Ako trollovať pre Kokanee bez downriggerov

Použitie downriggeru je pravdepodobne najbezbolestnejší a najbežnejší spôsob lovu lososa kokanee, ale rozhodne to nie je jediný spôsob, ako dostať svoju návnadu tam, kde sú ryby!

Namiesto downriggeru použite množstvo rôznych závaží alebo rôzne štýly „potápačov“, aby ste dostali svoj terminál dostatočne hlboko, aby upútali pozornosť lososa kokanee. Venujte zvláštnu pozornosť dĺžke šnúry, trolujte pomocou normálneho nastavenia, ale namiesto toho, aby ste si nechali pomocnú páku s hĺbkou, použite závažia a potápačov.

Samozrejme, má to tendenciu byť trochu komplikovanejšie, takže čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Kľúčom sú potápači a závažia

Ak downrigger nie je možnosťou, potrebujete nejaký iný spôsob, ako dostať vlasec do vhodnej hĺbky. Najlepšie sa to dosiahne s potápačmi alebo závažiami.

Potápači

Potápači prichádzajú v rôznych štýloch a špecialitách. Sú pripevnené k vlascu a sú tvarované tak, aby pri pohybe člna vtiahli vlasec hlbšie do vody. Oproti jednoduchému použitiu olova majú niekoľko výhod. Dodávajú sa v niekoľkých tvaroch a viacerých jasných farbách a môžu slúžiť ako atraktory pre ryby. Tiež sa uvoľnia, keď sa ryba prichytí k vášmu háčiku, takže budete bojovať len s rybou, namiesto odporu zo strany ryby. a potápač.

Dipsy Divers

Dipsy potápači sa dodávajú s viacsmernou funkciou, ktorá vám umožní spustiť viacerých potápačov naraz, bez strachu, že sa vám zamotajú šnúry. To vám tiež umožňuje pokryť viac vody, ak máte nasadených viacero potápačov, čím sa zvyšuje vaša šanca upútať pozornosť lososa kokanee.

Dodávajú sa v rôznych farbách a slúžia ako atraktant pre ryby, pričom sa ukázali ako mimoriadne viacúčelové. Ak chcete maximalizovať svoj rozptyl a ovládať oblasť za vašou loďou, kde trollujete, potápači sú tou správnou cestou. Vo všeobecnosti prídu s hĺbkovým grafom, ktorý vám povie, ako ich dostať do požadovanej hĺbky.

Deep Six Divers

Deep Six Divers sú vynikajúcou voľbou, ak poznáte hĺbku, ktorú sa chystáte loviť. Prichádzajú v niekoľkých rôznych veľkostiach, pričom každá veľkosť posunie vašu líniu do určitej hĺbky. Prichádzajú s fantastickým vypínacím mechanizmom, ktorý mimoriadne dobre zvláda prúdy a rôzne rýchlosti trollingu, pričom stále zakopne, keď ho zasiahne losos. To vám umožní bojovať iba s lososom a zároveň zmierniť odpor, ktorý bude potápač klásť na vašu šnúru.

  Môže sa zrubový javorový sirup pokaziť?

Okrem toho, že Deep Six Divers prichádza v rôznych farbách, materiáloch a reflexných povrchoch, sú skvelou voľbou, ak máte pod kontrolou svoju rybársku taktiku a presne viete, čo chcete v hĺbke, farbe, materiáli a voliteľnom reflexnom povrchu. Majte však na pamäti, že každá veľkosť má ísť do určitej hĺbky bez väčšej flexibility.

Jet Diver

Jet Divers, pomenované podľa tvaru a spôsobu potápania, ktoré používajú, sú účinné, ale nemusia byť také užitočné pri love kokanee ako iné vodiče, hoci sú skvelé pre iné ryby.

Jet Divers sa vznášajú a využívajú tlak vody proti tvaru a uhlu ich „krídel“, aby boli stiahnuté do vody. Keď sa potápač vznáša, keď sa tlak vody uvoľní, vypláva z kurzu a vráti sa na hladinu. Dodáva sa v niekoľkých veľkostiach, pričom každá veľkosť je určená na potápanie do určitej hĺbky.

Rovnako ako ostatní potápači, o ktorých sme hovorili, aj tieto sú dostupné vo viacerých farbách, ktoré by sa použili na upútanie pozornosti vašich rýb. Títo potápači sú však vysoko odporúčaní špeciálne pre tých rybárov, ktorí trollujú rieky. Aj keď ich možno úplne vytiahnuť za loď, niektorý z iných potápačov môže byť vhodnejší pre vaše špecifické potreby.

Závažia

Závažia sú ďalším efektívnym spôsobom, ako dostať svoje terminálové náčinie až na ryby. Majú však niekoľko nevýhod. Ak nemáte svoju šnúru nastavenú špeciálne tak, aby tomu čelila, môžu sa točiť a skrútiť vašu šnúru, čo určite nechcete. Nepustia sa, keď je ryba pripevnená k vášmu háčiku, takže budete bojovať s rybou a váhou, ktorú ste použili, aby ste dostali návnadu dole. Ako už bolo povedané, mnohí rybári používajú závažia a prisahajú na ne, takže ich nevylučujte, kým ich nevyskúšate.

  Fungujú snežné skútre na piesku? Všade, kde môžem jazdiť bez snehu

Na rozdiel od potápačov, ktorí pracujú s a kvôli pohybu vašej lode, pohyb a rýchlosť skutočne fungujú proti závažiam. Budete musieť vziať do úvahy odpor, ktorý sa deje na vašej šnúre, a prispôsobiť sa stúpaniu vašej návnady, aby ste sa uistili, že vaše náčinie klesá do požadovanej hĺbky.

Závažia, ako aj rôzne tvary, prichádzajú v množstve farieb, vzorov a veľkostí. Zameriam sa na závažia, ktoré sa používali špeciálne na trolling.

Kýlové závažia

Kýlové závažia sú pomenované podľa ich tvaru. Tieto závažia sú dodávané s tvarovaným „kýlom“ a sú navrhnuté tak, aby zabránili alebo aspoň minimalizovali krútenie vlasca. Sú tiež pripevnené k retiazke v štýle guľôčky, takže aj keď sa vaše náčinie krúti, nebude to mať negatívny vplyv na váš hlavný vlasec. Guličková retiazka vraj tiež vytvára hrkálku, ktorá má prilákať ryby.

Snap závažia

Zaskakovacie závažia ponúkajú o niečo väčšiu všestrannosť na umiestnenie, ako aj jednoduchú inštaláciu a odstránenie. Snap závažia majú povesť, že sú najlepšie využívané tým, čo je bežne známe ako metóda „50/50“.

Či už z člna alebo z dosky, vypustite päťdesiat stôp vlasca. Pripojte závažie a potom uvoľnite ďalších päťdesiat stôp. To vám umožní odstrániť záťaž pri navíjaní vlasca, čím uberiete časť odporu, ktorý budete zažívať pri zdolávaní ryby.

Ďalšie tipy

  • Tenšia línia
    Keď lovíte s potápačmi, a najmä keď lovíte so závažím, musíte mať na pamäti odpor, ktorý sa bude vyskytovať na vašej šnúre, čo znižuje presnosť údajov, ktoré môžete získať z palice, a tiež prináša vaše náradie bližšie k hladine vody. Ak môžete, použite tenší vlasec. Tým sa zníži odpor a umožní sa efektívnejší a efektívnejší zážitok z rybolovu.
  • Znížte rýchlosť trolla
    Spomalenie rýchlosti trolla je ďalším jednoduchým spôsobom, ako dostať svoje náčinie hlbšie do vody. Podobne ako pri kite, čím rýchlejšie sa vy alebo voda pohybujete, tým viac zdvihnete svoje náčinie, najmä ak používate závažia. V závislosti od toho, na čo lovíte, myslite na spomalenie.
  • Poznajte svoju hĺbku a terén
    Uistite sa, že viete, kde lovíte. Prúdy, hĺbka vodnej plochy, ktorú lovíte, a terén na dne môžu mať vplyv na vaše náčinie. Uistiť sa, že sa nezasekávate na dne alebo že vám neprekážajú prúdy, je niekoľko jednoduchých spôsobov, ako zlepšiť zážitok z rybolovu.
  Potrebujú deti rybársky lístok v Texase?

Kokanee a hĺbka

Tak prečo potrebujete downrigger, alebo v jadre problému, prečo potrebujete dostať svoje náčinie tak ďaleko, aby ste ulovili lososa kokanee?

Studená voda

Losos kokanee je ryba extrémne citlivá na teplotu. Ak strávia príliš veľa času okolo alebo nad šesťdesiat stupňov Fahrenheita, zomrú. Môžu príležitostne nájsť pri vyšších teplotách, ale vždy len na veľmi krátke časové úseky, a to len preto, aby nasledovali potravu na povrch predtým, ako sa rýchlo ponoria späť.

Pre rybárov to znamená, že kokanee budú v hlbších oblastiach jazier a nádrží, ktoré lovia, najmä v lete. Losos kokanee sa zvyčajne nachádza vo vodnom stĺpci nad hlbokou vodou, zvyčajne medzi tridsať až šesťdesiat stôp dole.

Sledujte jedlo!

Kokanee, rovnako ako my ostatní, možno nájsť všade tam, kde sa nachádza ich jedlo. Losos Kokanee sa živí predovšetkým zooplanktónom, ktorý je tiež citlivý na teplotu a svetlo. Kombinácia ich potreby jesť a ich potreby zostať v pohode určujú hĺbku, v ktorej nájdete lososa kokanee. Ak teda nemáte downrigger a nemôžete si dovoliť ponorku, aké sú vaše možnosti, ako sa dostať k rybe?

Čo je to Downrigger?

Downriggery sú v skutočnosti naozaj jednoduché časti vybavenia, a aj keď to možno nechcete pridať do svojho arzenálu, chcem len, aby ste pochopili, o čo prichádzate.

Downriggery sú súčasťou vybavenia, ktoré si pripevníte k svojej lodi. Pomocou lana a olova „Cannonball“ vezmú downriggery vašu šnúru a zdolávajú tam, kde sú ryby. Pre ryby, ako je losos kokanee, ktoré trávia svoj čas hlboko vo vodnom stĺpci, je mať zariadenie alebo podobné nastavenie na znesenie výstroja dole k rybe nevyhnutnou súčasťou úspešného lovu nižšie.