Ako urobiť práškový sneh lepkavým

Pokúšali ste sa kotúľať snehovú guľu za snehovou gulou v prachovom snehu, až kým vám nezostali ruky. Chcete len pár snehových gúľ, pretože viete, že ich hádzanie s deťmi by ich potešilo. Existuje nejaký spôsob, ako urobiť práškový sneh lepkavejším, aby ste ho mohli použiť na viac?

Áno, prachový sneh môžete urobiť lepivým s trochou vody. V závislosti od toho, koľko snehu chcete namočiť, môžete použiť záhradnícku hadicu na ľahké zahmlievanie snehu alebo dokonca niekoľko vedier vody. Vodotesné rukavice sú nevyhnutnosťou!

V tomto článku si povieme, čo je prachový sneh, ako ho navlhčiť a čo môžete urobiť s vašim novo priľnavým snehom. Zimní nadšenci si toto nenechajú ujsť, najmä ak máte doma nudiace sa deti!

Čo je práškový sneh? Ako to, že s tým nemôžete stavať?

Začnime zhora a povedzme si o prachovom snehu a o tom, odkiaľ pochádza.

Či napadne prachový sneh, závisí od dvoch faktorov, od množstva voľnej vody a od povrchovej teploty, keď napadne sneh.

  1. Povrchová teplota

Sneh bude padať až vtedy, keď budú teploty 32 stupňov Fahrenheita alebo nižšie. Pri každom výskyte snehových udalostí však povrchová teplota nie je jednotná. Podľa toho, či je povrchová teplota nad alebo pod bodom mrazu, máte mokrejší alebo suchší sneh.

Nízke povrchové teploty, ktoré sú takmer k bodu mrazu, ale nie celkom, spôsobia, že padajúci sneh zostúpi už mierne roztopený. To zvyšuje množstvo vlhkosti v snežení, čo znamená, že sneh bude mokrejší a ťažší.

Aby sa vytvoril prachový sneh, povrchová teplota musí byť pod bodom mrazu, buď mierne pod alebo hlboko pod. To zabraňuje topeniu snehu, čím sa znižuje jeho množstvo vlhkosti.

  1. Voľný obsah vody

Ako ste možno uhádli, vlhkosť hrá veľkú úlohu v štruktúre snehu. Obsah voľnej vody je percento vlhkosti v snehu. Keď je obsah voľnej vody pod osem percent, potom je váš sneh prachový a sypký.

Ak je obsah voľnej vody osem percent alebo mierne vyšší, potom je sneh mokrý, ale nie premočený. Inými slovami, je ideálny na stavbu s.

Voľná ​​voda, ktorá je okolo 13 percent a určite viac, bude príliš nasýtená vodou na to, aby bola dobrá. Je to len brečka a nie je zábavné ani lopatou!

Čítať  Ako často by ste mali otáčať pneumatiky RV?

Prečo nemôžete stavať snehové konštrukcie s prachovým snehom

V úvode sme spomenuli príklad, kedy sa pokúšate a skúšate vyrobiť snehovú guľu z prachového snehu, no snehové vločky sa jednoducho nechcú zlepiť. Nezáleží na tom, koľkokrát to urobíte; to sa nestane.

Vlhkosť v snehu je ako lepidlo. Udržuje snehové kryštály pohromade, takže sneh sa môže naviazať do tvaru, ktorý si vyberiete. S príliš malým množstvom lepidla, ako napríklad s prachovým snehom, sa nič nelepí. Príliš veľa lepidla, ako v prípade kašovitého snehu, a všetko je neporiadok a neprospieva stavbe. Množstvo voľnej vody alebo lepidla musí byť správne.

Ako urobiť práškový sneh lepkavým – všetko, čo potrebujete vedieť

Trápi vás prachový sneh? Máte dve možnosti. Môžete čakať na stále nepolapiteľné dokonalé sneženie, ktoré možno nikdy nepríde, alebo môžete vziať prachový sneh, ktorý máte teraz, a pokúsiť sa z neho urobiť niečo užitočné.

Osobne hlasujeme za to druhé!

Vytvorenie lepivého práškového snehu nevyžaduje veľa, iba vodu. Ako sme sa dotkli v úvode, vždy odporúčame nosiť nepremokavé rukavice.

Unisex rukavice SEALSKINZ príďte vysoko odporúčané. Tieto rukavice sú vyrobené zo zmesi elastanu (dve percentá), nylonu (14 percent) a ultrahrejivej merino vlny (84 percent). Trojvrstvová ochrana udrží vaše prsty v teple pri manipulácii s mokrým snehom.

Akonáhle budete mať rukavice, tu sú vaše možnosti, ako urobiť prachový sneh lepivým.

Metóda záhradnej hadice

Odporúčame postaviť snehovú konštrukciu v blízkosti zdroja vody, ak je sneh prachový a potrebujete, aby bol lepkavý. Ak ste na vedľajšom dvore alebo na dvore a máte dokonalý panenský sneh, z ktorého chcete stavať, nájdite záhradnú hadicu a naskrutkujte ju na kohútik.

Tu nie je potrebné používať silný postrek vodou, pretože nechcete sneh presýtiť. Navlhčite ju, kým nebudete cítiť vlhkosť na povrchu predtým suchého snehu, potom hadicu vypnite. Teraz môžete začať pracovať so snehom.

Metóda vody a vedra

Ak sa vám nedarí zapnúť kohútik, pretože zamrzol, nepanikárte. Na prachový sneh môžete vždy použiť vedro. Túto možnosť odporúčame, ak potrebujete rýchlo namočiť veľké množstvo snehu.

Voda môže byť z vonku alebo z interiéru. Vaše nepremokavé rukavice sa vám tu budú hodiť pri chôdzi s vedrom, najmä ak vedro náhodou nakloníte a časť vody sa rozleje.

Čítať  11 šikovných spôsobov, ako dostať rybí zápach z rúk

Nalejte vodu na prachový sneh a počkajte. Textúra snehu sa rýchlo zmení.

Čo sa dá vyrobiť s lepkavým snehom?

Ako sme o tom hovorili na blogu tu a tu, prachový sneh nie je dobrý na výrobu mnohých snehových štruktúr. Lepkavý sneh je však úplne iný príbeh. Sneh bude obsahovať dostatok voľnej vody, ktorú si môžete postaviť podľa seba.

Tu je niekoľko nápadov, ako začať.

Snehové gule

Teraz, keď ste navlhčili prachový sneh, skúste vaľkať ďalšiu snehovú guľu. Tentoraz to pôjde hladko a ľahko tak, ako má. O tom, ako urobiť dokonalú snehovú guľu, sme sa bavili na blogu, tak si tento článok prečítajte.

Hoci zvyčajne odporúčame kopať hlboko do kopy snehu, aby ste vytvorili snehovú guľu, tento sneh je pravdepodobne tiež práškový. Pre vaše účely, ak je sneh dostatočne čistý, prilepte sa na navlhčený povrchový sneh.

Potom nazbierajte do dlane hrsť snehu a začnite ním otáčať. Pohyb sa vám môže zdať spočiatku trochu nemotorný, ale postupne bude plynulejší. Po troche kotúľania snehovej gule začnite vyvíjať tlak, kým nebudete mať pocit, že sa snehová guľa bráni proti vám.

Správna miera tlaku je kľúčová, pretože príliš málo nedovolí, aby sa snehová guľa zaviazala, a príliš veľký tlak môže rozdrviť snehovú guľu v ruke ako prachový sneh.

Samozrejme, vždy môžete použiť nástroje na výrobu snehových gúľ, aby ste vždy získali dokonalé snehové gule!

Snehuliaci

Ak ste predtým nemohli gúľať snehovú guľu v prachovom snehu, potom by výroba snehuliaka určite nefungovala. Bolo by lepšie, keby ste to neskúšali a ušetrili ste si frustráciu.

Teraz, keď máte mokrejší sneh, môžete vy a deti stráviť popoludnie výrobou toho najlepšieho snehuliaka. Základňa snehuliaka by mala byť niekoľko metrov, takže budete potrebovať pomerne veľa mokrého snehu. Metóda vody a vedra by mala pre vaše účely fungovať lepšie.

Potom, aby bol váš snehuliak v bezpečí, dodržujte pomer 1:2:3. Pomer sa vzťahuje na hlavu s priemerom 1 stopa, strednú časť s priemerom dve stopy a základňu s priemerom tri stopy.

Čítať  Výber správneho závesu na rozloženie hmotnosti pre váš cestovný príves

Lámete si hlavu nad tým, ako vyzdobiť svojho snehuliaka? Našťastie pre vás máme príspevok plný úžasných a cenovo dostupných doplnkov pre snehuliakov, vďaka ktorým bude váš nový snehový kamarát tým najjedinečnejším a najzaujímavejším na bloku!

Iglu

Ak máte pár hodín, trochu trpezlivosti a veľa vody, môžete svojim deťom urobiť zimu tak, že im postavíte ich vlastné iglu. V tomto príspevku sme prešli kroky, ako to urobiť, takže si to teraz zrekapitulujeme.

Iglu by malo mať veľkosť od 9 do 12 palcov. Urobte si obrys, kam chcete, aby iglu smerovalo, potom namočte sneh a začnite stavať zdola. Mali by ste vytvoriť štruktúru iglu zozadu dopredu, aby ste sa mohli zabaliť postavením menšieho, užšieho vchodu.

Uistite sa, že keď sú steny vyššie, aby sa zakrivovali, aby nadobudli tvar skutočného iglu.

Snehové pevnosti

Chystáte sa s deťmi na ulici viesť snehovú guľu? Potom je neoddeliteľnou súčasťou snehová pevnosť, za ktorou sa môžete schovať, aby ste mohli viesť svoj tím k víťazstvu. Snehová pevnosť nemusí byť taká dôležitá ako iglu, čo je dobrá správa, ak vám už znecitlivujú prsty.

Najlepšie snehové pevnosti majú malé otvory, z ktorých sa môžu vaši spoluhráči pozerať, aby mohli určiť, čo robí druhý tím. Steny by mali byť tiež vysoké, aby poskytovali dostatočné krytie.

Bez ohľadu na to, ktorá snehová štruktúra zo štyroch najviac osloví vás a deti, existuje niekoľko základných pravidiel, ktoré môžete dodržiavať, aby ste ich zachovali.

Svoju snehovú štruktúru vždy postavte mimo priameho slnečného žiarenia a dávajte si pozor aj na nepriame slnečné svetlo.

V dňoch, ktoré budú teplejšie ako 32 stupňov, nie je zlý nápad naliať viac vody na vašu snehovú štruktúru. Pri západe slnka alebo súmraku voda zamrzne, čo spevní vašu snehovú štruktúru.

Záverečné myšlienky

Urobiť prachový sneh lepivým je rovnako jednoduché ako ho namočiť. Potom môžete použiť predtým nepotrebný prachový sneh na vytváranie snehuliakov, snehových pevností, iglu alebo snehových gúľ.

Naša rada? Nenamáčajte celý dvor do vody. Mokrý sneh sa odhŕňa lopatou ťažšie ako prašný, takže si vytvoríte viac práce!