Ako priviazať kanoe k SUV

Kanoistika na jazere je zábavný a relaxačný zážitok, ale dostať sa na kanoe k jazeru je úplne iný príbeh. Tu je niekoľko jednoduchých spôsobov bez stresu, ako pripojiť kanoe k autu a začať svoju dovolenku!

 1. Uistite sa, že je auto pripravené na kanoe.
 2. Uistite sa, že je kanoe vycentrované medzi predným a zadným stojanom so žĺtkom v strede.
 3. Pripevnite kanoe prackami, lanami alebo popruhmi.
 4. Utiahnite popruhy alebo laná, aby ste ho zaistili.
 5. Dbajte na to, aby ste skontrolovali stabilitu.

Aj keď sú tieto kroky celkom priame, existuje veľa dôležitých maličkostí, ktoré by ste mali vedieť, keď budete postupovať podľa týchto krokov. Uistite sa, že poznáte všetky potrebné informácie, aby ste mohli bezpečne začať svoju relaxačnú dovolenku.

Prvý krok: Pripravte si auto

Teraz, ak máte na vozidle strešný nosič a chcete si kúpiť strešné nosiče na kanoe alebo nosiče, môžete jednoducho nájsť skvelé produkty online. Tu sú moje tri najobľúbenejšie značky na prepravu kanoe.

Yakima značkové nosiče na kanoe a kajaky sa môžu pohybovať od 120 do 250 dolárov. Aj keď môžu byť o niečo drahšie, fungujú naozaj dobre a stoja za to

Thule tiež nesie stojanové vybavenie pre kanoe, ktoré sa pohybujú od 90 do 220 dolárov. Thule je vysoko odporúčaná značka pre veľa zanietených kanoistov, pretože sa ľahko používajú a sú pevné.

tiež Malone má rackové vybavenie v rozmedzí 90-180 dolárov. Hoci Malone nie je mojím obľúbeným dodávateľom vybavenia, dajú sa skutočne ľahko aplikovať na vaše auto a sú lacnejšie ako ostatné. Sú to stále silné produkty a fungujú dobre, len nie sú mojou šálkou čaju.

Ak vaše auto nie je vybavené strešnými nosičmi, môžete si ich jednoducho dokúpiť penové bloky ktoré môžete umiestniť na najsilnejšie časti vašej strechy, hneď za čelným sklom a blízko zadnej časti strechy.

  Zákonný vek na jazdu na vodnom skútri v Utahu

Bočná poznámka: Ak môžete zatlačiť na strechu zvnútra auta a strecha sa stlačí rukou, NIE JE to silné miesto na umiestnenie penových blokov.

Penové bloky môžu stáť asi 15-60 dolárov v závislosti od toho, v čom sa cítite najpohodlnejšie a čo je pre vaše auto najlepšie.

Bočná poznámka: Hoci sú penové bloky lepšou ekonomickou možnosťou, nechránia vaše auto ako nosiče a pri použití penových blokov je ťažšie naložiť kanoe sami.

Akékoľvek stojany alebo bloky, ktoré sa rozhodnete kúpiť, budú obsahovať pokyny, ako ich pripevniť k autu.

Druhý krok: Vycentrujte svoju kanoe

Ak nakladáte kanoe na auto s dvoma alebo viacerými ľuďmi, bude hračka dostať ho na strechu auta.

S dvomi ľuďmi sa uistite, že jedna osoba je na každom konci kanoe, zdvihnite kanoe nad hlavu a položte ho na vrch auta, keď viete, že je vycentrovaný.

Ak ste však sami, existujú špecifické spôsoby, ako si kanoe môžete na auto postaviť sami.

Najprv prevráťte kanoe tak, aby ste v ňom stáli a zadný koniec držte na zemi. Položte horný koniec kanoe na strechu svojho auta a potom vystúpte spod nej.

Ďalším krokom je zdvihnúť zadnú časť nahor tak, aby bola rovnobežná s prednou časťou a nasunúť ju na strechu auta. Bude to vyžadovať trochu prestavby, takže sa nenechajte stresovať, ak sa vám to nepodarí na prvýkrát!

Keď umiestňujete kanoe na vrch auta, budete sa chcieť uistiť, že kanoe je vycentrované medzi predným a zadným nosičom.

Inými slovami, žĺtok kanoe, čo je tyč nachádzajúca sa v strede kanoe, pod ktorou sú zvyčajne podložky jarma, je v strede. Vďaka tomu sa kanoe o niečo ľahšie prenáša.

Nezabudnite, že stred vášho kanoe by mal byť uprostred stojanov na vašom aute.

Tretí krok: Pripnite si kanoe

Na pripútanie kanoe môžete použiť 3 rôzne spôsoby.

  Rozpúšťajú sa rybárske háčiky? Ako dlho to trvá?

Kanoe by mala byť zviazaná, pripútaná alebo zapnutá na oboch stranách stredu. Vďaka tomu bude hmotnosť na vašom SUV rovnomerne rozložená.

Ak používate popruhy s prackami, nezabudnite zaviazať konce popruhov nadol po zapnutí pracky pre prípad, že by pracka zlyhala. Odporúčam tieto zábrany, pretože popruhy vyrovnávajú zaťaženie kanoe na vašom aute a ľahšie sa používajú.

Spony sú len dodatočným opatrením, ktoré môže trvať trochu dlhšie, ale zabráni tomu, aby sa kanoe skĺzlo z auta na diaľnici!

Bežné popruhy bez pracky sa len zaviažu, keď si ich pripnete alebo zaistíte.

Ak sa rozhodnete použiť lano, mali by ste použiť polyesterové lano – ako námorné lano s dvojitým opletením – pretože sa nenatiahne, keď je mokré.

Čokoľvek robíte, NEPOUŽÍVAJTE nylonové (polyamidové) žlté lano. Hoci je toto lano dobré pre vodu, teplom sa roztopí alebo rozpadne.

Použiť toto lano na kotvu by bolo fajn, ale použiť ho ako popruh je v podstate zbytočné, pokiaľ teda nejazdíte na kanoe v zime.

Pri viazaní kanoe pomocou lana budete chcieť urobiť efektívny uzol. Podľa mojich skúseností je Trucker’s Hitch najlepším uzlom na použitie a je to hračka.

Môžete sledovať videá ako uviazať ťažné zariadenie Trucker’s Hitch alebo postupujte podľa týchto krokov:

 • Začnite na prove (prednej časti) vašej kanoe a urobte slučku skrútením v polovici lana.
 • Urobte slučku s voľnou šnúrou v druhej ruke a prestrčte ju cez prvú slučku.
 • Pevne potiahnite prvú slučku, aby ste zaistili uzol. Neťahajte za uvoľnenú šnúru, pretože to vytiahne uzol.
 • Potom vezmite voľný koniec slackline a prevlečte ho cez kotviace body alebo vaše auto, ktoré nájdete na vašom stojane alebo vo vnútri vášho auta, potom ho prevlečte cez slučku.
 • Zatiahnite za voľný koniec slučky, aby ste uzol opäť utiahli
 • Keď je uzol utiahnutý, podržte ho na mieste a uviažte okolo originálu polovičné závesy, aby ste ho zaistili.
  Kedy vás beh baví?

Či už používate popruhy alebo lano, uistite sa, že ste uzly zviazali pevne, ale nie dostatočne pevne, aby ste praskli kanoe zo sklenených vlákien alebo prerazili plastové kanoe.

Štvrtý krok: Uviažte si kanoe

Potom budete chcieť priviazať kanoe. Pomocou popruhov a lana môžete zrolovať okno a priviazať ich okolo kotviacich bodov vášho auta. však ak používate penové bloky, budete musieť pretiahnuť popruhy alebo lano cez dvere auta, nie cez okná!

Ak nemáte na svojom aute žiadne dobré kotviace body, budete si musieť kúpiť pútka na popruh pod kapotu. Pútka na popruhy sa pohybujú od 10 do 20 dolárov.

Teraz, ak používate penové bloky, je dobré zviazať aj kormu (chrbát) alebo kanoe.

Bočná poznámka: Ak koniec vašej lode presahuje 5 stôp (1,5 m) cez zadnú časť vášho auta, musíte na koniec uviazať červenú vlajku, aby to bolo legálne.

Piaty krok: Zabezpečte si kanoe

Teraz, keď je vaše kanoe bezpečne pripútané a priviazané k vášmu vozidlu, budete chcieť s týmto kanoe poriadne strčiť. Vaše auto by sa malo pohybovať, ale vaše kanoe nie.

Ak sa kanoe pohne, skúste popruhy utiahnuť ešte o niečo viac, kým sa kanoe nepohne a nepohne sa.

V konečnom dôsledku ide o bezpečnosť.

Bez ohľadu na to, aké vybavenie si vyberiete na pripevnenie kanoe k autu, bude fungovať dobre, pokiaľ bude správne aplikované. Aj keď sa možno chcete čo najskôr vydať na cestu, vždy je lepšie byť v bezpečí, ako ľutovať.

Urobte si čas, aby ste zaistili bezpečnosť svojho kanoe, svojho auta a svojej rodiny, aby ste si ešte viac vážili svoju dovolenku.