Ako urobiť skladaciu stoličku pohodlnejšou? [7 Tips]

Skladacie stoličky sú ideálnou voľbou pre vnútorné aj vonkajšie použitie. Sú vhodné pre ľudí, ktorí majú dvory, balkóny alebo často cestujú. Keď idete kempovať, nemusíte celý čas sedieť na zemi. Skladaciu stoličku si môžete vziať vždy so sebou!

Skladacie stoličky sa dodávajú v rôznych veľkostiach a tvaroch, pričom sú pomerne ľahké a malé. Môžete tiež nájsť drevené, hliníkové alebo kovové skladacie stoličky. Bez ohľadu na to, s akou skladacou stoličkou pôjdete, nebudete ľutovať, že si ju vezmete, pretože môže byť celkom pohodlná.

Ak si to chcete urobiť ešte pohodlnejšie, mám pre vás pár tipov či trikov, ktoré môžete využiť. Ak sa chcete naučiť, ako urobiť skladacie stoličky mimoriadne pohodlnými, držte sa tohto návodu!

Viac…

skladacia stolička

Ako urobiť skladacie stoličky pohodlnejšie – 7 tipov

Väčšina skladacích stoličiek je zvyčajne jednoduchá. Sú pohodlné, ale ešte viac pohodlia z nich získate, ak pridáte pár vankúšov a podložiek. Dodatočné pohodlie je vždy vítané, či už ide o jednoduchý vankúš na sedadlo alebo opierku nôh. Ak sa teda chcete uistiť, že vaša skladacia stolička dodá vášmu životu pohodlie, môžete urobiť toto:

Tip 1 – Vyrobte si podsedák

Látkové sedadlo na skladacej stoličke môže byť jednoduché jedlo alebo kovové. Kovové alebo nepohodlné drevené sedadlo môže byť pre niektorých ľudí príliš pevné. Zatiaľ čo iní to môžu považovať za pohodlné, stále by som vám odporučil pridať plochý vankúš, aby bolo kreslo ešte pohodlnejšie.

Na vytvorenie vankúša môžete použiť výplň v kuse látky. Nemalo by to byť také ťažké, pretože vankúš bude pravdepodobne musieť byť malý. Vankúš môžete položiť na sedadlo a užívať si ho. Potom, keď chcete stoličku uložiť, odstráňte vankúš, aby zložená stolička zaberala menej miesta v úložnom priestore.

Čítať  Teplotný rozsah 3-sezónneho stanu – čo potrebujete vedieť?

Tip 2 – Vytvorte si bedrovú vložku

Väčšina kancelárskych stoličiek sa dodáva s bedrovými podložkami, ale skladacie stoličky sa zvyčajne dodávajú bez nich. Bedrová podložka je ďalší typ vankúša, ktorý umiestnite presne tam, kde máte kríže. Dokáže zázraky s vašou krížovou časťou chrbta a odporúčam ju ľuďom, ktorí majú silné bolesti chrbta.

Väčšina bedrových chráničov, s ktorými sa stretnete, je vyrobená z pevného materiálu, ktorý sa tak ľahko neohýba. Podložku si môžete zastrčiť za chrbát, kedykoľvek chcete – jej použitie je celkom pohodlné a nie je až taká väčšia. Ak ho nepotrebujete, môžete ho odstrániť a umiestniť inam.

Tip 3 – Pridajte podrúčky

Mať si kam položiť ruky pri sedení na stoličke dokáže s vaším telom zázraky. Aj keď niektoré rozkladacie stoličky nemajú podrúčky, odporúčam k nim nejaké pridať. Namiesto toho, aby ste mali ruky visiace okolo, budete ich môcť držať v pohodlnej polohe.

Ak chcete pridať podrúčky, možno budete musieť dať trochu práce. Ak máte kovovú stoličku, budete potrebovať špeciálne vybavenie na zváranie alebo pripevnenie lakťovej opierky k stoličke. Vždy pridajte jednu lakťovú opierku na každú stranu – jednu by ste nemali dávať na pravú stranu a vynechať ľavú alebo naopak.

Skladacie stoličky s podrúčkami nie sú také jednoduché na skladovanie, takže to bude nevýhoda pridania týchto častí. Napriek tomu, ak nepotrebujete stoličku často premiestňovať alebo skladovať, opierky na ruky si užijete pomerne veľa. Takže sa uistite, že to máte na pamäti.

Tip 4 – Položte vankúše na podrúčky

Čo je to lakťová opierka bez vankúša? Nič viac ako rovný povrch. Ak chcete zmeniť tento povrch na pohodlný, budete musieť pridať plochý vankúš!

Ako som už spomenul, vankúš lakťovej opierky si môžete vyrobiť pomocou čalúnenia a materiálu s podsedákmi. Uistite sa, že ste zmerali veľkosť lakťovej opierky a podľa tejto veľkosti vyrobili vankúše.

Čítať  Aká je dobrá základná hmotnosť pre batoh?

Keď ich dokončíte, môžete ich pridať a kedykoľvek ich odstrániť. Môžete si ich upraviť do nejakej zaujímavej látky, aby sa hodili ku stoličke alebo aby to bolo zábavnejšie. Neexistujú žiadne obmedzenia v tom, čo s nimi môžete urobiť – potrebujete len trochu fantázie a kreativity!

Tip 5 – Pridajte opierku na nohy

Všetky skvelé stoličky majú opierky na nohy, tak prečo si jednu nepridať k svojej skladacej stoličke? Nemusí to byť nič luxusné, ako kožená podnožka, ktorú nájdete na polohovateľných kreslách. Môže to byť niečo jednoduché, čo robí svoju prácu správne.

Môžete si vybrať zváranie opierky nôh pomocou kovovej konštrukcie alebo použiť alternatívnu možnosť. Na vyloženie nôh použite menšiu stoličku pred stoličkou.

Je to skvelý nápad pre ľudí, ktorým nohy visia zo skladacej stoličky. To môže viesť k napätiu kĺbov a bolesti. Aby ste tomu zabránili, použite jednoduchú stoličku ako opierku nôh a môžete ísť.

Tip 6 – Pridajte sedací klin

Okrem sedacích vankúšov môžete k svojej skladacej stoličke pridať aj sedací klin. To je skvelé pre dodatočné alebo dočasné pohodlie pri sedení, pretože vďaka tomu je sedadlo lepšie. Po vložení klinu sa vám bude páčiť sedieť na stoličke.

Klin nie je plochý ako vankúš, je pevnejší vo svojej konštrukcii, ale je pohodlný ako vankúš. Nemôžete si to vyrobiť sami, ale v obchodoch takéto kliny ľahko nájdete. Ak nájdete ten, ktorý sadne veľkosťou, ale má nesprávnu farbu, vždy ho môžete skúsiť nastriekať, aby to bolo lepšie!

Tip 7 – Pridajte držiak na poháre

Aj keď sa líši od ostatných možností, táto možnosť je tiež niečo, čo by ste mali zvážiť. Neprispieva k pohodliu, keď sedíte v kresle, ale cítite sa pohodlnejšie, pretože vám zabráni vstať.

Čítať  Ako dlho vydrží ľad v chladiči Yeti? [Read Here]

Neznášam vstávanie po drink, telefón alebo čokoľvek iné. Preto som pridal držiak na pohár na jednu stranu mojej stoličky. Používam ho na to, aby som mal všetko, čo potrebujem, blízko, aby som nemusel neustále vstávať. Odporúčam pridať aj takýto držiak – môže to byť skutočný záchranca!

Zabaliť

To najlepšie pohodlie a relax môžete získať zo skladacích stoličiek – stačí ich vziať všade so sebou. Sú vhodné na všetky druhy výletov, pričom vám môžu pomôcť aj pri relaxácii v akomkoľvek prostredí.

Dúfam, že sa vám budú páčiť moje tipy a triky, ako urobiť vašu skladaciu stoličku pohodlnejšou. Dajte mi vedieť, či ste niektoré z tipov vyskúšali alebo ste ich ešte nevyskúšali. Rád by som sa o tom všetko dozvedel, takže sa neváhajte podeliť o svoj príbeh v komentároch nižšie!