Ako nastaviť vodný skúter na rybolov

Vodné skútre sa za veľa rokov od ich vynálezu stávajú čoraz obľúbenejšími. Keďže týmto plavidlám venuje pozornosť viac ľudí, dáva zmysel, že budú hľadať nové spôsoby, ako ich využiť.

Keď sa vodné skútre prvýkrát objavili na začiatku 70. rokov minulého storočia, mali veľmi obmedzený rozsah použitia. Existovali iba stojace modely a boli dosť tuhé v porovnaní s modelmi vyrábanými dnes.

Odvtedy sa vodné skútre začali používať rôznymi spôsobmi. Používajú sa na spiatočky pri freestylových pretekoch alebo pri ťahaní vodných lyžiarov a wakeboardistov a dokonca sa používajú aj pri plnení záchranárskych misií.

Ďalším novším využitím vodných skútrov, ktoré je o niečo uvoľnenejšie ako ostatné spomínané, je rybolov. Používanie vodných skútrov na rybolov sa v posledných rokoch stalo čoraz populárnejším a je ľahké pochopiť prečo. (Aspoň je to podľa mňa.)

Aj keď by ste pravdepodobne mohli len chytiť prút a vyraziť do mora alebo do stredu jazera, bolo by rozumnejšie sa na to viac pripraviť. V tomto článku sa pozrieme na to, ako sa pripraviť na rybársky výlet na vodnom skútri.

Základy

Existuje niekoľko vecí, ktoré sú nevyhnutné pre každý rybársky výlet, ale pri použití vodného skútra to nie je len rybárska výstroj, ktorú treba zvážiť. Môžeme sa pozrieť na niektoré veci, ktoré považujem za základné položky pri rybolove na vodnom skútri, a to ako špeciálne pri rybolove, tak len pri bežnom používaní vodných skútrov.

Bezpečnosť vodných skútrov

Pred opustením brehu alebo prístaviska by ste sa mali vždy uistiť, že ste vybavení na zmiernenie núdzovej situácie, ak by nastala situácia.

Záchranná vesta

V prvom rade by ste vždy mali mať záchrannú vestu a vo väčšine prípadov by ste ju mali mať stále na sebe. Bez ohľadu na to, akí ste dobrý plavec, vždy je dobrým zvykom nosiť záchrannú vestu po celý čas, keď ste na vode.

Ak sa niečo stane a budete musieť loď opustiť, budete radi, že ju máte. Poteší vás aj to, že ju máte na sebe, ak vás zastavia úrady, keďže na väčšine miest je zo zákona povinné nosiť záchrannú vestu po celý čas, keď ste na vodnom skútri.

Hasiaci prístroj

Ďalšou vecou, ​​ktorú by malo mať každé plavidlo na palube, je hasiaci prístroj. To platí pre vodné skútre rovnako ako pre člny. Výhody hasiaceho prístroja sú celkom zrejmé. Ak dôjde k vznieteniu motora alebo akejkoľvek časti vodného skútra, je lepšie použiť hasiaci prístroj na uhasenie plameňov, ako sa snažiť plavidlo potopiť.

Núdzový signál

Ak sa ocitnete v núdzovej situácii, nebudete chcieť skúsiť všetko zvládnuť sami. Ale na veľkých vodných plochách môže byť ťažké rozpoznať, že niekto potrebuje pomoc z veľkej diaľky.

Preto je dôležité mať niečo, čo dokáže upútať pozornosť ostatných už z diaľky. Svetlice sú skvelým nástrojom na to, aby ste ich mohli vidieť z diaľky a vo všeobecnosti sú vnímané ako signál úzkosti. Oranžová vlajka môže slúžiť aj ako vizuálny signál, aj keď môže trvať dlhšie, kým si ju všimnete, ako svetlicu.

  Prečo majú teplovzdušné balóny dieru na vrchu?

Vzduchový klaksón alebo hlasná píšťalka upútajú pozornosť veľmi šikovne.

Ak sa ocitnete uviaznutý, tieto položky pravdepodobne skrátia čas, ktorý musíte čakať na príchod záchrany.

Nevyhnutné rybárske vybavenie

Teraz, keď je prednáška o bezpečnosti hotová, môžeme sa začať pozerať na výstroj pre skutočný rybolov.

Držiak na rybársky prút

Dúfajme, že pri premýšľaní o rybárskom výstroji je rybársky prút prvou vecou, ​​ktorá vám príde na myseľ. Bowfishing je vec a teraz existujú dokonca aj navijaky bez prútov, ale my sa zameriame len na lov s prútom.

Veľa ľudí si so sebou berie viac ako jeden prút, aby zvýšili svoje šance na záber. Pred vrhnutím troch riadkov naraz sa však možno budete chcieť pozrieť na predpisy vo vašej oblasti. Existujú určité obmedzenia, pokiaľ ide o maximálny počet palíc, ktoré môžete použiť naraz, v závislosti od toho, kde sa nachádzate.

Aj keď však plánujete použiť iba jeden prút, držiak je skvelé mať na vodnom skútri. Môžete ho tam nechať aj pri ovládaní vodného skútra, pretože jazda jednou rukou je trochu nepohodlná.

Existuje niekoľko rôznych štýlov držiakov prútov a to, ktorý typ použijete, bude pravdepodobne závisieť od osobných preferencií. Tu je niekoľko príkladov držiakov tyčí:

  • Držiak tyče v štýle svorky – Tento typ držiaka tyče používa jednoduchú svorku na pripevnenie k zábradliu rôznych veľkostí. Držiaky prútov tohto typu nemusia byť pre vodné skútre najvhodnejšie, pretože na vodnom skútri nie je veľa miest so zábradlím, ktoré by sa dali použiť.
    Držiak na rybársky prút Harbour Mate z nehrdzavejúcej ocele je príkladom držiaka tyče v tvare svorky.
  • Držiak tyče s prísavkou – Držiak tyče s prísavkou je dobrou voľbou pre vodné skútre, pretože sa dá pripevniť na rôznych miestach a nespôsobí poškodenie plavidla. Tiež nebudete musieť vŕtať otvory pre skrutky alebo kupovať niečo iné, na čo ho pripevníte.
    The Držiak tyče na nasávanie z Store Your Board a Držiak na prúty SeaSucker je niekoľko príkladov tohto typu držiaka tyče.
  • Pripevnenie k inému produktu- Tento typ držiaka prútu nie je možné použiť samostatne. Musíte si kúpiť iný produkt, na ktorý sa tyč pripojí, zvyčajne chladič. Toto sú dobré možnosti, ak plánujete získať chladič, s ktorým sa používajú.
    The Púzdro na tyč YETI® a Sea-Doo Rýchloupínací držiak tyče oba sa pripájajú na chladiče vyrobené tou istou príslušnou spoločnosťou.

Chladič

Chladič nemusí byť nutne nevyhnutný, ale ak si chcete ponechať niektorú z rýb, ktoré chytíte, bude dobrý nápad mať ho. Držať prút v ruke počas jazdy na vodnom skútri by bolo ťažké, ale držanie ryby by bolo pravdepodobne ešte zložitejšie. Preto je dobrý nápad mať chladič.

Existujú chladiče mnohých rôznych veľkostí, takže ten, ktorý dostanete, bude závisieť od toho, čo očakávate, že ulovíte a koľko rýb si chcete vziať so sebou.

Pokiaľ ide o chladiče, existuje niekoľko smerov, ktorými sa môžete vydať. Môžete si buď kúpiť chladiče / stojany na chladiče, ktoré boli špeciálne vyrobené tak, aby sa dali na zadnú časť vodných skútrov, alebo si môžete zostaviť vlastnú súpravu.

  Priemerné náklady na zipline

Ak nie ste veľmi zruční, nákup hotových vecí môže byť lepšou voľbou. Môžu byť trochu drahé, ale sú funkčné a môžete si byť istí, že budú fungovať. Tu je niekoľko stojanov na vodné skútre, ktoré držia chladiče, ako aj držiaky rybárskych prútov:

Rybársky stojan na vodné skútre s 2 držiakmi na prúty od Kool PWC Stuff

Kombinovaný držiak na vodný skúter a držiak na udice od spoločnosti Plattinum Products

Ak sa cítite na výzvu postaviť si vlastný stojan, často je dobrým nápadom použiť potrubie z PVC. Je pomerne lacný a ľahko sa s ním pracuje.

Tu je niekoľko videí, ktoré vám poskytnú niekoľko nápadov, kde začať a ako môžu dopadnúť:

Kotva

Kotva je užitočná, pretože zabráni tomu, aby sa váš vodný skúter vzdialil od vášho obľúbeného rybárskeho miesta. Ak nechcete, aby ste museli každých pár minút upravovať svoju polohu, kotva sa oplatí investovať.

Nepodstatné, ale užitočné položky

Teraz sa pozrieme na niekoľko vecí, ktoré sú určite užitočné na rybárskej výprave, ale dá sa bez nich zaobísť.

Vyhľadávač rýb

V starých dobrých časoch ľudia nemali technológiu, ktorú máme my teraz. Museli použiť pokus a omyl, aby zistili, kde sú najlepšie miesta na lov. V súčasnosti sa môžeme pozrieť na malú obrazovku a presne vidieť, čo je pod nami vo vode.

Vyhľadávače rýb môžu byť veľmi užitočné, najmä v oblasti, ktorú nepoznáte. Niektoré vodné skútre sa dodávajú s predinštalovaným vyhľadávačom rýb, ale aj väčšina tých, ktoré s ním nie sú dodávané, ho môže mať nainštalovaný.

Napriek tomu, že sú užitočné, vyhľadávače rýb nie sú nevyhnutnosťou. Ľudia lovia už tisícky rokov, takže ak ho nemáte, bude to v poriadku.

GPS

GPS patrí do rovnakej kategórie ako vyhľadávač rýb. Nie je to úplne nevyhnutné, ale môže byť užitočné pri objavovaní nových oblastí bez toho, aby ste sa stratili. K dispozícii sú dokonca aj možnosti pre kombá na vyhľadávanie rýb/GPS, takže dostať ich ako dva v jednom balíku by sa mohlo vyplatiť.

Tienidlo na vodný skúter

Môže to vyzerať trochu prehnane, ale rovnako ako lode, aj pre vodné skútre existujú slnečné clony. Možno si ho budete chcieť zaobstarať, ak ste mimoriadne citliví na slnečné svetlo alebo sa jednoducho nechcete každú hodinu natierať opaľovacím krémom. Osobne by som si dal len klobúk.

Extra plyn

V závislosti od toho, ako dlho chcete zostať u nás a ako ďaleko chcete zájsť, je určite dobrý nápad priniesť si benzín navyše. Teoreticky by ste mohli vyletieť na jedno miesto, loviť tam po celú dobu trvania cesty a potom sa vrátiť späť na breh. Alebo by ste museli celý deň pozorne sledovať hladinu paliva.

Dodatočný plyn znamená, že môžete stráviť viac času na vode a navštíviť viac rybárskych miest bez obáv, že vám dôjde palivo a uviaznete.

  Odporúčania dĺžky zlaňovacieho lana, ktoré potrebujete vedieť

Rovnako ako ostatné príslušenstvo si môžete buď vyrobiť súpravu tak, aby sa do nej zmestilo palivo spolu s chladičom, alebo si môžete kúpiť špeciálne vyrobené plynové kanistre pre vodné skútre.

Vodotesný úložný vak

Väčšina vodných skútrov má vodotesné odkladacie priestory, ale často sú pod sedadlom alebo pod kapotou. To môže spôsobiť, že prístup k nim bude pri vode trochu nepohodlný.

Vďaka vodotesnému úložnému vrecku môžete mať niekoľko predmetov, ako je telefón alebo fotoaparát, na dostupnejšom mieste bez toho, aby ste sa museli báť, že sa zničia. Teda pokiaľ ich nepustíte do vody.

Toto je len niekoľko nápadov na zlepšenie vášho zážitku z rybolovu na vodnom skútri. Je ich tam oveľa viac a ako budete loviť na vodnom skútri stále viac a viac, budete môcť vymýšľať nové veci, ktoré môžete pridať do svojej zostavy, aby bola každá cesta lepšia a lepšia.

Prečo loviť na vodnom skútri

Možno sa pýtate, prečo loviť na vodnom skútri? Existujú všetky druhy lodí, ktoré sa dajú použiť, tak prečo nejsť s loďou?

Lode sú skvelé na rybolov, ale vodné skútre ponúkajú určité výhody. Ľudia, ktorí lovia na vodných skútroch, poukazujú na to isté, čo robia ľudia, ktorí používajú vodné skútre nad člnmi na iné činnosti, ako je ťahanie.

Hlavnou príťažlivosťou vodného skútra na mnohých druhoch lodí je veľkosť. Keďže je vodný skúter taký malý, ľahšie sa prepravuje a skladuje. Veľký čln si vyžaduje veľké nákladné auto alebo SUV, ale vodný skúter môže byť ťahaný sedanom.

Vodný skúter je lacnejšie skladovať v prístave, ak sa ho rozhodnete nechať na vode. Ak si ho vezmete domov, vodný skúter sa zmestí do garáže a nechá miesto na iné predmety. Mám priateľov, ktorí majú svoju loď v garáži a zaberá celé 3. miesto. Navyše je to problém dostať sa dnu a von.

Keď ste na vode, veľkosť vodného skútra znamená, že sa môžete ľahko dostať do oblastí, ako sú zátoky a zátoky, v ktorých môže byť navigácia na veľkej lodi náročnejšia. Samozrejme, kajak by uľahčil prácu aj v stiesnených priestoroch, ale v jednom sa tak rýchlo neobídete.

Keďže vodné skútre používajú obežné kolesá namiesto vonkajších vrtúľ, môžete ísť aj do plytkých oblastí a dokonca až k brehu bez obáv z poškodenia plavidla.

Napokon, vodné skútre sú v porovnaní s mnohými člnmi dosť lacné. Nové vodné skútre nie sú to, čo by väčšina ľudí považovala za super lacné, ale môžete nájsť použité za skvelé ceny. Niektoré použité člny stále stoja desaťtisíce dolárov. Existujú lacnejšie lode, ale na tejto úrovni môže byť vodný skúter len produkt vyššej kvality.

Ako vidíte, existuje veľa dôvodov, prečo loviť na vodnom skútri. Existuje tiež veľa spôsobov, ako to urobiť. Odporúčam začať jednoducho. Prvýkrát si prineste tyč a chladič a uvidíte, aké to je. Potom začnite skúšať rôzne doplnky, ktoré podľa vás zlepšia váš osobný zážitok.