Ako odstrániť rybársky háčik z kože

Vo svojom zápale navíjať svoj veľký úlovok ste si neuvedomili, kam letí váš vlasec. Nakoniec ste stratili rybu a čo je ešte horšie, zapichli ste si rybársky háčik priamo do kože. Ako bezpečne dostať háčik von?

Ak chcete odstrániť rybársky háčik z kože, môžete použiť niekoľko metód. Patria sem technika predstihu a strihu, technika krytia ihlou, technika strunového ťahania alebo retrográdna technika. Akonáhle je háčik vonku, je prvoradé aplikovať starostlivosť o ranu na zastavenie krvácania a prevenciu infekcie.

V tejto informatívnej príručke si postupne prejdeme vyššie uvedené techniky odstraňovania rybárskych háčikov. Potom budeme diskutovať o starostlivosti po odstránení a dokonca poskytneme niekoľko tipov, ako zabrániť poraneniam háčikov. Určite pokračujte v čítaní.

Možnosti odstránenia rybárskeho háčika – vyskúšajte 4 techniky

Pohľad na rybársky háčik uviaznutý vo vašej koži môže vyvolať pocit omámenosti. Môžete dokonca ostať v šoku. Vo svojom zhone sa môžete pokúsiť vytrhnúť hák akýmkoľvek spôsobom, ktorý je možný.

Toto je najhorší spôsob, ako to urobiť, pretože nesprávnym odstránením si môžete zhoršiť svoje zranenia. Namiesto toho odporúčame dodržiavať ktorúkoľvek z týchto štyroch techník odstraňovania rybárskych háčikov, o ktorých sa chystáme diskutovať. Je len na vás, či si ich aplikujete sami, necháte to urobiť kamaráta z rybolovu alebo navštívite lekára. V niektorých prípadoch odporúčame odbornú lekársku starostlivosť, takže buďte opatrní.

Pokročilá a rezná technika

Technika predsunutia a odrezania sa považuje za jednu z úspešnejších metód odstraňovania rybárskych háčikov, vrátane väčších háčikov. Poškodenie tkaniva je však nevyhnutné, čo môže spôsobiť bolestivé vytiahnutie rybárskeho háčika.

Ako robíte techniku ​​zálohy a rezu? Najprv naneste anestetikum na poškodenú oblasť pokožky. Potom pomocou ihlových ovládačov alebo klieští pretlačíte osteň a hrot háčika cez kožu. Áno, povedali sme vám, že to bude bolestivé!

Kliešťami odstrihnite hrot háčika. Odtiaľ môžete háčik otočiť cez otvor v koži a ľahko ho vytiahnuť.

Technika krytu ihly

Pokročilejšou technikou, o ktorú by sa mali pokúsiť len šikovné ruky, je technika krytia ihlou. Odporúčame, aby ste navštívili lekára a požiadali ho, aby urobil techniku ​​krytia ihly, namiesto toho, aby ste sa o to pokúšali sami.

Technika krytu ihly je ideálna na vytiahnutie veľkých rybárskych háčikov. Mali by ste znova naniesť na kožu anestetikum a potom použiť ihlu s priemerom aspoň 18.

Čítať  Kto má udržiavať turistické a turistické chodníky?

Vložte ihlu pozdĺž vstupu háčika tak, aby bol driek háčika a ihla rovnobežné. Nakloňte skosenie ihly smerom k zakriveniu háčika. Ak je uhol ihly nesprávne nasmerovaný, osteň sa nedá správne uvoľniť.

Posunutím háčika sa protihrot uvoľní. Potom je to otázka potiahnutia a otočenia háčika tak, aby bol bližšie k lúmenu ihly. Odrezaním rybárskeho háčika zo zadnej strany môže ihla viesť háčik von.

String-Yank technika

Tretia technika odstránenia rybárskeho háčika je taká, ktorá je pre bežného človeka jednoduchšie stiahnuť v porovnaní s technikou krytu ihly. Je známa ako technika strunového ťahania. Áno, názov vám môže dať pauzu, takže to môžeme nazvať technikou streamovania, ak je to znesiteľnejšie.

Na túto techniku ​​nepotrebujete anestetikum, nepoškodzuje tkanivo a nezhoršuje závažnosť rany. Môžete sa tiež spoľahnúť na techniku ​​strunového ťahania bez ohľadu na veľkosť rybárskeho háčika, ktorý sa vám práve zapichol do kože. To znamená, že môžete mať lepšie výsledky s menším háčikom.

Najprv položte rybársky vlasec okolo stredu ohybu rybárskeho háčika. Pevne potiahnite obe strany šnúrky. Oblasť, kde je zapustený rybársky háčik, musí byť čo najrovnejšia, pretože to umožní, aby sa driek háčika začal stláčať.

Pri stláčaní sa uistite, že driek zostáva rovnobežný s miestom, kde je vložený háčik. Teraz prichádza časť, z ktorej vám môže byť trochu zle od žalúdka. Pevným, ale rýchlym pohybom vytiahnite rybársky háčik.

Pri tom musíte byť opatrní a zabezpečiť, aby ste vyvíjali tlak na očko háčika a držali stopku rovnobežne po celú dobu. Ak to neurobíte, mohli by ste si zhoršiť rozsah zranení ťahaním.

Retrográdna technika

Posledná technika, ktorú odporúčame na odstránenie rybárskeho háčika, je známa ako retrográdna technika. Je to ešte jednoduchšie ako technika strunového ťahania. Našťastie to nezahŕňa žiadne trhanie, takže môže byť pre vás o niečo jednoduchšie žalúdok.

Ak je rybársky háčik obzvlášť hlboko, použite túto techniku. Je to tiež dobrá voľba, ak háčik nemá žiadne protihroty.

Najprv zatlačte na driek háčika. Áno, toto medzitým zatlačí háčik hlbšie do kože, ale spôsobí to aj odpojenie ostňa od tkaniva. Potom, ako ste to urobili s technikou postupu a rezu, zatlačte háčik smerom dozadu.

Dokážete vždy vytiahnuť rybársky háčik?

Háčik musí vyjsť, ale či by ste to mali urobiť sami, závisí od toho, do akej hĺbky je háčik zapustený. Ak by rybársky háčik skončil v blízkosti tepny alebo vo vašom oku, prosím nie pokúste sa ho vytiahnuť sami pomocou niektorej z vyššie uvedených techník.

Čítať  Dokážete vyrobiť snehovú guľu v práškovom snehu?

Tiež by ste sa mali zdržať, ak je háčik zasunutý v blízkosti šľachy alebo kĺbu alebo ak je veľmi hlboko zapustený. Vo všetkých týchto prípadoch okamžite kontaktujte pohotovostnú lekársku pomoc.

Čo by ste mali robiť, keď je rybársky háčik vonku?

Bolo to hrozné utrpenie, ale s potešením môžete povedať, že rybársky háčik je už z vašej kože. Miesto, kde bol háčik zavedený, mohlo byť opuchnuté, začervenané a krvácajúce. Ak ste na kožu použili anestetikum, možno nebudete cítiť veľkú bolesť, ale ak ste bez neho, potom vás to bude bolieť.

Ak ste po zranení išli k lekárovi, aby vám odstránil rybársky háčik, potom vás zaplátajú. Ak ste však háčik vytiahli sami na svojej lodi, nemôžete očakávať, že váš deň rybolovu prebehne bez problémov. Mali ste vážne zranenie a vyžaduje si ďalšiu starostlivosť.

Radšej si skrátite deň, odvezte sa loďou späť na breh a potom sa starajte o rany. Čistýma rukami očistite ranu vodou a mydlom. Potom ranu pretrite dezinfekčným prostriedkom a antibiotickou masťou. Prekryte ranu sterilným obväzom, ale obväz aplikujte voľne.

Približne denne vymieňajte obväz, zlikvidujte použitý obväz. Naneste viac antibiotickej masti a potom pridajte nový obväz. Bodná rana by sa mala považovať za zahojenú približne za 10 dní.

Môže zranenie rybárskeho háčika spôsobiť infekciu?

Každý deň, keď sa hojíte, sa prosím uistite, že ranu dôkladne prezeráte, či nejaví známky infekcie. Nesprávna liečba urýchľuje vaše riziko infekcie, ale niekedy, aj keď robíte všetko správne, rana vpichu môže byť stále infikovaná. Je to spôsobené morskými baktériami prítomnými na háčiku.

Ako zistíte, že vaše zranenie rybárskeho háčika je infikované? Z rany začne vytekať tekutina. Bude to bolieť viac, ako by malo, najmä ak od nehody uplynulo niekoľko dní až týždeň. Oblasť bude neustále opuchnutá a zo dňa na deň červenšia.

V takom prípade by ste mali okamžite navštíviť svojho lekára alebo poskytovateľa zdravotnej starostlivosti. Môžu liečiť infekciu skôr, ako sa stane vážnejšou. Pravdepodobne vám tiež odporučia, aby ste sa dali očkovať proti tetanu, ak nie ste práve na tom svojom.

Čítať  Aký je najdlhší let teplovzdušným balónom?

Ako zabrániť zraneniam rybárskeho háčika

Raz napichnúť na svoj rybársky háčik bolo viac než dosť. Nemáte záujem o opakovanú akciu, ako teda zabrániť chybne lietajúcim rybárskym háčikom? Tu je niekoľko tipov, ktoré by ste mali dodržiavať pri vašej ďalšej rybárskej výprave.

Zakryte si oči

Rybársky háčik v oku je zdravotná pohotovosť a nie niečo, čo by ste chceli osobne zažiť, ak tomu môžete pomôcť. Nosením ochrany očí môžete zabezpečiť, že aj keď je háčik blízko vašej tváre, nemôže sa vám dostať do očí.

Akákoľvek forma ochrany očí, ktorú považujete za najvhodnejšiu, by mala stačiť. Okuliare sú samozrejme najkomplexnejšie, ale aj slnečné alebo dioptrické okuliare sú lepšie ako nič.

Noste rukavice

Hoci to nie je ani zďaleka také hrozné, nikto si nechce nechať prepichnúť prst bolestivým rybárskym háčikom. Nosením hrubých rukavíc je pre háčik oveľa ťažšie pripevniť sa k vašim prstom. Uistite sa, že rukavice neodrádzajú vašu zručnosť, aby ste mohli loviť so svojou bežnou zručnosťou a vervou.

Udržujte svoj Tacklebox zatvorený

Väčšina rybárov má svoje háčiky v škatuľke. Ak je tacklebox otvorený, stačí len prudké zakývanie člnom, aby sa háky vysypali a prípadne sa zapichli do vášho členku alebo chodidla. Aby ste tomu zabránili, zatvorte svoj tacklebox, keď ho nepoužívate.

Usporiadajte si háky

Spleť háčikov sa nedá ľahko ovládať. Zamotané háčiky sa môžu zachytiť na rukách alebo iných častiach tela a spôsobiť bodné rany. Urobte si čas pred a po každom rybárskom výlete, aby ste si bezpečne prešli svoje háčiky a usporiadali ich.

Záverečné myšlienky

Zaseknutie rybárskeho háčika v koži je nepochybne najhorší scenár pri rybolove, ale mali by ste byť naň pripravení. Teraz, keď poznáte niekoľko techník odstraňovania háčikov, môžete pomôcť rybárskemu kamarátovi alebo dokonca sebe, ak sa vám háčik zapichne do kože. Ak sa odstraňovanie rybárskeho háčika cíti mimo vašej hĺbky, vždy môžete navštíviť lekára.

A čo je najdôležitejšie, sledujte svoje zranenie, ako aj príznaky, aby ste sa uistili, že rana nie je infikovaná. Zostaňte tam v bezpečí!