Ako rýchlo môžu jazdiť snežné skútre?

Dnes sa cítite dobrodružne a naozaj chcete zvýšiť adrenalín a obrazný objem na snežnom skútri. Keď ste so svojimi priateľmi na jazdeckej ceste, nájdete mimoriadne úžasný kopec, na ktorom by ste chceli urobiť trik. Ako rýchlo môže ísť váš snežný skúter?

V závislosti od typu snežného skútra, ktorý máte, sú najvyššie dosiahnuteľné rýchlosti niekde medzi 95 a 200 míľ za hodinu (MPH). Pretekárske snežné skútre môžu byť schopné prekročiť rýchlosť 200 MPH, ale iné typy snežných skútrov pravdepodobne nedokážu.

Ak ste ešte nikdy nepočuli o pretekárskom snežnom skútri s ťahaním, možno máte nejaké otázky o rýchlosti saní. Ďalej vám povieme všetko, čo potrebujete vedieť o rýchlosti vášho snežného skútra, vrátane toho, čo môže obmedzovať rýchlosť vašich saní a ako ju môžete zvýšiť. Toto si nebudete chcieť nechať ujsť!

Ako rýchlo môže ísť snežný skúter? Prečo je typ sánok dôležitý

Minulý týždeň sme napísali skvelý úvodný príspevok o typoch snežných skútrov. Patria sem trailové, športové, horské, crossoverové, turistické, výkonnostné a úžitkové sane. Ako sme diskutovali v tomto príspevku, rýchlosť snežného skútra sa líši v závislosti od povinností, na ktoré sú sane vybavené.

Napríklad turistický snežný skúter je určený na dlhé výlety von v zimnom počasí. Tento typ saní teda často obsahuje nákladný priestor, priestor pre ďalších pasažierov a vyhrievané sedadlá. Nepôjde to však veľmi rýchlo, pretože nie je dôvod. To isté platí pre úžitkový snežný skúter, ktorý je určený na vláčenie ťažkého vybavenia, niekedy vrátane snežných skútrov. Ide o výkonnejšie ako rýchle sane.

Porovnajte to s výkonným snežným skútrom, ktorý je určený na triky a manévrovateľnosť a je teda dosť rýchly. To isté platí o horskom snežnom skútri. Tento typ saní musí ísť rýchlejšie, pretože s rastúcou nadmorskou výškou dochádza k rýchlejšiemu poklesu rýchlosti.

Pre tieto typy snežných skútrov môžete očakávať typické rýchlostné rozsahy 95 až 120 MPH. Ak si zaobstaráte sane s vyšším výkonom, môžete dosiahnuť rýchlosť 150 km/h.

Ak by ste niekedy pocítili svrbenie na snežnom skútri pri rýchlostiach, ktoré zanechávajú v prachu aj 150 míľ za hodinu, potom by ste potrebovali pretekársky snežný skúter.

Áno, je to tak, drag racing sa nerobí len v autách, ale teraz už aj v záprahoch. Väčšina pretekárskych snežných skútrov má dvojtaktné alebo štvortaktné plynové motory, ktoré môžu ľahko dosiahnuť a dokonca prekonať rýchlosť 200 MPH.

Ak sa teraz pýtate, prečo ste nikdy nemali to potešenie byť svedkom pretekov v ťahaní snežných skútrov vo vašej blízkosti, je to preto, že tieto preteky sa nekonajú na snehu. Namiesto toho budú pretekári na snežných skútroch súťažiť na betónových alebo asfaltových dráhach. Tu je video, ktoré ukazuje, ako vyzerajú preteky snežných skútrov.

  Priemerná hmotnosť cestovných prívesov (vrátane tipov na hmotnosť prívesu)

Tieto preteky rozhodne nie sú pre každodenného sánkara, pretože preteky na snežných skútroch si vyžadujú špecializovanú súpravu zručností vzhľadom na to, že ste mimo svojho živla (snehu). To znamená, že preteky je určite fascinujúce sledovať!

Aký je najrýchlejší snežný skúter na trhu?

Ak ste rýchlostný démon, ktorý si kupuje nové sane, potom pravdepodobne hľadáte niektoré z najrýchlejších snežných skútrov. Čo sú zač?

Najrýchlejším snežným skútrom pre rok 2019 bol Arctic Cat ZR 9000. Tieto sane môžu ľahko dosiahnuť viac ako 200 koní (HP) vďaka trojitému motoru s objemom 998 cm3. Ďalšími znakmi týchto rýchlych saní sú mimoriadne výkonný trojvalcový štvortaktný horizontálny radový motor s konfiguráciou dvojitého horného vačkového hriadeľa (DOHC).

Arctic Cat ZR 9000 2019 má tiež elektrický štartér, karburátor so vstrekovaním paliva a spätnú prevodovku. Tieto sane merajú 10,42 stôp na dĺžku, 47,8 palcov na šírku a 51,1 palcov na výšku s maximálnym lyžiarskym postojom 43 palcov a minimálnym lyžiarskym postojom 42 palcov. Jeho kapacita paliva je 9,9 galónu a Arctic Cat ZR 9000 váži 603 libier v suchom stave.

Podľa Snowmobile.comArctic Cat ZR 9000 2019 sa predáva za 17 599 dolárov.

Najnovšie sane, ktoré prevzali prestížny titul najrýchlejších, sú nedávno 2021 Yamaha Sidewinder SRX LE. Tento terénny snežný skúter sa môže pochváliť štvortaktným motorom Genesis Turbo s objemom 998 cm3. Zahŕňa tiež odpruženie Low Profile SRX 137 pre lepšiu kalibráciu odpruženia vďaka torzným pružinám vzadu s nízkym predpätím a dvojstupňovým pružinám predných tlmičov. Obe zvyšujú vašu svetlú výšku, obsahujú profil lyže, takže váš výkon a maximálna rýchlosť sú lepšie.

Predné odpruženie ARCS v modeli Yamaha Sidewinder SRX LE 2021 sa môže pochváliť hornými A-ramenami, ktoré vážia menej ako kedykoľvek predtým, ako aj hriadeľmi z kovanej zliatiny pre veľkú odolnosť. Svetlá výška sa zlepšila vďaka modernizovanému prednému zaveseniu, ako aj funkcia zavesenia.

Vysokovýkonný spojkový systém YSRC má primárne a sekundárne valčekové spojky vytvorené pre lepšiu prevádzku vašich saní, pretože krútiaci moment z vášho motora Genesis Turbo ide na dráhu bez toho, aby sa pri tom roztrhal váš hnací remeň.

Yamaha Sidewinder SRX LE 2021 začína na 17 999 $.

Čo bráni rýchlosti snežného skútra?

Ak ste si nedávno kúpili ojazdený snežný skúter alebo váš nový snežný skúter oslávil pár narodenín, môžete si všimnúť zvláštny jav. Totiž, vaša sánka jednoducho nejde tak rýchlo ako kedysi.

Prečo sa to deje? Tu je niekoľko dôvodov, na ktoré by ste si mali dávať pozor.

  Najlepšie prenosné kempingové variče, ktoré fungujú skvele

Nedostatok údržby

Udržiavate všetky zložité komponenty svojho snežného skútra tak často, ako je potrebné? To zahŕňa kontrolu dielov, dopĺňanie hladiny tekutín, výmenu opotrebovaných komponentov, ako sú remene, a podľa potreby čistenie a/alebo mazanie dielov.

Neúdržba snežného skútra alebo jej vykonávanie len zriedka spôsobí zrýchlené opotrebovanie dielov, ako aj prípadné zlyhanie dielov.

Slabá spotreba plynu

Zdravo jazdiaci snežný skúter bude mať dojazd plynu 10 až 20 míľ na galón so štandardnou veľkosťou nádrže 10,5 galónu. To by vám malo umožniť jazdiť približne 200 míľ, kým vášmu snežnému skútru začne dochádzať šťava.

Počet najazdených kilometrov vášho snežného skútra nemusí nevyhnutne zostať rovnaký navždy. Únik plynu môže spôsobiť zhoršenie kilometrového výkonu, ako aj príliš dlhá jazda na starších saniach, ako aj celkové opotrebovanie, ktoré sa ešte zhorší. Ak ste nikdy nevymieňali zapaľovacie sviečky na snežnom skútri, mohli by spôsobiť prilepenie sýtiča, ktoré by zničilo spotrebu plynu. Všimnete si, že zástrčky sú čierne a vyzerajú ako sadze, čo je znakom toho, že je už dávno čas na výmenu.

Problémy so spojkou

Problémy so spojkou môžu tiež negatívne ovplyvniť rýchlosť snežného skútra. Ak zapnutie spojky trvá niekoľko sekúnd, potom je čas zastaviť sane a pozrieť sa na spojku. Možno bude potrebné ho opraviť alebo vymeniť, takže majte po ruke číslo opravára snežných skútrov!

Existuje nejaký spôsob, ako zrýchliť váš snežný skúter?

Možno ste sa pred rokom alebo dvoma nestarali o rýchlosť, keď ste si kupovali snežný skúter. Sane sú v perfektnom bežeckom stave, no jednoducho nedosahujú vysoké rýchlosti, aké by ste si priali. Existuje nejaký spôsob, ako váš snežný skúter zrýchliť, alebo by ste si radšej našetrili na nové sane?

Môžete skúsiť upraviť snežný skúter na vyššiu rýchlosť. Pre výstrahu, ak sa na váš snežný skúter vzťahuje aktívna záruka, môžete túto záruku zrušiť tým, že si pohráte so saňami pomocou nasledujúcich metód. Ak je to riziko, ktoré ste ochotní podstúpiť, tu je návod, ako môžete zvýšiť rýchlosť snežného skútra pomocou modifikácií.

Použite Turbo

Turbo súpravy snežných skútrov ako napr títo dokáže spoľahlivo zvýšiť rýchlosť vašich saní. Mnohé z nich sú riadené počítačom, takže si môžete nastaviť výkon svojho snežného skútra presne podľa svojich predstáv.

Získajte Supercharger

Ak vaše sane pri kúpe nemali preplňované funkcie, predstierajte to tak, že si ich zaobstaráte teraz. Kompresor, ktorý sa tiež označuje ako dúchadlo, je odstredivá externá jednotka, ktorá sa spolieha na vzduch, ktorý pochádza z vášho kľukového hriadeľa a je prepravovaný cez remeň. Ak chcete viac zosilnenia dúchadla, môžete si nastaviť kladky, aby ste to dosiahli.

  3 skvelé tipy, ako zlaňovať len s lanom

Nevýhodou je, že máte tendenciu strácať určitý výkon motora v dôsledku toho, ako fungujú kompresory. To znamená, že pri nedostatočnej účinnosti získate spoľahlivo dobrý impulz a výkon.

Súpravy oxidu dusného

Svoj snežný skúter môžete napájať aj oxidom dusným, chemikáliou, ktorá sa niekedy nazýva smiechový plyn. Fľaša s dusíkom musí zostať plná, aby tieto súpravy fungovali, a za tento mod utratíte 400 až 1 100 dolárov. To znamená, že niekedy môžete zvýšiť výkon až o 80 HP, takže riziko môže stáť za odmenu.

Vyskúšajte ovládače paliva

Snežné skútre so vstrekovaním paliva môžu ťažiť z regulátora paliva, čo je nástroj, ktorý vám umožní prepojiť počítač, ktorý určuje, ako dobre fungujú vaše karburátory. Na to môžete použiť softvér alebo externý box. Krabica bude prijímať signály vášho počítača, ktoré majú bežať k motoru, odkloniť signál a potom ho odovzdať, aby vaše sane fungovali tak, ako chcete.

Opäť ide o cenovú úpravu, pretože regulátory paliva vás môžu vrátiť medzi 300 až 1 000 dolárov.

Kúpte si súpravu na skrutky

Súpravy skrutiek, niekedy označované ako súpravy s veľkým otvorom, môžu upraviť kalibráciu vašich piestov a valcov, aby sa zmenil spôsob, akým sa palivo posiela cez sane. Môžete sa napríklad rozhodnúť pre systém vstrekovania paliva alebo trysku karburátora výberom vhodnej súpravy. Môžete zaplatiť 600 dolárov alebo dokonca štyri čísla za súpravu a môžu sa pokaziť s neskúsenosťou. Našľapujte opatrne.

Záverečné myšlienky

Priemerný snežný skúter dosahuje rýchlosť takmer 100 MPH, ale pretekárske snežné skútre a iné modely s vyšším výkonom môžu ľahko jazdiť rýchlosťou 200 MPH a vyššou. Ak váš snežný skúter nie je úplne vhodný na šnupanie, vždy ho môžete skúsiť upraviť, aby bol rýchlejší, ale nezabúdajte, že ak tak urobíte, môžete stratiť záruku.

Súvisiaci obsah

Nadišiel deň vášho prvého dobrodružstva na snežnom skútri! Očakávate, že takýchto dní bude v budúcnosti oveľa viac, teda ak dokážete prejsť dnes. Ako môžete zostať v bezpečí na snežnom skútri? Odporúčame tieto bezpečnostné tipy pred a počas prevádzky snežného skútra.

To, čo si oblečiete pri jazde na snežnom skútri, bude hrať veľkú rolu v tom, ako dobre vám pôjde deň. Ak vaše oblečenie zachytáva pot alebo nie je vodeodolné, rýchlo prechladnete. Objemné kusy oblečenia môžu obmedziť vašu manévrovateľnosť a ovplyvniť vašu schopnosť jazdiť. Bez ktorej výbavy do chladného počasia sa pri jazde na saniach nechcete zaobísť?