Ako sa bežci fotia?

Patríte do niekoľkých bežeckých skupín na sociálnych sieťach. Bežec za bežcom zverejňuje fotografie, na ktorých sú v pohybe. Sami by ste si chceli urobiť takéto fotky, no neviete ako. Ako sa bežci fotia?

Takto sa odfotíte pri behu:

  • Použite statív alebo umiestnite telefón na stabilný povrch
  • Nastavte časovač fotoaparátu na 10 sekúnd
  • Prebehnite okolo fotoaparátu, keď sa spustí časovač
  • Opakujte toľkokrát, koľkokrát je to potrebné
  • Upravte svoje fotografie
  • Príspevok!

Tento článok bude plný tipov, rád a tipov, ako urobiť svoje najlepšie bežecké fotografie, takže určite pokračujte v čítaní!

6 krokov, ako sa pri behu odfotografovať

V úvode si poďme podrobnejšie rozviesť 6 krokov, ktoré môžete dnes nasledovať, aby ste urobili úžasné fotky z behu, ktoré inšpirujú vašich priateľov!

Krok 1: Nastavte svoj telefón

Ak sa chystáte fotiť bežecké fotky dostatočne často, potom sa oplatí investovať do nejakého vybavenia. Odporúčame flexibilný, ľahký statív na smartfón, ktorý môžete nosiť so sebou v batohu.

GoPro alebo podobnú akčnú kameru je tiež dobré mať, najmä ak sa chcete dostať do jedinečných uhlov. O uhloch fotografie si povieme viac o niečo neskôr v tomto článku, takže si to určite budete chcieť vyskúšať.

Najdôležitejšou výbavou, ktorú potrebujete, je váš smartfón. Na fotografovanie môžete použiť svoj telefón samostatne, ale to bude závisieť od toho, kde bežíte. Napríklad, ak ste obklopení skalnými stenami, potom jedna zo stien pravdepodobne vyčnieva dostatočne na to, aby na nej váš telefón sedel ako na rímse.

V parku môžete svoj smartfón postaviť k stromu, no tu sa vám zíde statív. Statív zdvihne váš telefón, takže polovica vašej fotografie nebude zo zeme.

Krok 2: Zapnite časovač fotoaparátu

Keď máte telefón v ideálnej polohe, prejdite do režimu fotoaparátu a aktivujte časovač. Mnoho smartfónov vám umožňuje vybrať si medzi trojsekundovými alebo 10-sekundovými časovačmi. Chcete to druhé, pretože tri sekundy sú príliš málo na to, aby ste dostali záber, po ktorom túžite.

Krok 3: Dostaňte sa do pozície a bežte

Keď je časovač aktivovaný, hodiny doslova tikajú. Máte niekoľko sekúnd na to, aby ste sa dostali do pozície a bežali pomocou telefónu. Po uplynutí 10 sekúnd telefón urobí vaše fotografie.

Krok 4: Znovu nasnímajte fotografie

Ak sa pri behu fotíte prvýkrát, bude to veľa pokusov a omylov. Musíte si načasovať, aby ste prebehli presne vtedy, keď sa kamera vypne. Ak ste príliš rýchly alebo príliš pomalý, fotoaparát nasníma iba pozadie, nie vás.

Na bežeckom chodníku môžete byť zvyčajne rýchli, ale nechcete sa ponáhľať príliš rýchlo, keď sa na telefóne vypne časovač fotenia. Fotografia bude rozmazaná.

Namiesto toho chcete bežať uvoľneným tempom. Možno si pred fotením urobíte pár kôl, aby ste boli spotení a vyzerali, že ste poriadne behali.

Čítať  Môžete letieť s paramotorom do iného štátu?

Krok 5: Upravte svoje fotografie

Odložte telefón a dokončite beh. Keď ste doma, je čas prejsť si fotky. Vyhoďte tie, ktoré sa vám nepáčia.

Dúfajme, že je tam pár dobrých. Ak sa vám fotky páčia také, aké sú, je to skvelé! Mnoho ľudí však bude chcieť svoje fotografie upraviť.

Nemáte núdzu o nástroje a aplikácie na úpravu fotografií, z ktorých si môžete vybrať, z ktorých niektoré sú bezplatné a iné nie. Upravte svoje fotografie tak, ako to zvyčajne robíte.

Krok 6: Uverejňujte a čakajte, kým prídu lajky

Teraz ste pripravení zverejniť svoju fotografiu z behu! Čoskoro budú nasledovať lajky a komentáre.

Používanie videa na fotografovanie behu – dobrý nápad?

Ak ste z vyššie uvedenej metódy frustrovaní, nie je to vaša jediná možnosť. Môžete tiež použiť svoj GoPro alebo smartfón na nasnímanie videa, ktoré sa zmení na fotografie.

Opäť začnite výberom ideálneho miesta pre váš fotoaparát, bez prekážok, v dobrej výške a uhle.

Pred kliknutím na tlačidlo na spustenie videa skontrolujte, či je váš telefón nastavený na režim selfie. Ak nie, potom zachytíte čokoľvek, čo je vám najbližšie, napríklad skalu alebo kopec.

Odporúčame nahrať video, vykonať jeden prechod a potom video zastaviť a pozrieť si ho späť. Máte hlavu mimo záberu alebo máte telefón príliš nízko? Vykonajte niekoľko úprav a potom nahrajte ďalšie video.

Výhodou nahrávania videa namiesto 10-sekundovej časovanej fotografie je, že máte oveľa viac času na prácu. Ak chcete, môžete sa zaznamenať, ako ste bežali desaťkrát po tej istej trase.

Dobre, ale ako natočiť video a urobiť z neho fotografiu? Budete potrebovať aplikáciu na snímanie obrazovky. Aplikácia rozdelí váš videoklip na jednotlivé snímky. Vyberiete si dokonalý rám, uložíte ho do telefónu ako fotografiu a potom ho môžete upravovať a uverejňovať ako zvyčajne.

Najlepšie uhly na fotenie pri behu

Ako sme už spomenuli, váš uhol je pri fotografovaní všetkým. Tu je päť uhlov, ktoré by ste si mali osvojiť, ak chcete začať zverejňovať fotky, na ktorých beháte.

Selfie

Počúvajte, nie je nič zlé na priznaní, že ste to vy, kto fotí všetky svoje fotky pri behu. Ani túto skutočnosť nemusíte vždy skrývať. GoPro alebo selfie tyč vám umožní držať smartfón na diaľku, aby ste mohli počas behu a po ňom robiť zábery celého tela (alebo takmer celého tela).

Toto je najjednoduchší uhol na zvládnutie. Zdvihnite svoj telefón alebo GoPro vysoko, aby ste do záberu dostali viac zo seba. To je obzvlášť dôležité, ak si robíte selfie s pár bežiacimi kamarátmi!

Pozadie ako popredie

Už sme hovorili o riziku, že pri fotení behu položíte telefón príliš blízko k zemi. Nečistoty alebo steblá trávy môžu prekážať.

Čítať  Pristávajú teplovzdušné balóny na správnom mieste?

V niektorých prípadoch vám nevadí, že objekt na pozadí pôsobí ako objekt v popredí, napríklad malé kvety. Zahrnutie pozadia ako popredia je skvelý spôsob, ako predviesť krásu kdekoľvek bežíte.

Ak dnes chcete takto fotiť, potom je veľmi dôležité, akým spôsobom umiestnite svoj smartfón. Chcete, aby objekty pozadia boli len v časti vašej fotografie, napríklad v spodnej štvrtine obrázka alebo v jednom rohu.

Horný uhol

Toto je pravdepodobne uhol, ktorý vás inšpiroval k tomu, aby ste sa pri behu začali fotiť. Všetci vaši bežiaci kamaráti zvládli uhol nahor a teraz to chcete aj vy.

Uhol nahor je skvelý na predvedenie vašich silných nôh (ak bežíte v šortkách) a ladnosti vášho kroku. Navyše máte možnosť ukázať krásu oblohy, či už pri malebnom rannom behu alebo dokonca pri jasnej modrej oblohe v polovici popoludnia.

Vyberte fľašu s vodou z batohu alebo bočného vrecka a položte ju na zem. Oprite svoj smartfón o fľašu a nakloňte jeho šošovku tak, aby bola zo smeru, v ktorom bežíte, kolmá.

Experimentujte trochu s tým, ako hore chcete, aby bol uhol. V závislosti od toho, ako si nastavíte svoj telefón, sa môžete zachytiť pri behu zboku alebo nahor. To prvé nie je samo o sebe zlé, ale nie je to presne to, čo chcete.

Horný uhol

Možno by ste sa chceli odfotiť, ako bežíte, ale z výšky, ako keby to strieľal dron. Hoci sa zdá, že tento typ záberu nie je možné dosiahnuť vlastnými silami, je to niečo iné.

Budete potrebovať flexibilný statív a tiež pevnú vetvu stromu. Vezmite telefón, pripevnite ho k statívu a potom ohybné nohy statívu obtočte okolo konára. Nemôžeme dostatočne zdôrazniť, že konár musí byť pevný, inak by váha navyše mohla spôsobiť prasknutie.

Potom urobte video na svojom telefóne alebo GoPro, ako niekoľkokrát bežíte po chodníku. Použite svoju obľúbenú aplikáciu na vytváranie snímok obrazovky a vyberte si tie najlepšie snímky.

Uhol skákania

A čo tie obrázky, kde sa zdá, že bežec skáče a kamera ich zachytí v ten správny moment? Toto je ďalší fotografický uhol, ktorý nevyžaduje, aby ho dosiahol niekto iný, aj keď to tak vyzerá.

Položte svoj smartfón alebo GoPro na zem tak, aby šošovka smerovala nahor. Začnite nahrávať video. Môžete buď preskočiť telefón alebo urobiť dlhý krok. Tak či onak, vzhľadom na uhol fotografie budete vyzerať, akoby ste skákali!

Vylepšite svoju fotografickú hru – 5 tipov pre lepšie bežecké fotografie

Začali ste fotiť, ako beháte, s čím ste celkom spokojní. Teraz neprestávaj! Pozrite si tieto tipy, ako zvládnuť bežecké fotografie a stať sa tak, že vám budú závidieť všetci vaši priatelia na sociálnych sieťach.

Čítať  Tieto šnúrky do topánok bez viazania sú najlepšie pre bežcov

Zmeňte uhly a trasy

Opakovane rovnaký uhol je nudný a nepritiahne pozornosť na vašu časovú os. Ak väčšinou fotíte selfie, skúste niečo umelecké, napríklad uhol nad hlavou alebo zostup. Ak veľa robíte tie umelecké fotky, potom si oddýchnite zo všetkých uhlov pri niektorých selfie.

Nefoťte sa len na bežeckej trase. Možno zverejníte svoju fotografiu pri tabuli s názvom vášho parku.

Možno máte pocit, že ste vo svojom miestnom parku využili každý zaujímavý uhol. V takom prípade zmeňte miesto, kde bežíte. Vaše svaly budú pracovať tvrdšie, pretože už nie sú zvyknuté na chodník. Okrem lepších fotografií môžete získať aj lepší tréning!

Je v poriadku usmievať sa

Fotenie seba samého pri behu je dokonalým mixom neformálneho a vopred naplánovaného. Môžete sa pokúsiť zachovať neutrálny výraz tváre, aby vaše fotografie vyzerali prirodzenejšie. To je niekedy v poriadku, ale nezabudnite sa tiež usmievať!

Koniec koncov, beh je niečo, čo robíte radi, a chcete ukázať svetu, že sa bavíte zakaždým, keď si šnurujete bežecké topánky. Veľký úsmev dosiahne tento cieľ.

Chráňte svoj telefón

Dobre, tento tip sa netýka lepšieho fotografovania, aspoň nie priamo. Ak je však váš telefón pokazený, nemôžete sa už počas behov (ani inokedy) fotiť.

Keďže váš telefón strávi veľa času zavesený na strome, opretý o kameň alebo dokonca na zemi, ak ešte nemáte puzdro na telefón, určite ho potrebujete. Tiež by ste si mali kúpiť ochranu obrazovky.

Pri fotografovaní behu sa uistite, že ste múdri, kam umiestnite telefón. Môžete sa tak zamotať do toho, čo robíte, že zabudnete, že váš telefón je vonku a nie je známy.

Bezohľadný jedinec by mohol ľahko prehrať váš telefón alebo GoPro, takže sledujte svoje drahé vybavenie.

Prineste kamaráta

Čo je lepšie ako fotiť beh sám? Robte to s priateľom!

Mať pri sebe kamoša je prospešné z viacerých hľadísk. Môžu za vás fotiť (a naopak), takže už nemusíte časovať zábery, nahrávať video alebo dávať telefón na strom. Do svojich fotografií môžete zahrnúť aj svojho priateľa, čím sa zmení váš informačný kanál obsahu.

Bavte sa

Pamätajte, že fotenie seba pri behu má byť predovšetkým zábava. Akonáhle to budete cítiť ako povinnosť, možno si budete chcieť dať malú prestávku, kým sa nebudete môcť vrátiť k tomu, aby ste si to znova užili.

Záverečné myšlienky

Ak ste boli mystifikovaní tým, ako si bežci robia fotky, ktoré nie sú selfie, teraz sme odhalili všetky tie najlepšie tajomstvá. Je to všetko o správnom vybavení, uhloch a aplikáciách na snímanie úžasných, profesionálne vyzerajúcich fotografií. Bavte sa tam vonku!