Ako ťahať postihnutú basovú loď za inú loď?

Môže prísť čas, keď ste na vode a niekto môže potrebovať pomoc, ale čo sa stane, ak naozaj neviete, čo máte v tejto situácii robiť. Čo sa stane, ak ste predtým neťahali loď? Nebojte sa, prejdeme si, čo môžete v takejto situácii urobiť.

Je dôležité vedieť, čo robiť, ak sa niekedy ocitnete v takejto situácii, či už ste ten, koho ťahajú, alebo ten, kto ťahá.

Takže pokračujte v čítaní a my vám povieme, čo môžete urobiť, aby ste pomohli pri odťahovaní invalidnej lode.

Použite lano zablokovaného člna

Je dôležité, že keď ťaháte loď, ktorú používate lano zablokovaného člna, dôvodom je to, že keď sa vlečenie skončí, mohli sa odhodiť z vašej lode a tým vám umožnili pokračovať v tom, čo robili ste predtým, než ste asistovali.

Keď ťaháte, je dôležité udržiavať napätie vo vlasci, ale nepokúšajte sa dostať svoju loď do lietadla – to rozhodne nie je dobré. Keď idete ťahať, musíte pochopiť, že vám to zmení deň – samozrejme. Keď si to vezmete na seba, budete musieť ísť z cesty, takže buďte na to pripravení.

Je v poriadku zavolať profesionálov, ak si naozaj nie ste istí, že to dokážete urobiť správne. Len sa uistite, že ste s loďou, kým si nebudete istí, že dostali pomoc, ktorú potrebujú.

Keď ťaháte, ako už bolo povedané, chcete sa uistiť, že šnúra má dobré napätie, takže je dôležité, aby ste mali stabilný plyn, keď za sebou ťaháte ďalšiu loď.

Jedna vec, na ktorú si naozaj chcete dávať pozor, je čokoľvek, čo môže spôsobiť odieranie lana. Ak dôjde k príliš veľkému treniu, môže to mať za následok prasknutie lana, čo následne spôsobí úplne nový problém, s ktorým ste sa neplánovali vysporiadať, a to nebude zábavný zážitok. Aby ste tomu zabránili, môžete si na lano navliecť výstroj, poslúži aj tričko. V skutočnosti môže tlak a trenie vlasca spôsobiť jeho prasknutie.

  Zamotávajú sa muškárske navijaky často?

Ak vaša šnúra nemá dostatočnú vôľu, môžete do stredu ťažnej šnúry umiestniť závažie, ktoré vám pomôže absorbovať väčší náraz, ako keby ste túto záťaž nemali.

Vyberte si dĺžku v závislosti od situácie

Je zrejmé, že budú rôzne poveternostné podmienky v závislosti od situácie a miesta, kde sa nachádzate. Preto je dôležité, aby ste si boli vedomí toho, čo robiť, keď ste v rôznych vodných útvaroch.

Napríklad, ak ste na otvorenej vode a sú tam dosť viditeľné vlny, chcete sa uistiť, že máte dlhý rad. S týmto sa budete môcť uistiť, že budete v synchronizácii s druhou loďou. Chcete si byť istí, že ste obaja na rovnakom mieste. Nie niekto v koryte vlny a druhý čln na hrebeni. Mohlo by to viesť k riziku zranenia alebo iného poškodenia vašej lode.

Keď ste v prístave alebo v pokojných vodách, chcete mať istotu, že máte krátku vlečnú šnúru, to vám nesmierne pomôže. V tejto situácii môžete nechať lode spojiť sa a nechať svoju loď na lodiach so zdravotným postihnutím „nakloniť sa“. Ale s touto taktikou si musíte byť istí, že budete mať tesné línie, ktoré sú všade okolo.

Tiež si musíte byť istí, že máte nejaké blatníky na oboch lodiach, pretože kvôli tesnosti lán môžu vaše lode ľahko poškodiť obe lode, takže je dôležité, aby ste boli pripravení na to, čo máte.

Vytvorte komunikáciu

Jednou z najdôležitejších vecí, ktoré môžete urobiť, je nadviazať komunikáciu s druhou loďou. Dôvod, prečo by ste to chceli urobiť, je, že môžete vedieť, čo sa deje na druhej lodi, a ak sa vyskytnú problémy, môžete pomôcť urobiť, čo môžete, aby ste to napravili.

Vďaka tomu môžete rozhodnúť o rýchlosti, ktorou pôjdete, ako aj o tom, kam máte namierené a ako môžete prispieť k tomu, aby bola jazda plynulejšia. Ak nemáte možnosť rádia, ručné signály sú ďalšou možnosťou, ktorú môžete použiť, keď sa pokúšate komunikovať. Fungujú aj mobilné telefóny. Ak používate rádio, chcete si byť istí, že používate iný ako núdzový kanál.

  8 miest na Zipline v severnej Kalifornii

Ak niekoho ťaháte a idete do toho bez toho, aby ste sa poradili s druhou loďou, mohli by ste spôsobiť škodu nielen svojej lodi, ale môžete spôsobiť škodu aj jej lodi.

Udržiavajte „hliadku na ťahanie“

Keď niekoho ťaháte, chcete mať istotu, že niekto sleduje lano, nielen preto, aby ste sa uistili, že vlečená loď je v poriadku, ale aby ste sa uistili, že sa vám lano nezachytí do vrtule, pretože to by bolo to najhoršie, čo by sa mohlo stať.

Ďalšia vec, ktorú môžete urobiť, je uistiť sa, že ste boli v kontakte s pobrežnou strážou (ak ste v oceáne). Keď to urobíte, oznámite im svoju polohu, počet ľudí na vašej lodi a loď, ktorá sa ťahá. Povedzte im popis oboch lodí, smer, ktorým smerujete do cieľa, do ktorého máte namierené, a kedy očakávate príchod.

Ak to urobíte, chcete sa s nimi každú hodinu nahlásiť, aby ste im dali vedieť o svojom pokroku a len ich aktualizovali pre prípad, že by sa niečo pokazilo. Je lepšie sa skontaktovať skôr, než sa niečo pokazí, potom sa niečo stane a vy sa snažíte povedať pobrežnej stráži, kde ste.

To je dobré aj v prípade, že sa voda trochu zblázni.

Necítite sa byť povinný ťahať

Niekedy môže byť voda poriadne drsná a možno nebudete chcieť riskovať ťahák, a to je v poriadku. Keď sa ocitnete v situácii, keď loď potrebuje pomoc, nemusíte sa cítiť zaviazaní. Môžete zavolať profesionálov alebo dokonca pobrežnú stráž, ak ste na otvorenej vode.

Ak ste na rozbúrenej vode a pokúsite sa ťahať, môže to mať za následok zlomenie alebo zranenie a už ste v situácii, ktorá nie je zábavná, takže si buďte istý, že ste na mieste, kde môže zabezpečiť, že sú v bezpečí a nespôsobia viac ublíženia ako pomoci.

  Prečo je moja spojka ATV taká tuhá?

Ťahanie môže byť riskantné. To isté platí pre väčšinu situácií, najmä ak ste predtým neťahali. Pokiaľ ide o ťahanie iných ľudí, existuje veľká zodpovednosť. Môže sa stať, že sa ťažné lano zlomí a niekomu ublíži, lano sa vám zabalí do rekvizity, niekomu privrete ruku do lana, zoznam naozaj pokračuje ďalej a ďalej.

Keď ste na vode a všimnete si, že niekto potrebuje pomoc alebo že potrebujete pomoc vy, môžete posúdiť situáciu a rozhodnúť sa, ako to chcete urobiť. Ako už bolo spomenuté, nemusíte mať pocit, že ste povinní ich odtiahnuť, ak je vám to nepríjemné alebo máte pocit, že vystavujete ľudí riziku.

Nakoniec je lepšie byť v bezpečí, ako ľutovať.

Byť na lodi vo vode má už samo o sebe isté riziká bez toho, aby ste sa museli obávať o ďalšiu loď a ostatných pasažierov. Nájdite si preto čas a rozhodnite sa, čo je skutočne najlepšie. Nedostanete zákaz vstupu na vodu, pretože ste nechceli pomôcť inej lodi, pretože ste sa obávali rizík, ktoré by mohli byť možným výsledkom vlečenia.

Buďte si istí, že ste osobne pripravení na všetko, čo sa môže stať na vode, najmä na vlečenie. Zistite, čo robiť, ak ste vlečný čln alebo ten, ktorý je ťahaný. Nikdy nie je na škodu naučiť sa niečo nové.