Ako vysoko ide parasail?

Čítanie nášho príspevku o rýchlosti parasail vám upokojilo nervy, pretože sa vám uľavilo, keď ste sa naučili, že parasailing nie je extrémny šport. Tvojou ďalšou starosťou je, ako vysoko na oblohe budeš. Pri parasailingu chcete vidieť nejaké skvelé výhľady na oceán, ale nie byť tak vysoko, že pobrežie je len škvrna. Aká je priemerná výška parasailingu?

Pri parasailingu Federálny úrad pre letectvo alebo pravidlá FAA nariaďujú, aby vaša parasail nevystúpila vyššie ako 500 stôp. Dosiahnutie tejto výšky vyžaduje 800 stôp ťažného lana, známeho aj ako parasail lano.

Aký je pocit 500 stôp vo vzduchu? Čo ak sa bojíte výšok, môžete sa ešte venovať parasailingu? Sme tu, aby sme vám odpovedali na všetky vaše najpálčivejšie otázky, takže určite pokračujte v čítaní!

Ako vysoko poletíte pri parasailingu?

V našom článku o rýchlostných predpisoch pri parasailingu sme spomenuli rýchlosť, ktorou budete cestovať, podľa uváženia kapitána parasail, ale medzi 15 a 30 míľami za hodinu. Kapitán má oveľa menej vplyvu na vašu výšku parasailingu, keďže pravidlá sú dané Federálny úrad pre letectvo alebo FAA.

Už sme o tom na blogu hovorili, ale FAA robí viac než len dohliada na leteckú prevádzku na letiskách. Organizácia sa snaží pomáhať lietadlám všetkých druhov fungovať bezpečne. To zahŕňa všetko od ľahkých športových lietadiel po domáce lietadlá, vojenské lietadlá a drony.

Keď všetci piloti poznajú pravidlá, miera nehôd na oblohe zostáva nízka. Parasailing sa považuje za jednu z bezpečnejších činností vo vzduchu, s približne 70 úmrtiami v priebehu 30 rokov. Pri tejto nízkej úmrtnosti nepochybne zohrali veľkú úlohu pravidlá FAA.

Čo teda FAA hovorí o maximálnej výške parasailingu? Že kapitán parasail nemôže vystúpiť na parasail vyššie ako 500 stôp. Toto pravidlo je načrtnuté v 14 CFR 101.13(a), Prevádzkové obmedzenia.

Tu sú pravidlá FAA v plnom znení: „Žiadna osoba nesmie ovládať draka (1) Menej ako 500 stôp od základne akéhokoľvek oblaku; (2) viac ako 500 stôp nad povrchom zeme; (3) z oblasti, kde je pozemná dohľadnosť menšia ako tri míle; alebo (4) do piatich míľ od hranice letiska.“

Počkaj chvíľu, drak? Ty lietaš v parasaile, nie v drakovi, však? Áno, ale FAA označuje parasails ako draky. Toto je len otázka sémantiky, takže sa nenechajte podraziť.

Čítať  Akú váhu unesie moja strecha RV? Je bezpečné chodiť?

Tento odsek, ktorý sme citovali, bol preplnený pravidlami, ale druhý bod, že nemôžete letieť viac ako 500 stôp od „povrchu zeme“, je obmedzenie výšky parasailingu.

Je dobré poznať aj tieto ďalšie pravidlá. Ak kapitán parasail nevidí tri míle von, je to zvyčajne preto, že podmienky sú hmlisté, zahmlené alebo inak nejasné. Parasailing v týchto podmienkach by bol zlý nápad.

Čo sa týka blízkosti letiska, parasailingové spoločnosti si strategicky vyberú svoje miesta, aby zostali v rámci hraníc FAA.

Je strašidelné byť 500 stôp vo vzduchu?

Dozvedieť sa, že pri parasailingu budete 500 stôp vyššie, môže byť istým komfortom, ale opäť nie. Koniec koncov, 500 stôp je super vysoká, nie? Áno a nie.

Vo výške 500 stôp ste len o niečo vyššie na oblohe, ako by ste boli pri jazde na niektorých z najpopulárnejších horských dráh na svete. Kingda Ka v Six Flags Great Adventure v New Jersey je v najvyššom bode vysoká 456 stôp. Top Thrill Dragster v Cedar Point v Sandusky v štáte Ohio je vysoký maximálne 420 stôp a Superman: Útek z Kryptonu v Six Flags Magic Mountain v Los Angeles v Kalifornii je v najvyššom bode vysoký 415 stôp.

Ak ste niekedy boli na vrchole One World Trade Center v New York City, New York, je to 1 776 stôp vysoký, čo je viac ako dvakrát toľko, ako by ste išli pri parasailingu. Central Park Tower v New Yorku je 550 stôp. V Chicagu stojí Willis Tower hrdo 1 451 stôp, takže ak ste niekedy navštívili túto turistickú atrakciu, boli ste vyššie vo vzduchu ako pri parasailingu.

Nízka rýchlosť a postupné tempo parasailingu robí celý zážitok príjemným, pre niektorých dokonca relaxačným. Iste, vyhliadka na parasailing môže byť naozaj skľučujúca, ak ste to nikdy predtým nerobili, ale keď sa tam dostanete, všetko vaše napätie sa často rozplynie.

Odporúčame vrátiť sa späť a prečítať si náš článok o rýchlostiach parasailingu, pretože sme zdieľali priamy popis cesty nováčika v parasailingu do neba. Oni a mnohí iní opisujú pocit byť vo vzduchu ako pocit vznášania sa. Neponárate sa ani neťaháte dole, len zostaňte v jednej konzistentnej nadmorskej výške hodinu alebo dve, ktoré ste si zarezervovali.

Čítať  Náklady na loď Skeeter Bass: Aká je cena každého modelu?

Celý zmysel stúpania do neba pri parasailingu nie je vystrašiť vás, ale poskytnúť optimálny výhľad na oceán. Už sme to povedali, ale parasailing je jedným z mála spôsobov, ako získať tieto názory. Oceán určite neuvidíte rovnako pri kúpaní, ani pri člnkovaní. Musíte byť nad morom a parasailing vám to umožňuje.

Dobre, ale keď už hovoríme o vzostupe, nie je to strašidelné? Nie, nie je. Toto nie je ako tá časť jazdy na kopci na horskej dráhe, kde máte srdce zaseknuté v krku. To, že vás kapitán parasail zdvihne do vzduchu, je postupná, ale stabilná vec, ktorá sa nedeje príliš rýchlo.

Keďže sme si istí, že ste zvedaví, keď pristanete v parasail, pokles rýchlosti je tiež pomalý. Všimnete si, že padáte dole, ale nebudete cítiť, že vás vyťahujú zo vzduchu.

Poletí s tebou niekedy kapitán Parasail vyššie?

Pokiaľ nemáte pri parasailingu pri sebe výškomer, potom nebudete vedieť, či ste približne 490 stôp vo vzduchu alebo 498 stôp. To tiež nie je vašou úlohou, ale úlohou kapitána parasail.

Čo ak by ste radšej zostali v normálnej výške, ale váš priateľ je milovníkom vzrušenia, ktorý chce ísť do výšky 600, možno dokonca 700 alebo 800 stôp? Poletí s vami kapitán niekedy vyššie?

Váš kapitán parasail by mal tieto požiadavky vždy rozhodne odmietnuť. Ak nie, potom už nie sú v súlade s pravidlami FAA. To by mohlo viesť k prepusteniu kapitána a odňatiu licencie, nehovoriac o tom, že by ich mohli postihnúť súdne spory.

Okrem toho, aj keby váš kapitán parasail chcel dostať vašu skupinu vyššie, fyzicky by to nedokázali. Aby sme vysvetlili prečo, poďme si rýchlo prejsť, ako naberáte výšku pri parasailingu.

Vaša parasailová súprava je spojená s kapitánskou loďou ťažným lanom. Keď kapitán začne riadiť loď, ťažné lano sa napne a ťahá vás so sebou. Vietor vo vašom padáku vás zdvihne a udrží vás vo vzduchu.

Čítať  11 perfektných miest na sánkovanie v blízkosti Baltimoru

S 800 stopami parasail lana dosiahnete iba výšky 500 stôp. Jednoducho nie je dostatok lana na to, aby ste vystúpili vyššie. Ukázalo sa, že FAA má obmedzenia na maximálne povolené množstvo ťažného lana, ako sme písali v tomto príspevku. Tento limit nie je väčší ako 800 stôp lana.

Takže pokiaľ váš kapitán parasail úplne nespĺňa požiadavky – v takom prípade by bolo nemožné udržať si prácu kapitána – potom nie, pri parasailingu nemôžete ísť vyššie ako 500 stôp.

Dokážete parasail, ak sa bojíte výšok?

Čím ste vyššie, tým máte väčšiu úzkosť. Aj 500 stôp môže byť pre vás príliš veľa, ale naozaj chcete ísť na parasailing. Dokážete to, ak sa bojíte výšok?

Určite môžeš! Pamätáte si ten prvý parasailingový účet, ktorý sme už spomínali? Parasailer mal náhodou aj strach z výšok. Keď už boli hore na oblohe, výšky im až tak nevadili.

Tu je ďalší parasailingový účet, s ktorým sme sa prepojili z blogu s názvom Future Expat. Mala buchot, aj keď nemá v láske výšky.

Dokonca aj tento článok sa vracia až do roku 1992 Denná tlač ukazuje, že parasailing je už dávno prijateľnou aktivitou pre tých, ktorí sa boja výšok.

Článok cituje ženu menom Kathy Baisley, ktorá vlastnila parasailingovú spoločnosť. Ako sama hovorí: „Nie je to strašidelné. Je to proste zábava, aj keď nemám rád výšky… Ale zistil som, že to nemá rovnaký pocit z výšky. A zobrali sme množstvo ľudí, ktorí nemajú radi výšky, a názorový konsenzus bez výnimky je, že to nemá rovnaký pocit.“

To znamená, že jazda výťahom v strede do One World Trade Center v New Yorku alebo pripútanie sa k Kingda-Ka v Six Flags bude oveľa desivejšie ako parasailing.

Záverečné myšlienky

Parasails nemôžu prekročiť výšku 500 stôp, ako to nariaďuje FAA. Aj keď ste už na horskej dráhe mohli byť 500 stôp vo vzduchu, parasailing je iný zážitok. Vznášate sa vzduchom a nie sú tam žiadne kvapky, ktoré by zastavili srdce. Parasailing zvyčajne zvládnu aj tí, ktorí sa boja výšok, a nájdu z tejto aktivity veľké potešenie!