Ako udržať psov v bezpečí v karavane alebo karavane

Nie je nič lepšie ako vyraziť na cestu so svojím najlepším priateľom. Čo viac potrebujete ako svoj karavan, chladničku plnú občerstvenia a váš pes jazdiaci na brokovnici, keď cestujete niekam novým a vzrušujúcim? V mysliach mnohých majiteľov psov je však otázka.

Touto otázkou je, ako udržať psov v bezpečí v karavane alebo obytnom aute? Koniec koncov, chcete sa uistiť, že sú bezpečné a že ak necháte svojho psa samotného pri dopĺňaní nádrže alebo vyberaní zásob, bude v bezpečí. Tu prichádzame s niekoľkými skvelými tipmi a radami.

Investujte do Trackera

A stopovač pre vášho psa je nevyhnutná pri jazde so psami a návšteve nových miest. Ak váš maznáčik utečie alebo sa stratí, budete ho chcieť znova nájsť a práve to dokáže stopovač. Používajú signály GPS, aby vám ukázali svoju polohu v reálnom čase a sledovač je zvyčajne pripevnený k obojku.

Na mnohých miestach je čipovanie vášho psa zákonnou požiadavkou, pretože vás budú môcť spojiť, keď bude pes naskenovaný a čip zobrazí vaše kontaktné údaje. Svojho psa však nemôžete sledovať pomocou mikročipu, takže čip aj sledovač sú súčasťou.

Sledovač môžete použiť aj na nastavenie geografických plotov, ktoré vám budú posielať upozornenia, keď sa váš pes priblíži k hranici – najlepší spôsob, ako udržať vašich domácich miláčikov v bezpečí, keď ste v RV parku a večer s nimi relaxujete. Pozrite si toto Whistle Go Explorer na Amazone.

Získajte bezpečnostný pás

Psy potrebujú bezpečnostné pásy rovnako ako ľudia a ak chcete pomôcť udržať svojho psa v bezpečí, zainvestujete do psej verzie. Zvyčajne sa dodáva vo forme postroja, ktorý sa potom dá pripnúť ako bežný bezpečnostný pás, aby bol počas jazdy v bezpečí.

V oblastiach, kde je nezákonné mať vo vozidle nezabezpečeného psa, vám môže pomôcť vyhnúť sa mastným pokutám. Môže to byť váš domov na kolesách, ale bezpečnosť na cestách stále platí a dokonca aj náhle zastavenie môže spôsobiť vážne zranenie vám a vášmu psovi, ak nie sú zaistení.

  9 najlepších karavanov s poschodovými posteľami, aké sme kedy videli

Ak sa nechcete pripútavať, môžete ísť aj po prepravku. Nosiče pre mačky sa veľmi jednoducho zabezpečujú a prepravky pre psov nie sú iné. Len sa uistite, že váš maznáčik je pohodlný a pohybuje sa čo najmenej.

Zabezpečte táborisko

Keď nájdete vhodné kempingové miesto, do ktorého sa pohodlne zmestí váš karavan alebo obytný automobil, musíte svoju časť zabezpečiť pre vášho psa. Kemping vhodný pre domáce zvieratá nie je ťažké nájsť, no aj tak sa musíte uistiť, že budú blízko vás, aby sa im nič nestalo.

Po cestovaní v karavane si budú chcieť natiahnuť nohy, takže sa uistite, že mimo karavanu postavíte oplotený priestor, ktorý im poskytne dostatok priestoru na prechádzky a relaxáciu. Mnohí majitelia majú skladacie kovové oplotenie, ktoré možno umiestniť okolo dverí a zvonku pre maximálnu bezpečnosť.

Ísť von bez vášho psa

Stáva sa to; možno nájdete príjemnú reštauráciu alebo múzeum, ktoré vášmu psovi nedovolí ísť s vami. Aj keď by ste sa mali snažiť, aby ste ich v karavane nenechali samých, existuje niekoľko spôsobov, ako môžete svojim miláčikom uľahčiť prácu.

Jedným z nich je ponechať klimatizáciu zapnutú, keď ste vonku, ale tiež zabezpečiť, aby v prípade výpadku prúdu fungoval záložný generátor.

Ak by sa klimatizácia vypla kvôli strate energie, teplota vášho domáceho maznáčika dramaticky stúpne.

Myslite na to, že klimatizácia nie vždy stačí a mali by ste tiež parkovať v tieni a zároveň im nechať prístup k dostatku čistej vody. Možno sa tiež oplatí investovať do fotoaparátu pre domáce zvieratá, aby ste ich mohli kontrolovať, keď ste vonku.

Ak je počasie veľmi horúce, nenechávajte svojho domáceho maznáčika samého v karavane, pretože by mohol skončiť veľmi chorý na úpal alebo dokonca zomrieť. Na niektorých miestach je úplne legálne rozbiť okná vozidla (vrátane karavanu), aby ste zachránili domáce zviera vo vnútri, ak sa zdá, že je v núdzi.

  Je rybolov dobrý po daždi?

Ísť von so svojím psom

Chcete si užiť skvelý čas so svojím psom a cestovanie v karavane je len časť dobrodružstva. V blízkosti vášho tábora je určite veľa miest vhodných pre psov, takže prechádzky a turistika sú absolútnou nevyhnutnosťou. Musíte však zvážiť aj odvolanie vášho psa.

Prinútiť vášho psa, aby sa vrátil, nie je vždy ľahké a môže sa zdať, že už nikdy neutečie. Možno ich budete musieť nalákať na chutnú maškrtu, čo je skvelý spôsob, ako pozitívne posilniť ich návrat k vám.

Školenie je kľúčové zastavenie vášho psa odbiehať na prechádzkea ak odvolanie vášho psa trpí, skúste nájsť bezpečný psí park, kde si budete môcť precvičiť.

Keď cestujete so svojím psom, chcete vedieť, že vás nikdy neopustí a bude dobre vychovaný – sledovať ich môže byť ako práca na plný úväzok. Tu prichádzajú na rad maškrty a cvičenie, vďaka čomu je cesta príjemnejšia, ak pracujete spoločne.

Povoľuje väčšina RV parkov psov?

Áno, väčšina RV parkov povoľuje psy a nie je nezvyčajné nájsť ľudí a ich domácich miláčikov počas vášho cestovania RV. Aj keď sú priateľské k psom, stále musíte mať svojho psa, aby si udržiaval vzdialenosť a zabezpečil, aby ste po nich upratali.

Váš pes môže byť tiež nervózny, pretože vie, že nie je doma, a bezpečný priestor mu pomáha zvyknúť si na nové prostredie a trochu si oddýchnuť. Koniec koncov, chcete, aby sa počas vášho kempovania cítili pohodlne a ako doma.

Balenie Extra

To platí pre vás a vášho domáceho maznáčika. Vždy by ste sa mali uistiť, že máte ďalšie zásoby pre každú situáciu, pretože ste ďaleko od domova a môžete skončiť dosť ďaleko od civilizácie. RV je skvelé, pretože vo vnútri môžete uložiť viacero lekárskych súprav pre prípad núdze.

Zabaľte si extra obväz, gázu, pásku a základné náležitosti, ktoré sú súčasťou súpravy. Prineste nožnice na nechty pre vášho psa a dvojnásobok všetkých liekov, ktoré užíva, pre prípad, že by ste uviazli. Obväzy a gázu v štandardných súpravách môžete používať vy aj vaši domáci miláčikovia, preto ich potrebujete niekoľko.

  Ako často by som mal čistiť karb pre snežný skúter?

To isté platí pre jedlo a je rozumné poskytnúť vám a vašim miláčikom týždeň jedla navyše pre prípad, že by došlo k najhoršiemu a nebudete sa môcť dostať domov. Uistite sa, že ide o tovar nepodliehajúci skaze, ktorý je možné preniesť v balíku, ak nastane situácia.

Hračky, vodítka a riad

Či už jazdíte vo svojom prvom obytnom aute alebo ste ostrieľaný veterán, ľahko zabudnete, že váš pes potrebuje svoje hračky, riad, ale aj vlastnú podstielku. Koniec koncov, musia zostať zaneprázdnení a hračky sú najlepší spôsob, ako to urobiť.

Poskytnite im pohodlný kútik v karavane, kde môžu spať, hrať sa, jesť a piť, ako aj odpočívať po dlhom dni. Cestovanie v karavane môže byť náročné aj pre psov, takže priestor na osamote a oddych je niečo, čo uvítajú. Obsadené šteniatko je také, ktoré sa vyhýba neplechu.

Na výlet by ste si mali priniesť aspoň dve náhradné vodítka a obojky, najmä ak sa rozhodnete ísť spolu na turistiku. Ak jeden praskne alebo sa poškodí, musíte byť schopní zabezpečiť svojho psa, aby zostal v bezpečí. Podobne, ak budete potrebovať odtiahnuť vozidlo, máte náhradné vodítko, ktoré si môžete v prípade núdze pripnúť.

Záverečné myšlienky

Cestovanie v karavane so psom je dobrodružstvo, ktoré si užijete obaja, no rovnako dôležité je udržať vášho psa v bezpečí. Chcete, aby bol váš maznáčik v bezpečí, a aj keď to zahŕňa základné veci, ako je uzamknutie obytného auta, keď v ňom nie ste, existujú aj ďalšie triky, ktoré treba mať na pamäti.

Každá rada uvedená v tejto príručke pomôže vám a vášmu domácemu miláčikovi zažiť príjemnejšiu cestu, ale tiež zaistí, že sa nebudete cítiť stresovaní a ohromení ohľadom ich bezpečnosti. Majte ich blízko, snažte sa ich nenechávať príliš dlho a vytvorte si spolu nádherné spomienky.