Ako zabrániť tomu, aby sa vaše nohy šmýkali dopredu v turistických topánkach?

Nie všetci turisti majú dobré turistické skúsenosti, keď prvýkrát začnú s turistikou. To, že nemáte správnu obuv, môže niekedy spôsobiť, že vaše nohy budú nepríjemné a unavené. Môžete dokonca získať pľuzgiere a odreniny a všetci vieme, aké bolestivé to môže byť.

Mnoho turistov investuje do dobrých turistických topánok, pretože si myslia, že budú rýchlym riešením všetkých problémov súvisiacich s nohami. Napriek tomu zistíte, že aj tie najlepšie turistické topánky môžu niekedy nechať nohy pri chôdzi kĺzať dopredu. Môže to byť spôsobené samotnou topánkou alebo to môže byť niečo, čo môžete opraviť v priebehu niekoľkých minút.

Ak sa chcete naučiť, ako zabrániť tomu, aby sa vaše nohy v turistických topánkach šmýkali dopredu, ste na správnom mieste. Táto príručka vám prezradí každý tip a trik, ktorý potrebujete vedieť, aby vám čižmy sadli ako uliate. Poďme teda do sprievodcu a pozrime sa, čo musíte urobiť so svojimi topánkami, aby ste zlepšili ich padnutie!

Viac…

Mali by sa vaše nohy pohnúť v turistických topánkach

Mali by sa vaše nohy pohybovať v turistických topánkach?

Možno si myslíte, že je to normálne, ak ste vždy zažili pohyb nôh v turistických topánkach. Ale nie je to tak, pretože vaše nohy by sa v topánkach nemali pohybovať. Čím tesnejší strih, tým lepšie pre chodidlo!

Ak sa noha pohybuje v akejkoľvek topánke, dvere sú otvorené pre zranenia. Topánka neposkytuje dostatočnú stabilitu a pevné uchytenie. Noha sa môže pohybovať nesprávnym spôsobom a spôsobiť bolesť v oblasti chodidla alebo dokonca členku.

Navyše všetko, čo sa hýbe v topánke, môže tiež viesť k pľuzgierom a odreninám. Ak kráčate nahor alebo leziete, niekedy sa chodidlá presunú na zadnú časť topánky a spôsobia odieranie pokožky o topánku. Rany na nohách sa budú chvíľu hojiť, takže za ten čas ani nebudete môcť pokračovať v turistike.

Ak sa vaša noha v topánke pohybuje dopredu, môže to spôsobiť aj problémy s nechtami na nohách. Niečo, čo sa nazýva necht na nohe turistu, môže byť spôsobené nevhodnou obuvou a je veľmi bolestivé. Takže, ak sa vaše nohy hýbu v turistických topánkach, riskujete, že sa vám tento typ zranenia dostane na prsty.

Ak existuje jedna vec, ktorú si z toho všetkého môžete odniesť, malo by to byť to, že by sa vaše nohy nemali pohybovať v turistických topánkach ani v inom type topánok. Toto je veľké nie, pretože to môže viesť len k bolestiam a zraneniam. Takže zaobstarať si topánky, ktoré dobre padnú, je vždy to najlepšie!

Prečo sa vaše nohy posúvajú dopredu v turistických topánkach?

Existujú dva zrejmé dôvody, prečo by sa vaše nohy mohli v turistických topánkach posúvať dopredu. Z mojej skúsenosti je buď kvalita topánky otázna, alebo vám topánka nesedí.

Čítať  Môžete použiť ohrievač propánu v stane? [Is It Safe?]

Ak ste si istí, že vám topánka dobre sedí, mali by ste zvážiť jej kvalitu. Dodávajú sa topánky s dobrými šnúrkami a ukotvením, alebo je potrebné na ne dať nejaký iný typ šnúrok? V každom prípade použite správnu techniku ​​šnurovania, aby ste sa uistili, že problémom nie sú šnúrky.

Potom skontrolujte kvalitu podošvy a vypchávok jazyka a v prípade potreby zvážte ich výmenu, aby ste zlepšili padnutie. Zaobstarajte si kvalitnú stielku, ktorá bude vždy poskytovať dobrú podporu klenby. Môže to byť jednoduchý spôsob, ako dosiahnuť trvalú opravu bez obáv zo sklzu.

Ak však problém nie je vo vnútri topánok, môže to byť v nasadení topánok. Uistite sa, že máte správnu veľkosť topánok pre vaše nohy. Dokonca aj centimeter príliš dlhý, krátky, široký alebo úzky spôsobí veľa problémov. Ak vám čižmy nesedia, radšej si zaobstarajte nový pár, inak sa budete musieť neustále potýkať s pošmyknutím.

Niekoľko ďalších spôsobov, ako zlepšiť prispôsobenie obuvi a zabrániť tomu, aby sa v nej noha šmýkala. O týchto metódach sa zmienim podrobnejšie v časti nižšie, takže sa uistite, že sa toho budete držať.

Nohy sa posúvajú dopredu v turistických topánkach

Ako zabrániť tomu, aby sa vaše nohy šmýkali dopredu v turistických topánkach? – Krok za krokom

Pozrime sa, zistili ste, že vaše turistické topánky spôsobujú bolesť a nepohodlie, a to všetko pramení z kĺzania nôh v topánkach. Možno si myslíte, že pre vaše topánky nie je žiadna nádej, ale je!

Chcem sa podeliť o šesť veľmi zaujímavých metód, ktorými sa môžete pokúsiť zastaviť skĺznutie, ktoré prebieha. Všetky tieto metódy sú rýchle, lacné a mali by byť účinné pri tom, aby vaše turistické topánky skvele sedeli. Poďme teda rovno do toho a uvidíme, o čom sú!

Pridajte ďalší pár ponožiek

Ak máte chuť sa v topánkach šmýkať, mali by ste najskôr pridať ďalší pár ponožiek. Nosenie protišmykových ponožiek je vždy dobrý nápad a môže byť mimoriadne užitočné, ak máte problém s kĺzaním päty. Nepotrebujete si zaobstarať žiadne špeciálne ponožky – stačia akékoľvek hrubšie ponožky, ktoré vlastníte.

Napriek tomu odporúčam pozrieť sa do špeciálnych turistických ponožiek, pretože sú pohodlnejšie. Existujú dva druhy turistických ponožiek. Niektoré sú tenké a stlačené, zatiaľ čo druhý typ je hrubší a zvyčajne vyrobený z vlny. Ponožky z merino vlny sú skvelé, no môžu byť aj trochu drahé.

Skúste teda pridať druhú vrstvu ponožiek, aby ste zistili, či to nepomôže vášmu problému. Ak to tak nie je, prejdite na druhú metódu a zistite, či to môže pomôcť.

Získajte lepšie vložky

Vložky sú veľmi dôležité. Nie všetky topánky majú dobré vložky, ale vždy odporúčam pridať také, ktoré zlepšia vaše pohodlie a teplo. Ak zistíte, že sa vám v turistických topánkach šmýkajú nohy, riešením vášho problému môže byť dobrá vložka.

Čítať  Sú sandále Chaco vhodné na turistiku? [Complete Guide]

Keď dostanete nové topánky, najprv musíte zistiť, či ich stielka robí vašu klenbu dobre. Pri dlhších výletoch sa vaša klenba môže cítiť namáhaná, ak nedostane žiadnu podporu alebo pohodlie od vložky. Vaše nohy budú unavené a dokonca aj utrápené, takže pred ďalším dobrodružstvom musíte počkať, kým sa zotavia.

Tu vstupuje do príbehu stielka, ktorá dokáže okamžite vyriešiť problémy s pohodlím a teplom. V kombinácii s vyššie spomenutými protišmykovými ponožkami podošva zlepší vaše problémy s pošmyknutím.

Zvážte podložku na jazyk

Jazykové chrániče sú veľmi pohodlným spôsobom, ako zlepšiť problémy s kĺzaním obuvi. Nejdú pod nohy ako vložky do topánok, ale pokračujú pod jazyk topánky a cez chodidlo. Ak sa vám nohy šmýkajú, pretože topánka je príliš široká, jazyková vložka vám môže pomôcť výrazne zlepšiť padnutie.

Mnoho výrobcov vytvára také vložky, ktoré sú vhodné do všetkých druhov uzavretých topánok, nielen do turistických topánok. Sú cenovo dostupné a ľahko sa aplikujú na topánku, takže by ste nemali mať problém pridať ich do topánok. Ak je topánka stále príliš široká aj s podložkou jazyka, zvážte vrstvenie ponožiek a zistite, či to situácii pomôže.

Vyskúšajte rôzne techniky šnurovania

Vyššie som uviedol, že šnúrky môžu tiež spôsobovať kĺzanie v topánke. Pri kúpe turistických topánok by ste sa mali uistiť, že topánky majú odolné, hrubé šnúrky, ktoré sú zašnurované správnym spôsobom. Ak sa vám nepáči pôvodné šnurovanie, môžete na topánkach použiť mnoho techník šnurovania.

Je tu aj pre vás možnosť zaobstarať si kvalitné šnúrky, ktoré sa vám páčia a pridať ich k topánkam. Pri ich šnurovaní použite buď šnurovanie na päte alebo uzol chirurga. Mnoho tutoriálov online vám môže ukázať, ako urobiť oba typy šnurovania, takže sa nebojte, ak neviete, ako to urobiť.

Utiahnite si šnúrky

Tak ako je dôležité mať dobré šnúrky, musíte mať aj šnúrky dotiahnuté k dokonalosti. To môže byť zložité, pretože ich možno budete musieť utiahnuť a uvoľniť počas každej cesty. Pri chôdzi smerom nadol sa odporúča mať užšie šnúrky, pri chôdzi na horu alebo kopec by mali byť voľnejšie.

Mali by ste tiež zvážiť zaobstaranie si šnúrok, pretože uľahčujú úpravu šnúrok. Uistite sa, že kotvy šnúrky aj šnúrky sú pevné. Ak máte správnu topánku, samotná výmena šnurovania môže spôsobiť, že sa vám budú na nohe cítiť a sadnú vám oveľa lepšie.

Skontrolujte veľkosť topánok

Mal by som spomenúť, že všetky vyššie uvedené metódy je možné kombinovať, aby ste dosiahli to, čo sa vám páči. Väčšina topánok nebude potrebovať viac ako jeden spôsob, ako správne sadnúť – rozdiel robí šnurovanie alebo extra ponožku. Ak však nič nepomôže, možno budete potrebovať nový pár topánok.

Čítať  Ako zrolovať spacák Coleman? [Quick Guide]

Keď si budete nabudúce kupovať turistickú obuv, zájdite do obchodu a nechajte si poradiť od odborníka. Nekupujte topánky online, pretože nie všetci výrobcovia vyrábajú topánky, ktoré zodpovedajú veľkosti. Je lepšie si ich kúpiť v skutočnom obchode a nechať si odbornú pomoc so správnym prispôsobením a šnurovaním.

Čo je to trampský necht a prečo by ste sa ho mali báť?

Všetok ten pohyb nohy v topánkach môže viesť k vážnym zraneniam, ako je napríklad necht na nohe turistu. Názov tomu nezodpovedá – toto je dosť vážny stav, ktorému sa chcete vyhnúť. Ak máte čierne nechty na nohách po dlhej túre, máte Hiker’s Tonails.

Pri čižmách, ktoré dobre nesedia, je dostatok miesta na to, aby chodidlo neustále narážalo do špičky v prednej časti topánky. To spôsobí trápenie nechtu, ktorý bude krvavý a dokonca čierny. Postupom času je jediným miestom, kam môže tento necht ísť, z nohy a do koša.

Ak ste ešte nezažili turistický necht na nohe, neviete, aké bolestivé môže byť odtrhnutie nechtu na nohe. Budete musieť chrániť palec na nohe, kým vám nový necht narastie; to sa nestane cez noc. Budete tiež musieť chrániť pokožku pod nechtom pred infekciami, čo znamená, že nebudete musieť chodiť naboso ani držať nohu v topánke dlhší čas.

Turistický necht na nohe je niečo, čoho by ste sa mali báť a čoho by ste sa mali báť, pretože nikomu neprajem, aby si prekonal túto bolesť. Moje odporúčanie je chrániť prsty na nohách a chodidlá ako celok počas vašich turistických výletov, najmä tých dlhších a náročnejších. Pred každým výletom sa tiež uistite, že ste si ostrihali nechty na nohách. To vám pomôže vyhnúť sa Hikerovým nechtom na nohách a ušetrí vám veľa bolesti.

Zabaliť

Ďakujem, že sa so mnou držíte tohto sprievodcu o všetkých turistických topánkach a nohách! Dúfam, že ste sa dozvedeli o nebezpečenstvách nesprávnej turistickej obuvi a nechránených nôh. Aj keď v niektorých prípadoch budete musieť investovať do nového páru topánok, odporúčam vám najskôr vyskúšať metódy, ktoré som vám uviedol vyššie, a potom sa rozhodnúť, či si potrebujete zaobstarať nové turistické topánky alebo nie.

Poznáte nejaké iné spôsoby uchytenia, ktoré dokážu opraviť kĺzanie päty a zabrániť tomu, aby sa vaše nohy skĺzli dopredu? Rád by som sa o nich dozvedel, takže sa neváhajte podeliť o svoje techniky v komentároch nižšie. Ostatní čitatelia a ja oceníme váš príspevok k tejto téme!