Ako postaviť jednoduchú vonkajšiu sprchu mimo siete

Keď prvýkrát začnete pracovať na surovej pôde – alebo ak už máte chatu bez vnútornej inštalácie – jednou z prvých vymožeností, ktoré budete chcieť, je sprcha.

Zo skúsenosti viem, že celodenná práca na slnku v prašnom prostredí sťažuje nočný spánok, či už leziete do postele alebo do spacieho vaku. Ale naozaj nie je potrebné trpieť dlhý víkend preč bez toho, aby ste sa niekedy očistili. Nie, keď je jednoduchá sprcha taká jednoduchá.

Krok 1: Naplánujte si to

Než začnete, musíte si ujasniť, čo chcete v sprche. Väčšinou sa stačí rozhodnúť, aká veľká má byť vaša „budova“.

Keď o tom premýšľate, tu je niečo, čo by ste mali mať na pamäti. Táto sprcha je vonkajšia, takže ak nechcete vyjsť zo sprchy do stanu v uteráku, pravdepodobne budete chcieť dostatok miesta na obliekanie. Okrem toho, ak máte niekedy malé deti vo svojej chatke, možno budete potrebovať dostatok miesta, aby rodič pomohol ich malým deťom vyčistiť.

Všetko, čo bolo povedané, sprchovací kút, ktorý je asi 4 stopy x 4 stopy (1,2 m x 1,2 m), je pravdepodobne dosť miesta.

Aby ste mali trochu súkromia, je tiež pekné mať malý vchod s krátkou vnútornou stenou, ktorá bráni vonkajšiemu pohľadu na sprchovací kút.

Tu je základný nákres zhora, ako je navrhnutá naša sprcha. Opäť nič elegantné. Len jednoduchý obdĺžnikový tvar špirály. Štvorec na pravej strane je skutočným sprchovacím kútom. Našu sprchovú batériu máme zavesenú na háku na pravom dolnom stĺpiku. Celková dĺžka je asi 6 1/2 stôp (2 m), pričom štvorcová sprchová kabína je 4 stopy (1,2 m). To znamená, že vchod je široký 2 1/2 stopy.

Robte to, čo vám dáva najväčší zmysel. Toto je len príklad toho, ako si môžete naplánovať sprchu.

Krok 2: Vyrovnajte zem

Posledná vec, ktorú chcete v sprche, je nakloniť sa, len aby ste zostali vo vzpriamenej polohe.

Zem v tomto type sprchy nemusí byť dokonale rovná. Ale pozerať sa na to je nebezpečné. Smutnou skúsenosťou som sa naučil, že keď vyrovnávate terén na svahu, to, čo vyzerá ako rovina, zvyčajne nie je ani zďaleka vyrovnané.

Uchopte úroveň.

Začnite tým, že si to pozriete. Použite lopatu s plochou hlavou a položte zem pod sprchu na pomerne rovnú podlahu. Urobil by som asi 6 palcov alebo viac navyše v každom smere, aby ste mali nejaký pracovný priestor.

Akonáhle to vyzerá celkom vyrovnane, začnite to kontrolovať na mieste. Položte vodováhu na zem alebo ešte lepšie na dlhú rovnú dosku a skontrolujte všetky rôzne smery. Opäť to nemusí byť dokonalé. Ale dajte si to primerane na rovinu a ušetríte si bolesti hlavy a možno aj pošmyknutie alebo dva.

  Prečo sú lety teplovzdušným balónom také drahé?

Krok 3: Nastavte príspevky

Ak chcete postaviť túto skutočne jednoduchú sprchu, najjednoduchším spôsobom je umiestniť 6 stĺpikov do zeme. Ako vidíte, použili sme materiály zo samotnej nehnuteľnosti. Ale ak chcete, môžete si kúpiť nejaké príspevky. Na to by som asi použil ošetrené stĺpiky 4×4. Na dĺžku by som strieľal na dĺžku asi 10 stôp. To vám poskytne pár stôp, aby ste sa dostali pod zem, vďaka čomu budú vaše steny pevné.

Na vykopanie jamy pre každý zo 6 stĺpikov použite bager na diery na stĺpy alebo lopatu. Kopajte 2 až 3 stopy (60 až 90 cm). Po vykopaní dier umiestnite stĺpiky jeden po druhom a naplňte ich špinou. Ak chcete niečo trochu trvalejšie, môžete hodiť vrece betónovej zmesi, ale to sa zdá byť pre túto vonkajšiu sprchu trochu prehnané.

Keď vyplníte špinu, držte stĺpiky čo najrovnejšie. Je v poriadku, keď sa na to pozriete, ale ak ste špecifickí ako ja, pokojne použite úroveň.

Nečistotu dobre utlačte, aby stĺpiky pôsobili robustne. Zaliatie trochou vody cez uvoľnenú špinu pomôže jej usadiť sa.

Krok 3: Postavte steny

Akonáhle sú stĺpiky zasunuté, stavba stien je pomerne jednoduchá.

Použili sme drevené lamely a ja by som odporučil to isté. Ak máte prístup k mlynu, ako máme my, môžete použiť 1/2 alebo 3/4 palca hrubé lamely narezané zo stromov na svojom vlastnom pozemku. Ak nie, tak skúste rezivo alebo železiarstvo na nejaké dosky 1×6 alebo 1×8.

Odrežte lamely na dĺžku tak, aby dosiahli stĺpiky na konkrétnej stene. Odrežte ich dostatočne na to, aby ste ich mohli položiť vedľa seba bez medzery a ísť tesne nad zemou tak vysoko, ako je potrebné, aby ste mali požadované súkromie. Pri týchto frézovaných lištách sme ich trochu prekryli, aby sme predišli akýmkoľvek medzerám medzi doskami.

Urobte to pre každú stenu vo svojom dizajne. Ak je to ako moje, je tu celkom 5 stien, ktoré vytvárajú špirálový efekt a poskytujú nám vstupnú cestu pre väčšie súkromie bez potreby dverí.

Krok 4: Položte nejakú podlahu

Urobili sme to naozaj jednoducho. Na obrázku nižšie môžete vidieť, že sme položili dosku (1 x 4 alebo 1 x 6) približne každých 1 1/2 až 2 stopy a potom cez ne položili dosky. Medzi jednotlivými doskami ponechajte malý priestor, aby voda mohla prepadnúť a aby ste získali určitú trakciu. Len nenechávajte rozostupy tak široké, aby ste si pri sprchovaní prevrátili členok.

Krok 5: Zaveste vodný sud

Existuje len niekoľko spôsobov, ako dostať tlak vody do sprchovej batérie.

  1. Použite čerpadlo, ktoré bude vydávať vodu pod tlakom, ktorý chcete.
  2. Použite zdroj vody, ktorý je vo vyššej nadmorskej výške ako sprchová batéria.
  Jednoduché a lacné zabezpečenie kabíny, keď ste preč

To sú skutočne jediné dva praktické spôsoby, ako dosiahnuť tlak vody na sprchovanie.

Nevýhodou prvej možnosti je, že potrebujete čerpadlo, ktoré bude vydávať vodu pod tlakom, ktorý môžete použiť. Zjednodušene povedané, na túto možnosť budete potrebovať väčšie čerpadlo a spustíte ho len vtedy, keď príde čas na vašu sprchu.

Druhá možnosť vám umožňuje použiť menšie čerpadlo na naplnenie nádrže na vodu, ktorá je vysoko. Skutočnosť, že na rýchle dodávanie vody nepotrebujete čerpadlo, vám umožňuje použiť menšie čerpadlo. Pre naše nastavenie stačilo čerpadlo s výkonom 1/2 hp.

Takže teraz si namontujeme nádobu na vodu. Pre náš držiak sme použili 2 4×4 z palety, ktorú sme priskrutkovali do stromu pomocou 2 8 palcových dlhých skrutiek na každej doske. Predtým, ako sme ich namontovali, vyrezali sme na strome na každej strane miesto, ktoré by nám umožnilo umiestniť 4×4 v jednej rovine so stromom. Strom je v podstate guľatý, takže aby sme ho dobre držali, srovnali sme pár miest.

Potom sme pomocou starej palety postavili jednoduchú plošinu. Namiesto toho, čo sme urobili my (pozri obrázky), môžete jednoducho spustiť 4 alebo 5 2×4 medzi dve dosky namontované na strome, čo by vytvorilo peknú platformu. Potom len postavte sud s vodou na vrch a pripevnite ho k plošine. Najjednoduchšie je pravdepodobne pribiť dosku na vzdialenejšiu stranu plošiny od stromu, ktorá len drží hlaveň na mieste a bráni jej rolovaniu.

Ak nechcete postaviť sud na strom alebo nemáte v blízkosti dobrý strom, ďalšou možnosťou je položiť sud niekde do kopca. Čím dlhšia je hadica, tým viac tlaku stratíte, takže ak máte kopec veľmi blízko, pravdepodobne postačí umiestniť sud 12 stôp (alebo 4 m) do kopca. Len si pamätajte, že čím vyššie pôjdete, tým lepší tlak vody získate. Na druhej strane musíte dostať vodu do suda, a to môže znamenať, že vodu tam prenesiete alebo ju prečerpáte.

Tieto konkrétne sudy sa zvyčajne dodávajú v tmavo modrej farbe. Rozhodli sme sa, že nemáme radi naozaj studené sprchy a zdá sa, že táto voda sa nikdy neohreje, pokiaľ sud nepoložíte niekam, kam dopadá priame slnečné svetlo a sud nestmavíte. Tmavomodrá dokáže dobre zohriať vodu, no aj napriek tomu sme sa ju rozhodli natrieť čiernou farbou.

Voda sa rada ochladí aj cez noc. Takže to, čo radi robíme, je užiť si pekný deň v lese a potom si užiť sprchu na konci dňa. Potom sme pekní a čistí a môžeme sa dobre vyspať. Umožňuje nám to aj teplejšie sprchy, pretože voda sa počas dňa ohrieva. Len sa uistite, že si doplníte sud s vodou buď po sprche, alebo ako prvé na druhý deň ráno.

  Kde nájsť Crappie pri rybolove na ľade

Krok 6: Spustite vodné linky

Keď máte sud s vodou namontovaný niekde vysoko, musíte spustiť vodovodné potrubie.

Po prvé, ak sa rozhodnete namontovať sud na strom alebo niekde mimo dosahu, potrebujete linku na plnenie suda. Na to by mala fungovať bežná záhradná hadica.

Pre náš sud sme použili 20-galónový zásobník vody toto. 20 galónov sa nezdá byť veľa vody, ale stačí to na pár spŕch, ak vodu nepúšťate neustále.

Výhodou menšej nádoby, ako je táto, je, že ohrev vody je jednoduchší. Pri ohreve sa spoliehame na slnko a je oveľa jednoduchšie ohrievať vodu v tomto, ako by to bolo vo väčšej nádobe. To znamená, že si môžete kúpiť podobný vodný bubon s objemom 55 galónov tu. Len neodporúčam zavesiť to na strom.

Na týchto bubnoch na vodu je pekné, že majú 2 otvory. A majú uzávery, ktoré sú určené na zaskrutkovanie. Takže môžete naskrutkovať jednu hadicu na adaptér na vstupe navrchu a potom pomocou adaptéra pripojiť hadicu na výstup, ktorý pôjde do sprchy.

Výstup je len hadica vedúca do sprchy. K sprchovej batérii sme sa rozhodli použiť jednoduchý postrekovač záhradnej hadice pre a pár dôvodov.

  • V porovnaní so sprchovou batériou je to lacné
  • Je vyrobený tak, aby odolal vonkajším vplyvom
  • Aby ste ju mohli použiť, musíte držať rukoväť dole, takže pravdepodobne spotrebujete menej vody ako pod bežnou sprchovou batériou.

Majú malú západku na uchytenie rukoväte, takže ju môžete jednoducho zapnúť a umiestniť na hák a použiť Páči sa mi to obyčajná sprcha. Ale uprednostňujem konzerváciu vody, pokiaľ nie ste zdrojom veľkého množstva vody (ako studňa).

Krok 7: Vystrojte sprchu

Aké veci by ste chceli mať v sprche ako je táto?

Dali sme háčik na stenu a zavesili umývadlo. To je užitočné, ak ste naozaj špinaví a chcete zachytiť trochu vody, ktorú použijete s handričkou, aby ste sa dobre a očistili. Pamätajte si, že sme zavesili iba 20-galónový sud na vodu, ktorý môže stačiť na pár sprchovaní, pokiaľ nebudete neustále púšťať vodu. Takže použite umývadlo a handričku na drhnutie a použite sprchu na opláchnutie.

V závislosti od toho, kto bude túto sprchu používať, môže byť ďalším dobrým doplnkom malá lavica. Pamätajte, že táto sprcha pravdepodobne slúži ako šatňa, takže mať lavičku alebo stoličku môže byť naozaj pekné.

Nezabudnite na háčik na uterák. Nemusí to byť ozdobné, stačí základný háčik, ktorý sa zaskrutkuje do dreva. V skutočnosti môžete použiť rovnaký druh háku, aký sme použili na zavesenie sprchovej trysky.

Čo by sme ešte mali zahrnúť do vonkajšej sprchy? Dajte nám vedieť svoje myšlienky v komentároch nižšie.