Ako vytvoriť dokonalú snehovú guľu

Takmer každý môže zrolovať malý kúsok snehu a nazvať ho snehovou guľou, ale vy ste perfekcionista. Či už ide o výrobu snehuliaka alebo hádzanie snehu na susedov, chcete úplne okrúhlu a bezchybnú snehovú guľu, ktorá by stála za fotografiu. Ako ich robíš?

Tu je návod, ako vytvoriť dokonalú snehovú guľu:

  • Použite mokrý, ale nie premočený sneh, ktorý je hlbšie v zemi
  • Noste rukavice namiesto rukavíc
  • Položte sneh a otáčajte rukami
  • Počas otáčania vyvíjajte tlak
  • Keď pocítite odpor, prestaňte sa kotúľať

Samozrejme, ručné váľanie nie je vašou jedinou možnosťou pri výrobe snehovej gule. Vždy môžete použiť ľubovoľný počet zariadení na výrobu snehových gúľ na trhu. Ďalej budeme hovoriť o našich obľúbených takýchto tvorcoch snehových gúľ. Vysvetlíme tiež vyššie uvedené kroky, takže pokračujte v čítaní!

Ručná výroba dokonalej snehovej gule – Sprievodca krok za krokom

Je niečo také uspokojujúce na tom, ako si sami odvaľkáte dokonalú snehovú guľu. Cítite sa tak hrdí na svoje schopnosti a mohli by vám závidieť všetky deti (a dospelí) v bloku.

Ako všetko, aj gúľanie snehových gúľ si vyžaduje čas a prax. Čím viac to budete robiť, tým to bude jednoduchšie. Nakoniec budete môcť v spánku vyrábať okrúhle, upratané snehové gule.

Kým sa dostanete do tohto bodu, tu sú kroky, ktoré treba dodržiavať.

Krok 1: Počkajte na správne počasie

Sneh, ktorý napadol minulú noc, zostane na zemi iba vtedy, ak budú teploty 32 stupňov Fahrenheita alebo nižšie. Skontrolujte dennú teplotu predtým, ako vyrazíte na deň von. Ak dnes bude teplejší deň v 40-tych rokoch, nemá zmysel valiť snehové gule. Budú príliš roztopené a roztopené. Budete len frustrovaní a chladní.

Krok 2: Vyberte si správny druh snehu

Písali sme o tom v tomto príspevku, ale prachový sneh zvyčajne nie je vhodný na vytváranie snehových gúľ. Obsahuje príliš málo vlhkosti, niekde na úrovni troch percent. V ideálnom prípade chcete približne osem percent bezplatnej vody.

Voľná ​​voda je vlhkosť, ktorá pomáha snehovým vločkám držať sa pohromade, takže vaše snehové gule budú pevne zbalené a pevné. Ak je obsah voľnej vody príliš vyšší ako osem percent, skončíte namiesto toho s kašou.

Čítať  Môžem sa vo svojom obytnom aute počas jazdy prechádzať?

Nemusíte však nutne čakať na dokonalé sneženie. Suchý prachový sneh môže zmoknúť postriekaním záhradnou hadicou.

Krok 3: Choďte hlboko za snehom

Ako sneh padá, nabaľuje sa na každú nasledujúcu vrstvu. Najspodnejšie vrstvy alebo tie najbližšie k nej budú mať pevnejší sneh ako horné vrstvy, pretože spodné vrstvy nesú väčšiu váhu.

Keďže pevnosť je kľúčovou črtou dokonalej snehovej gule, budete chcieť kopať niekoľko centimetrov hlboko do kopy snehu a použiť tento sneh. Ďalšou výhodou tohto postupu je, že sneh bude čistejší ako povrchový.

Krok 4: Noste rukavice

Odporúčame vám obliecť si zimnú výbavu od hlavy po päty, ak sa chystáte na pár hodín byť vonku v 30-stupňovom počasí. V záujme vytvárania snehových gúľ je však obzvlášť dôležité, čo máte na rukách.

Nemôžete sa vzdať ochrany rúk. Do piatich minút vám znecitlivia prsty a nebudete môcť znova gúľať snehovú guľu, kým nevstúpite dovnútra a nezohrejete sa. Rukavice sú skvelé na izoláciu prstov, ale na výrobu snehových gúľ sú zlou voľbou.

Musíte byť schopní pevne držať a stlačiť snehovú guľu (keď príde čas). Rukavice budú len prekážať.

Používajte radšej zimné rukavice. Rukavice umožnia, aby z vašich rúk odišlo teplo a prenieslo sa do snehovej gule, čo uľahčuje jej tvarovanie.

Krok 5: Cup and Gather the Snow

Teraz je čas na časť, na ktorú ste netrpezlivo čakali a ktorá začína procesom rolovania snehovej gule. Nájdite vysokú policu snehu a natiahnite ruky v rukaviciach do hĺbky niekoľkých palcov. Vaše ruky by mali byť podložené.

Množstvo snehu v každej dlani by nemalo pretekať, ale asi pol hrnčeka snehu na dlaň, možno o niečo viac. Keď cítite sneh vo svojich rukách, uistite sa, že žiadny z nich nie je ľad.

Ak áno, uvoľnite sneh z rúk a nájdite si iné miesto na kopanie snehu.

Krok 6: Začnite otáčať

Keď máte dve poriadne hrste snehu, spojte hrste do jednej. Toto je začiatok vašej snehovej gule. Zatiaľ však neobdivujte svoju ručnú prácu, pretože musíte okamžite začať otáčať, aby ste spojili dva kusy snehu.

Čítať  Môžete skrátiť pozemnú hokejku?

Rotácia si vyžaduje zručnosť a presnosť, preto by ste ju mali cvičiť často. Rotácia rúk by mala prebiehať takto: predstavte si, že máte v rukách niečo malé a jemné, čo ste nechceli rozdrviť.

Pohyb by nemal byť rýchly ani tvrdý, len pomalý. Keď sa dostanete do rytmu, znamená to, že to robíte správne.

Krok 7: Použite tlak

Keď sa začnete otáčať viac a viac, chcete zvýšiť tlak na snehovú guľu. Nemeňte však rýchlosť ani rytmus rotácie.

Množstvo tlaku, ktoré vyviniete, musí byť dokonalé. Ak na snehovú guľu zatlačíte príliš silno, rozpadne sa vám v rukách na kúsky. Príliš malý tlak môže zabrániť tomu, aby snehová guľa bola pevná. Akonáhle sa ho pokúsite hodiť, môže sa rozpadnúť.

Budete vedieť, že to robíte správne, keď budete počuť stláčanie snehových vločiek. Áno, trenie je počuteľné za predpokladu, že ste v tichom prostredí.

Krok 8: Zistite, kedy prestať

Valcovanie a tlak netrvajú nekonečne dlho. Keď budete snehovú guľu neustále otáčať, začnete cítiť, že pracuje proti vám. Spočiatku môžete predpokladať, že ste len unavení, a preto sa vaša snehová guľa ledva odkotúľa.

To, čo sa deje, je, že vaša snehová guľa je tak pevne zabalená, ako len môže byť. Odpor je znamením na zastavenie.

Teraz môžete obdivovať svoju snehovú guľu. Ak to nie je celkom kruhové, potom pomocou ruky jemne odprášte prebytočný sneh a inak vytvarujte snehovú guľu. Potom ste skončili!

Vytváranie dokonalej snehovej gule pomocou zariadenia – náš obľúbený výber

Ak sa ešte stále zorientujete v ručnom kotúľaní snehových gúľ, môžete si to oklamať pomocou stroja na výrobu snehových gúľ. Tieto zariadenia zaistia vždy jednotnosť a dokonalosť vašich snehových gúľ.

Tu sú 3 takéto zariadenia s láskavým dovolením Amazonu, ktoré sú zábavné a ľahko sa používajú!

Ahoj! Hrať! Nástroj na výrobu snehových gúľ

Prvý na zozname je Ahoj! Hrať! výrobca snehových gúľ, ktorý si môžete kúpiť za menej ako 10 dolárov. Získate dva vyrábače snehových gúľ, takže vaše deti môžu rýchlo a efektívne vyrábať snehové gule.

Čítať  Čo je to Zip Line Platform? S osvedčenými postupmi

Každý nástroj má dĺžku 15 palcov a je vyrobený z plastu. Farby sú červená a modrá a obe sú dostatočne jasné, že vaše deti nemôžu ľahko stratiť vyrábače snehových gúľ ani v hlbokom snehu.

Vďaka dlhej rukoväti sa pri výrobe snehových gúľ nemusíte dotýkať príliš veľkého množstva snehu, takže si ušetríte mrazivé prsty. Kruhová forma v strede vytvára snehové gule optimálneho priemeru.

Ak chcete použiť tento stroj na výrobu snehových gúľ, všetko, čo musíte urobiť, je otvoriť formu, naplniť ju snehom a stlačiť rúčky, aby sa sneh zhutnil.

E-vynikajúci tvorca snehových gúľ

Chcete vyrobiť viac ako jednu snehovú guľu naraz? Toto E-vynikajúci výrobca snehových gúľ je svorka, ktorá dokáže vyrobiť päť snehových gúľ.

Tento plastový nástroj v jasne modrej farbe nemôže byť jednoduchšie. Funguje to podobne ako vaflovač. Boky otvoríte, päť formičiek naplníte snehom na jednej strane a potom obe strany strojčeka pritlačíte k sebe.

Otvorte veko a voila, čaká na vás päť dokonalých snehových gúľ. S takýmto nástrojom sa deti zoradia okolo bloku, aby použili váš stroj na výrobu snehových gúľ!

YHLDJXG Štvordielny výrobca snehových gúľ

Toto sme museli zahrnúť ako posledné výrobca snehových gúľ pretože je to tak zábavné. Tento nástroj vám umožňuje tvarovať sneh štyrmi jedinečnými spôsobmi. Jeden z výrobcov snehových gúľ vyrába obyčajné okrúhle snehové gule, ďalší vyrába snehové figúrky v tvare kačiek, tretí vyrába snehové gule v tvare srdca a štvrtý vyrába malých snehuliakov.

Všetky štyri vyrábače snehových gúľ sú plastové a majú dlhé rukoväte, ktoré zabraňujú omrznutiu studených rúk. Hoci s touto pomôckou nevyhráte žiadne guľovačky, môžete svojich snehuliakov ozdobiť zaujímavými spôsobmi!

Záverečné myšlienky

Na vytvorenie dokonalej snehovej gule je potrebný hlboký, pevne utlačený sneh, pár teplých rukavíc a dobrá rotačná technika. Kým nezvládnete gúľanie snehových gúľ ručne, vždy môžete použiť výrobník snehových gúľ.