Ako sa zbaviť múch pri kempovaní? [Easiest Ways]

Ak máte radi kempovanie, viete, že vo všetkých kempingoch a v každom ročnom období sa nájde jeden nevítaný hosť, ktorého môžete nájsť. Kto iný by to bol, ak nie otravné muchy?! Tento hmyz môže byť taký nepríjemný, že by vás mohol prinútiť vzdať sa všetkých druhov outdoorových aktivít.

Ale predtým, ako to urobíte, dovoľte mi niečo povedať – existuje niekoľko jednoduchých spôsobov, ako udržať muchy preč od vás a vášho kempingu. Aby ste v tom uspeli, budete musieť urobiť nejaké plánovanie a získať pár vecí z domu. Potom sa budete môcť zbaviť všetkých otravných potvoriek tým, že budete používať len tých pár vecí, ktoré máte so sebou!

Takže, ak sa chcete dozvedieť viac o najjednoduchších spôsoboch, ako udržať ploštice a muchy mimo vášho kempingu, ste na správnom mieste. Držte sa tohto sprievodcu – na konci budete presne vedieť, čo musíte urobiť, aby ste pri ďalšej návšteve prírody mali lepší kemping!

Viac…

muchy na ľudskej ruke

Prirodzený spôsob, ako chrániť pred hmyzom pri kempovaní

Aby ste sa zbavili múch, môžete urobiť veľa vecí. Nemusíte dokonca používať žiadne agresívne chemikálie. Existujú spôsoby šetrné k životnému prostrediu, ako sa zbaviť čiernych múch a iných nepríjemných potvoriek. Poďme teda priamo do sprievodcu a uvidíme, ako sa zbaviť múch pri kempovaní:

Vykonajte nejaké plánovanie vopred

Predtým, ako vyrazíte na stanovačku, premyslite si počasie, ako aj polohu kempingu. Mnohí táborníci to nevedia, ale muchy nemajú rady príliš horúce alebo príliš chladné počasie. Pri extrémnych teplotách majú tendenciu zostať skryté. Aj keď tieto teploty nie sú najlepšie na kempovanie, vždy môžete využiť situáciu na kempovanie bez toho, aby ste sa museli báť múch.

Čítať  Dva páry ponožiek pri turistike? [Advantages & Disadvantages]

Pamätajte, že by ste nikdy nemali navštevovať kempingy v blízkosti stojatých vôd. Muchy sa môžu nakaziť rôznymi infekciami a baktériami z vôd. Potom vás môžu nakaziť tak, že vás uhryznú alebo dokonca priletia blízko vás. Takže sa vyhýbajte takýmto infikovaným miestam.

Udržujte čistý kemp

Jedlo alebo odpadky okolo vášho stanu sú spoľahlivým spôsobom, ako prilákať veľa múch. Počas kempovania sa snažte udržiavať kemping čo najčistejší. Udržujte odpadky ďaleko od svojho stanu alebo varnej zóny a zvážte, či by ste nešli na toaletu čo najďalej od kempingu.

Ak je dostatok miesta, zvážte varenie mimo stanu. Jedlo tak udrží muchy mimo miesta na spanie, takže sa nebudete musieť obávať, že ich bzučanie vás v noci udrží v bdelom stave.

Ignorujte muchy

Toto nie je najefektívnejší spôsob, ako sa zbaviť čiernych múch, ale je dobré na to myslieť. Ak sa pokúsite muchy odbiť alebo odmávať, nahnevajú sa a budú chcieť zostať pri vás, aby vás ešte viac naštvali.

Takže najlepšie by bolo ignorovať ich. Ak okolo seba vidíte bzučať veľa múch, skontrolujte, či ste vo svojej blízkosti nenechali nejaké jedlo alebo odpadky. Odstráňte to a muchy skutočne odletia s ním.

Získajte Bug Zapper

Bug zappery sú jedným z drahších spôsobov, ako prinútiť muchy opustiť kemping. Niektoré zappery môžu byť dosť veľké a ťažké, takže nie je najjednoduchšie ich vziať do tábora. Ak kempujete v aute, budete mať možnosť vziať si jedno so sebou, ale to isté nemôžem povedať o výletoch s batohom.

Napriek tomu sú ploštice veľmi účinné. Dokážu navždy udržať všetok hmyz mimo vášho kempingu. Jedinou nevýhodou je, že zapper zabíja chrobáky namiesto ich odpudzovania, takže si rozmyslite, či im to chcete urobiť alebo nie.

Čítať  Vesta alebo bunda na turistiku [What Is the Better Choice?]

Použite pasce na muchy

Pasce na muchy tiež ľahko dostanú hryzavé muchy preč od vás. Sú to lepiace pásky, ktoré priťahujú muchy a zachytávajú ich. Muchy sa nebudú mať ako odstrániť z lepiacej pásky, takže sa nebudú môcť vrátiť k lietaniu okolo vás.

Ak chcete použiť pascu na muchy, zaobstarajte si ju z domu. Môžete si tiež vyrobiť vlastnú pascu na muchy, čo môže byť časovo náročné.

Použite moskytiéru

Môžeš použiť sieťka proti komárom a ďalšie sieťované materiály, ktoré od vás odpudzujú muchy. Môžete si napríklad vytvoriť izolovanú miestnosť, do ktorej sa muchy nedostanú. Sieť môžete omotať okolo celého tábora alebo stanu a urobiť ho tak proti muchám!

Nevýhodou tejto metódy je, že na jej nastavenie potrebujete veľa materiálov a veľa úsilia. Môžete mať dokonca problém nájsť miesta na pripevnenie siete v odľahlých oblastiach. Takže majte to na pamäti.

Používajte repelentné spreje

Ak nič iné nefunguje, bude fungovať plechovka DEET. Muchy vedia byť otravné a tvrdohlavé, takže len máločo ich nadobro odradí od vášho kempingu. Nič však nebude také účinné ako plechovka odpudzujúci sprej – v tomto mi môžete veriť!

Keď nastriekate repelent na stan a miesto na sedenie, žiadne muchy sa k vám nepriblížia. Napriek tomu môže byť vôňa repelentu dosť silná, takže vám môže tiež pripadať trochu nepríjemné sedieť.

Aké pachy udržia preč muchy?

Ak nemáte radi vôňu DEET a iných repelentov, vždy si môžete repelent vyrobiť pomocou esenciálnych olejov. Môžete skúsiť zmiešať esenciálne oleje z levandule, mäty piepornej, citrónovej trávy a eukalyptu. Ktorýkoľvek z uvedených môže byť použitý ako sprej proti hmyzu.

Nezabudnite, že môžete zapáliť aj oheň alebo nejaké tiki fakle a nechať dym zahnať ploštice. Žiadna z chrobákov vrátane múch nemá rada zápach dymu. Takže to môžete využiť vo svoj prospech.

Čítať  Z čoho sú stany vyrobené? [Tent Materials Compared]

Prečo sú muchy priťahované do môjho stanu?

Nemyslite si, že priťahujete muchy – nie je to tak. The ľudský pach ploštice nepriťahuje toľko, ale jedlo a odpadky, ktoré ľudia robia. Uistite sa teda, že v blízkosti vášho kempingu nie sú žiadne potraviny ani odpadky.

Zároveň choďte na toaletu ďalej od kempingu, kde ste ubytovaní. Ako možno viete, muchy milujú vôňu výkalov. Takže ak budete mať okolo stanu ľudské alebo zvieracie výkaly, muchy to na chvíľu udržia.

Zabaliť

To je všetko, čo potrebujete vedieť o najlepších metódach odpudzovania múch počas akéhokoľvek kempovania. Keď pôjdete na ďalšiu cestu, uistite sa, že budete postupovať podľa vyššie uvedených rád, aby ste od seba udržali všetky tie štipľavé muchy!

Dúfam, že máte skvelý výlet bez lietania. Dajte mi vedieť v komentároch nižšie, ktorá metóda odpudzovania sa vám osvedčila najlepšie. Podeľte sa aj o ďalšie spôsoby odpudzovania, ktoré poznáte. Rád by som si o nich prečítal všetko!