Ako prať Fuzzy North Face Jacket? [Explained]

North Face je jednou z najznámejších spoločností zaoberajúcich sa outdoorovým vybavením na svete. S desiatkami obchodov na všetkých kontinentoch poskytovali outdoorovým nadšencom už dlho jedinečné vybavenie. Byť silný po celé roky a mať veľa kvalitných produktov vám to urobí!

Jedným z ich najlepších produktov sú bundy. Majú všetky druhy bund pre mužov, ženy a deti. Okrem ich množstva viest, flísov a iného vybavenia tu nájdete rôzne druhy búnd. Nepochybujem o tom, že sa vám podarí nájsť bundu od tejto spoločnosti, ktorú si zamilujete, no budete ju musieť vedieť aj vyprať, keď sa zašpiní!

Tomu budem venovať dnešný návod – praniu fuzzy severnej bundy. Môžete to urobiť buď strojovo alebo ručne, so správnym čistiacim prostriedkom a pracím cyklom. Ak budete postupovať podľa krokov v tomto návode, vaša bunda bude bez problémov bezchybná. Takže sa držte a prečítajte si podrobného sprievodcu!

Viac…

turistika v zime s turistickou bundou

Ako prať Fuzzy North Face Jacket [Step-By-Step Guide]

Fuzzy fleece od North Face sú najlepšie. Neexistuje lepšia bunda, pretože vás udrží v teple a pohodlí počas nosenia. Aj keď sa nezašpinia tak rýchlo, v určitom okamihu ich budete musieť umyť. Keď príde ten čas, chcem, aby ste presne vedeli, čo robíte. Nesprávna vec môže viesť k nenapraviteľnému poškodeniu bundy!

Dám vám teda návod krok za krokom, ktorý môžete sledovať, kedykoľvek budete potrebovať oprať bundu. Ak sa budete držať mojich rád, nepochybujem, že s praním bundy budete mať skvelý zážitok. Takže poďme priamo do sprievodcu a naučte sa, ako prať fuzzy bundu North Face!

Krok 1 – Zapnite vrecká na zips

Flísové alebo fusakové bundy sú celkom jednoduché – nemajú veľa úchytiek, vreciek a pod. Napriek tomu upozorňujem, že je potrebné zazipsovať celú bundu vrátane vreciek. To ochráni vnútro vrecka pred roztrhnutím počas prania.

Čítať  Ako čistiť sandále Teva? [Step-By-Step Process]

Ďalšia vec, ktorú by som odporučila je, aby ste bundu pri praní obrátili naruby. Pokojne ju vyperte bez toho, aby ste ju obrátili naruby, ak máte správny prací prostriedok na pranie fuzzy bundy. Je to vynikajúce preventívne opatrenie, ak máte podozrenie, že prací prostriedok je pre bundu príliš silný a môže ju poškodiť.

Ak sú nejaké časti bundy, ktoré môžete odopnúť, môžete to urobiť tiež. Aj keď sa flísové bundy zvyčajne nedodávajú s prílohami, je dobré ich skontrolovať a zabezpečiť.

Krok 2 – Vložte rúno do stroja

Po zazipsovaní bundy je potrebné pripraviť na ňu práčku. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je uistiť sa, že je stroj nastavený na jemný cyklus. Ak tomu tak nie je, vaša bunda sa môže počas prania poškodiť vysokou teplotou alebo bubnovaním. V tomto prípade sa odporúča jemný alebo jemný cyklus.

Ďalšia vec, ktorú rád spomínam, je, že by ste mali používať práčku s predným plnením. Stroje s horným plnením sa pre tento typ bundy neodporúčajú, preto by ste sa od nich mali vykašľať.

Ak nemáte stroj s predným plnením, je lepšie prať bundu ručne, ako používať stroj s horným plnením. Ručné umývanie je síce časovo náročnejšie, no aspoň sa vám pri tom nepoškodí bunda.

Krok 3 – Nastavte teplotu vody

Aj keď je to niekedy regulované cyklom, niektoré stroje vám umožňujú nastaviť preferovanú teplotu vody. Pri praní fleecových alebo fuzzy búnd je potrebné použiť studenú až mierne teplú vodu. Za žiadnych okolností by ste nemali používať horúcu vodu, takže na to pamätajte.

Príliš veľa tepla môže viesť k poškodeniu bundy. Keďže páperové bundy sú aj tak jemné, nemusíte ich čistiť príliš veľa. Aby ste si boli istí, mali by ste vždy skontrolovať štítok na odeve alebo navštíviť webovú stránku spoločnosti a pozrieť si odporúčania týkajúce sa prania. Budú slúžiť ako pokyny, ktoré môžete dodržiavať, ak neviete, čo robiť.

Čítať  Ako sa chrániť pri kempovaní?

Krok 4 – Použite správny čistiaci prostriedok

Pri praní fleecovej alebo fuzzy bundy musíte použiť určitý typ pracieho prostriedku. Je to jemný práškový prací prostriedok. Ak nájdete prací prostriedok, ktorý neobsahuje veľa chemikálií, bolo by to najlepšie.

Na trhu sú rôzne druhy jemných pracích prostriedkov, ale niektoré sú určené na použitie s páperovými bundami. Odporúčam vám, aby ste si ich pozreli. Ak idete s niečím pevnejším, po vypraní môžete na bunde nájsť poškodenie alebo zvyšky pracieho prostriedku.

Keď už sme pri téme, chcem dodať, že nemusíte používať žiadne aviváže. Je to spôsobené tým, že aviváže bývajú svojou povahou silné. Pokiaľ ide o fuzzy bundy, môžete aviváž vynechať.

Krok 5 – Bundu podľa potreby vysušte

Po vypraní bundy skontrolujte, či ju netreba prepnúť na ďalšie odstreďovanie. Ak nie, môžete ho nechať uschnúť. Môžete ho buď nechať na slnku, alebo ho sušiť v sušičke. Ak sa rozhodnete pre sušenie v sušičke, mali by ste si k bunde pribaliť čisté tenisové loptičky.

Sušenie v sušičke nie je vždy vhodné, ale v tomto prípade je to lepšia voľba. Čisté tenisové loptičky pomôžu s delením výplne v bunde. Vďaka tomu bude nadýchanejší a umožní vám rýchlejšie vysušiť.

Pri sušení fuzzy bundy nezabúdajte, že sušičku nedávajte na vysoké teplo. Choďte s miernym teplom, aby ste boli v bezpečí!

Krok 6 – Zvážte umývanie bundy ručne

Opäť chcem spomenúť, že bundu môžete vždy prať ručne. Ak máte k dispozícii iba stroje s horným plnením, je lepšie, ak budete bundu prať ručne.

V takom prípade sa držte jemného čistiaceho prostriedku a teplej vody. Nie je potrebné používať aviváž, ale bundu by ste mali dobre opláchnuť, aby na nej nezostali žiadne zvyšky pracieho prostriedku. Po vypraní bundy odstráňte prebytočnú vodu a nechajte bundu vysušiť. Zistíte, že bunda schne veľmi rýchlo, ak na nej nie je prebytočná voda.

Čítať  Prečo mi pri turistike opúchajú ruky? [Explained]