Ako prať bundu Patagonia Down Jacket? [4 Step Guide]

Mali ste niekedy páperovú bundu, no nevedeli ste, ako ju správne vyprať? Neboj sa; nie si jediný. Svoju obľúbenú páperovú bundu z Patagónie mám už roky, ale trvalo mi dosť dlho, kým som nabrala odvahu a sama ju oprať.

Páperové bundy sa môžu poriadne zašpiniť, keď si ich beriete na cesty. Môžu sa zašpiniť na vonkajšej látke, ale môžu tiež zapáchať a namočiť z prírodných olejov vášho tela. Bez ohľadu na to, s akou nečistotou sa musíte vysporiadať, vedieť, ako vyprať spodný odev, je vždy dobrá vec!

A pokiaľ ide o páperové oblečenie, nikto ich nerobí lepšie ako Patagonia. Spoločnosť má k dispozícii široký sortiment páperových búnd za prijateľné ceny. Sú pevné, no nie sú úplne neporaziteľné – preto ich budete musieť umyť.

Keď potrebujete oprať páperovú bundu Patagonia, prečítajte si túto príručku a postupujte podľa pokynov. Ak urobíte všetko, ako je uvedené nižšie, vaša bunda bude čoskoro ako nová.

Poďme teda priamo do sprievodcu a pozrime sa, čo musíte urobiť so svojou páperovou bundou!

vyprať bundu

Ako vyperím bundu Patagonia Down Jacket (krok za krokom)

Na pranie páperovej bundy Patagonia budete potrebovať samotnú bundu, špeciálny prací prostriedok na tento typ odevu a práčku s predným plnením. Na type práčky sa nedá dohodnúť. Zhora plnené práčky vám môžu zničiť bundu, preto ich neodporúčam používať.

Čo sa týka pracieho prostriedku, odporúčam vám vybrať si nejaký špecializovaný alebo taký, ktorý odporúča výrobca. Môžete použiť aj bežný prostriedok na umývanie riadu, pokiaľ ide o jemný prostriedok, ktorý nie je plný chemikálií.

Keď ste pripravení spustiť proces prania, môžete prejsť k prvému kroku. Tento proces môže chvíľu trvať, takže sa uistite, že máte dostatok voľného času, aby ste si ho prešli. Začnime!

Krok 1 – Pripravte páperovú bundu na pranie

Čisté odevy sú dobré odevy, takže po zašpinení musíte vyčistiť všetko svoje outdoorové vybavenie. Neznamená to čistenie po každom použití, pokiaľ sa príliš nezašpiní a už ho nemôžete nosiť.

Takže vaša páperová bunda bude občas potrebovať čistenie. Pred vložením do práčky odporúčam ešte raz skontrolovať všetky vrecká, či vám niečo nezanechalo. Po ich skontrolovaní nezabudnite zapnúť zips, gombík, háčik a slučku na bunde.

Ďalšia vec, ktorú by ste mali urobiť, je uistiť sa, že všetky odnímateľné časti bundy sú bezpečné. Keď toto všetko urobíte, môžete prejsť na ďalší krok.

Čítať  Ako skladovať kempingové propánové nádrže?

Krok 2 – Pripravte práčku

Pred vypnutím stroja by ste mali urobiť ešte jednu vec. Aby sa páperové perie nezhlukovalo, odporúčam pridať do stroja k bunde niekoľko čistých tenisových loptičiek. Pridané čisté tenisové loptičky pomôžu zachovať a dokonca obnoviť chmýří v bunde.

Keď s tým skončíte, zatvorte stroj a prejdite na ovládacie prvky. Budete musieť nastaviť práčku na malú náplň, nízku teplotu vody a pridať požadovaný prací prostriedok.

Ako už bolo spomenuté, ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, potrebujete špecializovaný jemný čistiaci prostriedok. Bežný čistiaci prostriedok je tiež v poriadku, pokiaľ ide o jemný prostriedok na umývanie riadu. Neodporúčam používať silný práškový prací prostriedok ani žiadne aviváže.

Ak si stále nie ste istí, aký prací prostriedok chcete použiť, pozrite si odporúčania na štítku starostlivosti o odev. Akonáhle sa rozhodnete pre prací prostriedok a vložíte ho do práčky, nastavte ho na pravidelný cyklus a nechajte ho robiť svoju prácu.

Krok 3 – Spustite druhý cyklus

Po dokončení prvého cyklu prania v práčke skontrolujte plášť, či je celý čistý a nemá penu. Odporúčam vám spustiť druhý cyklus, aby ste sa uistili, že bunda je v najlepšom stave. V prípade potreby môžete dokonca vykonať niekoľko cyklov, kým si vyzlečiete bundu.

Krok 4 – Bundu vysušte

Po premočení je bunda veľmi krehká. Takže budete musieť byť veľmi opatrní pri manipulácii. Neťahajte ho ani ho príliš nestláčajte.

Pokúste sa vytlačiť prebytočnú vodu a potom nechajte bundu vysušiť na vzduchu alebo ju vložte do sušičky. O niečo nižšie budú ďalšie informácie o najlepšom spôsobe vysušenia bundy.

Symboly prania Patagónie – treba vedieť!

Na štítku všetkých odevov Patagonia nájdete niekoľko symbolov, ktoré môžete použiť ako vodítko pri praní a sušení odevu. Tento výrobca môže tieto symboly nájsť aj na spacích vakoch, podložkách na spanie a inom outdoorovom vybavení.

Čo však tieto symboly znamenajú?

Ak vedľa nich nie sú žiadne informácie, môžem vám povedať niečo o tom, čo sú, aby ste ušetrili zmätok. Na väčšine predmetov z Patagónie nájdete štyri symboly – kruh, štvorec, železný tvar a obrátený lichobežník. Pozrime sa, čo znamenajú.

Tento obrátený lichobežník je symbolom umývania. Ak máte tento symbol, bundu môžete prať v práčke. Ak máte preškrtnutý symbol, musíte sa spoľahnúť na ručné umývanie ako na jediný vhodný spôsob čistenia.

Čítať  Ako prať batoh Osprey? [Complete Guide]

Potom máte námestie. Štvorec predstavuje sušenie – ak je preškrtnutý, bundu nesmiete dať do sušičky. Budete sa musieť spoľahnúť na sušenie na linke. Na druhej strane sušenie linky šetrí energiu!

Pokračujeme v tvare kruhu. To predstavuje chemické čistenie. Ak na bunde nájdete tento symbol, môžete si bundu chemicky vyčistiť v miestnych čistiarňach. Ak tento symbol chýba alebo je preškrtnutý, musíte sa spoľahnúť na pravidelné sušenie.

V neposlednom rade máte železnú formu. To vám povie, či môžete bundu vyžehliť alebo nie, ale zistil som, že väčšina páperových búnd nepotrebuje žiadne žehlenie. Preto sa uistite, že ste tento znak ešte raz skontrolovali predtým, ako chytíte žehličku.

Ako sušiť bundu Patagonia Down Jacket?

Teraz, keď už viete, ako si prať páperovú bundu Patagonia, chcem si nájsť chvíľu a vysvetliť vám, ako ju môžete vysušiť. Existujú dva spôsoby sušenia, ktoré môžete použiť. Na prvé budete potrebovať sušiaci stroj, zatiaľ čo druhý bude o sušení linky.

Ak chcete bundu vysušiť strojovo, môžete to urobiť v niekoľkých krokoch. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je uistiť sa, že je stroj na nízkej teplote a má typický čas sušenia. Mali by ste pridať tie tenisové loptičky alebo pár guľôčok na umývanie, ak nejaké máte.

Keď toto všetko urobíte, pokračujte a vložte bundu do stroja. Bundu sušte v sušičke, kým nebude úplne suchá. V prípade potreby môžete dokonca použiť niekoľko cyklov sušenia v sušičke. Pamätajte, že po skončení každého cyklu vyberte bundu a potraste páperím.

Sušenie v stroji je také jednoduché. A čo sušenie linky?

Ak chcete bundu vyschnúť, mali by ste ju pripevniť na šnúru a snažiť sa ju mať neustále na priamom slnku. Každých 30 minút by ste ho mali pretrepať a obrátiť naruby. To pomôže vysušiť vonkajšiu aj vnútornú vrstvu bundy.

Sušenie bundy bude trvať trochu dlhšie, najmä ak nie je slnko. Ale stále je to skvelá metóda na použitie doma aj vonku, takže si ju nezabudnite zapamätať!

Zmršťujú sa bundy Patagonia pri praní?

Niekedy môže pranie bundy Patagonia viesť k jej zmršteniu. Nie je to kvôli stroju, ale kvôli nesprávnemu nastaveniu, keď neviete, či máte použiť studenú alebo teplú vodu atď.

Bunda sa v práčke zrazí, ak použijete teplú namiesto studenej vody, silný namiesto jemného pracieho prostriedku, žiadne tenisové loptičky a nedodržíte návod na pranie. Rovnaké zmrštenie môže nastať, ak ho sušíte pri vysokej teplote, nie pri nízkej teplote.

Čítať  Koľko rokov musíte mať, aby ste mohli kempovať? [Answer Here]

Nie je to teda bunda – je to pravdepodobne vaša chyba, ktorá môže spôsobiť zmrštenie bundy. Aby ste tomu zabránili, vráťte sa k tejto príručke a prejdite si jednotlivé kroky vždy, keď si budete musieť oprať bundu.

Koniec koncov, bez umývania to vôbec nejde. Ak to urobíte, môžete na ňom dokonca nájsť pleseň a strašný zápach z vašich telesných olejov. Táto príručka vás od toho všetkého môže uchrániť a pomôže vám umyť si bundu s minimálnymi problémami! Preto si to treba prečítať skrz naskrz.

páperová bunda patagonia

Ručné pranie Patagonia Down Jacket? Je to lepšia možnosť?

Ak nevlastníte práčku s predným plnením a nechystáte sa navštíviť miestnu práčovňu, môžete si páperovú bundu oprať aj ručne. Niektorým bundám nerobí dobre pranie v práčke, takže ich budete musieť prať ručne. Aj keď je to časovo náročnejšie, táto metóda môže byť často bezpečnejšia.

Na ručné pranie bundy Patagonia budete potrebovať bundu, nejaký ten špecializovaný prací prostriedok a vaňu so studenou vodou. Pred začatím prania sa uistite, že sú vrecká prázdne a zatvorené. Zaistite aj všetky odnímateľné časti bundy.

Ďalšia vec, ktorú môžete urobiť, je skontrolovať, či na bunde nie sú škvrny. Škvrnu môžete odstrániť vopred tak, že na škvrnu nanesiete trochu čistiaceho prostriedku a necháte nejaký čas pôsobiť. Ak potom škvrna pretrváva, skúste ju vydrhnúť, keď budete bundu prať.

Tak poďme na umývanie!

Vezmite bundu a vložte ju do vane so studenou vodou so saponátom. Nechajte to tam asi 15 minút, vymeňte starú vodu za čistú a vložte bundu na ďalších 15 minút. Tento proces môžete opakovať toľkokrát, koľkokrát potrebujete.

Keď je bunda čistá, mali by ste z nej vyžmýkať prebytočnú vodu a nechať ju vysušiť. Ak je všetko v poriadku, vaša bunda bude bezchybná a bude nádherne voňať!

Zabaliť

To je všetko, čo potrebujete vedieť o praní a sušení páperovej bundy Patagonia. Dúfam, že vám tento návod pomohol uvedomiť si, čo by ste mali robiť a čomu by ste sa pri praní tohto typu odevov mali vyhnúť.

Dajte mi vedieť do komentárov, či ste niekedy prali páperovú bundu a či máte pre mňa nejaké tipy. Rád by som si o tom všetko prečítal!