Ako sa zbaviť húseníc v stane pomocou úsvitového mydla?

Mať krásnu záhradu, v ktorej môžete tráviť čas, je vždy dobrý nápad. Ak máte to šťastie, že bývate v dobrej lokalite, možno dostanete aj niekoľko ovocných stromov, aby bola záhrada krajšia. Vône a výhľady budú nenahraditeľné – ale čo sa stane, ak by záhradu niečo ohrozovalo?

Mnoho lariev môže napadnúť záhradu. Niektoré nemusia byť pre rastliny a ovocné stromy také nebezpečné, iné však môžu byť dosť nebezpečné. V tej druhej skupine nájdete stanové červy alebo stanové húsenice. Tieto larvy sú skôr škodlivé pre listy stromov a kmene stromov.

Ak uvidíte, že takéto húsenice infikujú vašu záhradu, musíte sa ich čo najskôr zbaviť. Ale nebojte sa – na ich odstránenie môžete použiť mnoho rôznych vecí, vrátane úsvitového mydla! Takže, ak sa chcete dozvedieť viac o týchto húseniciach a najlepších spôsoboch, ako sa ich zbaviť, zostaňte naladení na túto príručku.

Viac…

Húsenice v prírode

Ako sa prirodzene zbaviť húseníc v stane? [Step-By-Step]

Existujú rôzne druhy stanových húseníc. Existujú východné stanové húsenice, lesné stanové húsenice, západné stanové húsenice a niekoľko ďalších typov. To, ako ich odlíšite od ostatných húseníc, je vďaka ich chlpatým ostňom a malým bielym škvrnám, ktoré majú na chrbte. Sú tiež dosť dlhé – každý má okolo 5 cm!

Povedzme teda, že ste na svojom dvore našli nejaké stanové húsenice. Čo môžete urobiť, aby ste sa ich zbavili?

Nie je potrebné sa obávať, pretože stanové húsenice sa dajú ľahko zbaviť. Môžete to urobiť aj pomocou niektorých prírodných ingrediencií alebo vecí, ktoré máte doma. Ak sú húsenice tvrdohlavejšie ako zvyčajne, môžete použiť aj nejaké chemikálie, aby ste ich prinútili odísť. Tu je zoznam všetkých vecí, ktoré môžete použiť, aby ste sa zbavili stanových húseníc:

Krok 1 – Odstráňte húsenice stanu ručne

Jeden z prirodzené spôsoby, ako sa zbaviť stanových húseníc je odstrániť ich pomocou palice. Môže to byť akákoľvek palica, ktorú nájdete na svojom dvore. Uistite sa, že je dostatočne dlhá na to, aby ste dostali celú sieť húseníc a vajíčok bez toho, aby ste sa dotkli vašej ruky.

Čítať  Ako nafúknuť nafukovaciu posteľ bez pumpy? [Most Effective Ways]

Na infikovaných stromoch uvidíte masy vajíčok a celé siete týchto lariev. Prejdite cez tieto oblasti palicou a snažte sa na palicu dostať čo najviac siete. Keď to urobíte, budete musieť nájsť nádobu alebo niečo podobné, do ktorého môžete húsenice vložiť.

Ak sa chcete dozvedieť, kde a ako môžete zlikvidovať húsenice, prejdite priamo do ďalšej časti!

Krok 2 – Odstráňte húsenice stanu mydlovou vodou

Keďže sa húsenice zhromažďujú, väčšinu z nich môžete odstrániť jedným pokusom. Keď ich pomocou palice odstránite zo stromu, pripravte si vedro alebo nádobu. Do nádoby by ste mali dať trochu teplej vody a saponátu. Mali by ste používať mydlo Dawn, pretože je veľmi účinné.

Potom vložte húsenice priamo do vody a nechajte ich tam. Keďže dýchajú z tela, mydlová voda im znemožní žiť a nakoniec zomrú. Neznie to tak príjemne, ale je to to, čo musíte urobiť, aby ste ochránili svoju záhradu.

Krok 3 – Odstráňte húsenice stanu olejmi

Nepáčia sa mi predchádzajúce dva spôsoby. Vždy sa môžete pokúsiť odstrániť húsenice stanu pomocou neemu alebo rastlinného oleja. Obidve fungujú skvele, pretože bránia húseniciam dýchať, čím umierajú. Tu je návod, ako môžete použiť oleje.

Na oba druhy oleja budete potrebovať rozprašovač. Zmiešajte 2 polievkové lyžice oleja s 1 polievkovou lyžicou saponátu. Odporúčam opäť použiť dawn mydlo. K tejto zmesi pridajte 1 liter vody a všetko premiešajte.

Potom choďte na dvor a nastriekajte zmes na celé húsenice. Zistíte, že zo stromov budú odstránené veľmi rýchlo, no kmeň stromu tým vôbec neutrpí.

Krok 4 – Odstráňte húsenice stanu pomocou pesticídu

Existujú rôzne druhy pesticídov, ktoré môžete použiť. Môžete dokonca použiť bioinsekticídy, ktoré môžete nastriekať na celé húsenice. Tieto chemikálie môžu byť vašou najlepšou voľbou, ak nemáte radi žiadne prírodné možnosti.

zľava

Ortho Home Defense Insect Killer pre interiér a perimeter2: S pohodlnou paličkou, zabíja mravce, šváby, pavúky, blchy a kliešte, bez zápachu, 1,1 gal.

  • Ortho Home Defense Insect Killer pre interiér a perimeter2 s pohodlnou paličkou zabíja mravce, šváby, pavúky, blchy, kliešte a iné uvedené ploštice; zloženie je bez zápachu, nefarbí sa a zostáva v zozname…
  • ZABÍJA CHYBY VNÚTRI: Zabíja otravný domáci hmyz, vrátane mravcov, švábov, pavúkov, bĺch, kliešťov, škorpiónov, chrobákov, strieborných rybiek, stonožiek a stonožiek.
  • UCHOVÁVA CHROBÁKY VONKAJŠIE: Vytvára bariéru proti hmyzu, ktorá zabíja vaše chyby a zabraňuje novým chybám až na 12 mesiacov (platí pre mravce, plotice a pavúky v interiéri na nepórovitých povrchoch)

Pamätajte však, že nie sú celkom bezpečné pre vás ani pre okolie. Preto pri ich striekaní dbajte na to, aby sa vám nedostali žiadne zmesi. To isté platí pre ovocie na stromoch – pre veci ako jablone je lepšie zvoliť prírodné riešenie. Týmto spôsobom neohrozíte skutočné ovocie.

Krok 5 – Odstráňte húsenice stanu s hmyzom alebo zvieratami

Ako poslednú možnosť vám chcem povedať, že tieto otravné húsenice s parazitickými osami, iným hmyzom a zvieratami môžete odstrániť aj vy.

Ak ich chcete odstrániť s osami, zaobstarajte si osy a rozsypte ich po celom dvore. Potom tiež vypustite niekoľko vtákov. Uvidia húsenice ako potravu a budú ich jesť, čím vás zbavia bremena starostí o ne. Je to teda výhodná situácia pre všetkých!

húsenicové vajíčka

Ako sa zbavím stanových vajíčok húseníc?

Stanové húsenice majú tendenciu klásť vajíčka na jar. Každá vaječná hmota obsahuje 200 až 300 vajec, takže ak ju neodstránite včas, budete mať veľa problémov.

Mladé húsenice sa vyliahnu od konca jari do leta a okamžite sa začnú živiť vašimi záhradnými rastlinami. Toto sú nejaké hladné larvy, takže ich nedávajte, aby sa nekŕmili.

Ak chcete húsenice čo najskôr odstrániť, dajte si do záhrady nejaký užitočný hmyz a nechajte ho kŕmiť sa vajíčkami húseníc. Ďalšou možnosťou by bolo, keby ste hmotu odstránili palicou ešte predtým, ako sa vyliahnu. To by bol istý spôsob, ako sa ich zbaviť skôr, ako sa premenia na väčšie húsenice.

Ako dlho visia húsenice v stane?

Pokiaľ máte okolo svojho dvora dobrú vegetáciu, môže na vás číhať veľa húseníc v stane. Nie sú tak vyberaví v tom, čo jedia. Môžu to byť kmene jabloní, okrasných kríkov, alebo listnatých stromov. Húsenice lesného stanu sa môžu živiť všetkými druhmi stromov, ktoré v lesoch nájdete.

Čítať  Ako uhasiť oheň bez vody? [Guide]

Najlepšie by bolo, keby ste od začiatku zabránili húseniciam stanu prichádzať na váš dvor. Ak infikujú vaše stromy, môže trvať roky, kým ich opustí. Životný cyklus húsenice východného stanu alebo húsenice západného stanu môže byť kdekoľvek od 2 alebo 3 rokov do 10+ rokov. Všetko závisí od podmienok, v ktorých žijú.

Odstránenie húseníc stanu z vášho dvora netrvá veľa. Aj keď vašou jedinou možnosťou je zabíjať húsenice stanu namiesto ich odstraňovania, je to niečo, čo treba urobiť. Takže postupujte podľa vyššie uvedených rád a odstráňte všetky stanové červy a stanové červové hniezda.

Menia sa stanové húsenice na motýle?

Ak by sa tieto húsenice premenili na motýle, bolo by pre mnohých ľudí ťažké odstrániť stanové húsenice. Keďže stanová húsenica pripomína larvy, z ktorých sa vyvíjajú motýle, možno si myslíte, že aj zo stanovej húsenice sa raz vyvinie motýľ.

Nie je to tak. Všetky húsenice nie sú rovnaké, aj keď vyzerajú rovnako. Niektoré sa môžu zmeniť na motýle, iné sa však premenia na nočné motýle. Čo sa týka stanovej húsenice, musím vás informovať, že ak ju necháte dostatočne dlho, zmení sa na nočného motýľa.

Nechať si ich nie je najlepší nápad. Je to preto, že samice mory môžu naklásť veľa vajíčok – niekedy môžu naklásť až 1000 vajíčok! Tieto vajíčka sa nakoniec zmenia na húsenice ktoré zabijú vaše rastliny.

Preto vám odporúčam, aby ste na začiatku jari vykonali dôkladné skenovanie vášho dvora. Pre každú vaječnú hmotu, ktorú nájdete, použite jednu z vyššie uvedených metód extrakcie. Najlepšie by bolo použiť niektoré prirodzené metódy, pretože nezabijú ani neohrozia kmeň a konáre stromov, ktoré nesú húsenice!

Zabaliť

Ďakujem, že sa so mnou držíte tohto sprievodcu a dozviete sa všetko o húseniciach v stane. Pamätajte, že tieto húsenice môžu infikovať vašu záhradu na jar alebo v lete, ale existuje niekoľko jednoduchých spôsobov, ako sa ich zbaviť. Ak chcete, aby zmizli čo najskôr, použite napríklad mydlo na úsvit!

Skúsili ste odstrániť tieto otravné húsenice pomocou niektorých z vyššie uvedených metód? Zistili ste, že metódy sú účinné, alebo poznáte iné, efektívnejšie metódy? Dajte mi vedieť všetko o svojich skúsenostiach v komentároch nižšie!