Ako ísť sánkovať, ak nemáte sánkovanie (použite toto!)

Či už máte obmedzený rozpočet alebo jednoducho nevlastníte sane, mám pre vás všetko. Nie je dôvod vynechať zábavný deň sánkovania, pretože vám chýba poriadna sánkovačka!

Existuje veľa možností a náhrad, ktoré môžete použiť na sánkovanie. Tie obsahujú:

  • Vrecia na odpadky
  • Veká na odpadky
  • Veľké úložné priestory
  • Sprchové závesy
  • Detský bazén
  • Nafukovacie bazénové rúrky/hračky
  • Nafukovacie matrace
  • Plte
  • Podložky na jogu
  • Kartón

Teraz už nemáte výhovorku, aby ste nezažili úžasný deň na sánkovaní! Vydajte sa na kopec vo vašom okolí a vyskúšajte jednu z týchto úžasných možností ešte dnes.

Čo použiť namiesto saní

Ak zúfalo potrebujete sane, ale nemáte čas, financie alebo vhodné vybavenie na kúpu saní, máte veľa možností. Umenie sánkovania si jednoducho vyžaduje niečo, čo je hladké, vodotesné a znižuje množstvo trenia, čím sa kĺže po snehu.

To je dôvod, prečo sú možnosti náhradných saní nekonečné. Doslova potrebujete len niečo, čo je vodeodolné, hladké a dostatočne veľké, aby sa na ňom dalo sedieť alebo ležať.

Pri používaní niečoho iného ako sánok možno objavíte nejaké nevýhody. Používanie vecí, ktoré nie sú na tento účel, zvyčajne áno. Provizórne sane sa môžu ľahšie zlomiť, byť nepohodlné a s najväčšou pravdepodobnosťou bude ťažké ich riadiť a manévrovať.

Nedovoľte, aby vás to zastavilo vo vyskúšaní jednej z mnohých možností uvedených nižšie!

1. Vrecia na odpadky

Používanie vreca na odpad namiesto sánok je jedným z najstarších trikov v knihe! Jediné, čo musíte urobiť, je nájsť veľké ťažké vrecko na odpadky (najlepšie také, aké sa používa na trávnik a lístie) a zasunúť doň nohy a spodok. Ďalším krokom je nájdenie strmého kopca, na ktorý by ste sa zišli.

Možno zistíte, že pri používaní vreca na odpad budete musieť priniesť viac ako jednu „sánku“ pre prípad, že by tam boli nejaké diery alebo trhliny.

2. Sprchové závesy

Ver či never, sprchové závesy sú skutočne skvelou náhradou saní. Sú nielen extrémne vodotesné, ale sú aj oveľa odolnejšie ako plastové vrecko.

Navrhoval by som zložiť a prilepiť sprchový záves alebo ho rozrezať na menšie kúsky, ak sa rozhodnete pre túto možnosť.

  Ako udržať psov v bezpečí v karavane alebo karavane

Ak použijete celý sprchový záves, môže byť príliš veľký.

3. Detský bazén

Tieto provizórne sane nie sú pre bábätká! V jednom takom sa rozbehnete celkom rýchlo a zmestíte doň aj viac ľudí. Ďalším dôvodom, prečo je detský bazén tak skvelou voľbou pre sánkovanie, je to, že je vyrobený z podobného odolného plastového materiálu, z ktorého je vyrobená väčšina plastových saní. Tak chyťte svoj nepoužívaný detský bazén a leťte ešte dnes dole zasneženým kopcom!

4. Veká na odpadky

Veko na odpadky je ďalšou skvelou možnosťou. Nielenže sú veká na odpadky pomerne odolné, ale pripomínajú aj tanierové sane, ktoré si môžete kúpiť v obchodoch. Pred použitím sa uistite, že je veko čisté.

Táto možnosť môže byť trochu nepohodlná na sedenie a môže byť trochu ťažké ju uchopiť pri lete dolu zasneženým kopcom.

5. Plachty

Táto náhrada funguje najlepšie, keď je sneh utlačený alebo zľadovatený. Plachty môžu byť na snehu veľmi klzké a môžu ponúknuť skvelú jazdu! Uistite sa, že plachta, ktorú používate, nemá v sebe žiadne diery.

Budete tiež chcieť zmeniť veľkosť plachty pomocou pásky, pretože môžu byť veľké.

6. Podnos do jedálne

Rád túto možnosť nazývam „vysoká škola špeciál“. Mnohí vysokoškoláci poznajú tento trik a často používajú podnosy svojej univerzity ako sánky. Ak nemáte prístup do jedálne alebo radšej nechcete riskovať, že si vezmete majetok vašej školy, nejaké nájdete lacné online.

7. Veľké skladovacie zásobníky

Mnoho ľudí používa veľké plastové koše na ukladanie vecí vo svojom dome. Ak ho máte, máte šťastie! Tento kôš je vhodný nielen na ukladanie starých VHS kaziet, ale je tiež ideálny na sánkovanie. Stačí naskočiť a letieť pod kopec.

Buďte opatrní a snažte sa nenakláňať sa príliš dopredu, inak by ste sa mohli prevrátiť.

Nafukovacie matrace

Nafukovacie matrace sú skvelou voľbou pre tých, ktorí nemajú sánkovanie. Normálne majú plastovú spodnú časť, ktorá je klzká na snehu, a priľnavejší vrch, ktorý vám umožní zostať na divokej jazde. Túto možnosť používajte na vlastné riziko! Nafukovacie matrace bývajú drahým produktom a môžu sa ľahko roztrhnúť a zničiť.

  Ako dlho vydržia pneumatiky RV?

8. Podložky na jogu

Namaste! Kto vedel, že podložky na jogu môžu byť skvelou náhradou sánok?! Jednoducho chyťte podložku na jogu a môžete si užiť zábavu pri šmýkaní sa po zasnežených kopcoch. Určite sa pevne držte. Tieto „sánky“ sú skôr ako jazda na čarovnom koberci.

9. Nafukovacie hračky do bazéna

Máte veľkú nafukovaciu kačicu, žraloka alebo jednorožca? Ktorýkoľvek z nich bude fungovať skvele pre tých, ktorí sa chcú sánkovať bez sánok. Ľahko sa kĺžu na snehu a poskytujú šmrnc z jazdy!

10. Boogie Boards

Boogie dosky sú extrémne klzké v snehových podmienkach. Ak môžu kĺzať po vode, potom môžu kĺzať po snehu. Najlepšie na boogie boardoch je to, že sú trochu ovládateľné a majú vodítko, ktoré môžete použiť ako rukoväť. Budete prekvapení, ako rýchlo dokážu títo chlapi letieť z kopca.

S použitím jedného z nich máte takmer zaručené, že vyhráte preteky!

11. List na sušienky

Možno nemáte prístup k podnosu z jedálne, ale môžem vám takmer zaručiť, že máte prístup k plechu alebo pekáču. Sú tiež dokonalou náhradou sánok. Najťažšia časť pri používaní plechu na sušienky je zistiť, na čom budete piecť sušienky po sánkovaní!

12. Kôš na bielizeň

Koše na bielizeň sú dostatočne veľké, aby sa do nich zmestila polovica vášho šatníka a pravdepodobne sú dosť veľké aj na to, aby sa vám zmestili. Môžu byť krehké a ťažko sa ovládajú, ale nič nehovorí o dobrodružstve ako lietanie dolu strmým kopcom v koši určenom na nosenie oblečenia!

13. Spací vak

Zostaňte v teple pri sánkovaní. To mi príde ako dobrá politika! Spacie vaky sú zvyčajne vyrobené z hladkého/nepremokavého materiálu na vonkajšej strane, ktorý môže byť skvelý na šmýkanie sa po zasneženom kopci. Uistite sa, že vo vreci nemáte dieru, inak by ste sa mohli zachytiť.

14. Kajaky

Verte tomu alebo nie, jazda na kajaku na snehu je skutočná vec. Kajaky údajne fungujú skvele, ak nemáte sane…fungujú tak skvele, že existuje skutočná súťaž v kajakovaní na snehu. Ktovie, možno sa dostanete tak dobre, že môžete vyhrať v súťaži.

  Môže sa kajak potopiť? Bezpečnostná príručka pre kajak

15. Vnútorné rúrky

Podobne ako hračky do bazéna a nafukovacie matrace, aj duše robia na snehu zázraky. Málokedy sa niekomu povaľuje náhradná duša, ktorá čaká na použitie ako náhradné sane. Ale ak tak urobíte, veľmi odporúčam použiť jeden. Nielenže idú super rýchlo, ale tiež sa ľahšie riadia a sú mimoriadne odolné. Pozrite si náš príspevok o tom, kde nájdete najlepšie duše na sánkovanie!

16. Vankúše z vonkajšieho nábytku

Pre niektorých to môže byť problém, ale sľubujem, že to funguje. Ak máte vonkajší nábytok, ktorý je vyrobený z hladšieho vodotesného vinylu, bude s ním skvele fungovať sane. Ak budete mať šťastie, nájdete dostatočne veľký vankúš, na ktorý si môžete ľahnúť pri lete dolu svahmi.

17. Kartón

Ak máte pochybnosti, môžete použiť odveký trik šmýkania sa z kopca pomocou rovného kartónu. Zložená kartónová škatuľa môže byť prekvapivo efektívna a vydrží dlhšie, než väčšina očakáva. Navlhnú však a už nebudú fungovať. Takže dnes chyťte staré sťahovacie krabice a urobte z nich sane.

18. DIY sane

Nevlastníte sane? Prečo si ho nespraviť sám?! V skutočnosti si ho ľahko vyrobíte z bežných domácich potrieb. Všetko, čo budete potrebovať, je vrece na odpadky, jedna hrubá krabica a lepiaca páska. Ak máte toto všetko, ste viac než pripravení postaviť si vlastné sane.

Môžete si vytvoriť svoje vlastné sane podľa desiatich jednoduchých krokov Web Instructables Outside. Táto stránka vás prevedie procesom stavby saní a po dokončení si budete môcť užiť akýkoľvek kopec, ktorý sa bude chcieť skĺznuť!

Ďalším spôsobom, ako si vyrobiť vlastné sane, je použiť pelech pre psa a zabaliť ho do vrecka na odpadky alebo plachty. To nielenže robí sane šmykľavé, ale je tiež super pohodlné na sánkovanie. Len sa uistite, že pri sánkovaní nezaspíte a opýtajte sa svojho psa, či je v poriadku použiť jeho posteľ, kým sa tam dostanete!