Ako vytvoriť obhajiteľný protipožiarny priestor okolo kabíny

Nebyť obranyschopného priestoru okolo našej kabíny, nerád by som ju nechal tak. Moja rodina vlastní krásnu chatu, ktorú často využívame počas jarných a letných mesiacov. Pohodové dni, ktoré trávim v lese, by neexistovali bez chránenej chatky.

Čo to znamená vytvoriť okolo kabíny „obhajiteľný protipožiarny priestor“? Obranný priestor je upravená alebo prírodná oblasť okolo kabíny, ktorá je navrhnutá tak, aby znížila nebezpečenstvo požiaru a škody. Vytvorenie tohto typu perimetra sa často označuje ako „protipožiarne“. Existuje mnoho metód ochrany pred požiarom, ktoré môžete použiť na ochranu svojej kabíny.

Chcem vám oznámiť niektoré z vecí, ktoré som sa naučil o ochrane chatiek pred požiarmi, aby vašu chatu nezničil požiar. Dobré terénne úpravy a inteligentná konštrukcia vašej chaty zaistia dlhú životnosť vašej chaty. Som si istý, že v budúcnosti máte naplánovaných veľa dovoleniek a dovoleniek – nechcel by som, aby niektorá z nich prišla nazmar.

Vonkajší systém na potlačenie požiaru

Voda je nepriateľ ohňa. Voda a vlhkosť sú vaším najlepším priateľom, keď sa snažíte udržať vašu kabínu v bezpečí. Jeden systém, ktorý môžete použiť na hasenie požiarov okolo vaša kabína je vonkajším potlačovacím systémom.

Je to niečo podobné ako sprinklerový systém, ktorý môžete použiť v prípade požiaru. Tento postrekovací systém by mal byť pripojený k externému zdroju vody, ako je rieka alebo jazero.

Tento systém nemusí byť extrémne blízko kabíny, ale okolité kabínu vo vzdialenosti tak, aby sa plamene zastavili/zabrzdili skôr, ako sa dostanú do kabíny. Tento systém pomohol mnohým chatkám pri požiaroch a je osvedčenou metódou.

Ďalšou podobnou metódou je použitie postrekovačov na streche. Keď vypukne požiar, postrekovače môžu zvlhčiť strechu, okolitú oblasť a to, čo je pod ňou. Vlhkosť vo vzduchu znižuje teplotu a zabraňuje šíreniu požiaru tak ďaleko.

Toto je populárny a efektívny spôsob, ktorý sa používa už dlho. Ľudia ho využívajú na udržiavanie pekného a zeleného dvora, ale slúži aj na protipožiarnu ochranu.

  Sú Side-by-Sides Street legálne v Michigane?

Budete chcieť, aby profesionál nainštaloval akýkoľvek systém, ktorý sa rozhodnete použiť. Mám príliš veľa skúseností s ľuďmi, ktorí si myslia, že vedia veci nainštalovať svojpomocne a draho za to zaplatili. Najmite si profesionála, ak je to spôsob, akým chcete zabezpečiť protipožiarnu ochranu vašej kabíny.

Ak sa obávate, že v prípade požiaru nebudete blízko svojej chaty, existujú možnosti zakúpenia systému, ktorý sa automaticky zapne. Ak máte automatický snímací systém, nebudete sa musieť obávať, že vaša kabína zhorí do chrumkava.

Protipožiarne terénne úpravy a dobre udržiavaný dvor

Dobre udržiavaný dvor je určite atraktívnou vlastnosťou každého skromného príbytku, ale pokiaľ ide o chatku v lese, nejde len o estetiku. Pri vyčistení priestoru pre vašu chatu a údržbe krajiny môžete použiť niektoré rastliny a techniky úpravy krajiny, ktoré ju budú ďalej chrániť.

Tu je zoznam techník terénnych úprav, ktoré je potrebné zvážiť:

  • Uvoľnite dostatočný priestor medzi vašou chatkou a zvyškom lesa – Ak nemá čo horieť, bude trvať dlhšie, kým oheň dosiahne vašu chatu.
  • Okolo kabíny umiestnite ohňovzdorné rastliny a kamene – Oheň nemôže spáliť niečo, čo nie je horľavé. Ak nemáte prostriedky na kúpu vodovodného systému, táto metóda je skvelý spôsob, ako lacno ochrániť to, čo je vaše. (Môže to byť aj veľmi umelecké)
  • Vyberte si miesto v blízkosti rieky, jazera alebo vlhkej oblasti – vodné plochy udržujú vzduch vlhký. Najdôležitejšie je, že udržiava vzduch v pohode. Pri požiari pomáha chladný a vlhký vzduch potláčať schopnosť ohňa šíriť sa ďalej. Ak uvažujete o stavbe chatky a robíte si len predbežný prieskum na tejto stránke, dajte na moju radu a pouvažujte nad postavením chatky v blízkosti vodného zdroja. Za prvé je to krásne a za druhé budete mať väčšiu šancu, že si tú chatku dlho udržíte.
  • Pri čistení priestoru orezávajte stromy a vytvorte priestor medzi rastlinami. Strihaním tesne pod stromami zabránite šíreniu ohňa a vaša kabína bude opäť oveľa bezpečnejšia. Okrem toho zníženie veľkých zhlukov stromov a rastlín tiež zabráni rýchlemu šíreniu ohňa. Keď vytvoríte dostatočný priestor medzi stromami a kríkmi, zastavíte oheň v používaní týchto stromov a kríkov ako rebríka.
  9 základných tipov na chytanie lipňov pomocou muškárskej udice

Zóna domáceho zapaľovania

Okrem lesných požiarov hrozia vašej chatke aj požiare vo vnútri. Tieto požiare môžu v niektorých prípadoch pripomínať skôr výbuchy. Veci ako propánové nádrže a hromady dreva, ktoré sú často uložené v blízkosti stien vášho domu, by ste mali skladovať na diaľku.

Čím bližšie k domu budete, tým viac požiarnej ochrany budete potrebovať. Použitím ohňovzdorného materiálu pre vašu kabínu, ako je štuk, betón alebo kov, sa tiež zvýši jej odolnosť proti požiarom. Niektoré ďalšie preventívne opatrenia „blízko domova“ by boli:

  • Vyčistite svoju strechu od trosiek a nízko visiacich konárov zo stromov.
  • Nedovoľte, aby sa vysoko horľavé materiály skladovali príliš blízko kabíny.
  • Burinu a trávu, ktoré sú veľmi blízko kabíny, skrátiť a udržiavať vlhké a zelené.

To, ako sa o svoju kabínu postaráte, je len na vás. Spôsob, ktorý zvolíte, bude závisieť od toho, kde sa rozhodnete stavať, alebo kde je už vaša kabína umiestnená. Čím viac priestoru máte okolo svojej kabíny a čím viac nehorľavých materiálov budete mať blízko, je to rozhodujúce pre ochranu vášho dovolenkového miesta pred poškodením.

Aký široký by mal byť Firebreak?

Najprv musíte vedieť, čo je to protipožiarna prestávka. Ohnisko je priestor medzi vašou chatkou a blízkou vegetáciou. Alebo je to medzera vytvorená nedostatkom vegetácie, ktorou oheň nemôže prejsť, pretože nie je čo spáliť. Nie je stanovená norma, aká veľká by mala byť protipožiarna priehradka.

Mal by však byť dostatočne veľký, aby sa oheň nemohol šíriť ďalej a nemohol „preskočiť“ na inú burinu a kefu, ktorá ho opäť rozbehne. Napríklad požiarny úsek by mal byť dvakrát až trikrát taký široký ako najbližšia povrchová vegetácia. (vo všeobecnosti to môže byť približne 2-15 stôp.)

  Koľko ľudí môže ísť na basovom člne?

Protipožiarne prieseky sa dokonca používajú v národných lesoch na prevenciu a kontrolu lesných požiarov, takže tieto lesy nie sú pri požiari úplne zničené. Tento „požiarny prielom“ môže byť buď nedostatkom buriny, alebo to môže byť burina, kríky alebo akýkoľvek druh vegetácie, ktorá bola vykosená.

Musí byť dostatočne nízka, aby sa nestala nikdy nekončiacim zdrojom paliva do ohňa. Nie je to dokonalá metóda, ale je známe, že funguje a je to len ďalšia metóda, pomocou ktorej môžete udržať svoju kabínu v bezpečí.

Ďalšie možnosti na zváženie

Žijeme vo svete rastúcich vedomostí a technológií. Existujú nehorľavé strechy, steny a postrekovacie systémy, ktoré prichádzajú vo všetkých tvaroch a veľkostiach. Tie, ktoré som vymenoval, je len niekoľko jednoduchých, ktoré som sa naučil z vlastnej skúsenosti, ale nie sú to ony iba spôsoby, ako si zabezpečiť bezpečný víkendový pobyt.

Súvisiace otázky…

Ktoré oblasti Spojených štátov majú pre chaty najmenšie nebezpečenstvo požiaru? Ak sa chystáte postaviť chatku v lese, nie je veľa miest, ktoré sú ohňovzdorné…pretože ste uprostred lesa. Najobľúbenejšie oblasti sú miesta ako Idaho, Wyoming a Yellowstone. Sú to nádherné miesta a najobľúbenejšie z týchto oblastí sú veľmi blízko vodných zdrojov.

Koľko stojí zavlažovací systém kabíny? Náklady na zavlažovací systém pre približne 1/4-akrový pozemok sa blížia k 3 000 až 4 000 USD. Ak by ste si to nainštalovali sami, bolo by to o niekoľko tisíc menej.

Kde si môžem kúpiť ohňovzdorné materiály pre moju kabínu? Takmer každé miesto, kde sa nachádzajú materiály na stavbu kabíny, bude mať možnosť ohňovzdorného produktu. Pokiaľ viete, čo hľadáte, pravdepodobne to budú mať všade, kde pôjdete pre materiály.