Ako prať batoh Osprey? [Complete Guide]

Existuje niekoľko značiek, ktoré sú také známe ako Osprey. Povedzme si úprimne, nemôžete byť turistom bez toho, aby ste o tejto značke aspoň nepočuli. Ak nemáte jeden z ich úžasných batohov, musíte sa postarať o to, aby ste si ho čo najskôr zaobstarali!

Tu je dôvod, prečo – batohy Osprey sú jedny z najlepších batohov. Táto spoločnosť vyrába batohy za posledných 50 rokov, takže mala dosť veľa času na vývoj svojich návrhov a na ich bezchybnosť. V dôsledku ich tvrdej práce a odhodlania vytvorili outdoorové vybavenie, ktoré sa nepodobá žiadnemu inému.

Ale o tom niet pochýb – ich najlepšou výbavou sú zatiaľ batohy. Sú nielen odolné, ale všetky sú aj veľmi štýlové a majú moderný dizajn. K tomu treba dodať, že batohy sú kompaktné, ale majú veľa priehradiek.

Ďalšou skvelou vecou, ​​ktorú by ste o týchto batohoch mali vedieť, je, že sa veľmi ľahko čistia a udržiavajú. Samozrejme, ak viete, ako postupovať pri údržbe.

V prípade, že neviete, ako vyčistiť batohy Osprey, som tu, aby som vám o tom všetko povedal. Držte sa tohto sprievodcu a dozviete sa o týchto batohoch všetko, čo potrebujete vedieť!

Viac…

Batohy Osprey pripravené na turistiku

Ako prať batoh Osprey? [Step-By-Step]

Aby bol váš batoh Osprey v perfektnom stave, budete ho musieť občas vyčistiť. Najmä ak batoh beriete von, je potrebné ho vyčistiť, aby bol v špičkovej forme. Čistenie nemusí byť tak často, ale nemali by ste ho úplne vynechať.

Keď sa rozhodnete prať svoj batoh Osprey prvýkrát, budete musieť poznať kroky, ktoré musíte dodržať. Na čistenie budete potrebovať trochu vlažnej mydlovej vody, jemný čistiaci prostriedok alebo mydlo, zubnú kefku a handričku. Batoh môžete prať vo vani alebo menšej vani – záleží na vašej preferencii.

Keď máte všetko, čo potrebujete, môžete prejsť priamo do podrobného sprievodcu. Kým sa dostanete na jeho koniec, váš batoh bude ako nový. Poďme sa teda do toho pustiť a uvidíme, aký je najlepší spôsob čistenia batohu Osprey!

Krok 1 – Skontrolujte štítok

Najrozumnejšie by bolo riadiť sa štítkom alebo pokynmi poskytnutými spoločnosťou. Existuje toľko rôznych batohov Osprey, že môže byť ťažké povedať, že tento sprievodca čistením je ideálny pre každý z nich. Mohlo by sa ukázať, že existujú ďalšie pokyny, ktoré musíte dodržiavať, takže pred začatím by ste mali skontrolovať štítok.

Čítať  Sú sandále Chaco vhodné na turistiku? [Complete Guide]

Ak Osprey odporúča čistiť batoh ručne namiesto použitia stroja, mali by ste to urobiť. Ak Osprey odporúča použiť konkrétne mydlo alebo prací prostriedok, pokúste sa ho získať na umývanie. Dodržiavaním ich odporúčaní sa nikdy nemôžete pokaziť!

Krok 2 – Vyberte všetko z batohu

Po skontrolovaní štítku odporúčam prejsť všetky priehradky batohu a vyprázdniť ich. Svoje veci tak pri praní batohu náhodne nepoškodíte.

Bolo by dobré, keby ste odstránili časti batohu, ktoré sú odnímateľné. To zahŕňa rozopínanie, rozväzovanie a odopínanie všetkých odnímateľných častí. Keď ste si istí, že batoh je prázdny, môžete prejsť na ďalšiu časť.

Krok 3 – Otočte hore dnom a pretrepte

Ďalšia vec, ktorú odporúčam, je obrátiť batoh hore nohami a odstrániť z neho všetky väčšie nečistoty a nečistoty. Ak ste turista alebo táborník a často beriete batoh do prírody, možno zistíte, že sa vám do batohu dostala nejaká špina.

Môžu v ňom byť aj omrvinky z vášho jedla alebo iné nečistoty, ktoré môžete vyniesť. Pred umytím batohu nezabudnite odstrániť všetky väčšie nečistoty a uvoľnené nečistoty. To vám uľahčí život a pomôže vám vyčistiť batoh oveľa rýchlejšie!

Krok 4 – Vyčistite vnútro batohu

V tomto kroku konečne začnete so samotným upratovaním. Záleží na vašej preferencii, či budete najskôr čistiť zvnútra alebo zvonku. Ak od vášho posledného upratovania už uplynul nejaký čas a batoh je dosť špinavý, uistite sa, že vyčistíte celé balenie!

Pri čistení vnútrajška budete potrebovať trochu studenej alebo vlažnej vody. Odporúčam, aby ste nepoužívali teplú vodu, pretože môže spôsobiť poškodenie látky. Mali by ste ísť so studenou vodou a čistiacim prostriedkom.

Uistite sa, že čistiaci prostriedok nie je založený na agresívnych chemikáliách, pretože môžu ovplyvniť ochranné povlaky na batohu. Mali by ste použiť prírodný alebo jemný čistiaci prostriedok alebo mydlo.

Keď máte všetko, čo potrebujete, vezmite handričku a navlhčite ju vodou. Potom začnite prechádzať batoh a opláchnuť každú časť látky. Uistite sa, že ste utreli všetky časti a vrecká.

Krok 5 – Vyčistite vonkajšok batohu

Čistenie vonkajšej strany batohu je ako čistenie vnútra. Môžete použiť rovnakú studenú vodu so saponátom. Ak je už príliš špinavý, môžete ho pred pokračovaním nahradiť trochou novej vody.

Pri čistení vonkajšej strany batohu by ste sa mali vyvarovať drhnutiu alebo prílišnému tlaku na látku. Jedným z dôvodov, prečo by ste sa týmto veciam mali vyhnúť, je, že môžete poškodiť vodotesný náter a vonkajší materiál. Mali by ste byť čo najšetrnejší a mali by ste používať jemnú mäkkú špongiu.

Čítať  Sú Keen sandále vhodné na turistiku? [Are They Really Good For Hike?]

Pokiaľ ide o vonkajšok, môžete tiež stráviť nejaký čas drhnutím zipsov a praciek. Na tento účel môžete použiť zubnú kefku a nejaký čistiaci prostriedok alebo mydlo. Opäť platí, že pri drhnutí sa uistite, že nie ste príliš tvrdý.

Krok 6 – Zamerajte sa viac na odolné škvrny

Na vnútornej alebo vonkajšej strane batohu môžu byť nejaké škvrny. Nepôjdu von jednoduchým utretím, takže budete musieť vymyslieť najlepší spôsob, ako ich vyčistiť.

Ako som doteraz zistil, najlepší spôsob, ako vyčistiť odolné škvrny, je použiť na ne zubnú kefku a nejaký čistiaci prostriedok. Na tieto škvrny sa môžete viac zamerať, naniesť na ne čistiaci prostriedok a vydrhnúť ich zubnou kefkou. Mali by ste robiť krúživé pohyby, ale zubnou kefkou netlačiť príliš silno.

Ak vidíte, že škvrna je príliš tvrdá, skúste namiesto silnejšieho drhnutia použiť trochu teplej vody. Tým by sa škvrna mala rýchlo dostať von. Tento proces môžete zopakovať na častiach batohu, ktoré zapáchajú – napríklad na častiach, kde je trochu potu.

Krok 7 – Opláchnite batoh

Potom, čo ste prešli celý batoh a

všetko vyčistili, mali by ste batoh opláchnuť vo vani so studenou vodou. Dbajte na to, aby ste všetko mydlo opláchli zvonku a potom ho otočte hore dnom, pričom opláchnite aj vnútro.

Krok 8 – Batoh vysušte na vzduchu

Viem, že mnohí z vás budú v pokušení hodiť batoh do sušičky a nechať ho pár minút vyschnúť. Toto je veľké ne-nie pri väčšine outdoorového vybavenia a to isté platí pre batohy. Všetkým tým bubnovaním v sušičke môžu utrpieť veľa škody, preto by ste sa takémuto sušeniu mali vyhýbať.

Najlepšie urobíte, ak batoh necháte sám vyschnúť. Môžete si ho dať na balkón, na dvor, alebo niekde do domu, kde je dostatočný pohyb vzduchu. Ak ho dáte na priame slnko, zistíte, že najrýchlejšie schne!

Ďalšia vec, ktorú si treba zapamätať, je občas obrátiť ruksak naruby a nechať ho tak vyschnúť. Nestačí vysušiť vonkajšok – musíte sa uistiť, že je suchý vnútro. V opačnom prípade bude mať nepríjemný zápach a budete ho musieť znova umyť!

Čítať  Ako spať vonku bez stanu? [For Beginners]
Ako prať batoh Osprey v práčke

Ako prať batoh Osprey v práčke?

Najlepší spôsob prania batohu Osprey nezahŕňa práčku. Tieto batohy sú neuveriteľne odolné, ale ak ich dáte do práčky, vypadnú von oknom! Ruksaky nie sú určené na pranie v práčke – je potrebné ich prať ručne!

Nebojte sa – umývanie nezaberie veľa úsilia ani času. Keď sa zamyslíte nad tým, že zachováte odolnosť batohu a jeho ochranný náter, zistíte, že je šikovné ho prať aj ručne. Týmto spôsobom ovládate proces prania a to, čo počas tohto procesu robíte s batohom.

Ak chcete batoh umývať ručne, uistite sa, že ste postupovali podľa vyššie uvedených krokov. Ak vás myšlienka ručného prania mäkkou špongiou nepreháňa, vždy si môžete skontrolovať štítok na batohu a zistiť, či ho môžete prať v práčke. Ak je napísané, že je v poriadku prať ho v práčke alebo chemicky čistiť – buďte mojím hosťom!

Aj v tomto prípade nezabudnite použiť vodu, ktorá nie je príliš horúca. Používajte tiež jemné mydlo alebo čistiaci prostriedok bez chemikálií. Mali by ste byť skôr v bezpečí ako ľutovať, pretože keď príde čas, aby ste sa oľutovali, bude príliš neskoro na to, aby ste si zachránili batoh.

batoh vo vlažnej mydlovej vode

Ako vyčistiť batoh Osprey? [Interior & Exterior]

Aj keď som spomenul, ako vyčistiť interiér a exteriér batohu, chcem vám dať niekoľko ďalších tipov, ktoré môžete dodržiavať. To všetko preto, aby ste mali istotu, že budete mať nabudúce čisté balenie, keď pôjdete na výlet!

Pokiaľ ide o umývanie interiéru aj exteriéru batohu, dbajte na to, aby ste boli šetrní a používali mäkkú špongiu. Tvrdé škvrny môžete odstrániť pomocou zubnej kefky a pracieho prostriedku. Potom môžete všetko opláchnuť studenou vodou.

Ďalším dobrým nápadom by bolo prejsť cez zipsy a pracky. Ak si batoh vezmete na túru alebo kempovanie, občas sa do nich môže zaniesť špina. Jediný spôsob, ako to odtiaľ dostať, je vydrhnúť zips alebo pracku!

Na tento účel sa môžete spoľahnúť na zubnú kefku a jemné mydlo. Všetky zipsy dôkladne vydrhnite, choďte do nich čo najviac. To isté urobte s prackami alebo inými kovovými a plastovými časťami na batohu. Vďaka tomu bude batoh nielen nepoškvrnený, ale bude aj lepšie voňať a zvýši sa jeho odolnosť!