Ako si vyberiem najlepšiu tapetu domčeka pre bábiky?

Zdobenie domčeka pre bábiky môže byť často veľmi podobné zdobeniu skutočného domu. Platia niektoré z rovnakých tipov. Farba, tón, jas, mierka a mnoho ďalších charakteristík tapety pre bábiky budú podobné problémom, ktoré vznikajú pri výbere tapety pre skutočný obytný priestor.
Pri výbere farby myslite na to, že rovnako ako v skutočných izbičkách, aj tmavé farby zdajú malé priestory v domčekoch pre bábiky menšie. Pri hľadaní ilúzie väčšej výšky alebo šírky pomáhajú pruhy alebo iné predĺžené vzory vytvoriť väčšiu hĺbku.

Dôležitá vec, ktorú treba mať na pamäti pri výbere tapety na domček pre bábiky, je mierka. Nechcete vyberať príliš veľké výtlačky, ktoré preťažujú malé priestory. Je tu tapeta domčeka pre bábiky vytvorená s ohľadom na malý rozmer izieb. Existuje aj mnoho ďalších zdrojov, ktoré môžete zvážiť pri tapetovaní stien domčeka pre bábiky, ale dizajn domčeka pre bábiky by mal hrať úlohu pri vašom výbere.

Uvedomte si tiež, že príliš veľké výtlačky sa môžu orezať na malých stenách, čím sa zníži ich efekt. Polovica slnečnice nemusí vyzerať tak veľká ako celý slnečný žltý kvet, ktorý ste si predstavovali na oživenie malého priestoru. Môžete si vytvoriť svoju vlastnú tapetu domčeka pre bábiky pomocou vlastných návrhov alebo naskenovaním návrhu do počítača, aby ste zmenili jeho veľkosť alebo prefarbili, aby sa hodili k výzdobe domčeka pre bábiky. Typicky sa mierka pohybuje od jedného palca do jednej stopy (2,54 cm až 30 metrov). Existujú aj webové stránky, ktoré ponúkajú bezplatné vzory tapiet domčekov pre bábiky, ktoré si môžete vytlačiť.

Baliaci papier alebo policový papier, z ktorých posledný je známy aj ako kontaktný papier, môže byť tiež dobrou voľbou pre tapety domčeka pre bábiky. Kontaktný papier má lepiacu podložku pokrytú papierom. Môžete uvoľniť jeden roh podkladu a začať nanášať lepiaci papier, pritláčať lepidlo na stenu a pomaly odstraňovať zvyšok podkladu. Pred umiestnením tapety sa vždy uistite, že smeruje nahor. Môže to znieť hlúpo, ale mnoho dekoratérov domčekov pre bábiky zistilo, že nahrádzajú papier, ktorý bol počas procesu aplikácie nejakým spôsobom otočený nesprávnym smerom.

  Čo sú to konské červy?

Niektoré možnosti tapiet domčeku pre bábiky môžu vyžadovať lepidlo. To môže byť chaotické a nemusí to byť najlepšia voľba pre neskúsených remeselníkov. Tapeta domčeka pre bábiky so samolepiacim podkladom môže byť jednoduchšia a prehľadnejšia, aj keď alternatívou je lepidlo v spreji.