Ako môžu plytké basové člny jazdiť?

Niekedy sa ryba, ktorú sa snažíte chytiť, rozhodne ísť na plytčinu, ale nie ste si istí, ako dlho vaša loď vydrží. Takže, ako dlho môže vaša basová loď ísť na plytčinu, kým sa budete musieť snažiť vstať a von?

Ak máte určité príslušenstvo, ktoré je na vašej lodi, môžete sa vydať do vody, ktorá má dve stopy alebo menej. Ale so zdvihákmi sa môžete vydať do plytšej vody. Dôležité je mať na pamäti, že sa nechcete ponáhľať do žiadnej situácie, kde ide o plytkú vodu.

Ponoríme sa do toho, čo je potrebné na dobrú jazdu na plytčine, ale tiež sa porozprávame o dôležitosti byť v každom smere pripravený skôr, ako vyrazíte.

Ako sa pripravujete na plytčinu?

Niečo, čo naozaj chcete urobiť v súvislosti s prípravou na prípad, že by ste mohli ísť do vody a vydať sa na plytčinu, chcete mať istotu, že vaše vybavenie je rovnako vyvážené. Najmä ak sa chystáte na dlhší čas na vodu a ste na turnaji.

Buďte si vedomí návnady, ktorú budete niesť, pretože to zase môže ovplyvniť váhu, keď mierite do plytkej vody. Uistite sa teda, že si so sebou neberiete príliš veľa, nielen návnady, ale aj náčinia.

Uistite sa, že v prednej časti vašej lode nie je veľká záťaž, aby ste sa v prípade potreby mohli rýchlo dostať do lietadla, čo vám pomôže, ak sa budete musieť dostať z plytčiny. Nechcete sa však ponáhľať do lietadla na plytčine. To môže viac ublížiť ako pomôcť.

Pochopenie toho, že budete mať živú studňu, ktorá je tiež plná vody, je niečo, čo musíte vziať do úvahy, keď si so sebou nesiete aj vybavenie. Pokúste sa niesť čo najľahší náklad, keď idete von.

  Náklady na príves pre vodné skútre (pre jednoduché a dvojité prívesy)

Pre každý prípad si prineste tyč na tlačenie. Niekedy môžete uviaznuť v bahne a nie ste nevyhnutne pripravení vyskočiť do vody s ktovie akými predátormi vo vode, to je miesto, kde prichádza do hry palica. Uistite sa však, že ste skontrolovali materiál tyče, pretože hliník má potenciál drviť a ohýbať sa veľkou silou.

Plytčiny so zdvihákom

Jednou z najlepších vecí, ktoré môžete pre svoju loď získať, je zdvihák. Toto je niečo, čo je pripevnené k vašej lodi, čo vám umožňuje vertikálne zdvihnúť motor namiesto zmeny uhla ťahu.

Ale čo to má spoločné s plytčinou? No, pomocou zdviháka môžete zmeniť výšku vášho motora, čo vám umožní mať vrtuľu buď vyššie alebo nižšie vo vode. To pomáha s možnosťou pokračovať v manévrovaní na plytčine. Môžete tiež vedieť, že znižujete pravdepodobnosť, že váš motor alebo podpera narazí na dno a spôsobí poškodenie biotopov pod vami.

Doska zdviháka vám tiež umožňuje zdvihnúť skeg a podperu na vašej lodi, čo pomáha zaistiť, aby sa zabránilo poškriabaniu. Aj keď je vaša podpera vyššia ako dno lode, budete ich môcť mať stále vo vode. Keď sa voda pohybuje pod loďou, bude sa nakláňať nahor, čo stále pomáha vode dostať sa k podpere.

Na zdviháku naozaj nie je nič zlé. Pomáha vám tiež ľahšie lietať, keď ste na plytčine. Ak ste na plytčine bez správneho vybavenia, môže nastať veľa problémov, takže sa uistite, že ste pripravení skôr, ako sa rozhodnete, že vyrazíte na vodu.

Čoho sa treba vyvarovať?

Ak nemáte dosku zdviháka, uistite sa, že hriadeľ vášho vláčiaceho motora je zdvihnutý. Ak vidíte, že blato, ktoré je na dne, sa začína presúvať, nemuseli ste nutne naraziť na dno, ale vystavujete sa riziku svojho motora, pretože nasaje tú špinavú vodu, najmä keď je už plytká.

  Priemerné náklady na zazimovanie vodného skútra mechanikom

Pri hobľovaní si chcete byť istí, že ste v trochu hlbšej vode, a nechcete to robiť len tým, že dáte plyn dopredu. Hodiť sa do hlbšej vody je dobrá voľba, pomôže vám to dostať sa von o niečo ľahšie. Zdvihnite zdvihák, ak ho máte. Ak máte ľudí, ktorí sú s vami v člne, nechajte ich presunúť sa tak, aby sa vaša korma zdvihla vyššie. To vám tiež pomôže vyhnúť sa poškodeniu motora.

Nechoďte dnu bez plánu. To je niečo, čo musíte mať pripravené ešte predtým, ako vôbec pomyslíte na to, že vyrazíte k vode. Ak idete von v divokej vode, je lepšie, ak ste to neurobili. Najmä ak ste zrazu na plytčine a neviete, ako sa dostať von včas. V prípade, že by sa počasie mohlo pokaziť, je lepšie to vôbec neriskovať.

Nebuď netrpezlivý. Sú chvíle, keď môžete prejsť a zrazu si uvedomíte, že ste na plytčine. Ak sa vyskytne problém, niekedy je ťažké byť dostatočne trpezlivý a vymyslieť správne a najjednoduchšie riešenie. Väčšina stratí trpezlivosť a jednoducho stlačí plyn dopredu bez toho, aby sa starala. Pokúsia sa ísť aj najkratšou cestou, čo je tiež miesto, kde môžete poškodiť plytké vodné prostredie.

Neprechádzajte cez oblasti, ktoré by mohli byť príliš plytké na to, aby ste nimi mohli prejsť bez toho, aby ste spôsobili poškodenie. Choďte okolo toho. Neskôr mi poďakuješ. Niekedy možno budete musieť vystúpiť z člna a tlačiť. Nedostatok hmotnosti ľudí v člne pomôže člnu vznášať sa vyššie, čo vám môže pomôcť dostať sa z lepkavej situácie.

Výhody plytčiny pre basový čln

Plytčina sa vždy zdala byť niečím, čo je trochu zastrašujúce, najmä ak sa chystáte na turnaj. Ale so správnou prípravou a pomôckami sa budete môcť stať majstrom plytčiny, no musíte si byť istí, že ste v správnom myslení.

  Zákony Massachusetts pre vodné skútre: Jednoduchý cheat so všetkými detailmi

Teraz sa už nemusíte báť, že stratíte toho veľkého. Môžete sa spoľahnúť, že budete schopní pracovať vo vode, pokiaľ na to budete mať rozum. Občas sa basy môžu vydesiť až na plytčinu a teraz je to niečo, čo vám už nebude prekážať.

Uistite sa, že máte vhodné vybavenie. Že ste sa uistili, že vaša loď nemá nadváhu. To je niečo, čím si chcete byť istí skôr, ako vyrazíte.

Dúfajme, že keď sme si prešli tento článok, mohli ste sa naučiť niekoľko vecí, ktoré budete implementovať, keď sa chystáte vyraziť. Len si pamätajte, aby ste neboli namyslení.

Ak si myslíte, že to zvládnete cez plytkú vodu a idete do toho, nečudujte sa, že zrazu zistíte, že sa s vaším motorom niečo deje. Ak sa voda zakalí, už viete, že tým škodíte svojmu motoru.

Buďte v bezpečí, buďte opatrní a hlavne sa určite bavte. Veľa rybárov nemusí nutne loviť len na plytčine, takže toto je v podstate len niečo, čo by ste mali pochopiť v prípade, že narazíte na niečo, o čom ste si nikdy nemysleli, že budete mať.

Nikdy nie je na škodu byť príliš pripravený. Nikdy nie je na škodu nevyjsť, ak predpoveď nevyzerá až tak skvele. Neriskujte to len kvôli jednodňovej rybačke, je veľa vecí, ktoré sú dôležitejšie ako nejaké ryby.