Ako rýchlo preraziť Chacos? [4 Step Guide]

Vždy, keď idete v lete na turistiku, musíte sa rozhodnúť – chcete sa vydať na túru v bežných turistických topánkach alebo chcete prejsť na turistické sandále? Turistické sandále sú perfektné, pretože vám poskytnú dostatok pohodlia a ochrany, no počas cesty sa vám pri nich nepotia nohy. Preto si myslím, že im musíte dať šancu.

Začnite pohľadom na Chacos! Toto je známa značka, ktorá vyrába nielen sandále, ale aj iné turistické vybavenie. Majú kvalitné, cenovo dostupné vzory pre každého. Vzhľadom na to, koľko rôznych modelov sandálov ponúkajú, nepochybujem, že by si každý našiel pár, ktorý sa mu páči, vrátane vás!

Takže, ak chcete získať nejaké Chacos a vyskúšať ich, hovorím, choďte do toho! Ale za žiadnych okolností sa nevydajte na stopu bez toho, aby ste Chacos vrazili dovnútra. Ak ich chcete rýchlo rozbiť, môžete urobiť niekoľko vecí. Takže buďte naďalej pripravení zistiť, čo to je!

Viac…

Breaking in New Chacos

Breaking in New Chacos? Tu je návod krok za krokom

Prelomiť váš Chacos je nevyhnutné. Nemali by ste ani premýšľať o tom, že by ste sa vydali na turistické chodníky bez toho, aby ste aspoň nejaký čas nosili svoje nové Chacos. V opačnom prípade vám hrozí veľa pľuzgierov a dokonca aj únava nôh. Ale nebojte sa, existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby sa veci zlepšili.

Aby ste sa dostali do Chacosu, musíte urobiť štyri veci. Ak urobíte tieto veci, váš Chacos bude pripravený na turistické chodníky za pár dní. Poďme sa teda pozrieť, čo musíte urobiť pred ďalšou cestou:

Krok 1 – Nájdite perfektný fit

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, keď chcete rýchlo preraziť v Chacose, je uistiť sa, že sandále, ktoré máte, perfektne sedia. Ak nie, potom máte niekoľko problémov. Problémy vám môže spôsobiť aj o polovicu väčšia či menšia sandálka.

Chcem povedať, že sandále musia mať správnu veľkosť pre vaše nohy. To sa týka skôr podrážky, pretože remienky sú nastaviteľné. Takže si zmerajte nohy a porovnajte čísla s veľkosťou podrážky. Týmto spôsobom môžete zistiť, či je prispôsobenie dobré.

Čítať  Môžete sa vydať na túru v džínsoch? Alebo by ste si mali kúpiť turistické nohavice?

Najlepší spôsob, ako zmerať nohy, je postaviť sa na čistý papier. Nechajte niekoho, aby vám pomohol a načrtol vám nohy. To vám pomôže získať presné čísla pre dĺžku a šírku chodidiel. Nebuďte prekvapení, ak medzi číslami existuje malá odchýlka – je normálne, že nohy človeka majú rôzne veľkosti!

Najlepšie by bolo začať ich lámať, až keď budete vedieť, že máte tie správne sandále. V opačnom prípade by bolo rozumné investovať do nových sandálov, čo znamená pár Chacos vhodných pre nohy vašej veľkosti!

Krok 2 – Nastavte popruhy

Druhá vec, ktorú musíte urobiť, keď sa chcete rýchlo pretrhnúť v Chacose, je uistiť sa, že si nastavíte popruhy a necháte ich pekne obopínať okolo nohy. Sandále by ste nemali používať, pretože pochádzajú z krabice; mali by ste urobiť všetko pre to, aby vám sedeli na nohy.

Skôr ako sa v sandáloch prejdete, pozrite sa na ne bližšie. Majú slučku na palec na nohe alebo nie? Koľko samostatných popruhov majú? Ako sú popruhy spojené a ako ich môžete nastaviť? Veci nie sú také jednoduché, ako sa môžu zdať.

Na popruhoch Chaco je to, že sú to kvalitné popruhy s dobrými prackami. Poskytujú skvelú podporu klenby, a preto sa toľko ľudí rozhodne uprednostniť sandále Chaco pred všetkými ostatnými značkami. Aby ste z popruhov vyťažili maximum, musíte ich upraviť nie príliš tesne, ale ani príliš voľne.

Najprv uvoľnite pracku, prejdite na remienok, ktorý obopína prsty na nohách, a potom sa presuňte k slučke na nohe, ak existuje. Nakoniec uvoľnite remienok, ktorý vedie od prstov k členku. Vložte nohu do sandálov a začnite nasadzovať remienky, začnite od remienka na špičke.

Po nastavení ďalších dvoch remienkov zapnite sandále a začnite chodiť. Nerobte si starosti, ak sa vám to všetko zdá dlhé a zložité – nepochybujem, že keď to urobíte niekoľkokrát, nepochybujem, že to zvládnete!

Krok 3 – Začnite s krátkymi výletmi

Po dokončení úprav môžete začať so skutočným vlámaním do sandálov. Oblečte si svoj pár Chacos a začnite sa v nich prechádzať. Ak máte čas, zvážte, či si ich vziať na krátku prechádzku. Inak s nimi môžete chodiť aj po domácnosti.

Čítať  Ako dlho vydrží butánová nádoba? [Detailed Answer]

Ak máte pocit, že vám sandále počas prvých dní spôsobujú priveľkú bolesť, pridajte si pod ne pár ponožiek. Ponožky vám pomôžu poskytnúť pohodlie, zatiaľ čo sa vaše nohy prispôsobia popruhom.

Ďalšia vec, ktorú chcem spomenúť, je, že by ste to nemali preháňať. Začnite tým, že sa budete každý deň niekoľko hodín prechádzať v sandáloch. Postupne zvyšujte čas, ktorý strávite ich nosením. Keď sa o pár týždňov presvedčíte, že vám sandále nespôsobujú žiadne problémy, môžete sa s nimi vydať na túru alebo výlet s batohom.

Krok 4 – Pridajte trochu leukoplastu

Pre nové sandále alebo topánky je typické, že na začiatku spôsobia pľuzgiere. Keď si zlomíte sandále Chaco, na spodnej časti chodidla sa vám môžu vytvoriť pľuzgiere. Ak sa to stane, zvážte pridanie nejakého leukoplastu na pľuzgiere, aby ste zabránili jeho zhoršeniu.

Preto pri vlámaní odporúčam použiť pár ponožiek. Ponožky môžete vždy vyhodiť, keď rozbijete sandále. Aby ste však Chacos rýchlo vlámali, mali by ste zvážiť použitie predmetov, ktoré pomáhajú chrániť nohy.

Mal by byť Chacos tesný alebo voľný?

Chacos majú jedny z najlepších sandálov nie preto, že majú skvelé vzory, ale preto, že sú veľmi pohodlné. Keď ich rozbijete, môžete ich nosiť kedykoľvek a kdekoľvek chcete. Sandále vám ale musia dobre sedieť a mali by sa prispôsobiť vašej nohe.

Keď dostanete svoj Chacos, popruhy môžu byť príliš tesné alebo voľné. To vám spôsobí problémy alebo znepríjemní nohy. Ak chcete problém vyriešiť bez väčších problémov, skúste nastaviť popruhy. Nemali by byť príliš tesné ani voľné – nájsť medzi nimi rovnováhu je kľúčové!

Takže urobte všetko, čo je potrebné, aby ste sa cítili pohodlne. Odporúčam oprieť sa viac o voľnú stranu, pretože mať voľnejšie popruhy je lepšie ako mať príliš tesné popruhy. Prvý z nich bude stále udržiavať vašu nohu v pohodlí, zatiaľ čo druhý zníži prietok krvi do nohy, čo je veľké nie.

Čítať  Ako sa chrániť pri kempovaní?

Aby ste sa vyhli akýmkoľvek menším alebo väčším problémom, upravte všetky popruhy Chaco, pridajte ochranu akejkoľvek oblasti náchylnej na tvorbu pľuzgierov, oblečte si sandále a môžete ísť. Keď raz vyskúšate turistiku s týmito sandálmi, už sa nikdy nebudete chcieť vrátiť k bežnej turistickej obuvi, a to myslím vážne!

Spôsobuje vám Chacos pľuzgiere?

Ako som už niekoľkokrát spomenul, Chacos môže niekedy spôsobiť pľuzgiere. Toto nie je bežné a zvyčajne sa to stáva iba počas obdobia zániku. Akonáhle sa vlámete do Chacos, nebudú vám spôsobovať žiadne problémy, a preto zdôrazňujem, aké dôležité je vlámať sa do nich!

Chaco sandále chvíľu trvá, kým sa vlámu. Nie je to tak, že by ste si ich mohli obuť raz na pár hodín a mať ich pripravené. Môžete ich skúsiť vziať na cestu ihneď po ich zakúpení, ale príliš skoro zistíte, že sa vám na spodnej časti chodidla tvoria pľuzgiere.

Takže si nájdite čas a prestávku v Chacose predtým, než ich vezmete na turistický chodník. Aj keď sandále perfektne sedia, musíte to urobiť. Pokiaľ sa objavia pľuzgiere, je potrebné ďalšie vlámanie. Ak pľuzgiere zmiznú a už vás nebude bolieť, vaše sandále Chaco sú pripravené na cestu!

Dbajte na to, aby ste dodržiavali tipy na vlámanie uvedené v podrobnom návode vyššie. Pomôžu urýchliť proces a pripraviť sandále na chodník. Verte mi, nebudete ľutovať nasledujúce kroky!

Zabaliť

Chacos majú jedny z najlepších sandálov na svete. Ak hľadáte dobré turistické sandále, musíte zvážiť sandále Chaco. Sú pohodlné, ľahké, vodeodolné a nestoja toľko. Ale pamätajte – pred turistikou, trekkingom alebo výletmi s batohom si obujte sandále!

Mali ste niekedy problémy so zlomiť si svoje nové sandále Chaco? V komentároch nižšie mi dajte vedieť svoje najvýznamnejšie problémy a ako ste ich vyriešili. Nemôžem sa dočkať, až si prečítam všetky vaše skúsenosti a odporúčania!