Ako prať rúno z Patagonie? [Complete Guide]

Odevy Patagónia sú veľmi populárne v turistických alebo kempingových komunitách po celom svete a existuje na to dobrý dôvod. Všetko ich oblečenie, ale predovšetkým fleece Patagonia, má skvelý dizajn, ponúka teplo, pohodlie, odolnosť, ochranu a ešte oveľa viac. Toto sú niektoré z dôvodov, ktoré odporúčam, aby sa ľudia poobzerali po oblečení značky Patagonia, no existuje na to veľa iných dôvodov.

Napríklad Patagonia vždy vytvára ekologické oblečenie vyrobené z kvalitných materiálov a bez toxických chemikálií. To zahŕňa skutočnosť, že nepotrebujú časté umývanie. Táto funkcia vám pomôže ušetriť vodu aj elektrinu, takže je to skvelá vec. Ale v určitom okamihu budete musieť vyprať svoje rúno Patagonia. Keď príde ten čas, budete musieť vedieť, ako to urobiť!

Máte šťastie, pretože na to mám perfektného sprievodcu. Pomocou tipov a trikov, ktoré spomeniem v nižšie uvedených častiach, budete môcť udržiavať svoj fusak vždy v špičkovej forme. Odporúčam vám, aby ste si všetko prečítali a uchovali si informácie vzadu vo svojej mysli, kedykoľvek ich budete potrebovať. Som pripravený začať, kedykoľvek budete vy!

Viac…

Oblečenie Patagonia na turistiku

Môžete dať Patagonia Fleece do práčky?

Keď bude váš fusak potrebovať vyprať, budete si musieť rozmyslieť, či to chcete robiť ručne, alebo by ste to nechali urobiť práčku. Patagonia je šikovná na umiestnenie všetkých potrebných informácií o svojich odevoch a ich údržbe na štítok. Pred začatím prania si tak môžete prečítať pokyny na pranie.

Počas svojho života som mal veľa rúna Patagonia a môžem s istotou povedať, že som odborník na všetko, čo súvisí s ich údržbou. Ak mi dáte rúno z Patagónie, za chvíľu ho vyčistím. Mojou preferovanou metódou je čistenie v práčke, ale vždy môžete použiť ručné pranie. Ak ste ochotní vyskúšať môj spôsob prania rúna v práčke, tu je to, čo musíte urobiť!

Krok 1 – Pripravte si rúno

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je skontrolovať fusak, či nie je niečo vo vreckách. Ak tam niečo je, mali by ste to vybrať skôr, ako začnete s umývaním. V opačnom prípade sa môže poškodiť a dokonca prestať fungovať!

Čítať  Z čoho sú stany vyrobené? [Tent Materials Compared]

Nezabudnite rúno pred vhodením do stroja otočiť hore nohami. To pomôže zachovať farby a trvanlivé vodoodpudivé vlastnosti, ktoré má.

Krok 2 – Upravte nastavenia na práčke

Pred spustením pracieho cyklu by som vám rád povedal o najlepších nastaveniach, ktoré by ste mali zvážiť. Na pranie rúna by ste mali vždy použiť cyklus studenej vody alebo teplej vody. Na čistenie by ste nemali používať horúcu vodu.

Ďalšia vec, ktorú treba mať na pamäti, je, že by ste mali používať jemný práškový prací prostriedok. Nemal by obsahovať žiadne chemikálie ani toxíny – nie sú povolené žiadne bielidlá, v tomto prípade uprednostňujú biologicky odbúrateľné typy! Pred začatím prania sa preto uistite, že máte najlepší typ pracieho prostriedku.

Keď sa dostanete k práčke, nastavte ju na jemný cyklus alebo ručný cyklus, ak je na vašej práčke takáto možnosť. Nechajte rúno vyprať a potom prejdite na ďalší krok. Nezabudnite tiež, že nepoužívajte žiadne aviváže – tie by ste mali vynechať, keď sa zaoberáte rúnami Patagonia!

Krok 3 – Nechajte rúno uschnúť

Po vypraní rúna sa môžete rozhodnúť, či ho necháte sušiť v sušičke na miernom ohni alebo sušiť na šnúre. Ak to môžete vysušiť, odporúčam vám to urobiť. V tom prípade si flís zachováte nadýchanejší, ako keď ho budete sušiť sušičkou.

Napriek tomu existuje účinný spôsob sušenia odevu v sušičke. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako môžete sušiť svoj fleece z Patagónie, prečítajte si nasledujúcu časť!

Môžete vysušiť Patagonia Fleece

Môžete vysušiť rúno z Patagonie?

Po vypraní fleecu sa budete musieť uistiť, že je suchý, než ho budete môcť nosiť alebo skladovať. Takže musíte nájsť účinný spôsob, ako ho vysušiť. Na zváženie máte dve možnosti – sušenie sušičom alebo sušenie rúna na suchom vlasci.

Sušenie so sušičkou

Na rozdiel od niektorých odevov, ktoré nemôžete sušiť v sušičke, fleece z Patagónie je niečo, čo môžete sušiť týmto spôsobom. Jediná vec, ktorú si treba zapamätať, je, že by ste mali sušiť v sušičke na nízkej teplote a na krátky čas. Vždy môžete spustiť druhý cyklus sušenia, ak prvý nestačí.

Čítať  Ako zavesiť hojdaciu sieť v interiéri bez vŕtania? – Kompletný sprievodca

Ďalším odporúčaním je použiť s flísom nejaké tenisové loptičky do sušičky, aby ste zachovali jeho nadýchanosť. Budem o tom hovoriť o chvíľu neskôr, takže buďte naladení.

Sušenie na suchej linke

Namiesto toho, aby ste sa spoliehali na stroj, môžete svoje flísové odevy alebo iné odevy tejto značky vždy vysušiť. Odev umiestnite na priame slnečné svetlo a miesto s dostatočným vetrom. Ak sa vám tieto podmienky podarí, váš fusak bude za chvíľu suchý a pripravený.

Niečo, čo si v tejto chvíli treba zapamätať, je obrátiť fusak naruby, aby slnko nepoškodilo jeho farby. Nechcete mať fusak, ktorý vyzerá staro a opotrebovane, však?!

Zmršťuje sa Patagonia Fleece?

Väčšina rún Patagonia sa nezráža, ale záleží na materiáli, či sa vám bude krčiť alebo nie. Niektoré materiály sa často krčia, preto by ste sa mali snažiť vyhnúť oblečeniu vyrobenému z nich.

Napríklad odevy vyrobené z bavlny alebo vlny sa môžu krčiť. Najmä ak ich sušíte v sušičke alebo umývate horúcou vodou, úplne zmenia veľkosť. To je dôvod, prečo by ste sa mali vyhýbať vonkajším odevom, ako sú tieto.

Na rozdiel od bavlnených alebo vlnených odevov sa odevy z polyesterovej zmesi alebo nylonu tak ľahko nezmrštia. Je to preto, že materiál je odolný voči zmršťovaniu – to je základná veda! Polyesterové odevy môžete vložiť do akejkoľvek práčky alebo sušičky a vôbec sa nepoškodia.

Myslite na to, keď dostanete fleece z Patagónie. Majte však na pamäti, že aj keď sa to často stáva, môžu existovať výnimky. Preto sa musíte riadiť radami, ktoré uvádzam pri praní a sušení odevu. Pokyny vám pomôžu vyhnúť sa zmršťovaniu, takže ich dodržiavajte!

Ako urobíte Patagonia Fleece opäť našuchorený?

Aj keď som sa tejto témy dotkol v predchádzajúcej časti, chcem ju rozviesť viac. Vidíte, často sa stáva, že fleece bude chvíľu nadýchaný, kým prestane byť nadýchaný. Ak sa to stane vášmu fleecu, nebojte sa – existuje niekoľko vecí, ktoré môžete skúsiť vylepšiť.

Čítať  Ako prať bundu Patagonia Down Jacket? [4 Step Guide]

Môžete si vybrať, či chcete fleece nadýchať pomocou sušičky alebo to môžete urobiť ručne. Obe metódy sú jednoduché, takže záleží na vašich osobných preferenciách.

Ak sa rozhodnete použiť sušičku, budete si musieť zaobstarať nejaké tenisové loptičky. Potom budete musieť umiestniť tenisové loptičky s rúnom do sušiacej komory. Ako sa komora otáča, tenisové loptičky ju začnú obchádzať, čím zabraňujú zhlukovaniu materiálu a robia ho čo najviac nadýchaným.

Je to veľmi jednoduchý spôsob použitia, ale musíte pamätať na to, aby ste zariadenie umiestnili do cyklu s nízkym ohrevom. Ak to urobíte, váš fusak bude ako nový!

Ak nemáte alebo nechcete používať sušičku, môžete si rúno skúsiť načechrať sami. Vezmite materiál a začnite ho prechádzať rukami a rozbíjajte všetky zhluky, ktoré nájdete. Uvidíte, že materiál sa zväčší.

To je to, čo vám pomôže vrátiť chmýří späť do vášho saka. Ak budete postupovať podľa tejto jednoduchej metódy, za chvíľu vrátite rúna jeho starú slávu. Takže sa uistite, že dáte tejto metóde šancu.

Zabaliť

Ďakujem, že ste sa pri mne držali tohto sprievodcu. Nezabudnite si vždy predtým, ako sa pustíte do prania, pozrieť pokyny na pranie dané spoločnosťou pre váš fleece. To isté platí pre sušenie rúna alebo chemické čistenie – vždy dodržujte odporúčaný návod!

Dúfam, že sa vám táto príručka páčila a všetky informácie boli pre vás užitočné a užitočné. Rád by som vedel, či máte nejaké vlastné tipy alebo triky, čo sa týka prania alebo sušenia tohto typu odevu. Ak áno, neváhajte sa o ne podeliť v sekcii komentárov nižšie a ja si ich čo najskôr prečítam!