Ako ťahať vodný skúter alebo PWC za loďou

Nikto nechce, aby jeho osobné vodné skútre (PWC) alebo vodné skútre vymreli na vode, ale stáva sa to. Ak ste niekedy v tomto prípade, možno budete musieť vedieť, ako ho odtiahnuť za loď, aby ste ho dostali späť na breh.

Budete musieť zabaliť lano cez otvor v prednej časti vášho PWC, pripojiť uzatvárací ventil k hadici na prívod vody a cestovať rýchlosťou maximálne 5 MPH k brehu.

Najlepšie uzatváracie ventily vodných skútrov

Ak sa vám pokazí vodný skúter, jediný spôsob, ako ochrániť motor pred zaplavením, je upnutie vodovodného potrubia. Sea-Doo predáva niektoré svorky a na Amazone sú tiež niektoré možnosti. Ak nemáte ventil, budete mať veľmi dlhú a pomalú jazdu späť na breh, pretože bez ventilu nemôžete prekročiť rýchlosť 5 míľ za hodinu.

Tu je sprievodca niektorými z najlepších uzatváracích ventilov na trhu:

  • Ventil prívodu vody WaveEater Towing: Toto je ventil, ktorý je určený pre všetky 2-taktné vodné skútre. Funguje na všetkých značkách vodných skútrov a ľahko sa inštaluje a robí svoju prácu. Pozri tu na Amazone
  • WaveEater Tažný ventil prívodu vody pre všetky 4-taktné Waverunnery Yamaha: Toto je ventil pre tých, ktorí majú Yamaha Waverunners a 4-takt. Funguje dobre a je dobré doň investovať pre prípad, že by ste museli ťahať vodný skúter. Pozri tu na Amazone
  • Lisle 22850 Hadicový kliešť: Toto je najlacnejšia možnosť. Odtrhne vám ventil prívodu vody a môžete ich použiť aj na iné veci. Pozri tu na Amazone

Dúfajme, že ich nikdy nebudete musieť použiť, ale pre prípad, že by ste ich mali mať vždy na palube. Mohlo by vám to ušetriť TONU peňazí, ak ho potrebujete použiť, a čo je dôležitejšie, ušetrí to váš vodný skúter.

  Je UTV dobrý na jazdu v púšti?

Ak vodný skúter ťaháte bez uzatváracieho ventilu, je možné, že voda pretečie cez chladiaci systém a ak bude tlak naďalej rásť, naplní valec motora vodou.

Len z bezpečnostných dôvodov by ste mali označiť správnu hadicu na upnutie farebnou lepiacou páskou, aby ste ju v prípade núdze rýchlo a ľahko našli.

Materiály, ktoré budete potrebovať na ťahanie vodného skútra alebo PWC

  • Hadicová svorka
  • Ťažné lano minimálne 15 stôp
  • Roštové nástroje
  • Neónová vlajka

Budete potrebovať lano, ktoré pláva, aby sa nenasalo do nasávacieho roštu. Budete potrebovať krátke lano, ak idete pomaly, a dlhšie lano, ak idete rýchlejšie ako 10 míľ za hodinu. Opäť platí, že je rozumné ísť čo najpomalšie, aby ste nepoškodili motor vášho vodného skútra.

Majte na pamäti, že nikdy nechcete, aby bol váš PWC príliš ďaleko za loďou, inak stratí kontrolu a prevráti sa. Čím bližšie je k člnu, tým väčšiu kontrolu bude mať pri udržiavaní vzpriamenej polohy.

Problémy, na ktoré si treba dať pozor pri ťahaní

Najväčší problém, ktorý prichádza s ťahaním vodného skútra za loďou, je, že výfukový systém motora vodného skútra je spojený s chladiacim systémom. To znamená, že tlak vody môže vytlačiť vodu späť cez výfukový systém, ktorý zaplaví motor a možno aj priestor, v ktorom je umiestnený.

Ešte jedna vec, ktorú je potrebné vziať do úvahy, je, že ak váš motor bežal pred zastavením, výfukový systém bude už čiastočne zaplavený vodou, čo znamená, že na vytvorenie protitlaku nebude potrebné veľa úsilia.

Ak prídete do kontaktu s iným plavidlom, musíte byť pripravení zamávať vašou žiarivou neónovou vlajkou, aby si bolo vedomé, že za sebou ťaháte vodný skúter. Ťahanie môže byť mimoriadne nebezpečné a ak to potrebujete urobiť, musíte dať svojmu okoliu jasne najavo, že ťaháte.

  Geocaching – dokonalé dobrodružstvo v kabíne na vyliečenie nudy

Ľudia niekedy upínajú nesprávnu hadicu, ktorá môže poškodiť váš vodný skúter. Uistite sa, že prídete k miestnemu predajcovi, aby vám ukázal, ktorú hadicu máte upnúť. Vždy je lepšie byť v bezpečí, ako ľutovať.

Ďalšou chybou, ktorú ľudia robia, je, že nezoberú vodný skúter, keď sa náhodou naplní vodou. Ak váš motor naplní čo i len ten najmenší kúsok, musíte ho vziať, aby ste čo najrýchlejšie dostali servis. Čím dlhšie budete čakať, tým väčšia škoda bude.

Ak váš motor nebol zbavený vody do jedného alebo dvoch dní po naplnení vodou, životnosť vášho PWC sa môže výrazne skrátiť alebo dokonca úplne skončiť.

Čím kratšie je vaše ťažné lano, tým stabilnejšie bude vaše plavidlo pri cestovaní. Nie je dobrý nápad mať vaše PWC spojené s dlhým ťažným lanom, pretože stratí kontrolu a prevráti sa. S kratším lanom nebude brázda z ťažného lana vodný skúter príliš odskakovať. Lano musí byť dlhé aspoň 15 stôp, aby umožnilo bezpečnostnú zónu medzi PWC a loďou.

Ak vaše lano nie je dostatočne pevné, môže prasknúť a existuje reálne nebezpečenstvo zranenia. Ak praskne, šľahne dopredu ako kameň z praku a môže niekoho zraniť alebo poškodiť váš vodný skúter. Uistite sa, že vaše lano je dostatočne pevné.

NIKDY sa nepokúšajte naštartovať motor naplnený vodou. Ak to urobíte, môžete spôsobiť ohnutie ojníc alebo úplné zničenie motora.

Predtým, ako sa vydáte k jazeru, osviežte si pamäť prečítaním si návodu na obsluhu, aby ste vedeli, akým smerom sa má vodný skúter otočiť, ak sa prevráti. Toto je dôležité vždy vedieť, pretože ak otočíte vodný skúter nesprávnym smerom, môžete úplne zaplaviť motor.

Magický morský vlek

Je tam úžasný človek, ktorý vytvoril ťažné zariadenie práve pre vodné skútre. Používa sa veľmi jednoducho a je vyrobený zo super kvalitnej ocele a dokáže udržať až takmer 1 000 libier.

  Súpravy na opravu plavákových rúr pre rúry (ktorú si zaobstarať!)

Je to ideálne zariadenie na ťahanie a môžete si ho kúpiť online na magicmarinetow.com. Môžete si tiež kúpiť diely, ak potrebujete viac. Je to vynikajúca možnosť, ako udržať vodný skúter v perfektnom stave pri ťahaní.

Má tiež veľkú tyč, ktorá trčí nad vodným skútrom, keď sa ťahá, takže ľudia môžu vizuálne vidieť, že sa niečo ťahá. Nepotrebujete lano ani nič iné, pretože sa pripája ku kovovému rámu pripevnenému k zadnej časti vašej lode.

Tu je video zo zariadenia: