Ako skladovať kempingové propánové nádrže?

Kempingové propánové nádrže sa veľmi pohodlne používajú a ľahko skladujú. Ide s nimi o to, že ich treba vedieť skladovať. Ak ovládate základy, nebudete mať vôbec žiadny problém!

Počas každého kempingového výletu, ktorý podniknem, zvyknem používať na napájanie môjho kempingového variča propánové nádrže. Pomocou sporáka si môžem pripraviť akékoľvek jedlo, ktoré chcem. Potom buď zlikvidujem prázdnu propánovú nádrž na určenom mieste, alebo ak v nej zostane nejaký plyn, vezmem nádrž späť domov.

Zemný plyn nie je niečo, s čím by ste sa mali zahrávať. Ak si nejaké plánujete ponechať doma, odporúčam vám, aby ste sa naučili, ako presne ich máte skladovať. Všetko o skladovaní týchto nádrží vám poviem v dnešnom sprievodcovi, takže zostaňte naladení na podrobnosti!

Viac…

kempingový plyn

Ako skladujete kempingové propánové nádrže?

Po prvé – povedzme si o tom, čo je kempingová propánová nádrž. Toto je nádrž kempingového propánového plynu takmer identická s bežným propánom. Samotná nádrž oddeľuje prvý a druhý typ propánu. S kempingovým propánom je nádrž vždy menšia.

Čo je však menšie, nemusí byť nevyhnutne menej dôležité a ešte menej nebezpečné. Skladovanie kempingových nádrží na propán je rovnako dôležité ako skladovanie veľkých nádrží na propán. Ak nádrže dobre neuložíte, budete mať veľký problém s rukami. Nádrže totiž môžu unikať a dokonca viesť k obrovskému výbuchu.

Ak si z toho môžete niečo vziať, malo by to byť, že kempingové propánové nádrže nie sú vtip. Ak nejaké plánujete mať na svojom pozemku, mali by ste ich správne uskladniť. Môžete to urobiť takto:

Krok 1 – Poloha

Prvou a najdôležitejšou vecou je, že propánové nádrže skladujete vo zvislej polohe – nie je povolená žiadna bočná, ani prevrátená poloha!

Ďalšia vec, ktorú si treba zapamätať o polohe, je, že nádrže by nikdy nemali byť v blízkosti elektrického náradia alebo iných horľavých materiálov. Tieto veci môžu spôsobiť iskry alebo dokonca výbuchy, ak sú blízko nádrží. Držte ich teda čo najďalej.

Krok 2 – Teplota

Druhá vec je, že vďaku držíte mimo priameho slnečného žiarenia. Nádrže by bolo najlepšie umiestniť do tieňa a tam ho mať neustále. Teplota v oblasti by mala byť pod -40 stupňov Celzia v zime do 49 stupňov Celzia v lete.

Čítať  Teplotný rozsah 3-sezónneho stanu – čo potrebujete vedieť?

Krok 3 – Povrch

Ďalšou dôležitou poznámkou je, že nádrže držte na rovnom povrchu. Môže to byť akýkoľvek pevný povrch, ale najlepšie by bolo, keby bol trochu odstránený z podlahy. Extra priestor pod hladinou bude skvelý na vetranie, ktoré tieto nádrže potrebujú.

Krok 4 – Vetranie

Ako už bolo spomenuté v predchádzajúcom kroku, vetranie je veľmi dôležité. Všetky plynové nádrže by ste mali nechať na dobre vetranom mieste. Musím povedať, že táto oblasť by nikdy nemala byť vo vašom skutočnom dome – oveľa lepšia by bola odstránená garáž alebo prístrešok. Takto, aj keď náhodou dôjde k úniku, nebudete k nemu blízko.

Kde skladujete propánové nádrže, keď sa nepoužívajú?

Mnoho kemperov robí chyby pri výpočte množstva benzínu, ktoré potrebujú na cestu. Buď to, alebo nákup vo veľkom, im zostane veľa propánových nádrží, ktoré potrebujú niekde a nejako uložiť.

Bol som v oboch situáciách a tiež som musel riešiť nádrže, ktoré boli plné a poloprázdne. Po nejakom čase som si uvedomil, že nádrže musia byť plné, ak sa chcete vyhnúť problémom s nimi. Poloprázdne môžu zvnútra hrdzavieť a môžu byť ohrozené. To znemožní ich opätovné použitie.

Preto odporúčam skladovať iba plné nádrže. Mali by ste sa pokúsiť použiť ostatné alebo ich zlikvidovať čo najskôr. Plné si nechajte a skladujte podľa pokynov, ktoré som spomenul v predchádzajúcej časti. Ak však chcete vedieť viac tipov na ukladanie pre rôzne miesta uloženia, môžete si pozrieť nasledujúce časti:

Kde skladovať propánové nádrže doma?

Nádrže na propán nikdy nesmiete skladovať vo svojom existujúcom dome. Viem, že niekedy možno budete chcieť mať veci blízko a nemusíte pre ne chodiť. V tomto mi verte – môžete si ušetriť veľa problémov tým, že budete nádrže držať ďalej od domu.

Čítať  Zaútočia kojoti na ľudí v stane? [Stick Around For This Guide]

Ak máte samostatnú garáž, prístrešok alebo pracovisko – použite ho na uskladnenie. Akýkoľvek druh bude dobrým miestom na uloženie propánových nádrží. Uistite sa, že sú ploché niekoľko centimetrov nad zemou. Miesto musí byť dobre vetrané a zatienené – nie je dovolené priame slnečné žiarenie!

Tiež sa uistite, že v okolí nie sú žiadne elektrické nástroje ani nič horľavé. To všetko sú dôležité poznámky. Ďalšia vec, ktorú je potrebné zvážiť, je zaobstaranie samostatnej skrinky na uloženie nádrží. Ak to urobíte, uistite sa, že do skrinky sa nádrž zmestí vo zvislej polohe.

Udržiavanie nádrže vo zvislej polohe je tiež veľmi dôležité. Nemyslite si, že malé propánové nádrže môžete umiestniť na malé miesta okolo vašej garáže. Tieto tanky potrebujú a zaslúžia si svoj priestor, preto im ho dajte. V opačnom prípade vám spôsobia veľa problémov.

Kde skladovať propánovú nádrž počas leta?

Na malých propánových nádržiach a celkovo na všetkých propánových nádržiach je zaujímavé, že existuje špecifická teplota, na ktorej by ste ich mali udržiavať. Napríklad propán je vhodný na použitie a skladovanie pri všetkých teplotách. Musíte ju však udržiavať medzi teplotami od -40 stupňov Celzia v zime do 49 stupňov Celzia v lete.

To znamená, že počas leta môžete mať nádrže vonku, ale priestor musí byť v hlbokom tieni a teplota musí byť nižšia ako 49 stupňov Celzia. Ak sa počasie oteplí, musíte presunúť propánovú nádrž dovnútra.

Najlepšou skladovacou praxou na uchovávanie propánových nádrží vonku je mať ich v tieni, na rovnom povrchu alebo na zemi. Nemali by byť blízko vášho domu a musia zostať vždy vzpriamené. Vždy pamätajte, že by nemali byť ani vo vašom aute.

To isté platí pre udržiavanie propánových nádrží vo vnútri počas leta. Musíte mať dobre vetraný priestor a bezpečnú teplotu, aby boli propánové nádrže v bezpečí.

Pred uskladnením propánu sa uistite, že je ventil v správnej polohe. Ak dôjde k únikom, nebolo by to dobré. Takže sa uistite, že ste to ešte raz skontrolovali predtým, ako nádrže na chvíľu odložíte. Ak urobíte všetko, ako je tu uvedené, budete úplne v bezpečí!

Čítať  Sú Keen sandále vhodné na turistiku? [Are They Really Good For Hike?]

Ako skladovať propánové nádrže vonku?

Už som spomenul najlepšie skladovacie postupy na skladovanie malých propánových nádrží vonku počas leta. Povedzme si teraz niečo o skladovaní takýchto nádrží vonku počas zimy.

Na rozdiel od butánu, propán vydrží nízke teploty. Nebudete musieť robiť nič okrem doteraz spomenutých vecí. Nádrž musí byť vo zvislej polohe, na pevnom povrchu, v tieni. Teplota nesmie klesnúť pod -40 stupňov Celzia.

Ďalšia vec, ktorú si treba zapamätať, je, že počas zimy môžete nádrže zakryť. Toto je možnosť, ale nie je to niečo, čo musíte urobiť. Dodržiavanie ostatných pokynov je dôležitejšie ako dodržiavanie tohto odporúčania.

Ak budete propánové nádrže správne skladovať, budú mať dlhú životnosť. Je známe, že kvalitné kempingové propánové nádrže vydržia viac ako 10 rokov. Takže aj pri nákupe vo veľkom môžete nádrže použiť na budúce cesty.

Uistite sa však, že pri skladovaní propánových nádrží robíte všetko správne. Ak si nie ste istí stavom nádrže, je lepšie sa jej zbaviť, ako ju držať vo svojom dome. Bol by som nerád, keby ste riešili únik plynu alebo niečo podobné.

Zabaliť

Potrebujete vedieť všetko o kempingových propánových nádržiach a ich skladovaní. Zapamätajte si všetky poznámky, ktoré som urobil v tejto príručke, pretože sú rozhodujúce pre bezpečnosť vás a vašej rodiny. Nikdy nenechávajte propánové nádrže vo svojom dome – iba v oblastiach blízko vás!

Aké máte skúsenosti s takýmito propánovými nádržami? Použili ste niekedy nejaké a považovali ste ich za jednoduché? Aký typ kempingovej propánovej nádrže odporúčate spolucestujúcim? Dajte mi vedieť svoje myšlienky na tému v komentároch nižšie. Nemôžem sa dočkať, až si prečítam všetko, čo ste tam dali!