Ako zabaliť toaletný papier na batoh? [Quick Answer]

Všetci batôžkári si so sebou musia vziať niekoľko základných vecí. V závislosti od dĺžky vašej cesty bude zoznam vecí kratší alebo dlhší. Vždy však bude obsahovať jedno – toaletný papier!

Verte či neverte, všetci sa pri turistike musíme spoliehať na cikanie alebo kakanie v lese. V tomto prostredí nie je také pohodlné podnikať, ale niekedy na tom nezáleží. Dôležité je, aby ste boli pripravení na situáciu, kedykoľvek príde.

Musíte vedieť, ako zabaliť toaletný papier a ako ho po použití zlikvidovať. Mám všetky tipy a triky, ktoré by ste kedy potrebovali na túto tému, takže sa uistite, že budete držať túto príručku a dozviete sa o nej všetko!

Viac…

Noste pri pešej turistike toaletný papier

Ako nosíte toaletný papier pri turistike?

Nosiť so sebou toaletný papier na túru je nevyhnutnosťou. Neznamená to, že ho použijete len vtedy, keď si potrebujete urobiť prestávku na toaletu. Niekedy sa môžete porezať a potrebovať vreckovky, alebo vám môže pri turistike tiecť nos.

Najdôležitejším momentom, kedy budete potrebovať toaletný papier, sú však prestávky na toaletu. Na tento účel musíte vedieť, ako nosiť toaletný papier. Pozrime sa, čo môžete v tejto situácii urobiť:

Nosenie nepoužitého toaletného papiera

Nosiť so sebou toaletný papier na túru je nevyhnutnosťou. Neznamená to, že ho použijete len vtedy, keď si potrebujete urobiť prestávku na toaletu. Niekedy sa môže stať, že sa porežete a budete potrebovať vreckovky alebo vám pri turistike začne tiecť nos.

Najdôležitejším momentom, kedy budete potrebovať toaletný papier, sú však prestávky na toaletu. Na tento účel musíte vedieť, ako nosiť toaletný papier. Pozrime sa, čo môžete v tejto situácii urobiť:

Nosenie nepoužitého toaletného papiera

Pokiaľ ide o bežný toaletný papier alebo vreckovky, môžete ich uložiť do batohu a ponechať si ich, kým ich nebudete potrebovať. Odporúčam vám zaobstarať si špeciálnu taštičku na toaletné potreby.

Čítať  Rôzne typy hojdacích sietí

To vám ušetrí potápanie sa v batohu pri hľadaní toaletného papiera, keď potrebujete ísť do kúpeľne. Zároveň ochráni toaletný papier pred prachom alebo inými nečistotami, ktoré by sa mohli nahromadiť v batohu. Chcete, aby bol toaletný papier čistý, pretože ak ho použijete inak, môžete dostať infekciu.

Nosenie použitého toaletného papiera

Pre použitý toaletný papier najlepšie urobíte, ak ho uložíte do vrecúšok Ziploc, ktoré máte uložené v samostatnom vrecku v batohu. Možno budete chcieť použitý papier dvakrát vriecť, pretože môže byť nepríjemné sa naň pozerať alebo cítiť jeho vôňu.

Aj keď to nie je najlepšia možnosť, je to lepšie, ako ho nechať ležať na zemi. Na vrecúško Ziploc môžete použiť lepiacu pásku, aby bolo menej viditeľné. Udržujte tašku v batohu, kým neuvidíte odpadkový kôš, do ktorého to všetko môžete hodiť.

Ďalšia vec, na ktorú by som rada upozornila, je, že v týchto prípadoch môžete použiť aj detské obrúsky. Nikdy by ste ich nemali nechať ležať v prírode, pretože sú menej rozložiteľné. Zabaľte ich a vyhoďte do koša!

Po ukončení podnikania sa uistite, že na dezinfekciu rúk používate dezinfekčný prostriedok na ruky. Malá fľaštička dezinfekčného prostriedku na ruky vás nezaťaží ani nezaberie príliš veľa miesta, takže si musíte vziať so sebou na všetky cesty.

Môžete pochovať toaletný papier pri batohu?

Ako som už spomínal, môžete si so sebou vziať nejaké TP alebo detské obrúsky na všetky vonkajšie výlety. Aj keď sú obe skvelé voľby pre vaše telo, nie sú rovnako ekologické a musíte si to uvedomiť.

S TP sa nemusíte báť ani keď ho necháte ležať v prírode. TP sa môže rozložiť v priebehu týždňov, zatiaľ čo v prípade dažďa sa môže rozložiť za niekoľko dní. Ak ho nechcete vriecť, vždy si môžete urobiť provizórnu kúpeľňu s dierou na hovienko.

Čítať  Prečo praská táborák? [7 Ways To Prevent It]

To znamená, že na vykopanie mačacej diery použijete niekoľko hladkých skál. Potom si v diere urobíš svoj biznis, vložíš tam TP a všetko pochováš. Pritom sa uistite, že TP je obyčajný, neparfumovaný a biologicky odbúrateľný.

S detskými obrúskami to nemôžete a nesmiete robiť. Ak použijete detskú obrúsku, budete ju musieť vriecť a vyhodiť do koša. Nie je možné ho pochovať, pretože jeho rozklad bude trvať asi 100 rokov. Nechcete odpadávať, tak sa utrite a utierku hoďte do tašky.

Koľko toaletného papiera prinesie batoh?

Neexistuje správny alebo nesprávny spôsob, ako vypočítať, koľko TP budete potrebovať na svoju cestu. Musíte určiť, koľkokrát idete na toaletu, keď ste doma. Môžete tiež určiť, ako dlho bude vaša cesta trvať.

Odporúčam hrať na istotu a pribaliť si toaletný papier a utierky navyše. Detská utierka navyše nijako negatívne neovplyvní vašu cestu, takže nie je potrebné sa nad tým pozastavovať. Väčším problémom nie je balenie týchto vecí navyše, ale ich potreba v určitom bode vašej cesty.

Napriek tomu by som odporučil, aby ste si na jednodňový výlet vzali jednu celú rolku. Možno je toho priveľa, ale nevadí. Na dlhšie cesty si pribaľte niekoľko roliek a tiež nejaké utierky. Ak niečo zostane nevyužité, prineste to späť domov a použite, kedykoľvek to budete potrebovať.

Zabaliť

Potrebujete ísť na toaletu, keď v okolí nie je žiadna skutočná toaleta? Teraz to nie je problém, keď viete, čo robiť, keď si potrebujete počas pešej túry oddýchnuť. Dúfam, že tieto rady využijete nabudúce, keď sa vyberiete na výlet do prírody.

Ak máte ďalšie zaujímavé tipy, ako zabaliť toaletný papier a čo s použitým toaletným papierom, dajte mi vedieť v komentároch nižšie. Zdieľanie vašich skúseností môže pomôcť mnohým ďalším turistom, ktorí len teraz začínajú svoju turistickú kariéru. Takže neváhajte a podeľte sa s nimi a so mnou o svoj príbeh!

Čítať  Ako urobiť skladaciu stoličku pohodlnejšou? [7 Tips]