Ako rýchlo idú UTV mládeže?

Priemerná veľkosť motora pre mládež UTV je 149 ccm – 250 ccm a tieto motory môžu dosiahnuť maximálnu rýchlosť 29 mph pre 149 ccm a viac ako 40 mph pre 250 ccm.

Ako dieťa ma vždy fascinovala rýchlosť. Keď sme vyrastali v Indiane, mali sme otvorené polia, kam sme mohli ísť, vytiahnuť UTV a pretekať.

Rasová kultúra je u nás doma taká veľká, že rýchlosť sa stala dôležitou súčasťou môjho detstva, ale v skutočnosti nebolo veľa priestoru pre malé dieťa, aby začalo jazdiť na čomkoľvek mimo cesty. Bohužiaľ ste museli počkať, kým trochu vyrastiete.

Našťastie sa technológie zvýšili a UTV sa stali viac poprednými prvkami off-roadového životného štýlu. Čoraz viac detí sa chce zapojiť do terénnej akcie a spoločnosti ako Polaris, Massimo, Hisun a SSR veľkoryso reagovali na protesty.

Nižšie uvediem niektoré z najrýchlejších mládežníckych UTV roku 2018

2018 najrýchlejšie mládežnícke UTV

Rýchlosť je vo vzťahu k vodičovi, však? No nie podľa niektorých z týchto monster vozidiel, ktoré sú práve teraz na trhu pre mládež.

MASSIMO GUNNER 250 S

Po prvé, máme jeden z najrýchlejších UTV pre mládež na trhu, MASSIMO GUNNER 250 S.

Vďaka veľkému, kvapalinou chladenému, OHV, štvortaktnému motoru s objemom 250 cm3 má väčší úder než väčšina vašich mladých UTV. Majte tiež na pamäti, že vozidlá, ktoré sú také veľké, sú skutočne určené len pre mládež od 12 rokov.

Tento MASSIMO GUNNER 250 S má tiež absolútne skvelú dvojrozsahovú prevodovku CVT a je dodávaný s dvojitým A-ramenným predným odpružením a má nastaviteľné športové sedadlá, zrkadlá, dvere, strechu, zliatinové kolesá a čelné sklo.

GUNNER 250 S má hmotnosť približne 688 libier a nový stojí okolo 4 789 dolárov, pričom použitá pouličná cena môže byť o niečo nižšia.

Hisun Strike 250

po druhé, máme Hisun’s Strike 250. Táto mládežnícka UTV je v skutočnosti dosť priestranná a má o niečo menší motor v porovnaní s Massimo Gunner 250 S.

Aj keď je Strike o niečo menší ako Gunner, stále sa nie je čo posmievať. Stále sa to bude otáčať, ak na ňom vaše dieťa jazdí po parku.

Strike má 229 ccm, kvapalinou chladený, OHV, štvortaktný motor, ako aj dvojitú prevodovku CVT, rovnakú ako Massimo Gunner.

Jedným z pridaných bonusov k tomuto konkrétnemu UTV je, že na rozdiel od Massimo Gunner sa dodáva s dievčaťom pripevneným k prednej časti vozidla.

Hisun Strike má rovnaké odpruženie s dvojitým A-ramenom vpredu a otočné rameno na zadnej strane. Strike váži o niečo menej ako Massimo Gunner s hmotnosťou 657 libier.

  Čo je suchá muška v muškárení?

V porovnaní s Gunnerom za 4 789 dolárov vám tiež prinesie o niečo lacnejšiu cenu 4 699 dolárov.

Pitster Pro Lil Ripper Long Body 200

Po tretie, na zozname nášho zhrnutia pre rok 2018 je Pitster Pro Lil Ripper Long Body 200, to je sústo mena!

Tento konkrétny UTV pre mládež je skvelý pre deti, ktoré sú o niečo väčšie alebo dokonca pre dospelých. Má predĺžený rázvor, ktorý poskytuje viac miesta v kokpite a 200cc motor pomáha ťahať ťažších jazdcov v porovnaní s menšími UTV.

Pitster Pro Lil Ripper Long Body 200 sa môže pochváliť aj tak populárnym predným zavesením s dvojitým A a zadným výkyvným ramenom.

Long Body 200 sa dodáva aj s nastaviteľnými sedadlami, hliníkovými kolesami a veľkými 22-palcovými prednými a 20-palcovými zadnými pneumatikami.

Tento UTV je obzvlášť ľahký pre svoju rozšírenú šírku a váži okolo 550 libier a stojí asi 3599 dolárov.

SSR SRU170RS

Štvrtým najrýchlejším UTV, ktorý máme, je SSR SRU170RS. Tu nám v rýchlostnej kategórii naozaj začína trochu ubúdať sila.

Zatiaľ čo mnohé z ďalších uvedených UTV by pri niektorých modeloch mohli bežať viac ako 40 míľ za hodinu, s motorom s objemom 169 cm3 dosiahne SRU170RS maximálnu rýchlosť len niečo málo cez 30 míľ za hodinu.

To neznamená, že SRU170RS je o niečo menšia šelma ako zvyšok predtým uvedených UTV. Tento model však nemá kvapalinou chladený motor a namiesto toho má vzduchom chladený štvortakt SOHC.

Má tiež jednoduchšiu prevodovku, ktorá je len normálnou prevodovkou CVT. Štandardné príslušenstvo k tomuto modelu UTV je tiež o niečo menej.

Jednoducho sa dodáva s LED svetlometmi, spätným zrkadlom, bežiacimi svetlami a náhradnou pneumatikou, čo je pekné.

Polaris RZR 170

Aj keď táto ďalšia UTV nie je najrýchlejšou mládežníckou UTV na trhu, je zďaleka jednou z najpopulárnejších. Samozrejme, pretože každý pozná a miluje dôveryhodnú značku Polaris.

Polaris RZR 170 je skvelá mládežnícka UTV pre deti od 10 rokov a je skvelá pre začiatočníkov, ktorí sú vo svete off-roadu noví.

Polaris RZR 170 má jednoduchý motor s objemom 169 cm3 s elektronickým vstrekovaním paliva. Čo je skutočne zaujímavé na tomto konkrétnom modeli a získava vysoký súhlas rodičov, sú nastaviteľné nastavenia rýchlosti.

Rodičia môžu na základe úrovne skúseností vodiča ovládať, či stroj dosiahne rýchlosť 10 míľ za hodinu alebo najvyššie nastavenie okolo 49 míľ za hodinu.

Táto RZR 170 má tiež o niečo viac bezpečnostných nastavení s pevnou ochrannou klietkou, bezpečnostnými sieťami, naklápacím riadením a pri kúpe od Polarisu aj dvoma štandardnými prilbami pre mládež.

  7 dôvodov, prečo vás beh robí šťastnými

Polaris RZR 170 váži asi 532 libier a bude stáť zhruba 4 799 dolárov. Objektívne je teda o niečo pomalší za cenu v porovnaní s inými modelmi ako Missimo Gunner 250 S alebo Hisun Strike.

Polaris ACE 150 EFI

Next Up je ďalší obľúbený fanúšik z mládežníckej zostavy Polaris. Je to najpomalšie z mladých UTV, ale jeho motor je najmenší.

Polaris ACE 150 EFI je vlastne vôbec prvým jednomiestnym UTV pre mládež v tomto odvetví. Ako už bolo spomenuté, má motor s objemom 149 cm3 s elektronickým vstrekovaním paliva a má rovnaké rodičovské nastavenie rýchlosti ako RZR 170.

Má tiež jednoduchú CVT prevodovku a v skutočnosti prichádza s mnohými rovnakými funkciami, aké má Polaris RZR 170. Má teda bezpečnostné siete, nastaviteľné sedadlo, sklopné riadenie, ochrannú klietku.

Pitster Pro Lil Mojave

V neposlednom rade tu máme Pitster Pro Lil Mojave. Tento malý, ale odolný stroj má vzduchom chladený štvortaktný motor SOHC s objemom 150 cm3.

Má tiež rovnakú prevodovku CVT ako Polaris RZR 170 a Polaris ACE 150.

Polaris ACE 150 bude stáť okolo 3 799 dolárov, ak sa však cítite navyše, môžete prihodiť ďalších 1 000 dolárov za model z limitovanej edície, ktorý je dodávaný so skvelým lakom a pretekárskymi číslami na boku vozidla.

Príslušenstvo pre tento konkrétny UTV nie je úplne vynikajúce ako niektoré iné modely, ktoré sme doteraz videli.

Má to štandardné nastaviteľné sedadlo vodiča, polovičné čelné sklo, predné a zadné nárazníky, nerf tyče a bonus navyše, DRŽIAKY POHÁROV!

Lil Mojave váži neuveriteľných 540 libier a bude vás stáť 3799 dolárov.

Ako získať vyššiu rýchlosť/výkon:

Existuje mnoho spôsobov, ako urýchliť UTV. Najpopulárnejšie, čo príde na myseľ, je „hodiť tam veľké turbodúchadlo“.

Turbodúchadlá sú však dosť drahé na nákup a ešte drahšie je ich profesionálna inštalácia. Tu je niekoľko rýchlych jednoduchých spôsobov, ako získať väčšiu rýchlosť od mladosti UTV alebo inak.

Prúd vzduchu – Každý motor vozidla má prietok vzduchu, ktorý pomáha motoru fungovať. Motor nasáva vzduch, zmieša ho s plynom, stlačí a potom exploduje uvedený plyn a potom tento plyn uvoľní cez výfuk.

Takže ak chcete dosiahnuť vyššiu rýchlosť, musíte dovoliť motoru získať viac vzduchu. Skladové vzduchové filtre sú zvyčajne ťažké a hrubé, aby zabránili vniknutiu prachu, nečistôt a vody do motora.

Existuje veľa popredajných vzduchových filtrov, ktoré umožnia väčšie prúdenie vzduchu do vášho vozidla. Okrem zakúpenia aftermarketového filtra môžete otvoriť airbox motora.

Zásobný vzduchový box je utesnený na ochranu vzduchového filtra a zvyčajne má jeden vstupný bod pod plynovou nádržou.

  Prečo sa môj snežný skúter nespustí?

Airbox obmedzuje prúdenie vzduchu a tým obmedzuje výkon, uvedomte si však, že otvorením tohto airboxu sa vystavíte vyššiemu riziku, že voda vnikne do nasávania vzduchu a mohla by zablokovať motor.

Prietok výfuku – Ďalším jednoduchým spôsobom na zlepšenie rýchlosti a výkonu motora je zvýšenie prietoku výfukových plynov. Opäť to možno dosiahnuť modernizáciou výfukového systému prostredníctvom náhradných dielov.

Majte na pamäti, že skladové vozidlá sú určené na prevádzku skladových dielov.

Takže keď sa pustíte do modernizácie prívodov vzduchu a pridávania turba a čo nie, musíte upgradovať ďalšie diely, ako napríklad výfuk, aby vozidlo zvládalo a vykonávalo všetok extra výkon, ktorý dostáva.

Pri modernizácii výfuku sa v zásade uistite, že je vhodný pre akékoľvek ďalšie vylepšenia, ktoré vkladáte do svojho vozidla, inak by to mohlo skutočne obmedziť výkon a poškodiť vaše vozidlo.

Opätovné nafúknutie karburátorov – Zatiaľ čo dávate všetky tie ďalšie vylepšenia na váš UTV, možno budete chcieť premýšľať o opätovnom vypustení karburátora UTV.

Akonáhle je UTV doladené na jeho sériové komponenty a keď začnete pridávať viac výkonu a vylepšenia, musíte sa uistiť, že zvyšok vozidla je vyvážený. Väčšina karburátorov má 2 trysky, hlavnú a voľnobežnú.

Voľnobežná tryska dodáva palivo do karburátora, keď je vozidlo vo voľnobehu, a hlavná tryska dodáva palivo kedykoľvek inokedy.

Keď zmeníte množstvo prúdiaceho vzduchu (vylepšené nasávanie vzduchu) alebo množstvo vychádzajúce z motora (vylepšený výfuk), musíte tiež upraviť pomer paliva výmenou trysiek na karburátore.

Viac vzduchu rovná sa viac paliva potrebného na čo najlepšie spaľovanie vo valcoch motora.

Veľkosť pneumatiky – Toto je možno najjednoduchší spôsob, ako získať z vášho UTV trochu vyššiu rýchlosť.

Veda za tým je tiež pomerne jednoduchá. Tu je dobrá rovnica, ktorá vám pomôže pochopiť rozdiel v rýchlosti.

Obvod novej pneumatiky/obvod starej pneumatiky x aktuálna maximálna rýchlosť = nová maximálna rýchlosť.

Veľkosť ozubeného kolesa – Toto je podobné rozmeru pneumatiky. UTV, ktoré na svojom hnacom ústrojenstve používajú reťaz a ozubené koleso, môžu získať rýchlosť zmenou/úpravou pomerov ozubených kolies.

Zvyčajne môžete nastaviť buď predné alebo zadné ozubené koleso, pokiaľ sa pomer zubov zvyšuje.

Nebudem sa púšťať do fyziky toho všetkého, ale v podstate nastavením predného ozubeného kolesa získate väčšiu rýchlosť rýchlejšie, zatiaľ čo zadné ozubené koleso vám pomôže jemne vyladiť vašu maximálnu rýchlosť.

Pamätajte, že nastavenie týchto vecí tiež ovplyvňuje váš krútiaci moment a že krútiaci moment a maximálna rýchlosť majú inverzný vzťah.