Ako vyčistiť bundu North Face Jacket? – Držte sa tejto príručky

Pre turistov a táborníkov je nevyhnutná dobrá bunda, ktorú si môžete vziať na všetky svoje výlety vonku. Ak budete počas výletov chránení, vaša cesta bude úspešná. Takže je skvelý nápad investovať do kvalitnej bundy, ktorá je tiež odolná, ale ľahká, nepremokavá a priedušná.

Ak chcete nájsť bundu, ktorá má všetky tieto vlastnosti a mnohé ďalšie, mali by ste sa pozrieť na North Face. Táto známa firma vyrába všetky druhy outdoorového vybavenia vrátane kvalitných búnd. Môžu prísť za vysokú cenu, ktorú si nemôže dovoliť každý, ale prémiová kvalita ospravedlňuje cenu.

Ak sa rozhodnete pre bundu od North Face, budete sa o ňu musieť dobre starať, ak chcete, aby vám vydržala roky. To znamená, že bunda potrebuje správne čistenie, pranie a sušenie, čo si vyžaduje určité znalosti a zručnosti. Ak sa chcete naučiť, ako si bez problémov vyčistiť bundu North Face, držte sa tohto návodu!

Viac…

Ako vyčistiť bundu North Face Jacket

Ako si vyčistiť bundu North Face Jacket? – Krok za krokom

Čistenie bundy od North Face nie je v žiadnom prípade ťažké. Vec, ktorú by ste si mali zapamätať, je spôsob čistenia bundy. Ak sa oň nebudete správne starať, jeho kvalita sa môže zhoršiť rýchlejšie, ako sa očakávalo.

Je tiež potrebné poznamenať, že pravidelné čistenie je nevyhnutnosťou. Vždy, keď si bundu oblečiete na výlet, skontrolujte ju a zistite, či ju nepotrebujete vyčistiť. Je bezpečné ho vyčistiť aspoň raz za mesiac, keď ho nosíte často, a raz za pár mesiacov, keď ho tak často nenosíte.

S ohľadom na všetky tieto informácie vás chcem zaviesť priamo do podrobného sprievodcu, ktorý som pre vás vytvoril. Ak budete postupovať podľa mojich inštrukcií, nebudete mať problém urobiť bundu bezchybnou. Ak ste pripravení, poďme priamo do sprievodcu!

Krok 1 – Pripravte plášť na čistenie

Keďže North Face ponúka a rôzne bundy, možno s istotou povedať, že všetky majú špecifické potreby na čistenie. Niektoré môžete čistiť iba určitými typmi čistiacich prostriedkov, zatiaľ čo iné by sa nikdy nemali umývať ručne. Pre istotu vám odporúčam, aby ste si prečítali pokyny spoločnosti a zabezpečili ich dodržiavanie pri čistení bundy.

  Rozdiel medzi turistikou a trekingom [What’s The Difference?]

Po skontrolovaní pokynov môžete začať pripravovať bundu na čistenie. Všetko, čo musíte urobiť, je skontrolovať, či sa niečo nenachádza vo vreckách bundy. Odstráňte všetky zvyšné veci a nečistoty, ktoré sa do nich mohli dostať. Potom rozopnite, rozviažte a otvorte všetky vrecká a otvory na bunde, aby bola každá jej časť pripravená na čistenie.

Keď si prejdete každú časť tohto kroku, môžete prejsť k ďalšiemu, ktorý je celý o samotnom praní bundy.

Krok 2 – Nastavte si práčku

Väčšina búnd od North Face sa nedá prať ručne, preto vám odporúčam vždy prať v práčke, pretože je to najbezpečnejšia možnosť. Ďalšia poznámka, ktorú by som chcel urobiť, je, že takéto bundy by ste mali prať samostatne. To znamená, že pre konkrétny prací cyklus nemôžete pridať žiadne ďalšie oblečenie.

Nevyhnutné je mať aj práčku s predným plnením. Zhora plnená práčka nie je bezpečná na pranie takýchto outdoorových búnd. Použite práčku s predným plnením na správny prací cyklus, aby ste zabezpečili, že sa vašej bunde nestane nič zlé.

Umývací cyklus by mal byť jemný, s teplou vodou a jemným práškovým čistiacim prostriedkom. Vyhnite sa používaniu čistiacich prostriedkov, ktoré obsahujú agresívne chemikálie, a zároveň sa vyhýbajte používaniu aviváže. Na umytie bundy potrebujete iba jemný prací prostriedok a teplú vodu.

Po nastavení práčky podľa pokynov môžete bundu vložiť a spustiť prací cyklus. Pred kontrolou stavu bundy počkajte, kým sa cyklus skončí. Ak zistíte, že je príliš premočená, pridajte ďalšie plákanie alebo extra cyklus odstreďovania, aby ste zlepšili stav bundy a odstráňte prebytočnú vodu.

Krok 3 – Rozhodnite sa o technike sušenia

Akonáhle dokončíte pranie bundy, budete musieť prejsť na jej sušenie. Ako už bolo spomenuté, môžete ho sušiť na vzduchu alebo vložiť do sušičky. Či už máte k dispozícii sušičku, môžete si vybrať ktorúkoľvek možnosť, ktorá sa vám páči viac.

  Ako prať Fuzzy North Face Jacket? [Explained]

Ak sa rozhodnete bundu sušiť na vzduchu, musíte ju zavesiť obrátene, aby prebytočná voda mohla bez problémov odkvapkať. Ešte pár hodín potrvá, kým bunda uschne, podľa toho, či ju necháte vonku v teplom počasí alebo nie. Pred uložením sa uistite, že je bunda úplne suchá.

Čo sa týka sušenia bundy sušiakom, treba vedieť stroj nastaviť. Pomohlo by, keby ste na sušenie bundy použili stredné teplo, inak by ste mohli spôsobiť poškodenie niektorých vrstiev. Taktiež nastavte stroj na dlhší cyklus sušenia.

Po vložení bundy do stroja prihoďte pár tenisových loptičiek. Tie sa ukážu ako užitočné, aby bunda zostala nadýchaná. Guličky zabránia tvorbe hrudiek v bunde.

Pred uložením nechajte bundu vyschnúť tak dlho, ako je potrebné.

Krok 4 – Uložte bundu

Po vyčistení bundy sa uistite, že zostane čistá, a to tak, že ju ihneď uložíte. Najlepšou možnosťou je nechať ho na vešiaku a v šatníku. Môžete pridať aj vrecko na odev, aby ho neovplyvňoval prach alebo chrobáky.

Ak ho nemôžete uložiť na vešiak, dobre ho zložte a umiestnite do suchého šatníka, kde naň slnko nedosiahne. Slnko tak neovplyvní farby a nespôsobí ich vyblednutie, zatiaľ čo bunda zostane čistá a pripravená na nové outdoorové dobrodružstvo.

pranie severnej bundy

Môžete prať bundu North Face v práčke?

Najlepšie by bolo, keby ste zvážili pranie všetkých búnd od tejto spoločnosti v práčke, pretože je to bezpečnejšia možnosť ako ručné pranie. Pre istotu si však prečítajte pokyny, ktoré spoločnosť poskytuje pre váš konkrétny typ bundy.

Ak pokyny poznamenávajú že umývanie rúk je vhodné, môžete ísť s umývaním rúk. Ak odporúčajú pranie v práčke, použite práčku s predným plnením s nastaveniami uvedenými vyššie, pokiaľ spoločnosť neuvedie inak. Pri praní tohto typu bundy nepoužívajte práčku s vrchným plnením.

Môžete dať bundy North Face do sušičky?

Bundu North Face po vypraní môžete vždy použiť na sušenie v sušičke. Pokiaľ spoločnosť neuvedie inak pre váš konkrétny typ bundy, bude bezpečné používať sušičku. Pred použitím akéhokoľvek typu stroja si však prečítajte pokyny.

  Kempingové postieľky verzus nafukovacie matrace [Which One To Choose?]

Ako je uvedené v podrobnom sprievodcovi, budete musieť sušičku nastaviť na správne nastavenie, aby ste predišli poškodeniu bundy. Outdoorové bundy, najmä tie nepremokavé, majú jemné vrstvenie, ktoré si vyžaduje náležitú starostlivosť. Vodotesná vrstva sa môže úplne zhoršiť, ak sa nevenujete dostatočnej starostlivosti.

Bunda tak zostane v zlom stave, najmä ak bundu sušíte na zimné outdoorové výlety. Vodotesná vrstva je v takom prípade nevyhnutná, takže sa musíte uistiť, že dodržiavate správne kroky, aby ste ju neohrozili.

Ako vyperiete bundu North Face a udržíte ju mäkkú?

Pri praní búnd North Face sa neodporúča používať aviváže. Tkaninu bundy by ste mali čistiť iba bežným čistiacim prostriedkom. Takže takéto zmäkčovače nemôžu pomôcť udržať vašu bundu mäkkú.

Namiesto toho by ste mali bundu vyprať a vysušiť podľa vyššie uvedených pokynov. Ak to urobíte, bunda bude bezchybná a mäkká, ako len príde. Ak je v bunde chmýří, dbajte na to, aby ste sa o ňu náležite starali, aby ste dostali mäkkosť celej bundy na inú úroveň.

Ako môžete vidieť, starostlivosť o bundu North Face nie je až taká náročná. Len pár krokov vás delí od čistej, mäkkej bundy. Takže sa nebojte prania bundy – urobte to ako spôsob, ako predĺžiť jej životnosť. Ak to urobíte, nebudete musieť investovať do novej bundy roky či dokonca desaťročia!

Zabaliť

Ďakujem, že sa so mnou držíte tohto sprievodcu o tom, ako čistiť bundu North Face a udržiavať ju v najlepšom stave po celé roky. Pamätajte, že pri praní bundy v práčke je potrebný jemný prací cyklus s teplou vodou a jemným práškovým čistiacim prostriedkom. Čo sa týka sušenia, môžete si vybrať medzi sušením vzduchom a sušením v stroji.

Poznáte nejaké spôsoby čistenia tohto typu bundy, o ktoré by ste sa chceli podeliť s ostatnými čitateľmi a so mnou? Ak áno, podeľte sa o ne v sekcii komentárov nižšie a ja si ich čo najskôr prečítam!