Ako nájsť ryby v surfe

Nezáleží na tom, o ktorom z oceánov pokrývajúcich zemský povrch tu hovoríme. Oceán je obrovské miesto. Keď sa chystáte na surfovanie, musíte mať na mysli cieľovú destináciu (ideálne niekoľko), kde budete chytať ryby. Ako nájdete ryby v príboji?

Tu je niekoľko možností, ako nájsť ryby v príboji:

  • Opýtajte sa miestnych
  • Kontaktujte svojich rybárskych kamarátov
  • Skontrolujte sociálne médiá a rybárske fóra
  • Navštívte neďaleké rybárske obchody
  • Použite vyhľadávač rýb
  • Hľadajte miesta, kde sa zhromažďujú rybári
  • Dávajte pozor na vtáky
  • Naučte sa príliv a odliv

Táto príručka bude preplnená užitočnými informáciami o hľadaní rýb v príboji. Či už ste úplne nováčik v surfovom rybolove, alebo ste boli párkrát vonku a chcete sa zlepšiť, máte pred sebou niečo. Určite pokračujte v čítaní!

8 skvelých tipov na hľadanie rýb v surfovaní

Opýtajte sa miestnych

Prvýkrát navštevujete pláž v nádeji, že pôjdete surfovať na ryby. Kto vám môže poskytnúť informácie, ktoré hľadáte? Ľudia, ktorí tam žijú, samozrejme.

Nebudete chodiť od dverí k dverám a pýtať sa náhodných cudzincov, či vám môžu pomôcť nájsť miesto v príboji na rybolov. To by bolo zvláštne a veľmi zasahujúce do ich súkromia.

Skôr, keď ste vonku, zistite, či existuje niekto, s kým by ste mohli organicky nadviazať rozhovor. Spomeňte, že nie ste odtiaľto a radi by ste vedeli, kde sú najlepšie miesta na surfovanie.

Väčšina miestnych obyvateľov vám s radosťou pomôže, ale majte na pamäti, že reakcie môžu byť rôzne. Niektorí miestni obyvatelia možno nechcú, aby ľudia mimo mesta lovili v ich oceánoch, takže nemusia byť tak nápomocní.

Či už je miestny človek ochotný podeliť sa o tipy alebo nie, chcete zostať srdečný. Vedzte, kedy túto záležitosť zahodiť, pretože máte veľa iných možností, ktoré môžete použiť, ak táto nevyjde.

Kontaktujte svojich rybárskych kamarátov

Môžete sa napríklad oprieť o svojich rybárskych kamarátov.

Možno už túto pláž navštívili alebo poznajú priateľa kamaráta, ktorý áno, takže budú mať nejaké informácie, o ktoré sa s vami podelia.

Viac než len odporúčanie, na ktoré miesta na surfe sa majú zamerať, ich informácie môžu ísť hlbšie.

Vaši rybárski kamaráti vám možno budú vedieť povedať, ktoré druhy rýb sa šíria v tejto časti pláže. Môžu uviesť, aký druh náväzca použili, ako aj typy návnad, či už umelej alebo živej návnady.

Koniec koncov, sú to vaši priatelia, takže vám radi pomôžu uspieť. Len si to pamätajte, keď nabudúce nájdete exkluzívne rybárske miesto. Nezabudnite odovzdať to, čo viete, svojim kamarátom, aby bol vzťah obojstranný.

Čítať  Ako rýchlo môžu jazdiť snežné skútre?

Skontrolujte sociálne médiá a rybárske fóra

Možno nikto z vašich rybárskych priateľov nie je na surfovanie. Skúsili ste sa tiež opýtať v okolí, ale nikto nebol taký užitočný. V takom prípade je čas ísť online.

V ideálnom prípade to chcete urobiť skôr, ako si naplánujete deň surfovania, pretože potrebujete čas na získanie čo najväčšieho množstva informácií. Odporúčame vykonať hlboký prieskum.

Ak zadáte názov svojej pláže do vyhľadávača, akým je Google, sme si istí, že získate výstižné výsledky. Náhodné plagáty na fórach a sociálnych médiách sa mohli podeliť o svoje skúsenosti, z ktorých môžete mať úžitok.

Majte na pamäti dátum uverejnenia príspevku. Ak je príspevok starší ako niekoľko rokov, nemôžete si byť istí, že miesto na surfe je stále životaschopnou možnosťou rybolovu.

Skúste sa zaregistrovať na rybárskych fórach a pripojiť sa k niekoľkým skupinám na Facebooku, aby ste mali prehľad o aktuálnych rybárskych miestach pozdĺž príboja.

Na fóre je v poriadku položiť svoju otázku priamo. V skupinách sociálnych médií však chcete poskytnúť cenné informácie, kde môžete, predtým, ako budete od ľudí niečo požadovať. Odpovedzte na ostatné príspevky v skupine a odpovedzte na otázky, ktoré sú vo vašej kormidlovni.

Po získaní informácií, ktoré hľadáte, skupinu nevytvárajte. Ak niečo, ohláste sa po dni strávenom surfovaním, aby ste sa mohli podeliť o svoje skúsenosti. Raz by mohli pomôcť iným rybárom!

Navštívte neďaleké rybárske obchody

Toto je posledný tip, ktorý máme a ktorý zahŕňa ostatných, prisaháme. Len málo ľudí v miestnom meste pozná pláže lepšie ako majiteľ alebo manažér rybárskeho obchodu. Vstúpte do obchodu a porozhliadnite sa.

Odporúčame vám niečo kúpiť, aby ste sa mohli s majiteľom obchodu prirodzene porozprávať. Navyše vám možno ochotnejšie povedia, čo vedia, ak sa rozlúčite s niektorými zo svojich ťažko zarobených peňazí.

Nemusíte kupovať niečo drahé, ako je nový rybársky prút alebo vlasec (pokiaľ to nepotrebujete). Dokonca aj zakúpenie novej umelej nástrahy stačí na to, aby ste prišli k pokladni a trochu si pokecali.

Majiteľ obchodu môže dokonca odporučiť správne návnady na použitie, ako aj vhodný rybársky vlasec a ďalšie vybavenie a výstroj!

Použite vyhľadávač rýb

Nie, nehovoríme o elektronických zariadeniach známych ako vyhľadávače rýb, ktoré rybári používajú pri rybolove v jazerách, potokoch, rybníkoch alebo riekach. Namiesto toho si môžete vyrobiť vlastnú súpravu na vyhľadávanie rýb na surfovanie.

Čítať  Ako zabrániť roztopeniu snehovej gule

O tom, ako zostaviť toto zariadenie, sme už diskutovali na blogu, ale tu je pre vás osvieženie. Potrebujete posuvnú platňu veľkosti 5 pripevnenú k trojuncovej pyramídovej platine. Odporúčame osemmilimetrovú červenú guľôčku pred posúvačom platiny, potom 18-palcový oceľový náväzec.

Vodca by mal byť ohodnotený na najmenej 40 libier, pretože väčšina surfových rýb je dosť vážna. Na druhom konci tohto oceľového náväzca je váš kruhový hák 5/0.

Možno budete chcieť upraviť svoje zariadenie na vyhľadávanie rýb v závislosti od druhu rýb, ktoré sa pokúšate chytiť.

Napríklad pre cobia, tarpon, snook, červený bubon a pruhovanú basu by ste mali použiť šesťuncové pyramídové platina, platňu veľkosti 6, osemmilimetrovú červenú guľôčku, 36-palcový oceľový náväzec s hmotnosťou 80 libier. a kruhový háčik 8/0.

Zariadenie na vyhľadávanie rýb zisťuje ryby rôznymi spôsobmi. Návnada na opačnom konci olova sa odráža od morského dna. Potápač vytiahne piesok, vďaka ktorému bude vaša návnada vyzerať ako zranená ryba.

Nakoniec hmotnosť pyramídového ponoru umožňuje, aby sa náväzec na vyhľadávanie rýb pohyboval s prúdom.

Hľadajte miesta, kde sa zhromažďujú rybári

Dobre, takže táto ďalšia možnosť nie je ani zďaleka vašou najlepšou možnosťou, ale stále existuje, takže sme si mysleli, že ju sem zahrnieme.

Ak prídete na pláž o niečo neskôr, ako sa očakávalo, a už vidíte dav, urobte vzdušnú čiaru smerom k týmto ľuďom. Pravdepodobne existuje dôvod, prečo sa zhromažďujú v takom veľkom počte.

Kľudne sa mohlo stať, že na breh vyplavilo žraloka alebo možno veľkú medúzu alebo rovnako pôsobivý vodný druh.

Na druhej strane, možno je tu naozaj dobrý rybolov, a preto toľko rybárov loví na surfe.

Prídete neskoro na párty, takže možno nedostanete prémiové kúsky, v ktoré ste dúfali, pretože ostatní rybári to už urobili. Navyše, konkurencia je oveľa strmšia v porovnaní s surfovým rybolovom s niekoľkými ďalšími rybármi v okolí.

Chceli ste však nájsť ryby v príboji a nájsť ryby, ktoré ste našli.

Sledujte vtáky

Vidíte v okolí veľa vtákov?

To je dobrá vec, najmä ak sa stále snažíte určiť, kde pozdĺž príboja nájsť nejaké ryby. Je to obzvlášť vynikajúce, ak sú vtáky približne v rovnakej vzdialenosti, ako by ste ich vyhodili do mora.

Čítať  Mám bežať deň pred pretekmi?

Ak sú vtáky ďalej a odpočívajú na vrchole príboja, neusadzujte sa ešte na mieste. To znamená, že toto miesto neznevažujte úplne, aspoň nie celkom.

Rybáre a čajky kŕmiace sa na mori znamenajú, že surfovanie v tejto oblasti nie je dobrý nápad. Nemôžete nahodiť dosť ďaleko, aby ste sa dostali k rybe.

Neskôr počas dňa, keď slnko začne zapadať, sa ryby presunú bližšie k pobrežiu a niekedy ich môžu nasledovať aj vtáky. To je čas, aby ste začali hádzať!

Naučte sa Tides

Väčšina ľudí si uvedomuje, že v oceáne sa strieda odliv a príliv. Vaše znalosti budú musieť ísť oveľa viac do hĺbky, ak dúfate, že si vyberiete miesto na surfovanie.

Príliv a odliv môžete rozlíšiť podľa výšky hrebeňov vĺn, ale to nie je vaša jediná možnosť. Skontrolujte aj stav vody. Ak je jasno a vlny sú pokojnejšie, potom môžete predpokladať, že oceán je v odlive.

Počas odlivu budú ryby bližšie k plytkej vode. Potom, keď sa prílivy stanú hrubšími a temnejšími od všetkého piesku a úlomkov, ktoré sa vykopávajú, ryba ustúpi.

Môžete použiť susedné štruktúry, aby ste získali meradlo pre príliv a odliv.

Nájdite si miesto, kde uvidíte terén, ktorý je väčšinou pod vodou, pričom časť zostáva nad hladinou. Pri odlive zostane plocha terénu nad vodou taká. Akonáhle sa príliv posunie, očakávajte, že terén úplne klesne.

Trhliny sú oblasti, kde voda ide priamo na pláž a vytvára prúd. Takto vznikajú trhacie prúdy, ktoré môžu byť mimoriadne nebezpečné. Preto je dobré mať predstavu o tom, kde vznikajú trhacie prúdy nielen pre surfový rybolov, ale aj pre vašu vlastnú bezpečnosť.

Pri surfovom rybolove sa nepúšťajte do trhliny ani do jej blízkosti. To znamená, že ak ste v primeranej vzdialenosti od trhnutia, môžete nahodiť vlasec.

Použite pieskovisko aj ako vodidlo. Piesok je vyvýšený kopec piesku. Ak je horná časť pieskoviska priamo pod vodou, potom ste v príboji našli dobrú oblasť na rybolov!

Záverečné myšlienky

Máte veľa možností, ako nájsť ryby v príboji, vrátane pýtania sa okolo seba, prieskumu online, používania zariadenia na vyhľadávanie rýb, pozorovania vtákov alebo učenia sa prílivov a odlivov v oceáne.

Teraz, keď už viete, čo hľadáte, je len otázkou času, kedy začnete chytať veľké úlovky!