Ako pripraviť toasty počas kempovania? [Methods You Need To Try]

Povedzme si úprimne – pri kempovaní máte obmedzené možnosti, čo môžete uvariť bez toho, aby ste so sebou nosili kopu vecí. Ak idete do kempu pešo, budete mať v batohu obmedzený priestor a budete si musieť priniesť len to najnutnejšie. Ak kempujete v aute, môžete mať väčšiu váhu, ale jedlo, ktoré si môžete pripraviť v kempingu, bude stále trochu obmedzené.

Tu prichádza na rad toast. Kempingový toast je vynikajúcou voľbou, pretože ho môžete variť mnohými rôznymi spôsobmi. Môžete ho tiež spárovať s čímkoľvek, čo máte radi a urobiť z neho raňajky, obed, večeru alebo dezert. Napriek tomu si budete musieť vziať niečo, s čím môžete toast uvariť.

Či už je to nejaký špeciálny nástroj, rúra, panvica alebo obyčajný táborák, existuje niekoľko možností, ktoré musíte zvážiť. Toast je jednoduchý na prípravu, ale len vtedy, keď viete, ako ho pripraviť. Aby som vám ukázal, ako pripraviť toasty pri kempovaní, pripravil som zoznam piatich spôsobov, ktoré musíte vyskúšať. Poďme teda priamo do zoznamu a pozrime sa na moje obľúbené spôsoby prípravy toastov!

Viac…

príprava toastov počas kempovania

Ako pripravujete toasty pri kempovaní? – 5 metód

Príprava toastov by nemala byť problémom ani pri kempovaní. Veľa ľudí sa ale sťažuje, že pri kempovaní nevedia pripraviť toasty. Obávajú sa o nástroje, ktoré si musia vziať, a nechcú riskovať spálenie hrianok. O tieto veci sa nemusíte starať – varenie toastov si musíte užiť.

Určite to dokážete, ak si prečítate mojich päť obľúbených spôsobov prípravy táborových toastov. Budete potrebovať holandskú rúru alebo táborovú pec, grilovaciu panvicu alebo žehličku na koláče, alebo nič viac ako váš táborák. Nepochybujem o tom, že po prečítaní všetkých metód budete vedieť, ktorú z nich by ste chceli vyskúšať ako prvú. Poďme teda do zoznamu a pozrime sa, o čom všetky metódy sú:

Metóda 1 – holandská rúra

Holandské pece sú mojou obľúbenou metódou prípravy toastov. Pripomínajú hrniec na varenie s peknou pokrievkou. Môžete ich použiť s táborovým varičom alebo ohniskom. Ale treba si o nich zapamätať niekoľko vecí.

Po prvé, holandské pece sú dosť ťažké a veľké. Ak plánujete ísť do kempu pešo, nebudete si ho môcť vziať so sebou. Hmotnosť bude príliš veľká a rýchlo sa unavíte. To je dôvod, prečo odporúčam vziať si holandskú rúru len pri autokempingu.

Ďalšia vec, ktorú si treba zapamätať, je, že musíte použiť holandskú rúru s táborovým sporákom alebo ohniskom. Keďže sa nemôže sám ohrievať, musíte použiť niečo, čím ho zahrejete. Akonáhle to urobíte, môžete si na ňom pripraviť toast.

Pozitívom je, že holandská rúra je skvelá v tom, že sa rýchlo zohreje a udrží vysokú teplotu. Poteší vás rovnomerné rozloženie tepla, ako aj zadržiavanie tepla. Úprimne povedané, nie je nič lepšie na distribúciu a udržanie tepla ako holandská rúra.

Čítať  Ako načechrať bundu? [Quick Tips For You]

Pozrime sa teda, čo by ste mali urobiť, aby ste v tejto rúre pripravili toasty. Keď je rúra zahriata, mali by ste na jej spodok dať trochu oleja na varenie alebo olivového oleja. Pomôže to, aby sa rúra neprilepila a váš toast sa neprilepil na dno. Dbajte na to, aby ste nenaliali príliš veľa oleja alebo nedostali rozmočený chlieb.

Potom nechajte chlieb v ňom tak dlho, ako je potrebné. Otočte ho, keď dosiahne peknú zlatú farbu. Ak ho chcete viac na pripálenú stranu, nechajte si ho o pár sekúnd dlhšie. Vyberte ho a zmiešajte s nejakou zeleninou alebo z neho urobte francúzsky toast a spárujte ho s javorovým sirupom. Bez ohľadu na to, s čím ho spárujete, hrianku si určite zamilujete!

Spôsob 2 – Táborová pec

Táborová pec sa trochu líši od holandskej pece. Vyzerá to skôr ako krabica než hrniec. Nemá veko, ale dvierka, ktoré sa veľmi pohodlne používajú. Vo vnútri mnohých táborových pecí je niekoľko stojanov, ktoré môžete použiť na ukladanie a varenie vecí.

Táborová pec je tiež dosť veľká a ťažká ako holandská pec. Nebudete si ju môcť zobrať so sebou, pokiaľ necestujete autom. Na pridanie budete potrebovať niečo, čím zohrejete rúru. Takže na spustenie budete potrebovať nejaké horúce uhlie, varnú dosku alebo táborák.

Ďalšia vec, ktorej sa treba báť, je, aby ste neprehriali táborovú pec. Táto rúra sa môže rýchlo prehriať a namiesto dozlatista urobiť spálený toast. Rúru budete musieť mať vždy na očiach, keď ju použijete.

Ak chcete toasty piecť v rúre, musíte ich položiť na stredný rošt. Pri používaní tohto zariadenia nie je potrebné do rúry prilievať žiadny olej. Je nepravdepodobné, že by sa chlieb prilepil na rošt počas procesu opekania.

Chlieb uchovávajte tak dlho, ako je potrebné. Ak sú na hornej aj spodnej strane rúry ohrievače, nebudete musieť chlieb ani otáčať. V priebehu niekoľkých minút budete mať dokonalý toast, na ktorý ste mali chuť.

Spôsob 3 – grilovacia panvica

Grilovacia panvica je tiež skvelou voľbou na prípravu kempingových toastov. Dôvodom je, že si môžete vziať nepriľnavú panvicu a vytvoriť dokonalý toast v priebehu niekoľkých minút. Nie všetky grilovacie panvice sú však nepriľnavé – do niektorých budete musieť pridať olej.

Ak do panvice pridáte olej na varenie, olivový alebo rastlinný olej, uistite sa, že sa dostane po celej panvici. Papierovou utierkou ho môžete rozmazať všade a odstrániť všetok prebytočný olej z panvice. Potom pred vložením chleba nechajte panvicu zohriať na ohnisku.

Čítať  Funguje Columbia Omni Heat? [Is It Really Work?]

Akonáhle pridáte chlieb do panvice, budete potrebovať pár minút, aby sa zmenil na najlepší toast vôbec. Podľa potreby otočte a nechajte chlieb v ňom, kým nedosiahne požadovanú farbu. Potom ho vyberte a spárujte s čímkoľvek, čo chcete.

Jediné, na čo si treba dávať pozor, sú horúce miesta. Grilovacie panvice nízkej kvality môžu mať veľa takých horúcich miest, ktoré pripália chlieb. Preto si musíte osvojiť zvyk listovať v polovici pečenia, aby ste skontrolovali, ako sa chlebu darí. Ak viete, že na niektorých miestach horí, neustále ho prevracajte, aby ste ho príliš nespálili.

Metóda 4 – Žehlička na koláč

Koláčové žehličky sú užitočné nástroje, ktoré môžete použiť na prípravu toastov, ako aj niektorých iných jedál pri kempovaní. Mnohé koláčové žehličky sú ťažké a ťažko sa prepravujú, ale niektoré sú pohodlné. Aj keď ste to nikdy nevyskúšali, nepochybujem o tom, že ho zvládnete pomerne ľahko.

Koláčová žehlička je liatinová forma s dvoma hrotmi. Formy spôsobujú, že nástroj vyzerá ako sendvič, z ktorého vychádzajú vidličky. Do formy vložíte chlieb a všetky ostatné ingrediencie, pričom pomocou hrotov držíte formu nad ohňom.

Nezabudnite naliať olej do žehličky na koláče, inak riskujete, že sa toast prilepí na žehličku. Náradie by ste mali nechať niekoľko minút nad táborákom alebo vo vysokej teplote a potom z neho vybrať chlieb. Ak ho tam necháte dlhšie, riskujete, že dostanete kúsok suchého toastu.

Zatiaľ čo v tejto železnej forme s dlhými kovovými tyčami môžete piecť toasty, môžete tiež variť vajíčka, sladké dobroty so želé alebo sirupom, slaninu, syr alebo veľa druhov chleba. Skúste napríklad uvariť cesnakový chlieb a zmiešajte ho s trochou slaniny a tuku zo slaniny. Chuť bude intenzívna a lahodná, zatiaľ čo slanina vás nabije energiou, ako sa len dá.

Metóda 5 – Oheň

Nakoniec môžete vždy získať dobrý toast tak, že položíte chlieb priamo na táborák. Ak si nemôžete vziať žiadne železné panvice alebo kempingové kachle, nemusíte sa vzdať prípravy toastov. Stále ho môžete variť pomocou táboráku a klieští.

Kliešte sú celkom pohodlné a nevážia veľa. Budete ich potrebovať, aby ste si pri príprave toastu nepopálili ruky. Keďže chlieb nemôžete vložiť do táborového ohňa, budete potrebovať niečo, čo ho udrží nad plameňmi.

Táto metóda môže byť pomerne rýchla, ale výsledky nebudú vždy uspokojivé. To, že medzi ohňom a chlebom nič nie je, otvára možnosť pripálenia chleba. Takže si budete musieť dávať veľký pozor na to, ako toast pripravujete, ako ho otáčate a ako dlho ho držíte v ohni.

Čítať  Ako prať bundu Patagonia Down Jacket? [4 Step Guide]

Skúste najskôr s jedným krajcom chleba a uvidíte, ako to pôjde. Môžete urobiť to isté, ak je všetko v poriadku s ostatnými plátkami. Ak zistíte, že táto metóda prináša podpriemerné výsledky, môžete pri ďalšom kempovaní zvoliť akúkoľvek inú metódu.

raňajky na turistickom výlete

Existujú prenosné hriankovače a sú dosť dobré na kempovanie?

Ako môžete vidieť v tomto článku, existuje mnoho pohodlných spôsobov, ako pripraviť toasty na výlete. Aj keď môžete vždy použiť jednu z vyššie uvedených metód, môžete sa tiež rozhodnúť pre prenosný hriankovač na kempovanie, ktorý môžete použiť na výletoch.

Tento typ hriankovača neváži veľa a nezaberie veľa miesta. Na výber budete mať veľa možností, pretože takéto hriankovače vyrába veľa spoločností. Niektoré sú za vyššie ceny, no existuje aj veľa cenovo dostupných možností.

Ak dostanete jeden z táborových hriankovačov, mali by ste vedieť, že na jeho používanie by ste nepotrebovali žiadnu elektrinu. Môžete ho postaviť nad táborák alebo sporák a celý deň variť pohodlné jedlá. Jediné, na čo si treba dať pozor, je, aby ste si pri používaní hriankovača nepopálili ruky.

Pridajte chlieb do hriankovača a držte ho tam, kým neuvidíte, že zozlátne. Potom pomocou rúk alebo klieští otočte bochníky. Ak chcete, môžete pridať trochu oleja na varenie alebo zľahka pomastiť bochníky, aby boli chutnejšie. Či do chleba niečo pridáte alebo nie, bude závisieť od vašich preferencií.

Jednou zo skvelých vecí na táborových hriankovačoch je, že vám umožňujú mať všetko pod kontrolou a rozhodnúť sa, kedy chcete otočiť bochníky. Nechajte chlieb získať požadovanú farbu a potom ho otočte. Neodchádzajte však od hriankovača na dlho, pretože vám môže rýchlo spáliť chlieb.

Nepochybujem o tom, že táborové hriankovače si zamilujete vždy, keď sa vyberiete na výlet do prírody. Neváhajte teda do jedného investovať. Kempingové hriankovače sú skvelé, ale vždy ich môžete nahradiť niektorým z vyššie uvedených spôsobov, ak sa vám nepáčia.

Zabaliť

To je všetko, čo potrebujete vedieť o kempingových toastových metódach, ktoré by ste mali vyskúšať. Vybral som niektoré z najlepších a najpohodlnejších spôsobov prezentácie. To však neznamená, že nemôžete pri varení toastového chleba vyskúšať inú metódu.

Poznáte nejaké iné spôsoby prípravy toastov, ktoré môžu ľudia vyskúšať na svojom ďalšom kempovaní? Ak áno, podeľte sa o svoje návrhy v komentároch nižšie. Ak nie, dajte mi vedieť, ktorú z metód uvedených v tomto článku by ste chceli vyskúšať ako prvú. Nemôžem sa dočkať, až si prečítam vaše odpovede!