Ako udržať hlodavce mimo rustikálnej kabíny

Cez leto som býval v rustikálnej chatke a bolo NEMOŽNÉ držať veveričky a hlodavce vonku. Teraz, keď mám vlastnú chatu, chcem sa uistiť, že jediná rodina, ktorá tam žije, je moja, nie veľká rodina hlodavcov. Akonáhle sa dostanete do životného štýlu v kabíne, ste nútení byť veľmi v súlade s potrebami vašej kabíny a s kultúrou života v kabíne. Rozhodol som sa teda napísať triky, ktoré mi pomohli, keď som žil v chatrči zamorenej veveričkami, a niektoré ďalšie informácie, ktoré som preskúmal a zistil som, že sú dosť dôveryhodné.

Ako teda ochrániť hlodavce mimo rustikálnej chatky? Nájdite diery a praskliny, ktoré by mohli viesť do vašej kabíny, a utesnite ich. Zbaviť sa hlodavcov je zložitý proces, ktorý má niekoľko krokov, no vaším najväčším cieľom by malo byť utesnenie dier a prasklín, aby sa teplo nemohlo dostať von z vášho domu a hlodavce sa nedostali dovnútra.

V tomto článku sa podelím o veci, ktoré som považoval za užitočné pri starostlivosti o moju kabínu, a tiež sa podelím o niektoré ďalšie bežné postupy, ktoré by mohli pomôcť ešte viac. Predtým, ako sa pustíme do toho, ako udržať hlodavce mimo vašej kabíny, je dôležité vedieť, ako sa dostanú dovnútra, prečo sa dostanú dnu a čo môžete urobiť, aby sa váš domov stal menej cieľom.

Prečo sa hlodavce stále snažia dostať do mojej kabíny?

Všetky hlodavce, najmä myši, radi nachádzajú teplé bezpečné miesta na život. Ako sa túlajú v noci, stále hľadajú nový zdroj tepla. Ak sa myš pohybuje v blízkosti vašej kabíny a zrazu začne cítiť, že z nej vychádza nejaké teplo, malá myš okamžite prepne, čo robí, a začne sledovať tento nový zdroj tepla. Myši budú hľadať, kým nenájdu dieru alebo trhlinu, ktorá vedie do vašej kabíny. Akonáhle sa dostanú dovnútra, môžu si vytvoriť domov z vašej izolácie a čoskoro sa vaše steny môžu stať motelom pre hlodavce. Preto je veľmi dôležité pozrieť sa na to, čo myši v peknom domove hľadajú, a urobiť z vašej kabínky pravý opak.

  Ako vytvoriť obhajiteľný protipožiarny priestor okolo kabíny

Ako upchať diery a praskliny v kabínach, cez ktoré sa môžu myši dostať

Po chvíli života s veveričkami ako prekvapivými hosťami som čoskoro zistil, že to už nevydržím. Urobil som teda prieskum a našiel som spôsob, ako vyplniť diery a praskliny, ktoré boli v mojom dome. Raz v noci sme vyšli von s baterkou a hľadali všetky tie drobné praskliny a medzery, ktoré sme mohli vidieť. Je dôležité si zapamätať, že myši sa zmestia cez diery s veľkosťou desaťcentov a ak nie je dostatok miesta, miesto urobia malí bubáci. Naozaj som si užil konkrétny plnivo, ktoré sa zdalo, že funguje dobre. Volá sa Great Stuff Big Gap Filler a nájdete ho v mnohých obchodoch. Pre mňa osobne uprednostňujem používanie Amazonu, pretože majú konkurencieschopné ceny, rýchlu dopravu a doručujú až k mojim dverám. Veľmi sa mi to páči, pretože som zaneprázdnený muž a čas, ktorý mám so svojou rodinou, si rád vyhradím pre svoju rodinu a nie vybavovať si veci na chatu alebo domov. Ak máte záujem o kúpu Great Stuff Big Gap Filler alebo dokonca len o to, aby ste sa na to pozreli, uviedol som odkaz v spodnej časti tejto sekcie.

Ďalším skvelým nástrojom, ktorý som našiel a ktorý pomohol upchať trhliny a udržať hlodavce vonku, bolo použitie gumového prahu pod našimi dverami. Tým sa utesnila štrbina pod našimi dverami, ktorá viedla von, a naša kabína bola oveľa viac posilnená proti záludným útokom vonkajších hlodavcov. Skúsili sme použiť tieto zásuvné prostriedky na odpudzovanie hlodavcov a zistili sme, že sú úplne zbytočné. Nie je k dispozícii veľa údajov, ktoré by podporovali alebo negovali používanie elektronických odpudzovačov hlodavcov, ale s vykonaným výskumom je jasné, že myši sa rýchlo prispôsobujú častým zvukom. Myši potom tieto zariadenia skutočne neodrádzajú.

Toto sú dva spôsoby, o ktorých som zistil, že sú najužitočnejšie v mojom osobnom boji s hlodavcami, ale existuje veľa iných spôsobov, ktoré môžu skutočne pomôcť. Pri utesňovaní dier a prasklín existuje niekoľko ďalších spôsobov, ako ich vyriešiť, ktoré môžu byť užitočné. Ako som povedal, môj obľúbený je Great Stuff Big Gap Filler, ale na zalepenie diery môžete vždy použiť medenú podložku alebo kovovú záplatu. Použitie jednej z týchto dvoch vecí môže byť pekné, pretože myši ich nedokážu prehrýzť. Ak sa chystáte použiť expandujúcu penu resp Great Stuff Big Gap Filler je vždy múdre nezabudnúť ich potom obrúsiť, aby mali hladký povrch, ktorý myši nemôžu prehrýzť. Ak necháte niečo z toho neobrúsené, poskytne to myšiam a iným hlodavcom skvelý východiskový bod na žuvanie a váš dom bude zraniteľnejší.

  Oplatí sa parasailing?

Tipy, ako zabrániť hlodavcom, aby sa dostali do vašej kabíny

Existuje veľa jednoduchých vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste hlodavce nedostali do vášho domu, ktoré nie sú časovo náročné a sú dosť efektívne. Najdôležitejšie je samozrejme zablokovať svoj dom, aby sa dovnútra nedostali hlodavce, ale ak sa zameriame na dom, sú tu 4 veci, ktoré sme sa s manželkou naučili, vďaka ktorým naša chata vyzerá menej ako hotel pre hlodavce.

  1. Ovládanie vášho odpadu. Malé myši a iné väčšie hlodavce často veľmi priťahujú odpadky a nanešťastie ako ľudia máme tendenciu vytvárať ich veľa. Pretože smeti sú normálne a môžu byť pre nás dosť hrubé, zvyčajne ich nechceme mať so sebou v našich kabínach, takže ich zvyčajne vynášame von alebo dole pri obrubníku. Na rozdiel od ľudí považujú hlodavce odpadky za neodolateľnú pochúťku a urobia takmer čokoľvek, aby sa do nich dostali. Z tohto dôvodu bežné vonkajšie odpadkové koše len zriedka slúžia ako odstrašujúci prostriedok pre mývaly a iné hlodavce. Skvelý spôsob, ako zabezpečiť, aby vaše odpadky neskončili rozhádzané po dvore, je kúpiť si vonkajšiu smetnú nádobu s vekom, ktoré sa uzamkne. Sú to skvelé investície a fungujú neuveriteľne dobre.
  2. Udržujte svoje potraviny v bezpečí a zapečatené. Každá myš, ktorá vstúpi do kabíny, bude nakoniec potrebovať potravu a tam, kde je jedlo nezapečatené, bývajú tučné a šťastné myši. Môže byť pre mňa problém kupovať hrubé uzatvárateľné nádoby, ale tieto sa stanú mimoriadne užitočnými, keď necháte svoju kajutu dlhší čas bez dozoru. Vaše základné potraviny, ktoré nechcete ťahať tam a späť na každej ceste, tak môžu zostať čerstvé a nedotknuté nevítanými ústami.
  3. Ostrihajte tie otravné stromy. S veveričkami v kabínach mám bohaté skúsenosti a môžem potvrdiť, že to nie je zábava. Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako sa veveričky dostanú do vašej kabíny, je cez stromy, ktoré visia nad vašou strechou. Takže ak ste unavení z toho, že vás núti spať v noci pobehujúce malé nôžky sem a tam, nájdite si čas a ostrihajte všetky stromy okolo vášho pozemku tak, aby žiadna z konárov nevisela blízko vašej strechy alebo nad ňou.
  4. Ovocné stromy. Ak máte v blízkosti svojho pozemku ovocné stromy, bolo by múdre pozbierať všetky neposlušné jablká alebo orechy, ktoré spadnú blízko vašej chaty, a vyhodiť ich. Hlodavce Manny ich nájdu ako neodolateľné krmivo a keď si všimnú vašu peknú teplú chatku, pokúsi sa z nej urobiť svoj domov. Dávajte si preto pozor, aby ste nezbierali len po sebe, ale aj po prírode.
  13 najlepších túr v južnej Kalifornii

Súvisiace otázky

Aké vône bránia myšiam? Myši neznášajú vôňu mäty piepornej, takže ak s ňou začnete upratovať a rozprašovať ju po svojom dome, môže to pomôcť odstrašiť všetky myši, ktoré by si chceli z vašej chatky urobiť domov.

Môžu myši liezť do vašej postele? Myši sú veľmi bystré a veľmi výkonné lezce, ktoré dokážu ľahko liezť po stenách a ľahko vliezť niekomu do postele. Pozitívom je, že pokiaľ nemáte veľmi vážne zamorenie myšou, je veľmi nepravdepodobné, že by vám myš niekedy vliezla do postele.