Ako používať švédsky pupienok na rybolov na ľade

Existuje veľa návnad, ktoré môžete použiť pri rybolove na ľade. Ten, ktorý mnohí milovníci rybolovu na ľade milujú, sa nazýva švédsky pupienok. Táto lyžičková nástraha je veľmi atraktívna pre agresívne ryby, ktoré lovia hlboko pod vodou, takže s jej používaním môžete dosiahnuť veľa úspechov. Ale ako ho používate?

Ak chcete použiť švédsky pupienok na rybolov na ľade, pustite vlasec s pripevneným švédskym pupienkom do otvoru v ľade a pomaly ho spúšťajte ďalej do vody. Nechajte niekoľko sekúnd odpočívať. Potom lano niekoľkokrát „uchopte“ prudkým pohybom zápästia. Počkaj chvíľu. Opakujte tento postup.

Teraz možno budete potrebovať trochu podrobnejšie vysvetlenie. Tiež by vás mohlo zaujímať, čo je na tejto nástrahe také dobré a prečo má taký zvláštny názov.

Ďalšie pokyny na používanie švédskeho pupienka

Švédsky pupienok je návnada. Nástraha je jedným z najlepších a najdôležitejších nástrojov, ktoré môže rybár použiť, ak chce byť úspešný.

Ako ste možno uhádli, túto návnadu budete chcieť priviazať na koniec rybárskeho vlasca, pretože práve po návnade sa budú ryby naháňať. Švédsky pupienok má na sebe pripevnené háčiky, takže naň nemusíte viazať žiadne ďalšie háčiky.

Pravdepodobne by ste mali na tie háčiky navliecť návnadu, aby mala ryba motiváciu hrýzť. Lesklosť návnady ich pritiahne, ale to nie je dobré, ak vám v skutočnosti nerozhryzú háčiky. Takže použite mieňošky a ryby sa ich pokúsia pohltiť a skončiť v pasci.

Namiesto hrotu budete chcieť použiť rybársky prút so švédskym pupienkom. Dôvodom je, že švédske pupienky sú najúčinnejšie pri pohybe. Tip-up iba pozastaví vlasec na mieste, takže nemá zmysel ho používať so švédskym pupienkom s jedným. Výnimkou je, ak máte navijak, ktorý je špeciálne navrhnutý na navíjanie šnúr pomocou vánku. V opačnom prípade by ste mali použiť tyč.

So švédskym pupienkom na vlasci a nastraženou návnadou ste pripravení chytiť nejakú rybu za predpokladu, že ste vysekali dieru v ľade. Takže položte vlasec do vody.

  Ako dlho môžu ryby zostať nažive v živej studni?

Pomaly spúšťajte vlasec. Existuje jednoduchý dôvod, prečo by ste to mali urobiť namiesto toho, aby ste čo najrýchlejšie pustili vlasec priamo nadol. Takto nevystrašíte žiadnu rybu. Aká by to bola škoda odplašiť ryby, ktoré by vám inak mohli hneď prehrýzť vlasec. To je dôvod, prečo postupné znižovanie vlasca bude pravdepodobne efektívnejšie ako jeho rýchle zhadzovanie.

Keď je vlasec v požadovanej hĺbke, nechajte ho niekoľko sekúnd odpočívať. V prípade potreby to jednoducho umožní, aby sa vlasec rozkrútil. Navyše je to spôsob, ako skontrolovať, či nejaká ryba okamžite uhryzne. Ak ste na dobrom mieste, ryby niekedy dychtivo vyberú návnadu, ktorú práve videli spadnúť do vody.

Za predpokladu, že ste ešte nepocítili žiadne uhryznutie, teraz je čas na jugovanie. Jigging je jednoduchšie robiť, ako to vysvetliť. Cieľom je len prinútiť návnadu pohybovať sa trochu trhavým pohybom. Nie je to zložité.

Dúfajme, že máte prút so špičkou dostatočne citlivou na to, aby umožňovala dobrý jigging. V skutočnosti, ak potrebujete dobrý prút, prečítajte si článok, ktorý som napísal, kde uvádzam niektoré z najlepších rybárskych prútov na ľade.

V tomto bode urobíte niekoľko veľkých cvaknutí na špičke prúta. Aby ste to urobili, zatlačte zápästia späť. Tieto pohyby by sa samozrejme nemali robiť vysokou rýchlosťou; medzi každým počkajte sekundu.

Účelom týchto pohybov je prinútiť ryby spoza vody, aby si všimli vašu návnadu. Lesklý predmet, ktorý máva okolo, určite upúta pozornosť každej ryby.

Potom, čo sa trochu pohnete, by ste mali počkať tridsať sekúnd. To dáva rybe čas priblížiť sa k vašej šnúre.

Ak ryby nehryzú, môže existovať niekoľko možností, prečo nie. Možno všetko, čo musíte urobiť, je posunúť návnadu trochu preč od nich, keď sa priblížia.

  Čo je to Peep Sight v lukostreľbe?

Teraz, keď si to prečítate, môžete povedať, že je trochu ťažké vedieť, kde sú ryby, keď sú hlboko pod vodou, tak ako môžete vedieť, či je niektorá blízko vašej návnady? Dobrá otázka. Jedna vec, ktorá to výrazne uľahčuje, je používanie elektronických zariadení. Ak máte vymysleného vyhľadávača rýb, môžete získať skutočne jasný obraz o tom, kde sa ryby nachádzajú.

Avšak za predpokladu, že nemáte vyhľadávač rýb, môžete skúsiť občas na pár minút trochu navinúť.

Prípadne môžete vyskúšať veľmi jemné pohyby. Opäť platí, že tu sa naozaj hodí mať dobrý prút. Tieto pohyby by nemali byť také veľké ako tie, ktoré ste robili predtým. To by mohlo len vystrašiť ryby. Predtým ste volali o pozornosť, ale teraz chcete ryby uistiť, že toto je skutočné jedlo.

Existuje tretia možnosť chvíľu nerobiť nič. Aj to by mohlo fungovať. Niektoré ryby sú zrejme lenivé.

Opäť je ťažké vedieť, čo ryby chcú, bohužiaľ, ale s technológiou je to jednoduchšie. Ak chcete chytiť viac rýb, zvážte získanie vyhľadávača rýb.

Teraz, zatiaľ, sme urobili nejaké džigovanie na upútanie pozornosti, po ktorom nasledovalo trochu čakania, a potom sme možno urobili nejaké jemné pohyby, aby sme sa pokúsili uzavrieť dohodu. Ak sme stále nič nechytili, proces jednoducho zopakujeme.

Tak sa robí rybolov na ľade so švédskym pupienkom. Technika nie je vôbec náročná. Najťažšia časť je len vedieť, koľko pohybu by ste mali dať rybe, čo je naozaj náročná časť akéhokoľvek jiggingu.

Výhody používania tejto návnady

Prečo rybári na celom svete milujú švédsky pupienok? Nie je to zložitá odpoveď: milujú ho, pretože priťahuje veľa rýb. Takže, ako to priťahuje ryby tak dobre?

Švédsky pupienok je návnada na lyžicu. Táto rozmanitosť návnad je tak pomenovaná, pretože majú tvar – uhádli ste – ako lyžice.

  Môžete presunúť zrub do inej nehnuteľnosti?

Lyžičkové návnady priťahujú ryby odrazom svetla a náhodným pohybom. Na rozdiel od ľudí, ak ryba uvidí lesklý predmet, je pravdepodobné, že ho bude prenasledovať alebo aspoň skúmať. Svetlo, ktoré sa v dôsledku otáčania návnady odráža v toľkých smeroch, má šancu vidieť ho viac rýb.

Švédske pupienky sa dodávajú v úžasnej rozmanitosti farieb a vzorov, takže fanúšikovia rybárčenia si môžu nájsť tie, ktoré im pristanú. Všetky by mali priťahovať ryby asi tak dobre, ako sa navzájom, ale hádam, že niektorí rybári prisahajú na určitý pohľad.

Švédske pupienky sa dajú použiť na mnoho druhov rybolovu. Letné alebo zimné, sladkovodné alebo slané. Takže aj keď si ich kúpite na rybolov na ľade, pokojne ich používajte celý rok!

Prečo má švédsky pupienok toto meno a ďalšie podrobnosti o histórii

Pravdepodobne ste sa divili, prečo sa švédske pupienky nazývajú švédske pupienky. Odpoveď je jednoduchá. „Švédske“, pretože sú založené na úspešných jiggingových návnadách vo Švédsku. A „pimple“, pretože je to modifikácia švédskeho slova „pimpla“, čo znamená „ukladať“.

Dáva to zmysel, však? Napriek tomu čokoľvek, čo obsahuje slovo „pupienok“, upúta vašu pozornosť. Myslieť na pupienky je trochu hrubé, ale tieto návnady s nimi našťastie nemajú nič spoločné.

Švédsky pupienok bol vytvorený pred viac ako päťdesiatimi rokmi. Vytvorili ho dvaja bratia. Nie sú Švédi, ale ako som už povedal, svoj produkt postavili na švédskych návnadách. Založili spoločnosť so sídlom v Michigane, čo je skvelé miesto na rybolov, ľadové aj iné, pretože je tam veľa jazier a v zime je tu veľmi chladno.

Swedish Pimple je návnada, ktorá vydržala pomerne dlho a osvedčila sa ako skvelý produkt, ktorý milujú fanúšikovia rybolovu.