Ako lietať s rybami z kajaku

Vždy som mal rád muškárenie a takmer každý spôsob, ako sa k nemu vydať, ale ešte pred pár mesiacmi som nikdy nebol úspešný v muškárení z kajaku! To bolo dovtedy, kým som skutočne neprišiel na všetky triky a na to, aby som to urobil dobre, takže tu som a zdieľam to s vami, aby ste nestrácali roky a pokúšali sa na to prísť ako ja.

Ako teda lietať ryby z kajaku? Muškárenie na kajaku je možné vykonávať v sede alebo v stoji a robí sa veľmi podobne ako muškárenie odkiaľkoľvek inde. Existuje viac techník, vďaka ktorým je to náročnejšie. Môže to byť viac relaxačné, pretože ste na vode a môžete sa vznášať bližšie k bazénu rýb, ktoré chcete.

Je zrejmé, že existuje toľko nových techník, ako som spomenul. Vysvetlím podrobnejšie.

Taktika muškárenia z kajaku

Od kajaku je veľa vecí iných, aj keď je to stále muškárenie. stále máte rovnaký cieľ a tú istú myšlienku, ale teraz sa nachádzate na plávajúcej výstroji, ktorú je možné ľahko premiestniť po vode. Takže aj keď je všetko rovnaké, všetko je iné.

Poviem, myslím, že by ste mali byť veľmi pohodlní na muškárenie a jazdu na kajaku predtým, ako sa pokúsite o dva spolu. Muškárske vybavenie nie je lacné a ak neviete, čo robíte, kajak sa môže ľahko prevrátiť a váš deň, týždeň alebo mesiac by sa mohol pokaziť.

Casting

Myslím, že kasting bol pre mňa najväčšou úpravou. Keď som prvýkrát začal, bol som tak frustrovaný! Bolo to, ako keby som vedel, že to, čo robím, bolo zlé z predchádzajúcich rokov muškárenia predtým, ako som vstúpil do kajaku, ale nemohol som urobiť nič, aby som to napravil.

Myslím si, že prispôsobovanie sa a opätovné učenie sa obsadzovania bola jedna z najviac frustrujúcich vecí. Aj keď by som to mohol povedať neskôr, pretože ma frustrovalo niekoľko vecí.

Keď nahodíte, keď sedíte, váš vlasec je nepochybne oveľa bližšie k vode, ako ste zvyknutí. Niečo, čo ma dostalo a som si istý, že dostane väčšinu ľudí, dokonca aj skúsených rybárov, je značenie vody na zadnom nahodení. Niečo, čomu som sa musel prispôsobiť, bolo udržiavať rýchlosť linky namiesto toho, aby som ju niesol.

Udržiavanie vyššej rýchlosti linky mi pomohlo v mnohých smeroch a keď som to urobil, stal som sa oveľa šťastnejším. Ak dokážete strieľať vlasec aj pri dvojitom ťahu, môže vám to skutočne pomôcť s rýchlosťou a vzdialenosťou.

Hlavným bojom je opäť narážanie do vody na zadnú sadru. Kľúčom je nasmerovať váš chrbát hore a dozadu namiesto rovného chrbta ako normálne. Ak tomu dokážete zabrániť, budete v poriadku!

Skutočne dobrá vec na tom, že sme v kajaku, je, že sa môžeme vznášať oveľa bližšie k množstvu rýb, ktoré hľadáme, takže tieto dlhé tvrdé a presné hody už nie sú potrebné. No z veľkej časti.

Navíjanie Odizolovanie a boj

Mnohí z vás si možno pomyslia: „Čo ak chytíte veľkú rybu a on bude bojovať, neniesol by vás a kajak?“ No máš pravdu, je to podstatne iné ako zdolávať rybu na súši alebo keď si na väčšom ukotvenom člne.

Prvá vec je, že chcete rýchlo navinúť akúkoľvek voľnosť, ktorú máte. Spletence sú pre mňa najnepríjemnejšia vec pri muškárení a je oveľa jednoduchšie ich získať, keď ste na kajaku. tak sa tomu najprv pokús zabrániť a uľahčí ti to život. akonáhle to urobíte, môžete s ním trochu bojovať.

  Zákony pre vodné skútre v Alabame: Jednoduchý cheat so všetkým, čo potrebujete vedieť

Jediná skutočná rada, ktorú vám môžem dať, je uistiť sa, že vaša línia je o niečo pevnejšia a užiť si boj. kajak sa nehýbe tak, ako si myslíte.

Ak máte správne vybavenie, bude to tiež jednoduchšie. Mali by ste mať o niečo dlhší prút, keď budete lietať aj na kajaku. Použite páku dlhšej tyče na prácu s rybou a počúvajte spev ťahania.

Množstvo tlaku na rybu sa zvyšuje so zmenšujúcim sa uhlom prúta, takže keď potrebujete rybu skutočne prepracovať, zložte sa a zašpinite. Pridaná dĺžka muškárskeho prútu je skvelá na dosiahnutie okolo prednej časti vášho kajaku, keď veľká ryba vybuchne a vbehne pod vašu loď.

Keď chytíte rybu, snažte sa ju nepriblížiť príliš blízko. Skúste použiť náväzec a prineste rybu na palubu. Sieť je vždy dobrá voľba, ale na kajaku je ťažké ju mať. Chcete čo najviac obmedziť svoje vybavenie a to je niečo, čo som sa rozhodol nechať za sebou.

Ako som už povedal, aj tak by ste nemali robiť tieto hádzanie na dlhé vzdialenosti. Ak zostanete blízko vás, nebude to veľký boj, bez ohľadu na to, aký veľký môže byť losos. Ak sa nad tým zamyslíte, výkon 10 rýb sa pravdepodobne ani nerovná jednej konskej sile, takže budete v poriadku a užijete si súboj.

Starajte sa o seba, svoje vybavenie a prírodu

Vietor môže byť veľkým faktorom, keď ste na kajaku. ak sú veľké drifty, prinúti vás to driftovať, akým spôsobom chce.

Dôležitou lekciou je nebojovať. Ak je vietor naozaj silný, povedal by som, že váš deň sa skončil. Pri častejšom slabšom vetre si s tým poradíte a poradíte.

Čím viac vás a vášho kajaku bude vystavených, tým viac bude chytať vietor. Takže ak vietor fúka hore alebo dole po prúde, nasmerujte sa týmto smerom, aby bol menej vystavený. Ak to dokážete, snažte sa, aby vás vietor odniesol od pobrežia k pobrežiu.

Normálne vietor nefúka priamo na breh, ale pod uhlom. Pokiaľ budete pri pohybe vrhať pred seba, minimalizujete ťahanie muchy.

Keď hádžete s vetrom. skúste za pár minút nahodiť, kam sa chystáte ísť. Keďže ste na kajaku, stále sa môžete pádlovaním presunúť kamkoľvek chcete, na to nezabudnite.

Musíte len akceptovať skutočnosť, že vietor s vami trochu pohne a najlepšie, čo môžete urobiť, je pohnúť sa s ním. Nesnažte sa bojovať s vetrom. Nebudete mať zábavný deň pri rybolove a budete bojovať.

Vedieť, aké vybavenie je super dôležité, pretože na kajaku naozaj nemáte toľko miesta alebo miesta.

Môžete si nastaviť svoje vlastné spôsoby vecí, o ktorých si myslíte, že ich budete najviac používať, pretože všetko je v skutočnosti založené na osobných preferenciách. Ak máte príliš veľa vecí, najmä čiar, všetko sa zamotá. Ako som už spomenul, neznášam to a snažím sa tomu zabrániť akýmkoľvek možným spôsobom. Na tejto maličkosti sa veci jednoducho zamotajú a pre niektorých to môže byť frustrujúce.

  Potrebujem varič pri batohu?

Koše na odlupovanie si môžete kúpiť už hotové, alebo si ich môžete vyrobiť zo skladacieho koša na bielizeň. Existujú veci, ktoré vám pomôžu udržať si poriadok, stačí len nájsť to, čo vám najlepšie vyhovuje.

So všetkými vašimi vecami, pádlom a prútom to môže byť ťažké zvládnuť. Zistil som, že najjednoduchšie je, keď si potrebujem urobiť novú kravatu alebo použiť ruky akýmkoľvek spôsobom, dať si župan medzi nohy.

Ak ste ešte nikdy nejazdili na kajaku, ale ste rybárom, skúste si kajak zatočiť a vyzvať sa. Choďte, keď je vietor, nemusí byť ideálny deň. Týmto spôsobom môžete získať správnu prax, takže keď budete vonku loviť s množstvom iných vecí na vašej lodi, budete o niečo lepšie pripravení.

Oh, a vždy všetko priviažte v člne. Vaše pádlo, náčinie, čokoľvek iné, pretože existuje šanca, že sa prevráti, kým sa nestanete väčším odborníkom.

Typy kajakov na muškárenie

Zvyčajne chcete získať niečo trochu širšie. Mať niečo stabilnejšie vám naozaj pomôže, keď budete hádzať a navíjať na veľkého chlapa.

Mnoho rybárskych kajakov na trhu sa dá použiť na lov v stoji, všetko však závisí od rozmerov a tvaru trupu. V ideálnom prípade chcete kajak, ktorý je dlhý približne 12 až 14 stôp a je dostatočne široký, aby ponúkal primeranú stabilitu zo strany na stranu – vo všeobecnosti je široký aspoň 30 palcov.

Vďaka tomu má väčšina rybárskych kajakov vhodných na lov v stoji buď ploché alebo pontónové trupy pre maximálnu stabilitu.

Jasná paluba je do značnej miery nevyhnutná; vaša muškárska šnúra nájde každý odkrytý výčnelok na vašej lodi a faul. Ak má vaša loď odkladací priestor pre vaše náčinie, je to ideálne. Väčšina však nie a chcete sa uistiť, že to, čo máte, je vo vodotesnom sklade. Najhoršie je mať zhrdzavené háčiky.

Dobrá otvorená paluba je skvelá. čím viac miesta máte, tým je menšia pravdepodobnosť, že vás zachytia sadry alebo čokoľvek iné. Plus priestor na státie. Mnoho ľudí rád stojí na kajaku, ale ak nemáte miesto, nemôžete to urobiť.

Ja osobne väčšinou rád len tak sedím. Moja rovnováha nie je až taká skvelá a som viac vonku, aby som si oddýchol a zabavil sa. Z času na čas sa postavím, ale ani ja nemám najlepší kajak na svete.

Myslím, že do jedného investujem skôr, pretože písanie tohto príspevku ma núti sa tam vrátiť, ale mám ešte lepšie vybavenie, aby som bol pohodlnejší.

Ak už máte kajak, ale nie je určený na rybolov a máte obmedzený rozpočet, vyskúšajte ho. Myslím si, že rybárske kajaky veľmi pomáhajú, ale zároveň, ak si vystačíte s jedným, ktorý máte, môj tiež ušetrí ďalších 600 až 6 000 dolárov alebo viac.

Ak ste na trhu, Rybárske tipy vymenovali 8 najlepších kajakov na muškárenie. Takže tu sú.

názov Dĺžka šírka

Hobie Mirage Pro Angler 17T
17′ 43,5″
Ocean Kayak Prowler 13’4″ 28″
Oldtown Predator O 13’2″ 33,5″
Sevylor Coleman Colorado 10’9″ 39″
Wilderness Systems Tarpon 130X 13′ 32″
Vnímanie Pescador Pro 12 12′ 32″
Big Tuna od Jackson Kayak 14’2″ 35″
Eddyline C135 Yakattack 13′ 5″ 34″
  Prepravná kontajnerová kabína – je to dobrý nápad?

Dôvody, prečo lietať na kajaku

Najjednoduchší, najjednoduchší a najjednoduchší spôsob, ako to povedať, je relaxácia. To je dôvod, prečo sa väčšina ľudí stáva závislým na muškárení. Teraz, ak ste jedným z týchto ľudí, predstavte si to, keď sedíte a plávate na vode. Naozaj to nebude oveľa lepšie.

Muškárenie je pre mňa najprínosnejší druh rybolovu. od viazania vlastných mušiek až po skutočné háčikovanie a navíjanie ryby. Dokonca niekedy prinesiem domov večeru mojej rodine. Škoda, že som jediný v mojej rodine, kto má naozaj rád chuť rýb, ale ráta sa aj myšlienka, však?

Aj keď stále nie som profesionál z kajaku, považujem to za výzvu, ktorá ma baví. Tam vonku ste len vy a ryba. Ste zodpovedný za to, aby ste sa dostali do pozície na nastavenie sadry a je to oveľa ťažšie ako len chôdza.

Rád chodím z času na čas s kamarátmi, ale keď ste na kajaku, ste tam len vy a za všetko ste zodpovedný. Robiť všetku prácu sám a keď sa všetky tieto veci spoja a vy máte zadosťučinenie, že tú rybu ulovíte, je to taký pocit úspechu.

Úprimne povedané, ak sa vám naskytne možnosť vyraziť si na kajak a lietať na ryby, pocítite neskutočný pocit slobody. Už nie ste obmedzený na breh na tých vodách, v ktorých nemôžete len tak stáť.

Niečo, čo milujem, je byť dobrodružnejší a zasiahnuť miesta, o ktorých som si predtým nemyslel, že mi niečo prinesú. Alebo som dokonca trafil rovnaké miesta ako predtým, ale z iného uhla, pretože som mohol a predtým to skutočne fungovalo dobre.

Budete môcť ísť kamkoľvek a loviť akékoľvek príspevky, ktoré si dokážete predstaviť. možno ste stáli v banke a pomysleli ste si: „Človeče, prial by som si, aby tam moja mucha doletela, vyzerá to ako skvelé miesto.“ ano, teraz mozes.

Milujem to, pretože keď som trochu frustrovaný z nedostatku sústa, môžem ísť na chvíľu pádlovať a len tak ležať a relaxovať. je to jednoduché potešenie z toho, že si môžete robiť, čo chcete, a nebyť viazaný na banku.

Nehovoriac o západoch slnka na vode sú zvyčajne neskutočné, aspoň tam, odkiaľ pochádzam. Na to, aby ste si mohli vychutnať pôžitok z toho, že ste na jedle, nepotrebujete luxusnú loď, tak to skúste a uvidíte, ako sa vám to zapáči.

Súvisiace otázky:

Potrebujete kotvu na lietanie na kajaku? Technicky ho nepotrebujete, no pobyt na jednom mieste vám môže uľahčiť, ako ho nemať. Najmä na rieke, kde sa vás prúd vždy snaží zaniesť niekam inam, vám kotva môže pomôcť zostať bližšie k miestu, kde sa ryby nachádzajú.

Potrebujem na používanie kajaku povolenie alebo iný právny dokument? Závisí to od toho, v akom štáte žijete, ale vo všeobecnosti nie je potrebné mať žiadne pre loď menšiu ako 14 stôp. Vo väčšine štátov sa však vyžaduje mať záchrannú vestu a píšťalku. Vlastníctvo kajaku je dosť podobné vlastníctvu bazénových rezancov.