Ako skladovať liatinu na kempovanie? [Tips & Tricks]

Keď idete na kemping, je malá šanca, aby ste sa cítili tak pohodlne, ako keď ste doma. Nielenže budete mať improvizované usporiadanie spánku, ale nebudete mať ani poriadnu kuchyňu či riad potrebný na varenie jedál. Z domu si vždy môžete priniesť nejaké kuchynské vybavenie, no budete sa musieť naučiť ho správne skladovať.

Pri používaní liatinového riadu je nevyhnutné správne skladovanie. Medzi hrnce a panvice si musíte vziať papierové utierky alebo vrecká, pričom ich musíte udržiavať aj čisté a suché. Ak to neurobíte, riskujete poškodenie riadu.

Nemusíte sa však ničoho obávať – táto príručka vám povie, čo musíte urobiť s vaším riadom, aby bol počas skladovania v bezpečí. Ak sa chcete o téme dozvedieť viac, pokračujte v čítaní až do konca. Stavím sa, že budete môcť použiť užitočné tipy uvedené v dnešnom sprievodcovi!

Viac…

varenie liatiny pri kempovaní

Ako môžete skladovať liatinu pri kempovaní?

Skladovanie akéhokoľvek druhu riadu môže byť pri kempovaní trochu náročné. Akákoľvek prax, ktorú používate na ukladanie riadu doma, ide von oknom. Musíte sa spoľahnúť na alternatívne postupy skladovania, aby boli vaše panvice a panvice v bezpečí.

Väčšina ľudí si neuvedomuje, že liatinový riad môže byť dosť ťažký. Kuchynský riad má tiež veľké rozmery, takže nie je také ľahké ho vziať so sebou. Nechcete si so sebou brať veľa riadu, ktorý by vás zaťažoval a zaberal príliš veľa miesta v batohu. Mali by ste si vziať len to, čo musíte.

Od chvíle, keď vložíte kuchynský riad do batohu, až do chvíle, keď ho uložíte, aby ste si ho vzali späť domov, je potrebné ho chrániť. Na tento účel sa budete musieť spoľahnúť na vrecká alebo utierky, ktoré môžete vložiť medzi svoj kuchynský riad.

Môže to byť papierová utierka alebo bežná utierka, papierové vrecko alebo plastové vrecko alebo čokoľvek podobné. Utierky alebo vrecká by ste mali vložiť medzi riad alebo do nich zabaliť riad. Vaše hrnce a panvice sa tak nepoškriabu ani inak nepoškodia.

Ďalšia vec, ktorú treba mať na pamäti, je, že riad musí zostať na chladnom a suchom mieste, pričom ho tiež musíte neustále udržiavať v suchu a čistote. Keď si uvaríte jedlo, dôkladne vyčistite riad a uložte ho. Na utieranie vody z nej môžete použiť jeden z uterákov.

Nikdy nedovoľte, aby na riade ležala špina, olej alebo voda, bez ohľadu na to, čo robíte. To môže tiež spôsobiť poškodenie. Preto počas používania a pred uložením riadu skontrolujte jeho stav. To je jediný spôsob, ako zabezpečiť, že robíte všetko správne!

Čítať  Je spanie v hojdacej sieti zlé pre váš chrbát?

Ako skladovať liatinový riad po kempingu?

Po kempovaní môžete urobiť niekoľko vecí, ak chcete liatinový riad uložiť správnym spôsobom. V prvom rade sa musíte uistiť, že je všetko úplne čisté a suché – v opačnom prípade budete musieť riad pred uskladnením vyčistiť a vysušiť.

Čistenie riadu pri kempovaní nie je také jednoduché, najmä ak nemáte k dispozícii toľko vody. Kempingy nachádzajúce sa v blízkosti prameňov alebo tie, ktoré majú bežnú kúpeľňu, ktorú môžete použiť, sú báječné. Ak nemáte žiadnu z týchto možností, budete si musieť vybrať alternatívnu možnosť.

Napríklad na čistenie riadu môžete vždy použiť vlhčené utierky. Potom ich môžete utrieť dosucha pomocou bežnej alebo papierovej utierky. Ak poznáte iné spôsoby čistenia riadu, pokojne ich použite. Keď ste si istí, že je riad pripravený na uskladnenie, môžete prejsť na ďalší krok.

Pomocou papierových utierok alebo vrecúšok zabaľte riad dookola. Potom položte panvice a hrnce na seba a vložte ich do batohu. Ak kempujete v aute, môžete si nádobu nastaviť priamo v aute a nemusíte sa o ňu starať. Nosiť ho na chrbte počas celej cesty môže byť trochu vyčerpávajúce a môže spôsobiť bolesti chrbta.

Ale aj v takýchto situáciách stojí za to prejsť všetkými tými problémami. Kempovanie je krásny zážitok, ktorý by som si prial vyskúšať každý. Ak teda milujete kempovanie alebo to chcete prvýkrát vyskúšať, nebojte sa vziať si na cestu nejaký riad. Bude to stáť za to, verte mi!

Môžete skladovať liatinu vonku?

Pri kempovaní si možno pomyslíte, že svoj liatinový riad môžete skladovať vonku. To je pravda len čiastočne – keď sa snažíte udržať liatinu vonku, musíte byť dosť opatrní. Tento materiál by nemal byť vystavený prílišnému slnku alebo teplu a vode.

Preto musíte liatinu uchovávať na chladnom a suchom mieste. Nie je povolené žiadne slnko, žiadna rosa a žiadna voda! Ak preň nemáte v stane miesto, uložte ho pod nejaký kameň alebo strom a za každú cenu ho chráňte.

Ak kempujete s autom alebo karavanom, to je iný príbeh. Potom sa nebudete musieť vôbec starať o skladovanie. Pokiaľ je riad čistý a suchý, môžete ho nechať v aute alebo karavane. Môžete ho uložiť do papierových vrecúšok alebo utierok alebo uložiť do skrinky.

Čítať  Aké jedlo si mám priniesť na kempovanie? [Camping Food List]

Pravidlá skladovania sú podobné tým, ktoré dodržiavate, keď ste doma. Pokiaľ budete liatinu skladovať rovnako ako doma, mali by ste byť v poriadku. Uistite sa, že máte dostatok úložného priestoru, aby sa vám všetko zmestilo, a získajte nejaké tašky a papiere!

Ako skladujete liatinu dlhodobo?

Všetky doteraz spomenuté veci vám môžu pomôcť pri skladovaní liatiny. Ak ho chcete skladovať dlhodobo, pretože ho nepotrebujete alebo bude chýbať, môžete postupovať podľa rovnakých pravidiel. Tu je to, čo by ste si mali zapamätať:

  • Vždy majte liatinu čisté a suché

  • Liatinu vždy uchovávajte v a chladnom a suchom mieste

  • Vždy medzi liatinu použite uteráky alebo vrecká aby nedošlo k poškodeniu

Pokiaľ budete dodržiavať tieto pravidlá, váš liatinový riad bude čistý. Ako sa patrí – liatinový riad nie je až taký drahý, ale ani lacný. Keď ho získate, môžete ho používať roky a roky, pokiaľ ho budete chrániť.

Tento materiál umožňuje, aby sa hrniec alebo panvica zohriali tak, že v priebehu niekoľkých minút uvaríte čokoľvek. Či už varíte na bežnom sporáku alebo na táboráku – váš obed alebo večera budú uvarené k dokonalosti! Nebudete musieť riešiť ani lepenie jedla, keďže tento materiál je nepriľnavý.

Ďalšia vec, ktorú treba vedieť, je, že riad vyrobený z liatiny je multifunkčný a celkom odolný. Môžete si byť istí, že používate kvalitný riad s týmto materiálom, čo je viac, ako by ste mohli povedať o hliníku alebo bežnej žehličke.

Kvôli tomu všetkému by ste sa mali naučiť skladovať liatinu a udržiavať ju celé roky neporušenú. Pravidlá dlhodobého skladovania nie sú také ťažké zvládnuť, takže neexistujú žiadne výhovorky, ktoré môžete použiť!

Ďalšie užitočné informácie:

Stavím sa, že sa už cítite pripravený vyraziť na ďalší kemping so svojím liatinovým riadom. Možno si nemyslíte, že je možné milovať kempovanie viac ako vy. Keď si však počas kempovania vyskúšate varenie na liatine, zistíte, že je to oveľa príjemnejšie.

Takže bez ohľadu na to, kde alebo kedy kempujete, vždy si so sebou vezmite liatinu. Ak sa tak rozhodnete, je tu niekoľko ďalších informácií, ktoré by vám mohli pomôcť. Poďme rovno do toho:

  • Aké druhy jedál budete variť v kempingovej liatine?

Na kempingovej liatine môžete variť akýkoľvek druh jedla. Ide o to, že na kempingové výlety si nemôžete vziať žiadne jedlo. Najmä ak budete na chvíľu kempovať, budete si musieť priniesť jedlo, ktoré nemusí byť neustále v chladničke.

Čítať  Prečo praská táborák? [7 Ways To Prevent It]

Mäso a vajcia môžete použiť, ale iba ak ich uvaríte v prvých dňoch vašej cesty. Môžete sa tiež rozhodnúť urobiť improvizovanú pizzu pomocou liatinovej formy na pizzu, ale to môže byť trochu ťažké.

Napriek tomu vás povzbudzujem, aby ste vyskúšali variť svoje obľúbené jedlá. Dbajte na to, aby ste mali vždy dostatok kuchynského oleja a zeleniny. Zeleninu môžete spárovať so všetkými druhmi mäsa. To bude skvelý, zdravý obed alebo večera. Tak prečo to neskúsiť!?

  • Pre koľko ľudí budete variť pri používaní kempingovej liatiny?

Existuje liatinový riad v rôznych veľkostiach. V závislosti od toho, pre koľko ľudí počas cesty očakávate varenie, môžete získať vhodný riad. Nechcete mať malú panvicu a musíte hodiny variť, aby ste pripravili dostatok jedla pre všetkých. Takže je dobré ísť s niečím väčším, ak kempujete so skupinou.

V porovnaní s veľkosťou holandskej rúry môže mať liatinový riad veľkosť od 8 palcov do 16 palcov. Najmenšie panvice sú ideálne pre páry alebo trojčlenné skupiny. Väčšie 16-palcové panvice môžu byť skvelé pre skupiny 12 až 16 osôb. Tu je podrobný prehľad o veľkosti liatinového riadu a možnostiach podávania:

  • 8-palcový liatinový riad je pre 2 až 4 osoby

  • 10-palcový liatinový riad je pre 4 až 6 osôb

  • 12-palcový liatinový riad je pre 6 až 8 osôb

  • 14-palcový liatinový riad je pre 8 až 10 osôb

  • 16-palcový liatinový riad je pre 12 až 16 osôb

Zabaliť

Ďakujem, že ste sa pri mne držali tohto sprievodcu. Dúfam, že ste sa veľa naučili o starostlivosti a skladovaní liatinového riadu. V takejto situácii sa môžu osvedčiť všetky druhy papierových vrecúšok, papierových utierok alebo bežných utierok.

Pamätajte, že sa k tejto príručke môžete kedykoľvek vrátiť a pripomenúť si, ako môžete skladovať liatinové panvice a hrnce, kedykoľvek idete kempovať. Ak poznáte ďalšie postupy ukladania, ktoré by ste chceli navrhnúť, neváhajte to urobiť v komentároch nižšie. Vaše návrhy môžu pomôcť iným ľuďom zachovať ich riad z liatiny alebo iných materiálov.