Ako postaviť najlepšieho snehuliaka

Celý rok ste čakali na túto chvíľu, keď sneh začne pokrývať stromy, trávu a ulicu. Sneh sa prilepil, čo je naozaj vzrušujúce, a tiež sa hromadí, čo vás ešte viac vzruší. Ráno chcete urobiť neuveriteľného snehuliaka. Ako to robíš?

Najlepšieho snehuliaka môžete postaviť nasledujúcimi spôsobmi:

  • Na snehuliaka používajte iba mokrý sneh
  • Sneh zmiešame s pilinami na Pykrete
  • Dodržujte správny pomer stavby snehuliaka
  • Dajte mu skvelé doplnky
  • Izolujte svojho snehuliaka, aby vydržal dlhšie
  • Postavte ho na rovný, rovný základ

Táto zbierka tipov zaistí, že váš snehuliak bude z štrukturálneho aj estetického hľadiska úplne úžasný. Pokračujte v čítaní pre viac informácií, ale očakávajte, že veľa vašich susedov bude žiarliť na vášho chladného snehuliaka!

6 tipov, ktoré musíte vedieť, ako postaviť najlepšieho snehuliaka

Použite mokrý sneh pre svojho snehuliaka

Ak ste čítali iné príspevky na našom blogu, ako je tento, potom by ste už mali vedieť, že existuje veľa rôznych typov snehu. Snehové vločky sa môžu rozvinúť do najrôznejších útvarov, niekedy do klasického tvaru snehovej vločky, ktorý všetci poznáme a milujeme, inokedy do dlhých valcov alebo gúľ podobných krúpám. Je to naozaj fascinujúca vec, ktorá by mala podporovať zdravé ocenenie prírody.

V závislosti od typu snehu, s ktorým skončíte, budú vaše podniky so stavaním snehuliakov úspešné alebo zbytočné. Sneh potrebuje určité množstvo vlahy alebo vody, ak chcete sneh zbaliť a postaviť kvalitného snehuliaka. Voda je spojivo alebo lepidlo, ktoré udrží váš sneh v jednom kuse.

Suchý sneh, ktorý je často dosť jemný a prachový, nemá vodu. Toto je najhorší typ snehu, ak milujete stavanie snehuliakov, keďže sa s ním absolútne nikam nedostanete. Vlhký sneh je lepší, ale vzhľadom na to, že obsahuje 3 percentá vody, ak áno, nie je to vhodné pre viac ako vytváranie snehových anjelov.

Mokrý sneh je to, čo chcete, ktorý má vlhkosť medzi 3 a 8 percentami. Čokoľvek nad 8 percent je klasifikované ako veľmi mokrý sneh. To je v poriadku, ale môže to byť príliš špinavé, aby sa s tým dalo naozaj pracovať.

Ak sú teploty okolo 30 až 32 stupňov Fahrenheita, je pravdepodobnejšie, že dostanete mokrý sneh. Ak to viete, môžete pozornejšie sledovať predpoveď a naplánovať si deň, kedy sa tam dostanete a postavíte si snehuliaka!

  Kokanee vs Cutthroat: Aký je rozdiel?

Vytvorte základňu Pykrete

Pykrete sme vám predstavili v našom príspevku o tom, ako urobiť snehuliaka dlhšie. Ak ste tento príspevok zmeškali, určite stojí za prečítanie, ale nebojte sa, keďže Pykrete pre vás zrekapitulujeme aj tu.

Pykrete sa považuje za mrazenú ľadovú zliatinu, ktorá pozostáva predovšetkým z ľadu, a to až z 86 percent. Zvyšných 14 percent tvorí drevná hmota alebo piliny. Aj keď sú v menšom množstve, piliny sú najdôležitejšou súčasťou Pykrete. Bez nej sa tepelná vodivosť zmesi nemôže znížiť natoľko, aby sa sneh pomaly topil.

Okrem zníženej rýchlosti topenia je Pykrete tiež dosť húževnatý a pevný, najmä na bežnom ľade. Ako sme diskutovali vo vyššie prepojenom príspevku, Pykrete môže mať pocit ako betón, odkiaľ pochádza polovica jeho názvu. Prvá polovica názvu je založená na jeho zakladateľovi Geoffrey Pyke, ktorý vytvoril materiál v roku 1942.

Aj keď je menej poddajný, Pykrete drží akýkoľvek tvar, do ktorého sa vám ho podarí zapracovať, vrátane guľatých guličiek pre snehuliakov základ, brucho alebo hlavu. Ak teploty nikdy neklesnú pod -15 stupňov, Pykrete sa nebude prehýbať ani sa plaziť. Teploty blízko bodu mrazu alebo pod bodom mrazu nemajú vplyv na prísady.

Medzi jednotlivými použitiami musíte Pykrete zmraziť a počítať s tým, že sa roztiahne, keď ho uložíte do mrazničky. Ak pridáte trochu morskej vody, Pykrete sa vráti do použiteľného stavu.

Postupujte podľa pomeru pri stavbe snehuliaka

Vráťme sa k tomu, čo sme si povedali o pár odsekov vyššie. Snehuliak sa skladá z hlavy, brucha a základne. Viete, že základňa by mala byť väčšia ako hlava a brucho menšie ako základňa, ale o koľko väčšia alebo menšia?

Aby ste vytvorili najlepšieho snehuliaka, musíte dodržiavať pravidlá proporcionality. Áno, toto je fyzikálny koncept, takže je to niečo ako snooze-fest, ale dávajte pozor. Bude to stáť za to. Podľa vlastností proporcionality, keď zväčšíte veľkosť jednej časti, ostatné časti sa postupne zväčšia. To isté platí, ak znížite jednu časť.

Ako sme povedali, váš snehuliak má celkovo tri časti. Ak urobíte základňu o niečo väčšiu ako zvyčajne, proporcionalita hovorí, že brucho a hlava musia byť tiež väčšie, aby sa zmestili.

  Čo je muškársky vodca?

Aby ste dosiahli správnu veľkosť, zapamätajte si tento oveľa jednoduchší pomer: 1 ku 2 ku 3. Hlava by mala mať priemer 1 stopu, stredná časť 2 stopy a základňa 3 stopy.

Nezabudnite na epické príslušenstvo

Povedali sme si, že sa porozprávame o výrobe najlepšieho snehuliaka aj z hľadiska estetiky, pretože záleží na tom, ako váš snehuliak vyzerá. Každý môže zrolovať niekoľko snehových gúľ, ale na vytvorenie toho najlepšieho snehuliaka je potrebný niekto skutočne skúsený v umení výroby snehuliakov (ako vy).

Toto je vaša šanca napnúť svoje kreatívne svaly a ozdobiť svojho snehuliaka, ako sa vám páči. Napísali sme príspevok s komplexným zoznamom doplnkov pre snehuliaka, ktorý si môžete pozrieť, ak potrebujete nápady.

Ak sa snažíte urobiť svojho snehuliaka jedinečným myslením mimo krabice, dovoľte nám pomôcť.

Namiesto štandardného (a trochu unaveného) veľkého čierneho klobúka doprajte svojmu snehuliakovi cool čiapku. Iste, mohli by ste použiť uhoľné oči…alebo by ste si mohli kúpiť sadu googly očí, aby mal váš snehuliak zábavný výraz. Urobte to ešte o krok ďalej tým, že si na svojho snehuliaka nasadíte lyžiarske okuliare, pretože prečo nie?

Pre jeho nos zabudnite na mrkvu. Nechcete predsa mývaly a veveričky po celom svojom dvore, však? Veľký gombíkový nos alebo dokonca plastový nos, ktorý vyzerá ako medveď alebo prasa, je oveľa zábavnejší.

Premýšľajte o tom, čo môžete urobiť pre ústa svojho snehuliaka, aby bol ešte emotívnejší. Môžete ísť s klasickým stoickým úsmevom alebo dokonca nechať svojho snehuliaka vyzerať šokovane, nahnevane alebo smutne. Je to tvoj snehuliak, takže čo chceš, to ide.

Poskytnite svojmu snehuliakovi izoláciu

Oblečte aj vy svojho snehuliaka. Iste, ten šál alebo zimný kabát dotvára jeho vzhľad, ale je účinný aj z iného dôvodu. Keď svojho snehuliaka zateplíte, zabránite tomu, aby ho ovplyvňovali kolísavé tepelné zmeny, ktoré by spôsobili jeho topenie. Môže sa to zdať neintuitívne urobiť svojho snehuliaka teplejším, aby zostal chladnejší dlhšie, ale funguje to.

Ak nemôžete odložiť zimné doplnky, môžete sa vydať po stopách dávnych čias a vytvoriť ľadovú pivnicu venovanú vášmu snehuliakovi. Áno, toto je doslova pivnica, o ktorej tu hovoríme. Izoláciou pivnice slamou alebo pilinami vytvoríte ideálne prostredie pre vášho snehuliaka, aby tam mohol trčať týždne, dokonca mesiace.

  Koľko stojí solárne zariadenie pre kabínu mimo siete?

Ľadové pivnice alebo ľadovne pôvodne pre snehuliakov samozrejme neexistovali. Namiesto toho, pred časmi, keď sme mali chladničky a mrazničky, ľudia, ktorí chceli držať ľad celú zimu, ho skladovali v ľadovej pivnici. Ľad zostal chladný cez zimu, na jar a dokonca aj v lete, takže ľudia mali chladný ľad počas najteplejších období roka.

Majte na pamäti, že ak schováte snehuliaka do ľadovej pivnice, nikto ho neuvidí. Asi by bolo lepšie, keby ste mu dali kabát.

Poskytnite svojmu snehuliakovi ten správny základ

Náš posledný tip je jeden, ako zachovať štrukturálne zdravého snehuliaka. Musíte si vybrať miesto, aby bol taký úžasný ako on. Ideálne miesto by malo byť rovné, takže žiadna tráva, pretože tráva môže byť v chladnom dni pevná a potom sa môže stať klzkým a blatistým, ak sa teploty začnú plaziť. Rozhodne, rozhodne nestavajte svojho snehuliaka v blízkosti žiadneho kopca, čo i len malého. Keď sa roztopí, váš snehový frajer by sa mohol nakloniť do kopca a rozpadnúť sa.

Sledujte, odkiaľ vychádza slnko a urobte od neho svojho snehuliaka ďalej. Uvedomte si, že uhol slnka sa môže počas zimy meniť. Ak je váš snehuliak zateplený na dlhé trate, teraz v januári sa uistite, že sa neroztopí vo februári, keď sa zmení uhol slnka.

Nezačínajte stavať hneď na betónovom chodníku alebo asfaltovej príjazdovej ceste. Váš snehuliak potrebuje základy aspoň 2 palce, ktoré ho obklopujú po celom obvode. To mu dáva trochu snehu navyše, ktorý by sa mohol začať topiť skôr, ako to urobí. Nadácia tiež posilňuje jeho pevnosť.

Záverečné myšlienky

Ak si chcete postaviť toho najlepšieho snehuliaka, akého kedy vaše okolie videlo, pomocou týchto tipov je to možné. Teraz viete, ako svojho snehuliaka izolovať, predĺžiť mu životnosť a dodať mu skvelý vzhľad. Je to takmer ako mať podvádzací list pre najlepšieho snehuliaka všetkých čias. Bavte sa tam vonku!