Ako zabrániť roztopeniu snehovej gule

Po prečítaní nášho sprievodcu o tom, ako odvaliť dokonalú snehovú guľu, ste vy a deti boli vonku celé hodiny v snehu a trénovali a zdokonaľovali svoje zručnosti. Teraz máte príliš veľa snehových gúľ. Ako môžete zabrániť tomu, aby sa roztopili skôr, ako ich začnete používať?

Tu je návod, ako zabrániť roztopeniu snehovej gule:

  • Uchovávajte ich v zakrytých plastových vreckách v mrazničke
  • Snehové gule robte len z čistého snehu, bez soli
  • Izolujte penou alebo gumou
  • Vypnite automatické odmrazovanie vašej mrazničky
  • Stavajte pykrete snehové gule
  • Pridajte soľ chloridu amónneho

S vyššie uvedenými návrhmi by ste teoreticky mohli držať svoje snehové gule až do leta, potom ich vytiahnuť a zahrať si snehovú guľu na svojom dvore uprostred vlhkosti. Pokračujte v čítaní, kde nájdete ďalšie tipy a triky na uchovanie snehových gúľ!

6 tipov, ako zabrániť topeniu snehovej gule

Uložte ich v zakrytom plastovom vrecku na zips v mrazničke

Pravdepodobne máte v špajzi nejaké zipsové tašky, však? Jednu chyťte, vložte do nej snehovú guľu a dobre ju zapnite, aby ste vytvorili tesnenie, ktoré je takmer vzduchotesné.

Rozsvieti sa vaša mraznička vždy, keď otvoríte jej dvierka? Svetlo vydáva teplo a čím bližšie je snehová guľa k žiarovke mrazničky, tým rýchlejšie sa roztopí.

Keďže plastové zipsové vrecká sú priesvitné, odporúčame snehovú guľu zakryť niečím nepriehľadným. Dokonca aj utierka funguje, ale uistite sa, že je to utierka, ktorej vám nevadí vzdať sa. Mohlo by to ležať vo vašej mrazničke ďalších šesť mesiacov alebo dlhšie.

Došli vám igelitové tašky? To je v poriadku. Snehové gule môžete tiež uložiť do plastovej nádoby, ako je miska alebo Tupperware. Ak váš Tupperware nie je priehľadný a má veko, je to ideálne. Keď skladujete snehovú guľu v miske, opäť vám odporúčame, aby ste na ňu položili utierku alebo inú prikrývku.

Uistite sa, že vaša snehová guľa nie je zaseknutá v zadnej časti mrazničky. Mnohé mrazničky majú vzadu vykurovacie telesá. Rovnako ako vystavenie svetlu môže roztopiť snehovú guľu, tak aj blízkosť snehovej gule k vykurovaciemu telesu!

Vytvárajte snehové gule iba s čistým snehom bez soli

Dôležitý je aj typ snehu, ktorý používate na gúľanie snehových gúľ. Možno si z nášho článku o gúľaní dokonalej snehovej gule pamätáte, že pri vytváraní snehovej gule by ste mali siahať rukami niekoľko centimetrov hlboko do snehu.

Čítať  Pozemný hokej vs. lakros: Rozdiely, na ktorých záleží

Dôvodom je získanie pevnejšieho snehu, ale to nie je jediná výhoda. Môžete sa tiež uistiť, že váš sneh bude taký, ako ho príroda zamýšľala, čo znamená, že v ňom nebude špina ani soľ. To isté sa nedá povedať o povrchovom snehu.

Soľ je jedným z najväčších nepriateľov snehu. Ako toto KGW 8 článok dokazuje, že s množstvom času a trpezlivosti môžete roztopiť sneh pomocou bežnej kuchynskej soli namiesto komerčnej ľadovej soli (hoci to tiež funguje).

To nám hovorí, že ak je sneh, ktorý používate na kotúľanie snehových gúľ, slaný a špinavý, je len otázkou času, kedy sa začne topiť.

Izolujte penou alebo gumou

Izolácia zachytáva teplo, takže ste trochu zmätení, prečo ju odporúčame pre vašu snehovú guľu. Neroztopí sa teplá, izolovaná snehová guľa za okamih? Je to práve naopak!

Keď ochránite svoju snehovú guľu izoláciou, znížite rýchlosť tepelných výmen, ktorým je snehová guľa vystavená. To zase môže zachovať dokonale okrúhly, nadýchaný tvar vašej snehovej gule ešte dlhšie.

Dobre, ako teda izolovať snehovú guľu? To je tá zábavná časť, máte toľko spôsobov, ako to urobiť. Snehové gule môžete vložiť do polystyrénovej nádoby, akú dostanete vo svojej obľúbenej reštaurácii. Potom ho uložte do inej väčšej nádoby.

Zabalenie snehovej gule do hliníkovej fólie môže fungovať, pretože je to tiež izolačná vrstva. Len nečakajte, že vaša snehová guľa bude dokonale guľatá, keď s ňou skončíte. Fólia zmení svoj tvar.

Ak spolu s deťmi pracujete na záchrane snehových gúľ, zapojte ich. Opýtajte sa ich, čo je podľa nich najlepšia metóda izolácie pre snehové gule. Vďaka tomu je uchovávanie snehových gúľ dobrou vzdelávacou príležitosťou, ktorá sa deťom môže páčiť!

Vypnite automatické odmrazovanie vašej mrazničky

Mnoho chladničiek a rovnako veľa mrazničiek obsahuje funkciu automatického odmrazovania. Táto funkcia, známa aj ako samorozmrazovanie, odmrazuje výparníkové špirály vašej mrazničky, ktoré sú chladiacim prvkom.

Tu je postup, ako to funguje podrobnejšie. Po prvé, špirály výparníka sa zahrejú, pretože to umožňuje, aby sa námraza, ktorá sa vytvorila na špirálach, okamžite roztopila. Potom voda, ktorá uniká z cievok, putuje potrubím.

V závislosti od toho, ako často je kompresor zapnutý, môže k odmrazovaniu dôjsť každých šesť, osem, 10, 12 alebo 24 hodín. Ohrievač bude bežať 15 až 30 minút pri klipe.

Čítať  6 miest na let teplovzdušným balónom v Seattli a mimo neho

Keďže automatické odmrazovanie môže vašu mrazničku zohriať, neodporúča sa, keď tam skladujete snehové gule. Sneh musí byť neustále vystavený teplotám najmenej 32 stupňov Fahrenheita, aby si zachoval svoj tvar.

Samozrejme, vypnutie funkcie automatického odmrazovania vo vašej mrazničke so sebou nesie aj svoje riziká. Áno, vaša snehová guľa bude v poriadku, ale samotná mraznička nemusí byť.

V závislosti od toho, kde sa námraza vytvára, sa môže hromadiť okolo komponentov a potrubí. To môže spôsobiť zamrznutie dielov a ich nefunkčnosť, alebo – v prípade rúr – dokonca prasknutie.

Ak je vaša mraznička staršia a už je na ceste von, určite vypnite automatické odmrazovanie. V prípade úplne novej mrazničky by sme vás však varovali, aby ste to prehodnotili.

Stavajte snehové gule Pykrete

Ak ste čítali náš príspevok o ochrane snehuliaka pred roztopením, určite ste už počuli o pykrete. Možno ste prehliadli tento príspevok, takže nám dovoľte, aby sme vám teraz poskytli krátku rekapituláciu.

Pykrete je druh mrazenej zliatiny, ktorá kombinuje ľad s papierom, pilinami alebo inou drevnou buničinou. Sneh alebo ľad tvoria asi 86 percent pykretu, zatiaľ čo piliny tvoria zhruba 14 percent.

Zmiešaním týchto dvoch ingrediencií sa stane kúzlo. Tepelná vodivosť Pykrete je nižšia, ako by bol samotný sneh, čo umožňuje, aby sa sneh topil oveľa postupne. Materiál je tiež oveľa tvrdší a pevnejší ako bežný ľad.

To je dôvod, prečo má pykrete také meno: je to pocta zakladateľovi pykrete Geoffrey Pyke, ale je tiež pomenovaná podľa betónu.

Toto je nepochybne najväčší problém s pykrete; formovanie a tvarovanie je veľmi ťažké. Je to ako snažiť sa vyrobiť snehovú guľu z betónu. S dostatkom tuku na lakte sa tam nakoniec dostanete, ale vyžaduje si to oveľa viac námahy, ako by malo.

Zmrazením pykrete po vyformovaní bude držať svoj tvar. Ak vaša snehová guľa pykrete začne byť trochu previsnutá a smutná, znížte teplotu ešte na päť stupňov a pretvorí sa.

Pridajte soľ chloridu amónneho

Keď už hovoríme o našom článku o ochrane snehuliaka, odporučili sme tip, ktorý sa dá použiť aj na to, aby sa vaše snehové gule neroztopili. Použite soľ chloridu amónneho!

Môže sa to zdať ako zvláštny návrh, najmä preto, že sme vám predtým povedali, že soľ a sneh sa nemiešajú. To je zvyčajne pravda, ale chlorid amónny nie je vaša obyčajná soľ. Táto soľ môže znížiť teplotu topenia snehu.

Čítať  Ako používať Baitcasting Rod

Ak nemôžete nájsť žiadnu soľ chloridu amónneho v miestnom obchode s potravinami alebo v obchode s domácimi potrebami, ako alternatívu môžete použiť vápenatú soľ alebo hexahydrát chloridu vápenatého. Ten môže znížiť bod topenia snehu až na -50 stupňov, ak sú množstvá 2,5-krát väčšie ako sneh alebo ľad.

Ako vyrobiť sadrovú snehovú guľu, aby ste si ju užili kedykoľvek

Niekedy si chcete nechať snehovú guľu nielen preto, aby ste viseli na posledných zvyškoch zimy, ale aj zo sentimentálnych dôvodov. Možno ste napríklad porodili svoje prvé dieťa počas snehovej búrky a chcete na pamiatku sneh.

V takom prípade, radšej ako sa snažiť zachraňovať sneh donekonečna, radšej si vyrobte repliku snehovej gule. Toto bude trvať večne, čo sa nedá vždy povedať o skutočnom.

Môžete vytvoriť sadrovú formu presnej snehovej gule. V opačnom prípade by ste mohli vytvoriť repliku od nuly pomocou omietky, Mod Podge a polystyrénu. Tu sú kroky s láskavým dovolením blogu o životnom štýle Vidiecky štýl dizajnu.

Krok 1

Zmiešajte aspoň dve polievkové lyžice Mod Podge s rovnakým množstvom vody. Miešajte, kým sa ingrediencie nezačlenia, ale v tomto bode očakávajte, že zmes bude vodnatá. To je v poriadku.

Krok 2

Vezmite 1/8th šálku sadry naraz a zmiešajte ju s Mod Podge a vodou. Pokračujte v tom, kým množstvo sadry nebude približne šálka. Konzistencia ingrediencií by mala stuhnúť a mala by byť ako puding.

Prepracovanie alebo pridanie príliš veľkého množstva omietky môže spôsobiť, že zmes stvrdne viac, ako chcete. Na obnovenie konzistencie omietky by ste museli naliať viac vody.

Krok 3

Vezmite polystyrénovú guľu a dôkladne ju natrite do zmesi omietky, vody a Mod Podge. Zaveste snehovú guľu na voskový papier, aby mohla odkvapkať prebytočná mokrá omietka.

Krok 4

Ak nie ste spokojní s tým, ako vaše snehové gule vyzerajú, namaľujte ich tak, aby mali realistickejšiu farbu. Trblietky tiež vytvárajú peknú povrchovú úpravu.

Záverečné myšlienky

Je možné zabrániť topeniu snehových gúľ. V správnom prostredí (napríklad v mrazničke udržiavanej na 32 stupňoch alebo nižšej) môže snehová guľa trvať takmer navždy. Teraz, bez ohľadu na to, kedy vám začne chýbať zimný chlad a pokoj, môžete si užiť malý kúsok sezóny!