Ako uloviť ružového lososa: 10 tipov na lov pugetov

Z 5 druhov lososov, ktoré zdobia naše vody Puget Sound v štáte Washington, sú ružové lososy jedny z najnežravejších a najhojnejších zo všetkých, s priemernou veľkosťou 4 až 5 libier.

V nepárnych rokoch ich 2-ročný životný cyklus ružového lososa privedie späť z morských oblastí, aby sa rozmnožili v riečnych systémoch Puget Sound.

Aj keď je ťažké predpovedať, koľko rýb sa vráti, zvyčajne je ich dosť na to, aby sa pozbierali nadšené hromady rybárov. Víkendy počas hlavnej sezóny nájdu vodu nabitú loďami a rovnako rušné verejné pláže a móla od úžiny Juan de Fuca až po južný zvuk.

Hoci ružový rybolov nemusí byť najlepší čas na samotu, obrovské množstvo rýb prinesie toto leto množstvo akčnej zábavy.

Aby ste čo najlepšie využili svoju ružovú sezónu 2021, tu je 10 jednoduchých tipov, ktoré podporia váš úspech.

1. Sledujte ružovú migráciu

Lov ružových lososov môže začať začiatkom júla, keď vstúpia do úžiny Juan de Fuca, s vrcholom koncom júla a začiatkom augusta. Losos preteká v skupinách a lov sa môže zo dňa na deň líšiť.

Miesta ako Sekiu a Port Angeles poskytujú dobrý prístup pre rybárov. Užite si letné počasie a vezmite si so sebou karavan alebo stan. Pozdĺž úžiny je tiež veľa miest na prístup na pobrežie.

Ako sa blíži polovica augusta, ružové sa hromadne dostávajú do vôd oblasti Seattlu. Ryby budú najbohatšie počas celého zvuku počas posledných dvoch augustových týždňov.

Pláž Alki v Seattli, ako aj móla Des Moines a Redondo, ponúkajú v tomto období skvelý prístup k ružovým zjazdovkám. K dispozícii je aj množstvo ďalších verejných pláží.

V septembri sa ryby teraz vydávajú do riek, aby sa rozmnožili a môžete ich chytiť počas celého mesiaca. Keď sa ryby dostanú do riek, kvalita ich mäsa klesá. Ak chcete najlepšie jesť ryby, snažte sa ich dostať do slanej vody, kým sú ešte svetlé a strieborné.

2. Ryby skoro a neskoro

Bohaté množstvo ružového lososa umožňuje chytať ryby po celý deň, ale skoro ráno, hneď po prvom svetle, prináša super ťažké sústo, ktoré si nechcete nechať ujsť.

Ak ešte nie ste vyčerpaní, kým slnko začne zapadať, večerné sústo môže byť rovnako pôsobivé.

V oboch týchto časoch sa ryby sústreďujú najmä bližšie k brehu, takže príďte na svoje miesto skôr, aby ste boli pripravení na záber. Často uvidíte na pláži rad lámp, keď sa rybári snažia obmedziť pred príchodom davov.

3. Vystrojte sa a oblečte si ružovú

Ružový losos dostal svoje meno podľa farby mäsa vďaka svojej strave prevažne planktónu. Majú však tiež afinitu k ružovej farbe, vďaka čomu je mimoriadne ľahké rozhodnúť sa o najlepšom návnadu pre danú prácu. Je možné použiť aj iné svetlé farby. Chartreuse, oranžová a dokonca aj modrá budú fungovať.

Čítať  Sú držiaky na ryby vyrobené zo skutočných rýb

Medzi najobľúbenejšie a najúčinnejšie nástrahy na nahadzovanie z brehu alebo člna patria ružové buzz bomby a mini hootchie jigy s jednobodovým bezhrotovým háčikom.

Technika lovu týchto nástrah je rovnako jednoduchá ako výber farby. Vyhoďte ho a aportujte, zatiaľ čo špičku prúta zdvíhate nahor vo vertikálnom pohybe a potom pustite špičku prúta, aby sa prípravok trepotal dole. Naviňte uvoľnenie a pokračujte v jiggingu. Snažte sa vyhnúť nárazu na dno a zaseknutiu vášho zariadenia.

Pri nahadzovaní z brehu použite strednú až stredne ťažkú ​​prívlač dlhú 7 až 10 stôp s 15-20 librovou testovacou šnúrou. Priehľadný monofil funguje dobre. Dlhá pohyblivá palica vám umožní vrhať ďalej, ale nie je to vždy potrebné, pretože ružové sa občas dajú nájsť aj v niekoľkých metroch vody.

Ak vrháte jigy z člna alebo kajaku, odporúčam ľahké, 7 až 8 stopové, prívlačové kombá s 12 librovou testovacou šnúrou. To je dosť silné na efektívne vylodenie rýb, ktoré sú zriedka väčšie ako 5 libier.

Ak muškáte, v Puget Sound je najlepšou voľbou ružová muška. Muškársky prút s hmotnosťou 7 alebo 8 s potápavou šnúrou poskytne muške vzrušujúcu akciu pri sťahovaní šnúry s prerušovanými prestávkami.

4. Troll na cieľové ružové

Ružový losos nie je obzvlášť silný plavec, a preto sa bude držať blízko brehov s pokojnou vodou, pričom sa bude vyhýbať oblastiam so silnými prúdmi alebo prudkým prílivom.

Nielenže táto vlastnosť pomáha rybárom z brehu nájsť úspech, ale tiež umožňuje rybárom lepšie sústrediť svoj čas na pravdepodobné miesta. Nemusíte loviť ani veľmi hlboko. 20 až 60 stôp je dostatočná hĺbka a dá sa dosiahnuť pomocou down rigger, hĺbkového potápača alebo olovených banánových závaží v rozsahu 4 až 6 uncí.

Najbežnejšie trollingové nastavenie pre ružové pozostáva z malej 8-palcovej bielej alebo striebornej blikacej dosky, po ktorej nasleduje ružová kojotí lyžička alebo ružové hootchies (plastové chobotnice).

Použite krátky náväzec približne 24 palcov medzi blikačom a návnadou. Krátky nadväzec zaisťuje, že na chobotnicu alebo lyžicu bude dodaná maximálna akcia. Ružový losos je agresívny kŕmič a ihneď zaútočí, keď ho pritiahnete k vášmu výstroju.

Experimentujte s rýchlosťou trollingu. Ružového lososa som chytil pomalým trollingom z kajaku, ako aj vyššími rýchlosťami pri použití motorového člna. 2 až 3 míle za hodinu je príjemná bodka.

Ak máte problém chytiť rybu, upravte svoju hĺbku a vzdialenosť od brehu. Keď trávite viac času rybárčením, zistíte, že miesta, kde boli ružové školy, sa dajú chytiť celý deň.

5. Ryby z verejných pláží a mól

Loď určite nie je potrebná, aby ste stihli limit na deň. Rybárske vybavenie potrebné na ulovenie ružového lososa je také jednoduché, že nahadzovanie z brehu prinesie dostatok akcie, aby vás rozboleli ruky.

Čítať  11 najaktívnejších herných rýb, ktoré hryzú celú zimu

Verejné pláže a móla v blízkosti obývaných oblastí môžu byť počas vrcholových pretekov rušné. Existuje však veľa verejných pláží, takže nájsť si vlastné miesto nie je nemožné. Tu je pár miest, kde som chytil ryby z brehu.

  • Plážový park Alki
  • Lincoln Park
  • Pláž Redondo
  • Park Dash Point
  • Browns Point Light House Park
  • Park Point Defiance

Väčšina z týchto miest ponúka voľný prístup a menej davov sa nachádza v pracovné dni ráno.

Akonáhle budete mať vybraté miesto, máte so sebou niekoľko vecí, ktoré vám pomôžu zvýšiť mieru úlovku a zábavu pri rybolove z brehu.

  • Prineste si broďáky alebo gumené čižmy, aby ste mali možnosť dostať sa do hlbšej vody, ak ryby nie sú plytké. To je užitočné najmä počas odchádzajúceho prílivu.
  • Aby ste mohli chytať dlhšie, zbaľte si so sebou niekoľko pohodlných vecí, ako je táborová stolička, jedlo a voda. Aj keď by ste sa mohli veľmi dobre obmedzovať skôr, niektoré dni si vyžadujú viac času a trpezlivosti.
  • Pozvite aj priateľov a rodinu. Ružový losos je skvelý na zoznámenie detí so športom a deň na pláži nie je nikdy nudný so všetkými druhmi morského života, ktorý ich zabaví.

6. Hľadajte skákajúce ryby

Pinky sú niektoré z akrobatickejších rýb v Puget Sound a predvádzajú svoj štýl tým, že vyskakujú z vody pri kŕmení alebo plávaní pri brehu.

Počas dňa ich možno často vidieť vyskakovať, takže dávajte pozor na krátke strieborné a biele záblesky.

Keď uvidíte skok ryby, rýchlo prejdite na posledné miesto, kde ste ho videli, a začnite hádzať prípravky alebo bzučiace bomby. Šanca je dobrá, že pomocou tejto techniky dokážete nahnať limit rýb.

7. Chyťte a pustite, keď je rybolov horúci

Niekedy bude rybolov taký horúci, že stihnete svoj limit štyroch (pozrite si predpisy pre aktuálne limity a dátumy sezóny) skôr, ako dopijete svoju prvú šálku rannej kávy.

Lov chyť a pusť ťa udrží v akcii dlhšie a je úplne legálny, kým si nedodržíš svoj limit rýb. Ako bonus, ak máte na jednej lodi viacero rybárov, každý môže pokračovať v love až do naplnenia všetkých limitov.

Ak plánujete chytať a púšťať, buďte k rybám zodpovední a láskaví. Vyhnite sa používaniu siete alebo prílišnej manipulácii s rybami. Keď dostanete rybu do člna, jednoducho použite dlhé kliešte alebo iné zariadenie na odstránenie háčikov, aby ste rybu rýchlo vrátili späť s minimálnym stresom.

Čítať  Robte hlasné zvuky a rozprávanie strašte ryby

8. Poznajte identifikáciu svojho druhu lososa

Je dôležité poznať kľúčové identifikačné charakteristiky druhov lososa, ktoré môžete uloviť. Ponechanie si iba legálnych rýb je vašou zodpovednosťou a za nesprávny výlov môžu byť uvalené pokuty.

Ružový losos sa často zamieňa s juvenilným lososom chinook alebo coho.

Pre ľahšiu identifikáciu hľadajte veľké škvrny pozdĺž chrbta a chvosta, ktoré coho chýbajú. Tiež skontrolujte ústa. Ružový losos má bielu oblasť úst bez zubov. Ďasná a jazyk sú niekedy čierne ako chinook. Ďalšími poznávacími znakmi sú malé šupiny a chýbajúce strieborné pruhy na chvoste.

9. Rybolov aj v riekach

Do konca augusta je väčšina ružových lososov pripravená vybehnúť do riek, aby sa rozmnožila. U samcov ružových sa vyvinie charakteristický hrb, odkiaľ pochádza prezývka „humpies“.

Rybolov v nižších úsekoch môže priniesť jasné ryby, ktoré majú stále kvalitné mäso. Ako sezóna pokračuje a ryby sa pohybujú ďalej proti prúdu, začínajú sa zhoršovať v posledných fázach ich života.

Akonáhle ryba vstúpi do rieky, rybolov môže byť rýchly a zúrivý. Často budete bok po boku so svojím kolegom rybárom a naučiť sa riečnu etiketu je nevyhnutné, aby ste sa vyhli konfliktom.

V období neresu sa losos kŕmi menej agresívne. Citlivá kombinácia prútu a vlasca bude ideálna na detekciu ľahkých záberov, ktoré ľahko prehliadnete. Použitie dlhej citlivej palice so spletenou šnúrou umožňuje cítiť aj tie najmenšie hryzátka.

Len si pamätajte, že úmyselné chytanie rýb je nezákonné a za legálne sa považuje iba držanie rýb uviaznutých v ústach alebo na hlave.

10. Odkrvte svoj úlovok pre lepšie stravovanie

Je už dlho známe, že odstraňovanie krvi z rýb zlepšuje kvalitu mäsa. Krv obsahuje rozkladné produkty metabolizmu a ak sa neodstráni okamžite, môže kontaminovať mäso, keď ryba uhynie.

Ružový losos môže byť rýchlo odoslaný natrhnutím niekoľkých žiabrových hrablí, zatiaľ čo rybu držíte vo vode asi minútu. Na ich zabitie nie je potrebné paličkovanie a iba prispeje k poškodeniu mäsa.

Keď rybu vykrvácate, ihneď ju položte na drvený ľad, aby zostala chladná.

Dodržaním tohto procesu zaistíte, že vaša večera s grilovaným lososom bude hitom.

Choď si chytiť nejaké ružové

Nepremeškajte príležitosť zúčastniť sa tohto úžasného rybolovu. Ružový losos ponúka skvelý spôsob, ako zažiť nízkonákladové rybárske dobrodružstvo, ktoré je vhodné pre celú rodinu.

Či už cestujete zo zahraničia alebo odniekiaľ miestneho, chyťte palicu a vydajte sa do vody, aby ste mali šancu vziať si domov drahokam Puget Sound.

Chcete sa dozvedieť o ďalších možnostiach rybolovu Puget Sound? Potom si nenechajte ujsť čítanie nášho komplexného Puget Sound šklbanie a lov kalamárov sprievodcov.