Ako rýchlo ide parasail?

Plánovali ste prekvapiť celú rodinu jednodňovým výletom na parasailingu, no teraz začínate rozmýšľať, či je to ten najlepší nápad. Počuli ste o parasailingu, ktorý sa nazýva extrémnym športom, a myslíte si, že vaše deti ešte nie sú pripravené na takú intenzívnu aktivitu. Našťastie parasailing nie je extrémny a ani nejdete veľmi rýchlo. Aká je vaša maximálna rýchlosť?

Priemerná rýchlosť parasailingu je 15 míľ za hodinu. Kapitán lode môže ísť niekedy rýchlosťou až 30 míľ za hodinu. Dokonca aj pri tejto rýchlosti parasaileri hlásia skôr pocit vznášania sa ako ťahania po oblohe.

Máte ďalšie otázky týkajúce sa rýchlosti parasailingu, napríklad či môže kapitán ísť rýchlejšie alebo či parasailing spôsobí pohybovú nevoľnosť? Pokračujte v čítaní, pretože na tieto a ďalšie otázky odpovieme dopredu!

Je parasailing rýchly? Priemerná rýchlosť parasailu

Len sa uistite, že jedna vec je jasná predtým, ako budeme pokračovať: parasailing je všetko, len nie extrémny šport. Parašutizmus – kde vyskočíte z lietadla, padáte voľným pádom a potom vypustíte padák – je extrémny šport. Jazdu na horskej dráhe by sme dokonca nazvali extrémom, ale parasailing? Vôbec nie. (V tejto súvislosti, ísť na horskú dráhu a parasailing sú asi také odlišné, ako len môžu byť.)

Extrémne športy zvyčajne zahŕňajú veľké výšky, čo parasailing nie je. Pri extrémnom športe tiež zvyčajne idete rýchlosťou, ktorá vám rozbúcha srdce, ale to opäť nie je prípad parasailingu.

Rýchlosť člna kapitána parasail je niekde medzi 15 a 30 MPH. To je všetko. To je vaša priemerná rýchlosť parasailingu.

Pri rýchlosti 15 km/h je to ešte pomalšie, ako by ste jazdili v školskej zóne alebo po obytnej ulici. Neplazíš sa, ale ani v najmenšom nejdeš rýchlo. Zvýšenie ante trochu na 30 MPH tiež nie je taký skok v rýchlosti. Ide o pohodlnejšie, dokonca svižnejšie tempo, ktoré by sme stále nenazvali svižným.

Čítať  Ako určiť správnu dĺžku kajakového pádla

Pripadá vám parasailing takou rýchlosťou ako vzrušujúca jazda?

Dobre, ale musíte uznať, že je rozdiel medzi jazdou na obytnej ulici na úrovni terénu a tým, že vás pri parasailingu zdvihnú stovky stôp do vzduchu rovnakou rýchlosťou. Rýchlosť 15 až 30 míľ za hodinu v aute určite nebude rovnaký ako parasailing pri tejto rýchlosti, však?

Máš pravdu, nie je. Parasailing je viac uvoľňujúci, pretože máte pocit, že sa vznášate. Namiesto toho, aby sme to vzali za slovo, tu je z prvej ruky popis skúseností parasailera, láskavo Patch Florida.

Tento parasailer ochotne priznáva, že sa bál výšok a cítil sa veľmi nervózny, keď prvýkrát vystúpil na svojom parasail. Keď táto chvíľa uplynula, ich strach vystriedal úžas.

„Medzi nádherným výhľadom na ostrov Anna Maria a pobrežie, úchvatnou modrou oblohou okolo mňa a vodou podo mnou a jedinečným pocitom doslova sa vznášať vzduchom som si zrazu uvedomil, že som úplne stratil reč.“

Samozrejme, že pisateľ nespomenul, ako rýchlo parasailovali a viete prečo? Asi sami nevedeli. Kapitán parasail, ktorý je vyškolený a skúsený profesionál, riadi rýchlosť, takže na to nemusíte myslieť. Máte oddýchnuť si a užiť si čas, keď ste na oblohe, nie stres a starosti!

Môže kapitán Parasail ísť rýchlejšie? Možno pomalšie?

Keď už hovoríme o kapitánovi parasail, máte niekoľko otázok o tom, čo môžu a čo nemôžu robiť, najmä pokiaľ ide o rýchlosť. Poďme sa teraz zaoberať vašimi obavami.

Prečo je rýchly parasailing nebezpečný

Ak by ste o to požiadali, mohol by kapitán parasailu zrýchliť loď, aby ste išli ešte rýchlejšie počas svojho parasailingového výletu?

Nie, nemôžu. Hovorili sme o tom na blogu, ale parasailing je nariadený Federálny úrad pre letectvo alebo FAA. Táto organizácia má pravidlá o tom, ako vysoko môže padákový plachetník lietať, a tak si viete predstaviť, že FAA by sa k padákovým plachetám, ktoré nehanebne prekračujú typické rýchlosti, nepozdávala príliš láskavo.

Čítať  Aká dlhá je zipsová linka?

Tu je jeden oddiel pravidiel FAA pre parasail prevádzku. Aj keď sa nič konkrétne nespomína o rýchlosti parasail, môžete získať predstavu o tom, ako prísne musí byť parasailing regulovaný.

Mimochodom, nie je to len pre vašu bezpečnosť, ale aj pre každého, kto s vami môže kedykoľvek zdieľať oblohu. Toto bulletin FAA hovorí o dvoch samostatných incidentoch v roku 2014, ku ktorým došlo, keď parasail vrtná plošina narazila do ťažného lietadla. Hoci nikto nezomrel ani sa vážne nezranil, nehody stále ukazujú, že ľahkomyseľnosť nie je nikdy múdra, najmä keď ste vo výške 500 stôp alebo vyššie.

Kapitán parasail má zodpovednosť za všetkých parasailers, ktorých privedie na svoju loď. Nemôžu vždy zabrániť bezprostredným rizikám, ale jedným z faktorov, ktoré majú pod kontrolou, je ich rýchlosť. Prekročenie rýchlosti 30 MPH je niečo, čo by žiadny uznávaný kapitán parasail nikdy nemal robiť.

Ak váš kapitán povie isto, žiadny problém, naštartujú svoj lodný motor na rýchlosť 40 alebo 50 míľ za hodinu, potom nechcete vstúpiť na ich loď a absolvovať výlet parasailingom. Mohlo by to byť mimoriadne nebezpečné. Ak je tento kapitán ochotný zahodiť základné opatrenia, kto vie, aké bezpečné môže byť ich vybavenie?

Rýchlejšie vzrušenie na oblohe si môžete užiť prostredníctvom iných aktivít, ako je napríklad paramotoring. V priemere paramotory pracujú rýchlosťou 46 MPH, čo je oveľa rýchlejšie ako vaša maximálna rýchlosť pri parasailingu.

A čo pomalší parasailing?

Dobre, takže pri parasailingu nemôžete ísť rýchlejšie, ale čo tak cestovať pomalšie? Možno, ale pravdepodobne nie.

Musíte si zapamätať, že nie ste jedinou skupinou, ktorú dnes parasailingová spoločnosť vytiahne za oceán. Celý deň majú nabitý program a spomalenie jednej skupiny jazdcov znamená, že parasailing bude trvať dlhšie. Tým sa parasailingová spoločnosť dostáva mimo plánu, čo môže ovplyvniť ich zákazníkov po zvyšok dňa.

Čítať  Tipy pre začínajúcich bežcov

Nemôžeme dostatočne zdôrazniť, že parasailing rýchlosťou dokonca 30 MPH nie je desivý. Ten pocit je ako byť hlavou púpavy, ktorá sa lenivo vznáša jarným vánkom. Neskáčete a nepletiete sa a nikdy sa necítite ako vo voľnom páde. Dokonca aj prví parasaileri zistili, že ich strach sa vyparil, keď sa ocitli na oblohe a zažili to, čo znamená padák pre seba.

Ak sa obávate, že rýchlosť 30 km/h je príliš rýchla na fotografovanie alebo natáčanie videí, nie je to tak! Váš kapitán chce, aby ste si užili pamiatky okolo seba a zároveň nepostupovali ľadovcovým tempom. Ak sú vaše ruky pevné, môžete s úžasnou jasnosťou fotografovať hrebeňový oceán a možno aj morského vtáka alebo delfína.

Spôsobí parasailing pohybovú nevoľnosť?

Z času na čas máte tendenciu mať nevoľnosť z pohybu. Pre nezasvätených sa kinetóza objavuje pri cestovaní, zvyčajne vtedy, keď sa cestovanie zastaví. Pohybová choroba môže spôsobiť zvracanie, závraty, únavu a nevoľnosť. Nerád by ste ochoreli počas výletu s padákom, no ešte viac by ste nenávideli, keby ste to museli zrušiť. Aké sú vaše možnosti?

Pre tých, ktorí majú len občasnú kinetózu, by ste si nemali robiť starosti s parasailingovou časťou vášho dňa. Ak niečo, jazda na člne by vám mohla spôsobiť nevoľnosť, takže si určite vezmite Dramamine pred vašou parasailingovou jazdou.

Ak zvyčajne nemáte pohybovú nevoľnosť, parasailing to pravdepodobne nespôsobí!

Záverečné myšlienky

Parasails necestujú rýchlejšie ako 30 MPH, čo nie je rýchle. Pocit vznášania sa pri parasailingu je veľmi príjemný, dokonca aj pre začínajúcich parasailistov. Dúfame, že vám tento článok pomohol uvedomiť si, že parasailing nemusí byť desivý, ako ste si mysleli!