Ako zabezpečiť stan bez kolíkov? [5 Tips]

Všetci turisti vedia, že stanové kolíky nie sú vždy najspoľahlivejšie. Dajú sa celkom ľahko zlomiť alebo ohnúť. Niekedy sa môže stať, že ich počas prepravy stratíte alebo ich úplne zabudnete vziať. Ak sa niečo také stane, musíte poznať alternatívy, ktoré môžete použiť na zabezpečenie svojho stanu.

Ukazuje sa, že kolíky nie sú vždy najlepšou možnosťou na zabezpečenie stanu. Môžete to urobiť s vecami, ako sú kamene, polená a dokonca aj svojpomocné kolíky, ktoré vytvoríte v kempingu.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako si môžete zabezpečiť svoj stan bez pravidelných stávok, odporúčam vám pokračovať v čítaní!

Viac…

stan v noci

Čo môžem použiť, ak nemám kolíky do stanu? – 5 rýchlych tipov

Ak chcete vedieť, ako zabezpečiť stan bez kolíkov, ste na správnom mieste. Svoje stanové kolíky môžete nahradiť mnohými vecami, z ktorých niektoré nájdete dokonca aj v kempingu. To znamená, že počas vašej túry do tohto kempu pre vás nebude žiadna pridaná váha.

Napriek tomu musíte vedieť, ako využiť tieto alternatívne možnosti najlepším možným spôsobom bez poškodenia vášho stanu. Moje tipy budú rýchle a jednoduché, preto vám odporúčam, aby ste ich vyskúšali pri ďalšej návšteve nejakého kempingu. Poďme priamo k alternatívam stávok a uvidíme, o čo ide:

Tip 1 – Kamene

Jedným z najlepších spôsobov, ako zabezpečiť stan bez kolíkov, je spoľahnúť sa na kamene, ktoré nájdete v kempingu. Povedzme si úprimne – počas kempovania musíte byť schopní nájsť kamene všetkých druhov a tvarov, takže by to malo byť jednoduché. Nebudete potrebovať žiadne kolíky ani kolíky.

Na tento účel by ste mali nájsť kamene dvoch veľkostí. Zoberiete každú šnúru stanu a omotáte ju okolo malého kameňa. Potom predĺžite chlapské línie čo najviac. Keď to urobíte, zaistite menšie kamene umiestnením väčších kameňov priamo pred ne.

Ak máte pocit, že to nestačí, vždy môžete okolo malého položiť ďalšie kamene. Ak to urobíte, stan pevne prišpendlíte, aby s ním vietor nemohol pohnúť. Môžete si byť istí, že stan tak zostane, aj keď sa počasie zhorší.

Čítať  10 zábavných kempingových aktivít pre páry [Great Ideas and Activities]

Tip 2 – Vrecia s pieskom alebo zeminou

Ďalším skvelým spôsobom, ako zabezpečiť stan bez kolíkov, je spoľahnúť sa na pôdu alebo piesok. Na túto metódu budete potrebovať aj malé vrecúška. Môžete použiť vrecúška akejkoľvek veľkosti či materiálu, treba však dbať na to, aby sa dobre uzatvárali.

Čo by ste mali urobiť, je naplniť vrecia zeminou alebo pieskom, všetko, čo nájdete vo svojom kempingu, bude dobré. Potom môžete použiť šnúry zo stanu na uviazanie slučiek okolo tašiek. Vrecia budú v podstate slúžiť na rovnaký účel ako skaly v predchádzajúcej metóde.

Vezmite každú šnúru a roztiahnite ju čo najviac. Umiestnite tašku kdekoľvek je to potrebné a nechajte ju tak alebo ju zaistite nejakými kameňmi. Môžete urobiť čokoľvek, čo chcete, aby ste zaistili tašky na svojom mieste.

Ďalšou možnosťou je umiestniť vrecia s pieskom alebo zeminou na korpus stanu alebo skôr na okraje stanu. Týmto spôsobom nebudete potrebovať šnúry, ale budete sa spoliehať na tašky, ktoré udržia stan dole.

Tip 3 – Drevené polená

Ďalšou alternatívou k stanovým kolíkom sú polená. Drevené guľatiny sú skvelou alternatívou, pretože sú ťažké a môžu bez problémov nahradiť stanové kolíky. Väčším problémom by bolo nájsť vhodné záznamy vo vašom kempingu.

Mnoho ľudí nenosí svoje drevené polená, keď idú na kempovanie, takže možno budete musieť hľadať polená v okolí kempingu. Vyberte si také, ktoré sú dostatočne veľké a ťažké, aby stáli proti vetru. Potom môžete okolo kmeňov uviazať slučky na zabezpečenie stanu.

Ako už bolo spomenuté, stan môžete zabezpečiť aj umiestnením polená na materiál stanu. Nebudete tak musieť používať šnúry zo stanu – budete potrebovať polená a nič viac.

Tip 4 – Urob si sám

Ak chcete použiť kolíky a zabudli ste si nejaké vziať, vždy si môžete vyrobiť nejaké svoje vlastné drevené stanové kolíky a použiť ich. Nie je potrebné sa spoliehať len na plastové alebo hliníkové kolíky a kolíky, ktoré sú súčasťou stanu. Vždy môžete použiť alternatívu, ktorú urobíte počas kempovania.

Čítať  Ako rýchlo preraziť Chacos? [4 Step Guide]

Na tento účel budete potrebovať drevené palice a nôž na ich vyrezanie. Vyrežte palice tak, aby pripomínali hliníkové kolíky. Akonáhle to urobíte, budete môcť použiť palice ako kolíky do stanu.

Na uviazanie slučiek okolo palíc musíte použiť šnúry zo stanu. Potom zapichnite drevené kolíky priamo do zeme. Ak nemôžete kolíky zapichnúť priamo do zeme, môžete pred vložením skúsiť vykopať dieru. Takto ich pri zatláčaní do zeme nepoškodíte.

Majte na pamäti, že tieto kolíky pre domácich majstrov nebudú také silné ako niektoré iné kolíky, takže pri ich používaní k nim musíte byť šetrní.

Tip 5 – Pripútajte sa k stromom

Ak nechcete používať polená alebo skaly alebo iný typ stanových kolíkov, vždy môžete skúsiť priviazať stan k stromom. Aby ste to dosiahli, budete sa musieť uistiť, že okolo vás sú stromy, ktoré môžete použiť.

Pomocou šnúry zo stanu môžete okolo stromov uviazať slučky. Uistite sa, že ste stan pevne zaistili, ale nepreháňajte to. Stromom nechcete uškodiť, preto šnúry uťahujte len toľko, koľko je potrebné.

Nezabudnite odstrániť všetky materiály zo stromov predtým, ako opustíte kemping, inak by ste mohli poškodiť kmeň stromu.

Potrebujete postaviť svoj stan?

Vždy, keď idete kempovať, musíte si postaviť stan. Dôvodom je silný vietor. Ak váš stan nie je bezpečný, silnejší vietor ho môže posunúť alebo odfúknuť. To bude pre vás veľký problém, najmä ak máte v stane uložené dôležité veci.

Ak fúka len slabý vietor, nemusíte sa obávať, že stan postavíte. Na telo stanu môžete položiť nejaké kamene, ktoré ho pridržia. Je menej pravdepodobné, že slabý vietor odfúkne váš stan alebo ho poškodí.

Ale to nemôžem povedať o silnom vetre. Ak vám nafúknu stan do kríkov alebo konárov, nájdete trhliny a poškodenie tela a materiálu stanu. To znamená, že budete musieť stráviť hodiny opravovaním stanu alebo úplne novým.

Aby ste sa vyhli takýmto problémom, mali by ste stan postaviť od samého začiatku. Takto bude vždy v bezpečí a vy sa o to nebudete musieť starať.

Čítať  Je kemping bezpečný alebo nebezpečný? [Few Simple Safety Tips]

Môžete postaviť stan na betón?

Keď idete na kemping, zvyčajne očakávate, že budete kempovať na bežnej pôde alebo tráve. Nie je to však vždy tak, pretože niektoré kempingy sa rozhodnú zabetónovať tam, kde by táborníci postavili svoje stany. V takom prípade sa budete musieť naučiť, ako postaviť stan na tvrdú zem.

Betón nie je vždy tou najlepšou voľbou na kempovanie, hoci má určité výhody. Nemusíte sa napríklad báť, že budete mať nerovný povrch na spanie. Je tiež menej pravdepodobné, že váš stan v noci namočí, zatiaľ čo jeho položenie na trávu prenesie rannú rosu na váš stan.

Napriek tomu musíte vedieť, že potrebujete špecifický typ stanu na betón alebo iné typy tvrdého terénu. Lepšie sa vám bude používať stan s rámom, ktorý nevyhnutne nepotrebuje vytyčovanie. Rám udrží stan hore, zatiaľ čo na výmenu kolíkov môžete použiť kamene alebo tehly.

Môžete použiť kamene alebo tehly na okraje stanu a pripevniť stan na tomto mieste. Môžete tiež použiť kotviace šnúry na pripevnenie stanu k niektorým tyčiam, ak sú vo vašom okolí nejaké. Nezabudnite byť flexibilní a pracujte s tým, čo máte vo svojom konkrétnom kempingu.

Zabaliť

Ďakujem, že sa so mnou držíte tohto sprievodcu o najlepších spôsoboch zabezpečenia vášho stanu bez kolíkov. Dúfam, že vás tieto informácie zaujali a pomohli vám a že všetky moje tipy a triky využijete nabudúce, keď pôjdete kempovať.

Nemusíte sa obávať, ak necháte kolíky od stanu – vždy môžete použiť jednu z týchto alternatív. Ak poznáte ďalšie jednoduché spôsoby, ako postaviť stan, dajte mi vedieť v komentároch nižšie. Vždy si vážim váš príspevok!