Ako rýchlo by ste mali trollovať pre Kokanee?

Losos Kokanee je nestále jedlo a všetko od hĺbky, v ktorej lovíte, až po rýchlosť, ktorú pre nich trollujete, môže a bude mať vplyv na vašu úspešnosť. Predstavte si, že sa hráte na schovávačku s batoľaťom, a budete v hre, s čím máme do činenia!

Trolling pri priemernej rýchlosti 0,8 míle za hodinu až 1,8 míle za hodinu bol pozorovaný ako najlepšia rýchlosť na trollovanie lososa Kokanee. Rýchlejší ako 1,8 predbehne lososa, zatiaľ čo pomalší ako 0,8 nedosiahne požadovaný efekt od blikačov a úskokov.

Poďme sa hlbšie pozrieť na trolling a prečo na rýchlosti záleží!

Čo je to trollovanie?

Trolling, keď sa hovorí vo svete rybolovu, pozostáva z ťahania vlascov, zvyčajne s návnadou, cez vodu hlbšie, ako by ste zvyčajne lovili. V tomto článku, ak nie je uvedené inak, budeme diskutovať o trollingu z lode. Ako už bolo povedané, trolling sa dá vykonávať z nehybnej pozície od brehu, jednoducho nahodením vlasca a jeho pohybom zo strany na stranu pri navíjaní späť.

V závislosti od rýb, na ktoré sa zameriavate, trollovanie zvyčajne zahŕňa ťahanie šnúry rôznymi rýchlosťami, udržiavanie návnady v špecifických hĺbkach, pohyb v vzoroch a môže zahŕňať špecifické vybavenie. Napríklad vyhľadávače rýb. Okrem toho, že vám väčšina hľadačov rýb povie, kde sa losos nachádza, povie vám aj teplotu vody, čo môže byť užitočné pri hľadaní rýb s takou teplotou, ako je náš losos Kokanee.

Sezónna ryba?

Zatiaľ čo Kokanee sa dá vo všeobecnosti chytiť po celý rok, spôsob, akým ich lovíte, sa v skutočnosti mení pomerne drasticky so zmenou teploty. Poznanie najlepších spôsobov trollovania pri zohľadnení sezónnych zmien a ďalších techník, ktoré si treba uvedomiť, ako je temperament Kokanee, vám pomôže vedieť, ako oveľa efektívnejšie loviť tohto lososa.

Jar

Ak by ste mali začať skúmať „trolling na lososa Kokanee na jar“, čoskoro zistíte, že v tejto konkrétnej sezóne existujú zmiešané pocity o výhodách trollingu, na rozdiel od jiggingu. Poďme rýchlo prejsť na výhody každého z nich!

Podľa skúseností rôznych rybárov sa zdá, že jar je tou nepríjemnou fázou „medzi“, kde veľa vecí funguje dobre, a zdá sa, že je na diskusiu, ktorá z nich funguje najlepšie.

Jigging alebo trolling sa dá ľahko vykonávať v ich najjednoduchších formách z brehu, pokiaľ je voda dostatočne hlboká. Losos kokanee bude určite bližšie k hladine vody a oveľa bližšie k pobrežiu ako v lete. Jigging má tendenciu udržiavať návnadu alebo návnadu, ktorú používate, na viac lokalizovanej oblasti, zatiaľ čo trolling takpovediac „pokryje väčšiu plochu“. Ak viete o kŕdli lososa kokanee pod vami, alebo dokonca o osamelej rybe, ktorú sa snažíte prinútiť, aby zaútočila na vašu návnadu, najlepšie výsledky vám môže poskytnúť jigging.

Na jar bude losos Kokanee vo všeobecnosti plávať v hĺbke 10 až 20 stôp. Trolling určite pokryje viac územia, ale na konci dňa možno budete musieť vyskúšať oba štýly sami, aby ste zistili, ktorý vám poskytne najlepšie výsledky.

  Ako používať zložené mieridlá – 8 krokov na zlepšenie mierenia

Leto

Leto je zďaleka najlepšie obdobie na úspešné trolovanie lososa Kokanee. Do leta sa voda zohreje na dostatočne výrazný bod, aby vyhnala lososy kokanee preč z plytkejšej vody na pobreží a z povrchovej vody hlbšie do jazera.

Počas leta bude losos Kokanee zvyčajne odpočívať v hĺbke 30 až 60 stôp, aj keď sa predtým uvádzalo, že bol ulovený v hĺbkach až 90 stôp. Zatiaľ čo losos Kokanee je korisť a loví ho viacero druhov rýb a vtákov, je zvedavý a agresívny, verný svojej lososovej povahe.

Náčinie alebo návnada, ktorú budete používať, vo všeobecnosti nebude napodobňovať žiadny z organizmov, ktoré sú súčasťou ich prirodzenej stravy, takže namiesto toho, aby ste prilákali ich hlad, apelujete na ich zvedavosť, aby ste sa k nim priblížili, a rozhneváte ich. aby ich prinútil hrýzť.

Používanie zariadení, ktoré odráža svetlo a vydáva hluk, ako napríklad úskoky a blikače, sú skvelým spôsobom, ako prilákať túto zvedavú rybu, a keď už upútate ich pozornosť, musíte ich nahnevať natoľko, aby uhryzli. Sú dosť teritoriálne, takže už len byť v ich priestore je skvelý začiatok.

Ako ste si možno všimli z poznámky, že Kokanee sa pohybujú po celom jazere, aby zostali v chladnejšej vode, sú mimoriadne citlivé na teplotu. Aj keď môžu krátkodobo prežiť v teplejšej vode, teploty 60 stupňov Fahrenheita alebo vyššie sú pre lososa Kokanee smrteľné, takže vaša najväčšia šanca, že lososa ulovíte, spočíva v natiahnutí návnady dostatočne hlboko, aby ste sa ho nepokúšali natiahnuť. bližšie k povrchu.

Zima

Je potrebný trolling? Keďže losos Kokanee to má rád tak chladné, je to vlastne jedna z rýb, ktoré môžete vyskúšať loviť na ľade, a ako si viete predstaviť, môže byť ťažké trollovať, ak je povrch vody pokrytý ľadom. Tu prichádza na rad jigging! Najjednoduchšie vysvetlené je, že jigging je ako trolling, ale vykonáva sa vertikálne, nie horizontálne. Trolling sa vykonáva ťahaním šnúry s návnadou v horizontálnej dráhe cez vodu.

Jigging sa vykonáva nahodením alebo pustením vlasca do vody, z člna alebo z brehu, a napodobením zranenej ryby alebo inej návnady trhaním prútom hore a dole rovnakým pohybom, aký by ste použili, keby ste sa udierali do vody. hlavu s kladivom. Jemne. Ish. Aj keď sa to vo všeobecnosti používa na napodobňovanie zranenej koristi, je viac než pravdepodobné, že zvyčajne budete džugovať s niečím väčším, než by zvyčajne zjedol losos Kokanee. Vaším cieľom je potom namiesto vydávania sa za jedlo rozzúriť lososa Kokanee.

Losos Kokanee je veľmi teritoriálny a nemá rád dráždivých votrelcov v ich priestore. Jigging na lososa Kokanee je zvyčajne najúčinnejší v zime a na jeseň, keď je voda chladnejšia a ryby sú zvyčajne bližšie k hladine vody alebo brehu.

  Prečo sú letecké prúdy také drahé?

Keď už hovoríme o brehu, podľa Malachiho Rhykera má losos Kokanee vo zvyku plávať paralelne s brehom. Po vyvŕtaní dier do ľadu, 5 stôp od seba a zoradených, ho skúsený rybár zavolal na jeho neskúsenosť a povedal mu, že môže tiež loviť z jednej diery. Cítil sa pokarhaný, začal umiestňovať svoje diery každých desať stôp od brehu a začal mať oveľa väčší úspech.

Hluk motora

V rýchlosti spomeňme hluk vášho motora. Losos kokanee je veľmi citlivý na zvuk a ak ich hladina hluku obťažuje alebo vystraší, prenikne hlbšie do vody, ktorú obývajú. Udržiavaním rýchlosti trollingu na nižšej míle za hodinu a tým, že nebudete loviť v blízkosti lodí alebo jednotlivcov, ktorí robia nadmerný hluk, nielenže poskytnete lososom optimálny čas, aby si všimli vašu výstroj, ale tiež znížite hladinu hluku. , ktorý udrží lososa bližšie k hladine a neodplaší ho.

Vplyv rýchlosti na váš výstroj

Ďalším bonusom pri udržiavaní nízkej rýchlosti je vplyv rýchlosti na váš prevodový stupeň. Ak pôjdete príliš rýchlo, vaša výbava sa zdvihne bližšie k vašej lodi, čo zmení hĺbku, na ktorú ju máte nastavenú. Uistite sa, že upravujete hmotnosť, dĺžku šnúry a rýchlosť, aby ste udržali výstroj v hĺbke, kde sa ryby nachádzajú.

Najlepšie vybavenie na trolling

Na trolling budete potrebovať špeciálne vybavenie, najmä ak chcete úspešne trollovať. Kokanee bude bývať v hlbších vodách jazier, v ktorých budete loviť, a pokiaľ nebudete vedieť, že tam dole niečo je, možno budete strácať veľa času a energie na prázdnom úseku vody, kde by na vás mohli čakať ryby. si na druhej strane jazera. Bohužiaľ to znamená míňať peniaze.

Budete potrebovať „vyhľadávač rýb“ alebo sonarové zariadenie určené na pozorovanie rýb, keď cez ne prejdete loďou. Okrem toho tu však máme ešte jednu nešťastnú správu; lacnejší koniec sveta hľadania rýb vám neposlúži tak dobre, keď budete loviť Kokanee. Najmä preto, že najúspešnejší rybolov Kokanee zahŕňa neustály pohyb, budete potrebovať vyhľadávač rýb, ktorý vám poskytne presné údaje a zároveň sa prispôsobí rýchlosti rýb, ako aj pohybu lode.

Podľa Phillipa Johnsona, výskumníka lososov z Kokanee, potrebujete viac energie a pixelov, ako vám dokáže poskytnúť váš priemerný vyhľadávač rýb. Pokiaľ ide o vyhľadávače rýb, podľa Phila platíte za výkon a pixely. Na streľbu väčšieho kužeľa potrebujete výkon, takže vaše šance, že ulovíte školu alebo jedinečného lososa Kokanee, sú väčšie. Pixely potrebujete, aby ste vedeli rozoznať, na aký druh rýb sa pozeráte.

Lacné vyhľadávače rýb sa pohybujú od 40 do 300 USD, ale ich nižší výkon a schopnosť čítať hlbšie signály sonaru bránia vašej schopnosti byť úspešným lovcom lososov Kokanee, varuje Phillip. Odporúča minúť okolo 1 000 dolárov na dobrý vyhľadávač rýb a tvrdí, že vďaka nemu budete pri love Kokanee oveľa efektívnejší.

  Sú zložené luky v New Yorku legálne?

Dodgers a blikače sú tiež skvelé a takmer nevyhnutné vybavenie na chytenie vášho Kokanee. Dodgers a blikače vibrujú, keď sa pohybujú vo vode, čím vytvárajú opakujúci sa dunivý zvuk, ktorý upúta pozornosť iných rýb. Zatiaľ čo oba môžu odrážať svetlo, v závislosti od materiálu, z ktorého sú vyrobené, dodgers sa kývajú zo strany na stranu, zatiaľ čo blikače sa otáčajú v úplnom 360 stupňovom kruhu.

Mať vonku niekoľko vlascov so zmesou dodgerov a blýskačov je dobrý spôsob, ako dostať rôzne druhy, ktoré upútajú pozornosť lososov a dúfajme, že ich rozzúria natoľko, že zaútočia na váš háčik. Niektorí rybári tvrdia, že použitie tejto metódy oklame Kokanee, aby si myslel, že na ich územie preniká menší kŕdeľ rýb, čo v nich vyvoláva potrebu útočiť a brániť sa.

Vaša váha je tiež dôležitá, pretože je vo všeobecnosti určujúcim faktorom v tom, ako dostanete svoju návnadu alebo návnadu dostatočne hlboko, aby ju Kokanee našiel, najmä v lete, keď sa Kokanee zhromažďujú v oveľa hlbšej vode. Existuje niekoľko spôsobov, ako dostať svoj výstroj dostatočne hlboko, aby bol efektívny.

  1. Downrigger. Vo všeobecnosti pomocou olovenej gule je vaša šnúra udržiavaná v určitej hĺbke, zatiaľ čo šnúra, na ktorej je vaša návnada alebo návnada, je k nej pripevnená v požadovanej hĺbke, kde očakávate, že ryba bude.
  2. Paravan. Aj keď to zaťaží vašu šnúru, bude sa tiež ponoriť hlbšie, keď sa rýchlosť vašej lode zvýši.
  3. Hoblík. Hobľovačky sú väčšie ako paravany, ale ak práve lovíte Kokanee, budú viac ako potrebujete.

Prevažná väčšina rybárov pri love lososa Kokanee používa downrigger. Ľahšie sa nastavuje a existuje množstvo značiek, štýlov a dokonca aj mini downriggerov, ktoré môžete použiť, vďaka čomu sú ideálne pre rôznych rybárov a rôzne rozpočty.

Trollingové tipy a triky

Váš výstroj bude viac než pravdepodobne zaujímavý pre lososa Kokanee, ale korisťová ryba vo všeobecnosti neuhryzne niečo, čo ju robí zvedavou. Budete to musieť vziať zo zvedavosti na šialenstvo. Striedajte svoj trollingový vzor a rýchlosť, aby sa vaša rotačka, dodger a návnada správali nepravidelne. Rozčúlite Kokanee, že vaša návnada je na jeho území.

Použite návnadu, ktorá zanecháva pachové stopy! Kukurica Shoepeg je špeciálne veľmi odporúčaná pri pokuse o ulovenie Kokanee. Či už používate jeho prirodzenú vôňu, alebo ho vopred namočíte do špecifickej vône, ukázalo sa, že kukurica shoepeg má vysokú úspešnosť, pokiaľ ide o lov nášho lososa.

Kokanee bude nasledovať návnadu, ktorá ju robí zvedavou, na míle ďaleko, takže ak pozorujete ryby, ktoré idú za vami, ale nedostávate žiadne zásahy do svojej šnúry, je načase zatriasť, ale buďte opatrní. Losos Kokanee je citlivý na svetlo, teplotu, zvuk, vôňu, farbu a elektrický prúd, takže nerobte nič príliš drastické. Nejde o to, s čím lovíte, ale ako s tým lovíte.