlasca a majú silnejšie navíjacie mechanizmy na zdolávanie veľkých rýb.

Koľko stojí vybavenie luku na lov s lukom

Lov s lukom je vlastne jednoduchý šport. Ale ako každý rybolov, môže sa veľmi rýchlo predražiť. Ak všetko, čo chcete, je úplné minimum na vrhnutie šípov do niekoľkých kaprov, potom to vyžaduje len malú investíciu, aby ste mohli začať. Ak však chcete iba špičkové vybavenie, pripravte sa na to, že vysolíte poriadne peniaze.

Ako sme už spomenuli, väčšina lukov potrebuje aspoň niekoľko základných vecí, aby ste mohli začať s lovom s lukom. Štýl a kvalita vybavenia určia konečné náklady. Zopakujme si, čo potrebujete na vybavenie väčšiny lukov na lov s lukom.

 • Bowfishing navijak (vrátane vlasca): $ 20 – $ 150
 • Montážne držiaky navijaka: 30 – 50 USD
 • Opierka šípu: 5 – 45 USD
 • Chrániče prstov: 5 – 10 USD
 • Bowfishing šíp: $ 20 – $ 35

Celkové náklady na nastavenie luku: 80 – 290 USD

Je celkom možné, že váš luk nebude potrebovať všetky komponenty na tomto zozname, takže skutočné náklady môžu byť oveľa nižšie. Všetko, čo možno budete potrebovať, je jednoduchý kotúč, nejaký vlasec a šíp. Ak je to tak, môže začať stáť menej ako 50 USD.

Pre tých z vás, ktorí spočítajú svoje náklady a prekročia hranicu 300 dolárov, možno budete chcieť namiesto toho zvážiť kompletnú súpravu na lov s lukom. Slušná súprava spätného luku s funkčným lukom, bubnom a šípom stojí okolo 150 dolárov a je pripravená na streľbu.

Tu je niekoľko vysoko kvalitných balíčkov na lov lukom, ktoré sú plne funkčné a pripravené na streľbu. Obe nájdete v BassPro Shops alebo Amazon.

Keď to zhrnieme

V skutočnosti je celkom jednoduché vyrobiť akýkoľvek luk schopný loviť s lukom. Nestojí to veľa a je to najlepší spôsob, ako si to môže vyskúšať každý nový šport. Či už máte starý recurve alebo high-tech zložený luk, použite nášho sprievodcu, ktorý vám pomôže začať.

Keď si dáte výstroj dokopy, je čas naučiť sa trafiť ryby vo vode. Určite si pozrite nášho neoceniteľného sprievodcu, ktorý vám pomôže mierte ako profík pri love lukom. Môžete sa tiež pozrieť na zákony o bowfishing pre váš štát aby ste zistili, či je to tam, kde žijete, legálne.