Ako opraviť dieru vo vzduchovom matraci pomocou super lepidla?

Vďaka čoraz pohodlnejšej technológii nafukovacích matracov ide kempovanie a dobrý spánok často ruka v ruke. Napriek tomu, že ste opatrní, aj tie najdrsnejšie nafukovacie matrace občas dostanú dieru.

Chápeme, aký obmedzený priestor máte, keď ste v divočine. Takže vás naučíme, ako opraviť dieru v nafukovacom matraci super lepidlom. Než sa nazdáte, budenie sa uprostred noci kvôli vyfúknutému matracu bude minulosťou.

Viac…

Prvé veci: Identifikácia úniku

Pokiaľ sa váš nafukovací matrac nestretne s nejakými pichľavými kríkmi, je nepravdepodobné, že dieru rýchlo nájdete. Je to preto, že nafukovacie matrace majú často otravné malé miesta, ktoré pomaly presakujú.

Preto si zvyčajne až v polovici noci uvedomíte, že váš matrac má dieru.

Našťastie identifikácia týchto malých dier nie je taká náročná, ako by sa mohlo zdať.

Aby ste našli dieru (alebo diery) vo vašom nafukovacom matraci, postavte matrac na jednom konci. Uistite sa, že má dostatok vzduchu, aby boli všetky jeho rohy plné.

Potom naplňte sprejovú fľašu mydlom a vodou. Pred začatím rozprašovania vody na matrac ho poriadne pretrepte. Nepreháňajte to tu – trikom je sledovať, kam padá sprej.

So zmazateľnou fixkou v ruke hľadajte bublinky, ktoré sa tvoria na matraci. Potom zakrúžkujte miesto, kde sa to stane, pretože to znamená, že z tejto oblasti uniká vzduch.

Netesnosť vzduchového matraca

Pripravte si super lepidlo

Teraz, keď ste našli diery, poďme sa pozrieť na to, ako opraviť dieru v nafukovacom matraci super lepidlom.

Začnite vyfúknutím matraca. Vytlačenie všetkého vzduchu je nevyhnutné na to, aby bola vaša lepiaca práca efektívna, pretože nechcete, aby sa vzduch pokúšal presakovať z matraca, keď lepidlo schne.

Položte matrac na rovný povrch a utrite ho na mieste, ktoré ste označili mokrým uterákom, pričom dávajte pozor na umiestnenie otvoru. Môže sa ľahko stať, že ho prehliadnete, najmä ak opravu vykonávate v rozbitom stave pod žiarou slabého táborového svetla!

Čítať  Ako dlho udržia termotašky jedlo studené? [Detailed Answer]

Potom vytlačte trochu super lepidla do otvoru. Odporúčame, aby ste boli štedrí so sumou, ktorú použijete – budete vedieť povedať, kedy je to dosť.

Čakacia hra

Neradi sme nositeľmi zlých správ, ale najlepšie je nechať super lepidlo niekoľko hodín zaschnúť, aby bola oprava nafukovacieho matraca čo najefektívnejšia.

Ak teda zvažujete, že sa pustíte do polnočnej opravy, uistite sa, že je v blízkosti hojdacia sieť, do ktorej môžete na počkanie naskočiť.

Ako skontrolovať, či vaša stratégia super lepidiel fungovala

Potom, čo ste nechali uplynúť aspoň tri hodiny, je bezpečné skúsiť znova naplniť matrac vzduchom.

Ak to chcete urobiť, vykonajte nasledujúce tri kroky.

Krok 1: Počúvajte úniky

Ak sú otvory vo vašom nafukovacom matraci dostatočne veľké, pravdepodobne budete počuť, ako z nich uniká vzduch, keď matrac budete pumpovať vzduchom.

Problém je v tom, že mnohí ľudia týmto spôsobom nezachytia diery v matracoch, pretože okolo nich často vychádzajú zvuky. Pozeráme sa na vás, cikády!

Takže naplňte matrac vzduchom a potom ho dobre počúvajte v tak tichom prostredí, aké dokážete. Ak nepočujete slabé pískanie vzduchu v mieste, kde ste zaplátali diery, je to dobrý počiatočný signál, že vaše super lepidlo fungovalo.

Krok 2: Cit pre vzduch

Neexistuje nič ako fyzický test, aby ste skontrolovali, či vaša superlepiaca práca zatvorila otvory na vzduchovom matraci.

Takže podržte ruku nad oblasťami, kde ste umiestnili super lepidlo.

Ak necítite, že z nich vychádza vzduch, je to ďalší znak toho, že ste na správnej ceste k dobrému spánku.

Krok 3: Nechajte svoj matrac nafúknutý

Ak vykonávate túto super lepiacu prácu v noci, choďte do toho a naskočte do hojdacej siete a zdriemnite si. Ak to robíte cez deň, teraz je ideálny čas vydať sa na túru.

Čítať  Koľko rokov musíte mať, aby ste mohli kempovať? [Answer Here]

Čím dlhšie budete môcť po nanesení super lepidla nechať nafukovací matrac pred opätovným použitím nafúknutý, tým väčšia je šanca, že sa nebudete musieť obávať ďalšieho neočakávaného stretnutia so zemou uprostred noci.

Takže, ak váš matrac zostane nafúknutý celý deň, môžete považovať problém za vyriešený.

kempingový matrac

Čo robiť, keď super lepidlo nestačí

Super lepidlo je často výborným riešením na upevnenie matracov s malými otvormi. Nie je však veľmi účinný pri riešení väčších sĺz.

Ak teda vaše super lepené otvory na matrace po otestovaní naďalej presakujú, pravdepodobne budete musieť použiť súpravu na opravu nafukovacieho matraca.

Dobrou správou je, že tieto súpravy sú zvyčajne malé, čo z nich robí vynikajúcu položku na uloženie v príručnej skrinke alebo dokonca v úložnej taške s nafukovacím matracom.

Dodávajú sa s veľkými záplatami, ktoré môžete prilepiť na matrac. Zároveň to bude bod na rozprávanie príbehu, ktorý si vyrozprávate s kamošmi z kempingu, a dá vám pokoj s vedomím, že váš zadoček by sa počas spánku nemal dotýkať podlahy.

A ak áno, nemáme rady na opravu – zdá sa, že je čas, aby ste si zaobstarali nový nafukovací matrac!

Zabaliť

Vedieť, ako opraviť dieru na nafukovacom matraci super lepidlom, je cenná zručnosť pri kempovaní alebo v oblasti s obmedzenými zdrojmi.

Super lepidlo je účinné pri vyklepávaní malých otvorov. Rovnako úžasné je to vreckové náradie, ktoré sa zmestí aj do toho najplnšieho batohu.

Teraz, keď viete, ako použiť super lepidlo na opravu otvoru nafukovacieho matraca, jediné, čo nám zostáva povedať, je sladké sny!