Ako sa môžem stať lepším hráčom Scrabble®?

Milovníci jazykov (alebo lexofili) nemusia byť najlepšími hráčmi Scrabble®. Aj keď ste dobrý pravopisec a máte veľkú slovnú zásobu, vaše skóre Scrabble® nemusí byť obzvlášť dobré. Ľudia, ktorí milujú hru, sa často ocitnú uviaznutí v bodovaní pri nízkych 300 bodoch a môžu ich poraziť iní hráči, niektorí z nich celkom mladí, ktorí vyzerajú ako skutoční herní géniovia. Ak ste závislý na Scrabble® a stále vás trápi nízke skóre, neklesajte na duchu. Existujú spôsoby, ako sa stať lepším hráčom Scrabble®, ktoré nemajú veľa spoločného s pravopisnými schopnosťami alebo láskou k slovnej zásobe.

Jedným zo spôsobov, ako zlepšiť svoju hru Scrabble®, je preštudovať si bežné stojany, ktoré dokážu produkovať množstvo rôznych slov, čo vám dáva oveľa väčšiu šancu nájsť miesto na bingo, sedempísmenové slovo, ktoré využíva všetky vaše dlaždice a výsledkom je bonus 50 bodov. Dokonalým stojanom pre hráča scrabble sú dlaždice TISANE, ktoré možno skombinovať so všetkými písmenami okrem niekoľkých, aby vytvorili slovo. SATIRE a RETINA tiež produkujú viac slov a dobre sa kombinujú s inými písmenami.

Súčasťou učenia sa stať sa lepším hráčom Scrabble® je pochopenie konceptu háčikov. Háčiky sú dlaždice na hracej ploche, ktoré môžete pridať, aby ste získali silnejšie slová s vyšším skóre. Mnoho hráčov môže nájsť bingo, ale potom nevie nájsť miesto, kam ich umiestniť. Zapamätanie si slovných spojení vám môže pomôcť nájsť miesta, kde sa zdajú nemožné hrať bingo alebo len slová s vysokým skóre. Napríklad doska sa dá zamknúť a vpredu je otvorené slovo bedrá. Na vytvorenie eloinu môžete použiť zahnuté písmeno E. Príliš veľakrát hráči nemusia rozpoznať háčiky na začiatku slov.

Ďalším podstatným prvkom na zlepšenie Scrabble® je zapamätanie si všetkých dvojpísmenových slov. Často je možné reprodukovať jedno slovo priamo nad druhým. Mnoho hráčov uvažuje iba o tom, že by niečo zahrali na písmeno, ale veľa slov môže priniesť obrovské body, ak sa umiestnia priamo na niečo iné, čo je za mnohých okolností možné. Väčšina odborníkov na Scrabble® trvá na tom, že dôležité je aj zapamätanie si trojpísmenových slov.

  Aký je v bejzbale pálkovací priemer?

Je obzvlášť dôležité pochopiť povahu dlaždíc, ako sú J, Q, Z a prázdny priestor. Všetky tri písmená majú dvojpísmenové slová, ktoré je možné v prípade potreby veľmi efektívne reprodukovať, JO, QI a ZA. Mali by ste si tiež zapamätať krátky zoznam slov Q, ktoré nevyžadujú U, najmä slová QAT, QI a QAID, ak sa chcete stať lepším hráčom Scrabble®. Prázdne dlaždice, dve pre každú hru, sú veľmi špeciálne, pretože dokážu zmeniť normálne slovo na bingo. Väčšina hráčov odporúča hromadiť prázdne miesta pre bingo alebo ich používať na vytváranie slov, ktoré získajú aspoň 50 bodov.

Iní skúsení hráči naznačujú, že ak sa chcete stať lepším hráčom Scrabble®, mali by ste hľadať bežné koncovky slov, ako napríklad ING, TION, IER, IEST a IES. Môžu vám stále pomôcť nájsť dlhšie slová a možno budete chcieť tieto dlaždice uložiť, kým vám nepríde na myseľ bingo. Je tiež dobré zamyslieť sa nad tým, ako vaše slová ovplyvňujú ostatných hráčov. V mnohých prípadoch sa chcete vyhnúť tomu, aby ste svojim súperom poskytli príležitosť získať vysoké skóre, pretože ste umiestnili písmená s vysokým skóre vedľa dvoj- a trojitého skóre.
Táto stratégia sa nepoužíva vždy a niektorí z najlepších hráčov uprednostňujú veľmi otvorené dosky s množstvom príležitostí na hranie binga. Niektorí hráči odporúčajú, aby ste vždy hrali svoju hru bez ohľadu na ostatných súperov. Vždy získajte čo najlepšie skóre a nestarajte sa o skóre ostatných alebo o slovné príležitosti. Táto teória hier funguje dobre, ak ste dobrí vo formovaní binga. Nemusí to byť najlepšia stratégia, ak sa stále učíte naspamäť.

Napokon, pre lexofilov je veľmi ľahké byť posadnutý potrebou poznať definície slov. Niektorí z najlepších hráčov ich nepoznajú. Zapamätať si bingo police a všetky ich možné kombinácie je viac matematické ako jazykové. Hráči môžu namietať, že ak sa chcete stať lepším hráčom Scrabble®, musíte zabudnúť na to, čo slová znamenajú, a jednoducho si ich zapamätať čo najviac s použitím všetkých možných stratégií, aby ste vždy získali najlepšie hodnotené slová. Táto teória má opäť tendenciu veľmi dobre fungovať v praxi a priviedla mnoho mladých hráčov do konkurenčného sveta turnajov Scrabble®, jednoducho preto, že sú veľmi dobrí v zapamätávaní, sledovaní háčikov a hraní binga.

  Ako zistím rýchlosť dýchania môjho koňa?